Tulsagosan megnohetett a medianber 2010 ota, ez lehet a fo ok. Az is szornyu, hogy akarmit is csinalunk, az emberek fele mindig a medianber alatt keres:-)
Ebben a statisztikában sehol sincs az érintettek szürke- és feketezónában szerzett jövedelme... Ami elég jelentős. Nem is beszélve az "egyéb módon" szerzett pénzekről. Tehát adtak a sz.rnak egy pofont, lehet lózungolni.... Rett-rett.
Egy másik beszédes adat, amely tekintetében viszont kifejezetten nem áll jól Magyarország, a szegénységi rés.
Ez az arányszám megmutatja, hogy a szegénységi küszöb alatti jövedelemből élők átlagos nettó jövedelme mennyivel marad el a szegénységi küszöbtől, tehát a mediánbér 60 százalékától. Vagyis minél nagyobb ez az arány, annál nehezebben tud valaki kitörni a szegénységből.
Míg 2010-ben például ez az arányszám 18,2 százalék volt, 2020-ban már 28,8 százalék.
Súlyos anyagi deprivációban élő emberek (2003–2018)
Az anyagi depriváció a gazdasági nyomásra, tartós fogyasztási cikkekre, lakásra és lakókörnyezetre vonatkozó mutatókat fedi le. A súlyos anyagi deprivációban élők életkörülményeit az erőforrások hiánya súlyosan korlátozza, és az alábbi 9 deprivációs tétel közül legalább 4 vonatkozik rájuk: i) hiteltörlesztéssel vagy lakással kapcsolatos fizetési hátralék, ii) lakás megfelelő fűtésének hiánya, iii) váratlan kiadások fedezetének hiánya, iv) kétnaponta hús, hal, vagy azzal egyenértékű tápanyag fogyasztásának hiánya, v) évi egyhetes, nem otthon töltött üdülés hiánya, vi) anyagi okból nem rendelkezik személygépkocsival, vii) anyagi okból nem rendelkezik mosógéppel, viii) anyagi okból nem rendelkezik színes televízióval és ix) anyagi okból nem rendelkezik telefonnal.
Nem csak elvették a vérplazmadonorok fizetségét, de a gigahasznot is offshore cégből veszik fel
De miért a vérplazma-ügy az egyik legfelháborítóbb húzása a Fidesz-kormánynak? Egyáltalán mi közük lehet hozzá?
A vérplazma-adás egy elég jól fizető mellékest jelentett a kispénzű embereknek, alkalmanként (havonta többször is) 8-12 ezer forintot kaphatott az, aki hajlandó volt ezzel a némileg kellemetlen eljárással segíteni az egészségügyet. Ausztriában ennél is többet fizetnek, mennek is a buszok a magyar donorokkal.
Majd négy évvel ezelőtt létrejött az Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak üzleti köréhez személyi szálakon át köthető Plasma Expert nevű cég, amivel nem csupán a NER tette le névjegyét a szakmában, hanem ezzel szinte egyidőben a kormány is beavatkozott a piaci folyamatokba. 2017-ben hoztak egy minden logikát nélkülöző rendeletmódosítást arról, hogy a plazmás magáncégek nem fizethetnek akármennyit a donoroknak, csak a minimálbérhez kötve, akkori értéken 3665 forintot.
Az ellenzékiek szerint a magyarok háromnegyede szegény, de azért fizetős egészségügyet akarnak nekik, meg 9xx-es üzemanyagot, meg sokszoros rezsiköltségeket, stb.
az euróban számolt egy órára jutó munkabér még mindig Magyarországon volt a legkisebb az egész unióban, csak Romániában és Bulgáriában voltak rosszabbak a fizetések.
Magyarország a visegrádi országok közt utolsó, de megelőzi Romániát és Bulgáriát. Az uniós átlag messze van (2021-ben 21,9 euró volt az egy órára jutó munkabér), a szomszédos Ausztria pedig még messzebb (27,5 euró).
A felvi.hu statisztikái alapján két hét múlva összesen 1721-en kezdik meg a tanulmányaikat valamelyik tanárképzésen: 1119-en tanulnak majd óvodapedagógus szakon, 744-en tanító, 1625-en gyógypedagógus, 264-en csecsemő- és kisgyermeknevelő képzésen, konduktorként pedig 82-en – írja az Eduline.
Idén kicsivel több mint 13 ezren felvételiztek valamilyen pedagógusképzésre, közülük 7316-an jártak sikerrel, vagyis ennyien iratkozhatnak be az egyetemek, főiskolák tanári, tanítói, óvoda- vagy éppen gyógypedagógusi szakjára.
A Pedagógusok Szakszervezete szerint jelenleg körülbelül 12 ezer főállású pedagógus hiányzik a közoktatásból, de a nyugdíjazások és a pályaelhagyás miatt a mostani 146 ezres létszám a következő öt évben körülbelül 22 ezer fővel fog csökkenni.
Ha az idei elsőévesek mindegyike befejezi az egyetemet három-öt év múlva, a rendszert akkor sem lehetne feltölteni. Rossz hír továbbá az is, hogy a pályakezdők harmada az első négy-öt évben elhagyja a pályát.
,,..De a tanárok azért is vannak kevesen, mert otthagyják a nyakukra ültetett fideszes ,hozzá nem értő iskolaigazgatókat."
Nesze neked tanárhiány: őrülten kevés gyerek jut egyetlen pedagógusra a magyar iskolákban
Az EU-ban az egy tanárra jutó átlagos tanulószám az általános iskolákban 13,5. Magyarországon ehhez képest csupán 10, ami a negyedik legkevesebb az EU-ban.
A legfrissebb adatok szerint az EU általános iskoláiban mintegy 2 millió tanárra (85 százaléknyi nő, 15 százaléknyi férfi) 24,5 millió tanuló jutott – derült ki az Eurostat friss összefoglalójából. Érdemes tudni, hogy az EU-ban a gyerekek általában 5-7 éves korban lépnek be az úgynevezett általános iskolai oktatásba (ISCED 1).