Keresés

Részletes keresés

gesszti Creative Commons License 2021.07.12 0 0 7

A töltésvezérlő gyanús nekem. Egyelőre mérem különböző időszakban, és gyűjtöm az adatokat. 

 

Lehet, kellene keresni valami loggert, ami figyeli a feszültséget, és a töltés áramerősségét, hogy később lehessen elemezni. 

Előzmény: enpesta (4)
gesszti Creative Commons License 2021.07.12 0 0 6

Már megint "sikerült megfognod a lényeget"... 

 

56Ah. Mérés alapján 50. (nem hatvan, elírtam, de szerintem tök mindegy, hogy 50, vagy 60..) Lényeg, hogy tökéletes állapotú akksi, aminek akár töltés nélkül is kéne vagy 10 napig bírni. 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (5)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.07.10 0 0 5

56bol 65 de 60.:-)

Keveset tolt a napelem. 0,11A 7x24 ora alatt nem merithetne le az akkut.

Energiaeltunteto gep?

Forditott uzemben keves inputtal feltolti az akkut.:-)

Előzmény: gesszti (3)
enpesta Creative Commons License 2021.07.09 0 0 4

Szia!

 

Vesz-e föl áramot a töltésvezérlő az akkumulátorból éjszaka (ill. amikor a napelem nem szolgáltat energiát)?

 

Mivelhogy az adataid alapján működni kellene a rendszernek (még egy kisebb kapacitású akkumulátorral is):

 

----0,11 A x 240 óra (az említett 10 nap) --- 26,4 Aó  fogyasztás    (gondolom a villanygép éjjel-nappal üzemel) 

----(pl): 6 nap x 6 óra x 0,7 A --- 25,2 Aó  töltés (reggel 9 --du 3 között erősen süt a nap, 6 napon keresztül)

---- egyéb időszakban a töltés (tegyük fel)  (10 nap x 3 ó x 0,4 A) --- 12 Aó.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gesszti (3)
gesszti Creative Commons License 2021.07.09 0 0 3

Na, de rég láttalak... :-) 

 

0,11A a villanypásztor fogyasztása. 

A napelem üresjáratban 18-21V - 0A

Töltőre kötve akksifesz felett néhány tized V-al, és 0,5-0,8A

Akku névlegesen 65Ah, mérés alapján 60Ah körül. 

 

 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (2)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.07.09 0 0 2

Mennyit fogyaszt? Mennyit tolt a napelem? Mennyi a valos akkukapacitas?

Előzmény: gesszti (-)
gesszti Creative Commons License 2021.07.08 0 0 1

A nagyfesz vezetékre gondolsz? 

 

Gondosan körbe van járva néhány naponta, és ki van takarítva az alja. Addig van igazgatva, amíg sehol se pattog. 

Előzmény: dezsoKE (0)
dezsoKE Creative Commons License 2021.07.07 0 0 0

Ha a villanypásztor vezetéke rosszul van szigetelve és picit is földelődik, akkor nulla perc alatt leszívja az aksit. :-(

Előzmény: gesszti (-)
gesszti Creative Commons License 2021.07.07 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Építettem egy villanypásztor rendszert egy Agroelektro készülékkel, és tőlük vettem hozzá egy 30W-os napelemet is. Kb. 10 nap használat után teljesen lemerült egy újszerű állapotú 56Ah-s normál indító akkumulátor. 

 

Hogy lehet tesztelni a napelemes rendszert? 

ss1210N töltésvezérlő van hozzá. 

 

Mekkora feszültséget kellene tartani az akksiban egy ilyen rendszernek? 

 

Van jelentőssége annak, hogy normál indító akkumulátor, és nem munkaakkumulátor? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!