Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2022.12.26 0 0 24

mi ez az eszkoz, hogy nem akartatok szetszedni? nincs rajta egy usb port, wifi?

Előzmény: djuice (8)
homerx Creative Commons License 2022.12.26 0 0 23

maskent mondva, a belso scsi eszkoz nem tud az ott levo ide diszkrol, a ketto kozott az os teremti meg a kapcsolatot.

tehat meg ha elvileg a belso scsi csatolod tamogatna is a dual-end csatlakozast, akkor is csak a belso scsi tarolot erned el kivulrol inditott keresekkel (nagy szerencsevel, ha ugy van a belso scsi csatolo fizikailag es sw-ben is beallitva).

Előzmény: homerx (22)
homerx Creative Commons License 2022.12.26 0 0 22

gondolom mar reg megoldodott, csak raakadtam a forumra. csak ugy mukodhet, ha a kulso eszkoz egy scsi feluletel rendelkezo TAROLO. magat a masolast az eredeti eszkozon tudod kezdemenyezni, a kulso eszkozon futtatott oprendszer ilyen modon nem fer hozza az eszkozod belso taroloihoz. foleg, ha az egy ide diszk. egszerubb kivenni a diszket, vagy ha van mas felulete (pl. usb), akkor azon keresztul lementeni.

Előzmény: djuice (8)
division by zero Creative Commons License 2021.05.29 0 0 21

"belül a cucc IDE, 2,5"-os laptop vinyót tartalmaz, csak pont a ki-be szerelést akarjuk elkerülni..."

Biztosan IDE??? Létezhet ilyen, de kell egy drága és bonyolult elektronika (gyakorlatilag egy mini számítógép) abba a dobozba, hogy megvalósítsa az IDE-SCSI konverziót.

Léteztek 2.5" SCSI vinyók is, kinézetre nagyon hasonlóak az IDE-sekhez, csak pár tűvel hosszabb a csatlakozó. (Főleg Apple környezetben voltak elterjedtek.)

Ha tényleg IDE, akkor pont a kiszerelés lenne a gyors és egyszerű megoldás.

Előzmény: djuice (5)
division by zero Creative Commons License 2021.05.29 0 1 20

Létezhet a jelölt adatfolyam, csak kell hozzá egy olyan operációs rendszer amire sikeresen telepítettél egy SCSI kártyát. Onnantól kezdve pont ugyan úgy másolhatsz az SCSI merevlemezről mint bármely másikról.

Előzmény: djuice (8)
djuice Creative Commons License 2021.05.29 0 0 19

Egészen biztosan rosszul emlékszel, a trollképző meg tönkrevágta a személyiséged...

Előzmény: csúti duce (17)
XNC Creative Commons License 2021.05.29 -1 0 18

"Egyáltalán egy scsi kártya, alaplapon keresztül kommunikálhat más adathordozóval?"

 

 

Én a kérdést sem értem.

Ha megjelenik, mint meghajtó, akkor ugyanúgy lehet kezelni, mint a többit.

Az már technikai részletkérdés, hogy közben milyen környezetet vesz igénybe.

Előzmény: djuice (-)
djuice Creative Commons License 2021.05.29 0 0 15

"SCSI eszköz nélkül a vezérlő csak feleslegesen foglalja a helyet és fogyasztja az áramot."

 

Ez most mire válasz???

 

A rajzon is világosan látszik, hogy külső scsi eszköz pc-hez való csatlakoztatása a téma. Akkor hol nincs scsi eszköz szerinted?!

Nem hiszem hogy az iskolában is ennél jobban elmagyarázták volna a dolgokat és sztem mégis megértetted, hogy 1+1 az 2. Vagy nem?

Előzmény: csúti duce (14)
csúti duce Creative Commons License 2021.05.29 0 0 14

SCSI eszköz nélkül a vezérlő csak feleslegesen foglalja a helyet és fogyasztja az áramot.

Ennyi.

Ő tényleg csak SCSI eszközökkel kommunikál.

Ettől a többi még működik.

Előzmény: djuice (12)
kisbetu Creative Commons License 2021.05.29 0 0 13

" a scsi nem lát csak scsi-t, az miként tekint a pc többi részére,"

NEM tekint a gép többi részére.

