A TAO olyan a magyar kézilabdának mint az Újvilág felfedezése. Ömlött a gályákból az arany és ezüst, ami példátlan inflációt okozott, felverte a magyar játékosok árát.
Közben leszakadtunk az ipari forradalomtól, akarom mondani a kézilabda forradalomtól.
Nemcsak a forma számít, ahogy Lukács összekapta magát, úgy Nada is megtette volna, ahogy korábban is megtették, mert mindketten klasszisok. Másrészt a formát sem lehet egyszerűen megítélni, Győr egy más világ, ha meccsenként van három lövése, nehéz belelendülni, jöhet túlvállalás, koncentráció ingadozás stb, és általában a környezetváltásnak is jó hatása van. Szóval én biztosan vittem volna, de egyébként Korsós is jónak tűnik, bár minden poszton ilyen jól állnánk...
Ez a rendszer nem ösztönöz jobb teljesítményre, ez most már mindenki számára nyilvánvaló.
Most már nemcsak a Vass Gáborok mondják, de a hivatalos emberek sem tudják titkolni.
A legviccesebb példa Albek esete, kint nem tudta felvenni a tempót, erre hazahozták és védőburokba helyezték, gondolom nem kevés gázsiért. Mondhatnánk a Szilágyi-Kácsor féle sztorit is.
Mindenki jól él, nemzetközi teljesítmény nulla és a játékosok nem fejlődnek.
Odáig fogunk jutni, hogy a játékosok menekülni fognak a kerettől, mert ott, túlságosan fókuszba kerül hogy milyen gyengék, míg egymás között, meg a légiósok farvizén, jól elvannak. Kvázi a válogatott, veszélyezteti a kényelmes életüket. Akkor meg minek? Jobb ha a világversenyeken el sem indulunk és elhitetjük mindenkivel, hogy milyen jók vagyunk.,;-))
Ez nem profi kézilabda, ez szimpla pénz kidobás. Az akadémiák is álcázott pénznyelők.
Szerintem az is nevetséges, hogy a válogatott játékosok erőállapotát és a fizikai szintjét központilag elő akarják írni.
Ez sem fog működni, max lesz némi javulás, de ez szocialista gondolkodás. A válogatottat kétségbeesetten, rossz módszerekkel akarják és gyorsan felhozni mert veszélyben a kényelmes életük.
A piacnak kellene szabályozni, ösztönözni, hogy el akarják magukat adni.
/de ez hosszú idő és egyesek zsebe veszélyben lenne, ezért elvetve./
De nem akarják mert az MTK-ban is jól élnek. Az up nevelést, edzőképzést is át kéne világítani és számon kérni. Mi címeket osztogatunk, nem tudást.
Mindenesetre a kézilabdában létrejött az uram-bátyám kommunizmus, mindenki annyit vesz ki belőle, amilyenek a kapcsolatai.
A forma alapján igazolható volt Vova döntése (persze ki lehetett volna vinni, de az sem volt meglepetés, hogy itthon maradt). És bár egy meccs nem meccs, de valóban, mint ahogy írod, talán jót tett neki is.
Lesz még Vova keretében? Szerintem többet nem fogja vállalni
Ha egy játékos durcás lesz mert (valahol érhető módon) nem vitték ki versenyre és azért nem akar többet válogatott lenni az adott kapitánynál, az a játékos jobb is, ha nem lesz válogatott többet. És ez mindenkire érvényes, nemcsak Nadára.
"Amikor a Viborgot a megszűnés fenyegeti, értelmezhetetlen ilyen csapatok létezése, mint az Újváros"
Klujber nevelőegyesülete számodra értelmezhetetlen, ami sokat elárul a hozzáállásodról. A magyar kézilabda bázisának leszűkítése igazán okos, előremutató javaslat, hadd gratuláljak. (Ennyi ésszel elmehetnél portásnak RnD-hez.)
Ezt tartom, ha ugyanazok a szakmailag inkompetens figurák vannak ott, akkor kevesebb pénzből sem lennénk jobbak, de kétségtelenül kevésbé lenne irritáló, hogy legalább szegényen vagyunk bénák. Sőt a légiósok is elmennének Romániába, meg a kevés külföldi edző is, vagy máshová, és még gyengébb lenne a bajnokságunk is.
