Keresés

Részletes keresés

seymour_ Creative Commons License 2021.08.17 0 0 1

Jó a nicked! Csak ehhez a topikhoz regisztráltad? :D

Előzmény: Capibara (0)
Capibara Creative Commons License 2021.08.17 0 0 0

Mivel magasságuk 0, így a NAV Commando sem fogja kiszúrni.

Előzmény: Daydreamer00 (-)
Daydreamer00 Creative Commons License 2021.08.16 0 0 topiknyitó

Sziasztok! Az én kérdésemre nem találtam megfelelő topicot, na meg hátha mást is érint hasonló kérdés...

 

Törpehörcsögöket szeretnék tenyészteni, és arra irányulna a kérdésem, hogy ez milyen adózási rendszerbe tartozna, mibe érdemes vinni, ill. beleférhet -e az adószámos magánszemély kategóriába? Átlagosan havi 1 alom van, néha 2, de van, mikor egy sem, az éves bevétel egészen biztos, hogy nem haladná meg a 600.000 forintot. Ugyan a tevékenység mondhatni rendszeres, de a bevétel annál kevésbé, van, hogy a kiadások miatt (állatorvos pl) még inkább mínuszom is van. Nem kifejezetten mennyiségi, inkább "nemesítési" a cél, nem "futószalagon" vannak almok. Egy hónapban a bevétel nagyon maximum kb. 30-35.000 forint lenne, de ez az állatorvosi és egyéb ellátási kiadások nélkül, tehát a jövedelem értelemszerűen még kevesebb.

 

 

Én az adószámos magánszemélyre gondoltam elsőre, a KATÁt nem tudnám finanszírozni.

 

 

Egyéb infók: egyetemista vagyok bejelentett, de nem főállású munkával, amit még nem tudom, tudok- e folytatni a jelenleti oktatás mellett. Diákszövetkezettel állok rendes szerződésben, a munkahelyemtől csak munkavégzési megbízásom van határozatlan időre, de a napi munkaidőm flexibilis, nem kötött 4/8... óra.

 

 

Természetesen meg fogok keresni könyvelőt is, ha úgy alakul, csak egyelőre szeretnék informálódni, nagyjából mire számíthatok.

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

(A "ne foglalkozz vele ennyire mélyen" és az "ilyen állatot minek" válaszokra nem vagyok kíváncsi)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!