Ő CSAK egy bővítőkártya, hogy a SCSI cuccokat legyen hova dugni. Aztán az oprendszer majd RAJTA KERESZTÜL eléri, olvassa-írja a SCSI eszközöket. Amiket rádugtál az illesztőkártyára. Amiket nem dugtál rá, azokat nem fogja kezelni.

Jól írod, hogy amikor nem volt alaplapi USB, ahhor PCI-be dugott illesztőkártyával oldották meg az USB-s eszközök kezelését.

Sőt, amikor nem volt alaplapi SATA-vezérlő, akkor PCI-os illesztőkártyával  oldották meg a SATA eszközök kezelését.

A SCSI kábé abból az időből származik, amikor semmi nem volt az alaplapra integrálva, mindenhez illesztőkártya kellett. Azért vannak az  alaplapon az illesztőkártyák fogadására alkalmas slotok.

Előzmény: djuice (12)
djuice Creative Commons License 2021.05.29 -1 0 12

"mi köze a nem(teljesen) SCSI perifériáknak a SCSI vezérlőhöz?"

 

Nem gondolnám hogy egy scsi kártya kommunikál közvetlen pl. egy sata vinyóval, hanem...

 

"a gép többi része sem dísznek van."

 

...nyilván az alaplap a cpu-val karöltve, közvetett úton. De van aki azt állítja, nem! a scsi kártya csak akkor ér a gépben vmit, ha egy scsi vinyó is van mellette benne. (A kártyán is direkt ezért van a belső scsi perifériás csatlakozó.)

 

Viszont hasonló a dolog ahhoz, mikor az usb sem volt elterjedve még, de már pci kártyaként fel lehetett bővíteni a gépet és kész. Azért is nem értettem, aki a fenti tézist vallja, hogy a scsi nem lát csak scsi-t, az miként tekint a pc többi részére, de szerintem ezt már túlbeszéljük innen...

 

Én csak azért kérdeztem rá, mert a kollégám se foglalkozott még scsi-val és ha tényleg olyan speciális, kötött dolog lenne, aminek ilyen heppje van, arról előtte jó tudni, merre tovább.

 

 

 

 

 

Előzmény: csúti duce (11)
csúti duce Creative Commons License 2021.05.29 0 0 11

A célt értem, de mi köze a nem(teljesen) SCSI perifériáknak a SCSI vezérlőhöz?

Ha fel tudod éleszteni a gépben a controllert és a gépben van IDE/SATA/USB is, akkor miért ne lehetne?

A SCSI kártya valószínűleg nem kezel mást, de a gép többi része sem dísznek van.

Valamikor a (h)őskorban láttam olyat, hogy mindenféle interruptokat kellett beállítgatni és azok miatt összeakadhattak a kártyák, de mióta van ez a plug and pray...

 

A gépeden futó program beolvas valamennyi adatot az egyik vezérlőn lógó perifériáról a memóriába, majd kiküldi egy másikra. A két perifériának és a vezérlőknek semmi közük egymáshoz.

Előzmény: djuice (8)
Makkoscipo Creative Commons License 2021.05.29 0 0 10

Igazad van! Nem vagyok informatikus, ezért valóban a veretes fogalmazás nem megy. Az biztos, hogy a redmondiak nem szakítják meg magukat a régebbi HW-ek támogatásában.

Előzmény: division by zero (4)
m54-b Creative Commons License 2021.05.28 0 1 9

Igen.

Előzmény: djuice (8)
djuice Creative Commons License 2021.05.28 0 1 8

Mondom, adatmentés a cél. (-:

 

Lerajzoltam, hátha úgy érthetőbb...

(létezhet-e a piros színnel jelölt adatfolyam? csak ennyi a kérdés lényege, semmi több!!!)

 

Előzmény: csúti duce (7)
csúti duce Creative Commons License 2021.05.28 0 0 7

Bocs, de ezt nem értem: SCSI kártyákon többnyire van egy vagy több SCSI csatlakozó.

Miért kellene bármi mással szóbaállnia, mint SCSI eszközökkel?

Szerintem a legegyszerűbb, ha van gép, amibe bele tudod tenni a kártyát, akkor akár pendrive-ról egy live linux (ubuntu, esetleg ha létezik még, grml). Ezekben elég sokféle driver benne van, legrosszabb esetben kernelmodult.kell.gyàrtani, de jó eséllyel menni fog.

