Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.08 -1 0 137

Tesóm szerint is minden gyógyszer halálos méreg........

 

Ki keres indukciós forrasztót?

Előzmény: Bmrenault (136)
Bmrenault Creative Commons License 2021.10.08 0 0 136

Én nem szedek gyógyszert. Indukciós forrasztót keres.

Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.08 -2 0 135

Igen...............ittjárok néha,kösz az irásod,Bmrenault társunkat is üdvözlöm,kapj be egyet a nevemből,és elmúlik a fájdalom..................Bocs,csak hüjékedtem(szándékos a betűhiány)

Nem irok többé a gépet vásárlók topikjába,pedig épp most volt egy majdnem hegesztőgép vásárló. Ő tette jól................hüjitette a csapatot,jót röhögtem !!!

 

Szóval..................elmondom az elejétől ezt a melegitő kérdést.

Járt itt egy villanyszerelő haverom,és meglátta az asztalomon a fűrészlap forrasztóm,és ő tette a bogarat a fejembe,hogy ezzel lehet más dolgokat is melegiteni.

Kössz Refse2 társunknak is a filmjét,hát................a villanyász barátom félre tájékoztatott,mert az általam befogatott réztekercs,csak magába melegedett,de még csak egy lemez csikot sem hevitett fel.Vagyis sok minden hiányzik ehhez a keményfém lapka forrasztásához.....................

Vagyis maradok a jó öreg (pb)disu-oxigén párosnál.................

Előzmény: Garashan (132)
refse2 Creative Commons License 2021.10.08 0 0 134
Előzmény: Törölt nick (131)
Bmrenault Creative Commons License 2021.10.08 0 1 133

Persze most Aszpirin21 néven nyomja.

Előzmény: Garashan (132)
Garashan Creative Commons License 2021.10.08 0 0 132

Nem tudom, hogy még olvasod-e a topicot vagy sem, de azért leírom a véleményemet.

Igaz csak hang nélkül néztem meg a videót, nem tudom, hogy abban van-e szöveg.

Ami nekünk van szalagfűrész hegesztőnk az a sima ohmikus ellenállást használja ki. Semmi csili-vili űrtechnológia, csak egy trafó az egész leegyszerűsítve.

A videóban szereplő dolog mögött viszont van egy nagyfrekvenciás tápegység, ami a "réz csigához" (tekercshez) van illesztve. A tekercs is úgy van kialakítva (feltételezem), hogy a benne melegített tárgyhoz és annak anyagösszetételéhez van méretezve és optimalizálva.

Valószínűleg melegedne beledugott eszterga kés, de hogy izzásba jönne-e 50Hz-en ezt kétlem. Mármint, ha jól értettem, hogy egy sima pármenetes tekercsre egy trafót akarsz rákötni.
Ajánlom a témát kicsit jobban körül járó EcoPityu videóját: https://www.youtube.com/watch?v=2P92ovMR5nI

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.28 0 0 131

Nem e tudod,hogy szalagfűrészlap forrasztó rögzitő kengyeleiből kivenném az áramot ilyen rézcsigába,vajon mekkora hőt alkotna ? A  trafóm 40mm-es lapot megforrasztja.

Alkalmas lenne e lapka beforrasztáshoz ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ogm1qVuIExc

 

Rendesen bevittek a futrinkába,de amikor már figyelmeztettél késő volt...... !

Előzmény: refse2 (128)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.25 0 0 130

Azért nem irok semmit,mert a fotó magáért beszél,csak annyit,hogy az ára nem 300 000ft- os tétel.

Igazuk van másoknak,nem jó itt olcsó trükköt reklámozni,csak a baj ott kezdődik,hogy vagyunk sokann akik kevés ft- ból éldöglődünkkkkkkkkk  !

 

Sunny65- nek üzenem.........az inverteres mig is fröcsköl,még némelyik jobban,mint a te varratod,ahogy kinéz......

Gratulálok,te csináltad jól,a trafós gépek igaz súlyilag nehezebbek,de aki ismeri a kezeléyüket,elnyűhetetlenek.

 

Ha kiváncsi vagy az átfejtőt illetően,itt válaszolok,ide mások ritkán néznek be.

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.21 0 0 129

kösz,örültem,hogy itt jártál.

 

Jut eszembe,a sima mig 2t ivgyújtási hibának,köze lehet a 4t hibájához.

