ezt a szöveget a fideszes kommunikáció különösen gonddal kellett összerakja, és a legmagasabb szinten láttamozták,
De kicsodák?
Ha már a patás Orbán is idegbeteg grazi szökevény, a Mészáros is anaffabéta gázszerelő, kik azok a titkos Fideszesek, akik 11 éve sikerre viszik ezt a 3 millió nyálacsorgó idiótát a negítív IQ-s ál-vezetőikkel?
Nem bánom én, hogy ezzel a Fidesz fikázó kényszerrel magatokat csapjátok be, és nem fogadjátok el azt az intellektuális erőfeszítést, amivel a kormány sikerre viszi az országot...
Ezzel csak azt éritek el, hogy folyamatosan alábecsülitek és örökre a partvonalla szorítjátok magatokat.
Csak néha fájdalmas nézni is ...
Nem az lehet, hogy a Mészáros interjú nagyon kiesett a belpesti buborékok álomvilágából, és most zavar került az erőbe, és muszály egy ürgebőrbe varrt magyarázatot adni a híveknek?
Azt nem látom, hogy a számokkal vitáznátok...
A topiknyitó nem is adta meg azt a linket, amiben Mészáros cáfolja az ellenzéki legendáriumot, arra számítva, hogy a többség zsigerből el se ovassa az eredeti forrást:
a legtöbbet hangoztatott vád, hogy Mészáros mindent visz:
Ez a vád is az ellenzéki politikusoktól és médiától jön. Az egy balliberális tévhit, hogy a munkákat odaadják a vállalkozóknak. A munkáink döntő többségéhez nyílt eljárásokkal jutunk, ahol a legkedvezőbb ajánlat győz. A pályázatok 95 százaléka nyílt és hirdetménnyel induló eljárás, amelyen bárki részt vehet. Én örvendetesnek találom, hogy magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező cég nemzetközi hátterű multikkal tudja felvenni a versenyt. Ami pedig a tényeket illeti, mind nyilvánosan elérhető adat:
a közbeszerzési eljárások kevesebb mint 10 százalékát nyertük el vagy kizárólagosan, vagy másokkal társulva. Aki tehát azt állítja, hogy mi mindent viszünk, az nem mond igazat.
A túlélésben bizonyára nagy szerepet játszik a Hunguest Hotelsnek nyújtott 17,7 milliárd forintos állami támogatás is a szállodafelújításokra. Az ellenzék szerint ezt nem önöknek, hanem a turisztikában dolgozó kisvállalkozásoknak kellett volna inkább megkapniuk. Nem érzi ellentmondásosnak, hogy ehelyett ön, a leggazdagabb magyar kapta meg ezt az összeget?
Tegyük ezt a kérdést is tisztába. A Hunguest Hotels csak a harmadik körös pályázatban tudott részt venni. Az első körben csak a panziókkal, kisebb turisztikai létesítményekkel lehetett pályázni, a másodikban a 100 szoba alatti szállodák pályázhattak, és csak az utolsó, harmadik körben jelentkezhettek a pályázatra a több mint 100 szobával rendelkezők. Tehát a Hunguest a sor végén volt, nagyon helyesen, hiszen elsőként a kisebbeket kell megsegíteni. Ugyanakkor a szállodalánc 14 szállodáját érintő, Magyarország eddigi legnagyobb szállodarekonstrukciója elodázhatatlanná vált. A jelentőségét mutatja, hogy a projekt összköltsége több mint 50 milliárd forint, ennek egyharmada állami támogatás, a kétharmadát a költségeknek saját forrásból biztosította a tulajdonos Opus Global. És ahogy a Hunguest vezérigazgatója többször is nyilatkozta, a szállodalánchoz tartozó házak sok esetben az adott települések legnagyobb adófizetői, amiből óvodát, bölcsődét üzemeltetnek, és közfeladatokat finanszíroznak. A felújításoknak köszönhetően egy magasabb színvonalú szolgáltatás jön létre, várhatóan több bevétellel, a helyi közösségnek is. Mindemellett mégis azt emelném ki, hogy azok a szállodák, amelyek a felújítás miatt nem zártak be, a koronavírus mindhárom hulláma és az üzemszünetek alatt is csaknem ezer munkatársnak biztosították a megélhetését egy rendkívül válságos időszakban.