Előzmény: djuice (6)
djuice Creative Commons License 2021.05.28 0 0 6

Akitől vennénk a scsi kártyát, állítja, hogy azok csakis scsi vinyóval állnak szóba szerinte (mert azt is eladná). Nyilván felmerül, hogy csak többet akar ezzel kaszálni, megszabadulni a régi zajos hdd-től is vagy nem tudom. Nem ismeretes hogy van ez a scsi-nál, mert elég kacifántos dolog volt ez akkoriban pl. az id beállítással stb., meg drága is...

Előzmény: kisbetu (3)
djuice Creative Commons License 2021.05.28 0 0 5

"Ha simán merevlemezes meghajtónak látszik a gép felé, akkor nincs gond"

 

 

Na ezt nem tudni pontosan, mert belül a cucc IDE, 2,5"-os laptop vinyót tartalmaz, csak pont a ki-be szerelést akarjuk elkerülni...

Előzmény: division by zero (4)
division by zero Creative Commons License 2021.05.28 0 2 4

Ez így ebben a formában marhaság, a SCSI kezelés továbbra is alapvető része a Windowsoknak.

Amiben van igazság: az egyre újabb Windows kiadásokba egyre kevesebb régi hardver driverét teszik be, és neten se található újabb windowshoz való driver, így lehetséges, hogy sok régi SCSI kártyát nem lehet beüzemelni modernebb, főleg 64 bites Windows alatt.

 

Ellenpéldaként pl ez a alig 25 éves Adaptec 2940-es amit még 64 bites Win10-el sikerült beüzemelni:

 

(Egy ilyen kártya van is a Vaterán.)

 

 

 

De ez még csak a vezérlő kártya kérdése, a következő az, hogy mi az a bizonyos külső eszköz? Ha simán merevlemezes meghajtónak látszik a gép felé, akkor nincs gond, de ha valami extrább, akkor ott is jön a driver kérdés. Lehet, hogy Emiatt kell visszamenni abba a korba, amilyen driver fel lelhető az eszközhöz: XP, Win98, Win3.1, DOS...

 

 

 

Előzmény: Makkoscipo (2)
kisbetu Creative Commons License 2021.05.28 0 0 3

"Egyáltalán egy scsi kártya, alaplapon keresztül kommunikálhat más adathordozóval (pendrive, IDE vinyó) vagy csak scsi hdd-vel?"

 

????????????????

Az IDE-kártya, SATA-kártya,  meg a floppy-kártya szokott mással kommunikálni, mint a rádugott adathordozó?

Illeszti az egységet, a rendszer tudomásul veszi, és használja, mint meghajtót.

 

Aztán copy...

Előzmény: djuice (-)
Makkoscipo Creative Commons License 2021.05.28 0 1 2

Amennyire tudom, az SCSI kezelés csak a régebbi windows-okban van, ahogy tudom már a 7-esben sincs. Ha mégis van a gépben, azt csak virtuális gépen keresztül lehet elérni, vagy egy 7-es előtti, vagy linux telepítéssel lehet megoldani. Még lehet kapni, az mindenkinek a saját döntése, hogy mennyit áldoz rá.

 

A Google "scsi kártya" keresés közel sem eredménytelen.

Prof. dr. Notebook Creative Commons License 2021.05.28 -2 0 1

A többes számban beszélők - minden topikban, minden fórumon - gyanúsak.

Előzmény: djuice (-)
bakibaby Creative Commons License 2021.05.28 0 0 0

SCSI csatlakoz0 ?

Előzmény: djuice (-)
djuice Creative Commons License 2021.05.28 0 0 topiknyitó

Külső, 50 pines scsi csatolóval rendelkező eszköz került hozzánk, amiről adatot kellene menteni. Gondoltuk, szerzünk hozzá egy pci scsi kártyát, kábelt vhogy és egy régebbi PC-vel megoldjuk, de semmilyen tapasztalat nincs ezen a téren, mi mivel működhet. Egyáltalán egy scsi kártya, alaplapon keresztül kommunikálhat más adathordozóval (pendrive, IDE vinyó) vagy csak scsi hdd-vel?

 

???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!