Az meg jól hangzik, hogy akkor kimennének a játékosaink, de az elmúlt 20 évben kiigazoló magyar lányok többségének kinti produkciója nem éppen sikertörténet. Az lehet, hogy itthon jobban csipkednék magukat egy kinti szerződés reményében, talán. De ilyen alapon egy magyar középcsapatban sem ártana csipkedni magukat, ha az a céljuk, hogy mondjuk elvigye őket a Fradi, vagy legalább a Loki, ahol anyagilag is még jobban járnának. Ehhez képest nem ez történik.
Teljesen kivonni, aztán várni a csodára, ennek semmi értelme. A közpénzt (egye fene, kevesebb közpénzt) okosan kellene felhasználni, világosan meghatározva, ellenőrizve, hogy mire szabad elkölteni, és mire nem.
A helyzet az, hogy a több TAO nélkül is állnánk ott női válogatott szinten, ahol most állunk. Lehet, még jobban is. Ez a pénz fel lett élve a haszonélvezők által. Ezzel kellene valahogy elszámolni, de igazán senki nem akarja felszámolni a rendszert, mert mindannyian szuperül élnek belőle.
Kellett egy kis idő míg rájöttél, 2020-tól, folyamatosan, már ezt írtam.
Akkor te és Tonio azt válaszoltátok, hogy attól még nem leszünk jobbak ha kivonják a pénzt a rendszerből. Pedig, de... Ezt már N.A is felismerte mikor kapitány volt és Pálinger is, míg nem lett benne érdekelt.
Abban igaza van Juhásznak, hogy rendszerszintű változásra van szükség, de ennek a rendszernek meghatározó eleme a Magyar Kézilabda Szövetség. Az, hogy a női szakág 10 éve eredménytelen nem vont magával semmilyen személyi változást. Borsosnak igaza volt abban, hogy miért nem lehet anyagokat, mérhető célokat publikálni. Nem prezentáció formájában, hanem egy tanulmányban. Azért nem publikálják, mert tudják, hogy számon lehetne kérni rajtuk. Pálinger szerződésében nincsenek célok a válogatott eredményességét illetően? Juhász szerződésében nincs erre vonatkozó bekezdés? Ők számon szeretnèk kérni az eredményességet a játékosokon/klubokon, de a saját rendszerükben nincs számonkérés. Ezek az emberek évtized óta havonta felveszik a jó kis pénzeket eredménykényszer nélkül.
Az egész rendszer el van kényelmesedve, az MKSZ/játékosok/edzők túl vannak fizetve. Ennek a rendszernek Juhászék pont olyan haszonélvezői, mint az általuk kritizált klubok, a NEKA vagy a játékosok. A helyzet az, hogy a több TAO nélkül is állnánk ott női válogatott szinten, ahol most állunk. Lehet, még jobban is. Ez a pénz fel lett élve a haszonélvezők által. Ezzel kellene valahogy elszámolni, de igazán senki nem akarja felszámolni a rendszert, mert mindannyian szuperül élnek belőle.
ez egy bonyolultabb dolog, hogy miért van, egyrészt kiveszett a meccsre járási kultúra, másrészt sokaknak nem szimpatikus a közeg, harmadrészt nyilván nincs akkora fizetőképes kereslet, mint nyugatabbra, negyedrészt a kultúrafogyasztási szokások is megváltoztak, túl sok (kényelmesebb) opció van.
de azért a Fradi nézőszámait megnézed, az egész más, mint a leszállóágban volt, mert van foci. a válogatottról nem is szólva, bár az speciális. nem lehetetlen tehát valamit felépíteni, hogy aztán az a modell kinek rokonszenves, kinek nem, az más kérdés.
épp az lenne a lényeg a kevesebb csapattal, hogy a legrosszabbak eleve kiszorulnak, és nagyobb lenne a verseny kevesebb helyre. ha kevesebb székre lehet leülni, akkor az ügyetlenebbek kiesnek. önmagában nyilván nem megoldás, csak egy lépés a jó irányba. a másik része az volt a javaslatomnak, hogy a jó csapatok többet játszhatnának egymással. de lehet más ötleteket is mondani, csak az MKSZ részéről eddig sok innovatív ötletet nem hallottam.