Tehát,ha a 4t ivszakitási hibát megtalálom,lehet,hogy a 2t gyújtási hibája is megszűnik.

Eddig én sem foglalkoztam a 4t-vel.

Érdekes holmik ezek,az biztos.

Előzmény: refse2 (128)
refse2 Creative Commons License 2021.09.21 0 0 128

Nekem nem állítható az áramerősség a munkakábelen (pisztolyon).

Soha nem használok 4t vagy s4t módot. Rövid varratokat csinálok, ehhez felesleges.

Így nem tudok tanácsot adni.

Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.21 0 0 127

Elfelejtettem.

Lehet,hogy te próbáltad a pisztoly potiját.

A gépet lehet e állitani hegesztés közben,mondjuk áramerősséget ?

Mondjuk,nem az új kábelt (potis) használom,mert eddig marhaságnak véltem ezt a funkciót is !

Mára rádöbbentem,hogy jó dolog.

A 4t , és S4t működik. Ez megint érdekes,mert a mastroweld hegesztés nélkül is elindul. Az iweld csak hegesztéskor produkálja a 4T-t. De van megint egy érdekes dolog.

A 4T - t ha elinditom,az iv még világit,vagyis nem szakad meg,ha gombot húzok. Miért ?

Valahol mintha olvastam volna erről,hogy ez is állitható. tehát az iv megszakitási ideje is állitható. A kérdésem,hogy hogyan? Vagy ez úgy működik,hogy egymás után két pisztolygomb meghúzást kell csinálni ? Ezt úgy tudnám érzékeltetni,mint a számitógép egér gomjának a gyorsasága. Tehát ennek a bal gombjának az egymás utáni lenyomás gyorsaságállitási lehetősége.

Az S4t mód viszont egy gomb meghúzásánál megálitja a varratot.

Előzmény: refse2 (125)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.21 0 0 126

Ez végülis egy külső sarokvarrat,vagyis vizszintesen is foroghatott volna.

Ma rádöbbentem egy érdekes dologra. A forgási sebesség nagyban befolyásol mindent.

Ha ezt csökkentem,keveseb A is elég. Kapásból 85A körül lehetett az áramom,mert négy helyen hefteltem,és ekkor megfigyeltem,hogy optimális. 250mm/ percre saccoltam,igy közel egy fordulatra állitottam,de ez lehetett, 1.1/4 is. El inditottam,és éreztem,hogy gyors a fordulat,levettem,és ilyen lett. De ha A-ert növeltem volna egy tizessel,lehet igy jó lett volna,de ez külső sarok,ami nemszereti a nagy meleget,ráadásul,a cső egy szakaszon vékonyab falúra sikerült,vagyis kb 1mm-es rés is volt.Itt a nagyob amper biztos áttégette volna. Érdekes holmi,az biztos.

500mm egy perc,na ez a nem semmi. De ez az idő mondom,hogy rövidebb is lehetett volna,ha vastagab az anyag. Irom az adatokat egy papirra,és leg közeleb könnyeb betájolni.

A 250mm/percet 2.5-es bevont elektródával csináltam. Nos az 500mm-er egyértelműen bizonyitotta,hogy mig varrat gyorsab.

Előzmény: refse2 (125)
refse2 Creative Commons License 2021.09.21 0 0 125

Egész jó !

A megfelelő fordulatot nehéz eltalálni?

Beállítod kb, aztán hegesztés közben tekered?

Én motoros forgatással csak egyszer kipróbálás kedvéért hegesztettem.

Ha forgatót használok én inkább kézzel, vagy lábbal hajtom.

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.21 0 0 124

Az első meló.........

Fog ez menni. Ez vizszintes tengelyen forgott,az egy varrat hossza 502mm (159- es cső).

85A, 0.3/4 fod/ perc.

Előzmény: refse2 (122)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.18 0 0 123

A hely nálam is fogytán van,de ez valójábam nem nagy,nem is túl nehéz holmi.

Láttam joutub- on vastag anyagokat kasználtak.

Én főként villanymotortengelyek,és egyéb felrakásokra szánom. Ezek szakaszos varratai négyszögletessé tették a köranyagot. Itt fontos a megfelelő A megválasztása,mert a folyamatos varrat hamar túlmelegiti.

