Keresés

Részletes keresés

Eaglet Creative Commons License 2022.05.21 0 0 8

Lehet a változtatni a 2153-as bevalláson tett tételes költségelszámolást átalányadózásra ? Tegnap a tételest húztam be tévesen.

Gábor72Bp Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7

Köszönöm, ez hasznos információ volt.

Előzmény: evodia2010 (6)
evodia2010 Creative Commons License 2021.08.17 0 1 6

Könyvelő nem kell. Az őstermelői adózás miatt kell külön (őstermelői) adószám, olyan mint egy vállalkozóé.

Évi 650 ezerig SZJA (!) adómentes volt, most lehet már több. Eddig bevallani sem kell. De az elektronikus számlázásra/feltöltésre figyelni kell. Kell saját földterület vagy bérelt. Mezőgazdasági kamaránál tudod kiváltani. Nem mindegy adózásnál hogy főállás vagy sem.

Régen volt egy olyan, hogy első évben (főállásban) rendesen megadóztattak, ezért december közepén volt érdemes kiváltani, mert akkor ez fél hónapra ment, a következő év már o.k. volt....

Pár száz kg. szilvára értelmetlennek tűnik... Meghirdeted, szilva eladó 200 Ft/kg de min. 100 kg rendelés és eladod pár vevőnek.

 

Előzmény: Gábor72Bp (4)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.08.17 0 0 5

Annyival kevesebb " kitudjamivanbenne" etelt kellene vasarolnotok.

Előzmény: Gábor72Bp (3)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.08.17 0 0 4

Ebben a stb-ben érzek buktatókat. Az őstermelőit csak bejelenteni kell, vagy kijönnek megnézni, hogy megfelel-e sz unios szabványoknak az ültetvény? (Lehet ez nagy baromság, de én már semmin sem csodálkozok.) Minek kapok adószámot, amikor már egyébként van? Vagy ez külön számítandó adószám? Adózás szempontjából a főállásomból keletkező jövedelem összeadódik az adómentesség figyelembevételénél? Kell hozzá könyvelő?

 

Előzmény: evodia2010 (2)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.08.17 0 0 3

Nem vagyunk nagy lekvárfogyasztók, meg süteményt sem sütünk... még.:) Az ivólét szeretem, azzal lehet megpróbálkozok. Na de abból sem kell annyi.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (1)
evodia2010 Creative Commons License 2021.08.16 0 0 2

Hát, a kreolbőrű nepperek ezen nem sokat gondolkodnak, hanem meghirdetik termelői gyümölcsként a FB marketplace, vagy jófogás stb. platformokon. De feldobhatod pl. pálinkafőzés(otthon) index fórumra is.

Őstermelői engedéllyel sok költség nincs, csak kamarai tagdíj pár ezer. Kapsz adószámot, alanyi áfa mentes számlát tudsz adni. A számlát elektronikusan is rögzíteni kell. stb.

Előzmény: Gábor72Bp (0)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.08.16 0 0 1

Leqvar telre, ivole, nedu.

Előzmény: Gábor72Bp (0)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.08.16 0 1 0

Ami engem illet volt egy elvetemült ötletem és vettem egy telket. Hobbi, kísérletezés és pénzkidobás céllal.:) Hosszú távon gesztenyét szeretnék telepíteni rá, de most jelenleg tele van szilvafával. Gőzőm sincs mit kezdjek a sok szilvával. Nekem meg a családnak túl sok. Gondoltam esetleg értékesíthetném a többletet. Nos ennek a hivatalos oldala érdekelne.

Mi kell hozzá? Pl őstermelői bejegyzés? Mennyi kiadással jár? Van már itt valakinek ebben tapasztalata?

Gábor72Bp Creative Commons License 2021.08.16 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Ebbe a topicba arról szeretnék beszélgetni, hogy mit tegyen, mit tehet, aki saját termésének többletét szeretné értékesíteni. Szabályok, tapasztalatok, buktatók...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!