Keresés

Részletes keresés

ShinyNewNick Creative Commons License 2021.07.16 0 0 12

Nem biztos egyébként, simán lehet a háttértár is a szűk keresztmetszet. Ha van otthon egy felesleges SSD-d, próbáld meg arra áttenni, és onnan lejátszani. Ha nem nyert, akkor kérj kölcsön egy modernebb videokártyát, és próbáld ki, azzal megy-e a 60 FPS.

Előzmény: taresz2 (10)
ShinyNewNick Creative Commons License 2021.07.16 0 0 11

Nem igazán értek a videokártyákhoz, de többek közt azért is gyorsabb, mert a videokártyáknak sokkal több feldolgozóegysége van, mint a processzoroknak magja, na meg gondold át, hogy a videokártyán pl. van hardveres iDCT algoritmus, te meg assemblyben hány sorból írod azt meg, és hány órajel alatt fut le? Vagy egyszerűbben: gondold meg, ha nem lenne IMUL utasítás, és te írnád meg összeadásokkal, biteltolásokkal, kutyafülével. Hányszor lenne úgy lassabb?

 

De igaza van a topiknyitónak, ne offoljunk tovább.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (9)
taresz2 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 10

ha igazad van, akkor megkaptam a választ, bár nem örülök neki

a többiek meg hadakozzanak tovább azon ami nem is érdekel és kérdés sem volt.

Előzmény: ShinyNewNick (3)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.07.16 0 0 9

Arra vagyok kivancsi, hogy miert gyorsabb. Nagyobb/ gyorsabb regiszterek vannak benne?Tobb utasitas fut le benne masodpercenkent?

Előzmény: ShinyNewNick (8)
ShinyNewNick Creative Commons License 2021.07.16 0 0 8

A benne lévő hardveres dekóder jóval gyorsabb, mint amikor a processzor szenved szofrverkodekkel. Ha jól rémlik, az Nvidia a 9xx sorozatnál vezette be a H.265-öt.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (7)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.07.16 0 0 7

A videokartya mi modon kepes kevesebb ido alatt lefuttatni a kepkockak megalkotasat?

Előzmény: ShinyNewNick (6)
ShinyNewNick Creative Commons License 2021.07.16 0 0 6

Szerintem nem az adatmennyiség a gond (nem az átviteli sebesség a szűk keresztmetszet), hanem hogy mennyire számításigényes egy-egy képkocka dekódolása. Mivel régi gépe van (tényleg, mennyire régi?), a videokártya nem támogatja a H.265* hardveres dekódolását, így a szintén régi és lassú processzor szenved vele.

 

(*Az előző hozzászólásban elírtam.)

Előzmény: Maketheworldabetterplace (5)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.07.16 0 0 5

Hogyan lehet legkevesebb Byteban letarolni ket kep kulonbsegeit?

Szín, darab

Szín, kepszelesseg

Bytesor, darab

Adatsor, offset, hossz

Matematikai generalt adatsor,offset,hossz

 

Mi tomorebb ezeknel?

Előzmény: ShinyNewNick (3)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.07.16 0 0 4

Mit tud a Pc?

Hany MB/sec a vid?

Milyen vidtipus, melyik codec?

Előzmény: taresz2 (-)
ShinyNewNick Creative Commons License 2021.07.15 0 0 3

Szerintem sehogy. A kérdésedből arra gondolok, valami consumer formátumban (pl. H.264) rögzítesz, vagyis nem teljes képkockákat tárol a videód (mint pl. a ProRes vagy a DNxHD), hanem GOP-struktúrákat. Itt az a gond, hogy vannak benne ugyan intra frame-ek (teljes képkockák), de sokkal több B és P frame van, amelyek csak más képkockákhoz képest számított változásokat tárolnak. Ezért hiába akarod lejátszani csak minden páros képkockát, ahhoz a páratlanokat is be kell olvasnia és dekódolnia a processzorodnak (vagy videokártyádnak).

 

Előzmény: taresz2 (-)
taresz2 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 2

több terrányi videóm van már, és mindig a legjobb minőségben akarom megörökíteni az emlékeimet, amiket később meg szeretnék nézni, és majd vágni, amire a PC a legkényelmesebb megoldás.

jelenleg vágni nem csak a pc-m szab határt, hanem az időm is, de a néhány évvel ezelőtti videókat már megnézném

XNC Creative Commons License 2021.07.14 -1 0 1

Valami céleszközzel kellene próbálkozni, nem pedig PC-vel.

4k TV, Blu-ray lejátszó, ilyenek.

 

De pl. az én kamerámat közvetlen be lehet kábelezni a TV-be HDMI-n keresztül.

taresz2 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 0

Igen 60FPS-ben akarom felvenni a videókat, nem 30-ban.

taresz2 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 topiknyitó

Sziasztok

4K 60 FPS videókat veszek fel, de PC-n szaggat a lejátszás a gyengébb gép miatt. 4K 30FPS videót folyamatosan játssza le a gépem.

Hogyan tudnám a 60FPS videókat 30FPS-el lejátszani PC-n?
Van erre program vagy beállítás, anélkül, hogy át kelljen konvertálnom?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!