Sajnos a sötétüveges felvétel túl sötét,pedig 10- es üveggel csináltam. A másik meg túl világos,ezt kazettával próbáltam. Mindegy,fog ez működni. Majd jegyzetelek kb 5mm- enkénti átmérők fordulatát,az A ugyis anyag függő.

 

https://youtu.be/7zzM5-QCO9Q

 

https://youtube.com/shorts/E-Q2XTNbjVY?feature=share

 

https://youtu.be/_Q9dipm5Jdo

Előzmény: refse2 (122)
refse2 Creative Commons License 2021.09.18 0 0 122

Ötletes megoldás! Gratulálok!

Valamikor én is fogok vízszintes tengelyűt csinálni, de a meglévő függőleges tengelyű felhasználásával.

Nekem arra is kell gondolnom, hogy tárolni is kell a szerkezetet.

Egy ilyen háromlábú monstrumot kerülgetni, rakni ide-oda ha nem használom, problémás.

A lényeg hogy legyen rá munkád !

Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.18 0 0 121

Terménydarálóból forgató asztal. 

Csak a lemezházat használtam,ha a lábán áll,kis székről kényelmes kezelni. Ha végére forditom,igy kényelmes a sarokvarrat. Némi burkolatot tervezek még bütykölni. A pici fordulatot egy zil fékkulcs tengely csiga,és 8db lánckerék,és pótméteres akkutöltő segiti.

Az áramáttadást 8db dinamó szénkefe végzi.

Valójában tengelyek felrakásához fogom használni. A csövön van pár körvarrat,úgynéz ki,hogy némi gyakorlás után fog ez menni. Az 5/4^- os csövön három varrat van egymás mellett, Lehet a pisztolyt álványra rakni,4t mód,és had forogjon. Ez az átmérő 2fordulat/ percet igényelt.

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.18 0 0 120

Szerintem védőgázzal hegesztett. Azon akadtam fel,hogy még egy fordulatot elviselne egy munkakábel megcsavarása,de lehet,hogy ennyit sem. Vagyis a pisztolytartó cső másik végére egy komplet mig gépet erősitett,és ennek  betápkábelét csúszógyűrűs áramáttadóval oldhatta meg. A zégergyűrő horony beszúrása való igaz , cnc is lehetett,ami hidraulikus működésű.

Előzmény: Mnagy (119)
Mnagy Creative Commons License 2021.09.17 0 0 119

Nem forog az a gép csak a tengely, az egy jó kis cnc gép, van sok videó mindbe van valami érdekes rész, és azt figyelted, hogy porbeles huzallal és kevert gázzal hegeszt? Igaz nem kerítés anyagokat hegeszt.

Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.17 0 0 118

Egy csomó hülyeséget irtam,bár a furat felújitós videóra csak reagáltam.

Félelmetes dolgokra képes az ember....... Ez a fiatal csávó egy észkombájn. Hogy a miget hogy forgatta,nem mutatta,szerintem az egész gép forgott,és a betáp hálózati áramot csúszógyűrűzte.......

Hogy a fej feletti szakasz áramerősségét módosította e,ezt sem részletezte......

Előzmény: Bmrenault (117)
Bmrenault Creative Commons License 2021.09.17 0 0 117

Mé tiltottak volna ki?

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.17 0 0 116

Ha ez megjelenik,akkor nem tiltottak ki a fórumból. Üdv mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.10 0 0 115

Eladó 75mm2 , 20m hosszú egyben levő hegesztőkábel.A gumi egészséges rajta.........

Az ára 30%- al keveseb az új árnál, vagyis 55 000ft.

Kiad kettő garnitúra szettet. Mi régen az ilyen nehéz kábelok végére szoktunk fogatni 1.5m 30mm2- est a kiseb súj miatt.

Refse2 biztos megkérdezi.......miért adom el........?

Volt helyhez kötött kb 3mázsás dinamóm,nos ennek a kábele volt.

Kb 13 éve a dinamót ( sajnáltam,mert jó cucc volt) izeire bontottam,a tafóm belével együtt a méhben kaptam annyi ft- ot,hogy elég volt egy 250A- os mma inverterre.

Az ár alku nélküli,póstán utánvéttel küldhető.

Elnézést a társaktól,hogy itt hirdetek,de más hirdető oldalakon a szinesfémkereskedők kajtatását mellőzni szeretném.