Ertem mire gondolsz, de ugy gondolom attol hogy kevesebb gyenge csapat van attol meg a tobbi az marad. Foleg miota (2006kb) nezek nemzetkozi focit azota meg vegkepp nezhetetlen. A nezoszam is arulkodik rossz nezni szep uj stadionokat amikben negyedhaz van.
A bajnokság nyilván nevetséges a premier league-hez, meg a top ligákhoz, de valószínűleg még a középkategóriás holland, vagy inkább belga, svájci, osztrák ligákhoz képest is, de A KORÁBBIAKHOZ képest igenis jóval magasabb a nívó.
Láttál te nb1-es focimeccset a 2000-es években? Hát tragédia volt, azóta azért egy-két fokkal jobb a bajnokság.
A kevesebb csapatba több tőke is koncentrálódik, ez igaz, de remélhetőleg minőségi játékosok is. Nincs 14 csapatnyi jó játékos jelenleg a női kézi NB1-ben. Aki gyengébb, az játsszon másodosztályban, aztán ha jó lesz, felfigyelhetnek rá, vagy fel is kerülhet a csapatával.
Kevesebb helyért talán nagyobb verseny lenne, legalábbis nekem ez tűnne logikusnak.
A fociban van a fradi aki ha az osszes poszton a 3. jatekosat jatszatna akkor is bajnokok lennenek. Szerintem nevetseges a bajnoksag, evente egy-egy olyan csapat van akirol lehet pozitivumot mondani tobbi emlitesre sem melto.
Én ezektől nem várok semmit mert az elmúlt évtizedben már bizonyítottak. Dumában és egymásra mutogatásban világbajnokok, amit kellene csinálniuk abban viszont nagyon nem.
Azt most elmondta Juhász, hogy 3-4 játékosunk üti meg a nemzetközi élvonalat fizikumban. Ettől még javulhatott az átlag, csak gondolom nem három hónap alatt tudjuk bepótolni a lemaradást. Igaz a szűk kereten kívüli játékosoknál még javulás sem nagyon volt.
A NEKA erőnléti edző is elismerte, hogy a tőlük távozó játékosok, nem hogy javulnának, hanem még romlanak is. Persze felmerül a kérdés milyen a kiválasztás náluk és mire nevelik őket éveken keresztül, ha ahogy kikerülnek tőlük elkezdenek elkényelmesedni. Most abba nem is mennék bele vajon náluk tényleg rendben vannak-e fizikailag.
Egyébként meg én nem csak a válogatott bő keret tagjait mérném, hanem mindenkit az nb1-ben. Amelyik klub nem üt meg egy minimum mércét x időn belül, az ne kapjon támogatást.
Nincs 14 NB1 szintű csapat. Valószínűleg 12 sincs, de egy minimum számnak lennie kell.
A fociban is jobb lett a bajnokságunk kevesebb csapattal, igaz, főleg a légiósok miatt, akiket lett pénz megvenni.
Sűrűbb lenne a mezőny, mert hát itt eléggé megmerevedtek a viszonyok.
Előre lehet tudni, hogy Fradi-Győr 1-2. (általában fordítva), Loki a 3., Móvár szo-szo, a többiek meg elvannak közép-vagy alsó szinten, a fiatalok ügyesek, vagy ha nem olyan jók, az se baj, igaziból mindegy, kiesni nem nagyon tudnak egy-két liftező klub (pl Békéscsaba) kivételével, elvannak így.
Így legalább a Lokit meg a Móvárt fel tudnánk kicsit húzni az első kettőhöz (feltételezve, hogy van mögöttük tőke), és hátha a többiek is jobbak csipkednék magukat, ha az alapszakasz végén egyértelműen be lennének sorolva három kategóriába, csak lenne néhány olyan lány, aki szakmailag és anyagilag is feljebb akarna lépni. Egy alsóházi játékos pl ne keressen milliókat, ez egy vicc. Aki viszont világklasszis lesz, az kereshessen sokat (ha eléri és tartja ezt a szintet), mert megdolgozott érte. De a semmit meg a (bizonytalan) jövőt ne díjazzuk ilyen mértékben, mert ez láthatóan nem vezet semmi jóra.