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.10 -2 0 114

Ugye érdekes érzés........!?

Ti kiakadtok egy furcsán fogalmazó lakatos irásán........!

A lakatos meg kiakad a bóvli,gagyi,egyszer használatos kakin.........!

Előzmény: Bmrenault (112)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.10 -2 0 113

Van felesleg,másrészt szeretném,ha valaki belekóstolna a jóba. Ezek a kábelek még a folyamatos 130-150A is melegedés nélkül,a gép folytása nélkül működhetnek. Igaz..........vannak válra akaszthatós kis gépek,ezekhez elég az amit a mai világ produkál. Én szeretem,ha a gép nincs a közvetlen közelembe,másrészt műhely munkánál,vagy kerités munkánál nem tudnám elviselni,ha az inwerter,mégha csak 4kg is,rajtam lógjon !!

Szerintem ezt a formátumot magas vázaknál használják,mert ez esetben csak a hálózati vezeték , ami könnyebben költöztethető.

Azért is akarnám eladni,mert kevés a munka,igy a zs is kevés. Vagyis ami most felesleges,az későb is az lesz........

Azért is akarnám eladni,mert egy 76éves jóindulatú ismerősöm akar adni ugyancsak gumikábelt,de ez 25-30mm2-es,a pontos hosszát még nem tudom. Bánya iparban használtak 4eres csuklómnyi méretű vastag kábeleket. Nos.......ez egy ere annak. A kis öreg olasz inwerteremnek ilyen kábele van,nagyon jó,mert a gumi viszonylag vékony,ugyanakkor a réz megfelelő keresztmetszetű. Ha otthon lesz az öreg,holnap betérek hozzá,és valszeg ezt is hirdetni fogom.

 

Azért foglalkoztam a kinai "vicc" kábellel,mert ez ugyanolyan fontos szerszám,mint egy festőnek az ecset. Hiába van drága festékje,ha a szerszám gagyi. Vagyis,hiába van jó hegesztőgépünk,ha ennek ÖSSZES árama nem jut el a célhoz.........!!!!

Azért is foglalkoztam a gagyi kábellel,vagy 1.5mm-es vaslemezből sajtolt elektródafogóval,hogy jusson vissza az átb.......ás érzetű gerinctelen gyártó fülébe a rémhír..........................Ember,ha jót nem tudsz gyártani,rosszat ne gyárts !!!!

 

itya társunknak üzenem,vagy aki inwertert akar venni.:

Jó gépek,tökéletes egyenárammal. Aki hegesztett hetrával,vagy házi gyártású váltóáramú trafókkal,az tudja,hogy a kétféle áram közt mi a külömbség..........

Ez az iweld mindenen túl tesz !!! Például egyik nap letekertem a végáramot,vagy ahogy ezek hivják kráterfeltöltést.

Varrat végén nem aludt ki az iv,a huzal épp hogy jött,a huzal a gázterelő végébe csepegett,kb 15-20mp kellett , hogy megszakadjon,vagy leálljon az ív. Mondom.......................az eszem megáll,mert ilyet még nem láttam !!!!

Eszembe jutott a ferdeszemű. Vajon ezt az állitási értéket miféle hegesztéshez tervezteeeeeeeeeeee  !!!!!?????

Előzmény: refse2 (110)
Bmrenault Creative Commons License 2021.08.09 0 0 112

De előbb dobja be ide egy helyesírás ellenőrzésre. 

Előzmény: itya (111)
itya Creative Commons License 2021.08.09 0 0 111

az már rég megállt

 

egyébként meg hagyd már abba ezt a nyavajgást, inkább írj a gépről egy véleményt az árukeresőn vagy bárhol 

Előzmény: Törölt nick (109)
refse2 Creative Commons License 2021.08.09 0 0 110

Azt nem értem, ha ennyi bajod van a kínai munkakábellel, miért a békebeli (igazi réz) kábeleket akarod eladni.

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.09 0 0 109

Pontositom.;  A rézkábel minden hajszálere vörösréz szinű.

A kábelt elvágtam laposvágóval. Nos a vágási felület meg fehér volt.

A mágnes vonzására reagált,tehát nem alu. A vonzás ereje gyenge,úgyhogy savállóra tippelek. Ezt megerősiti a cinfürdő,vagyis a cin szépen difundál rajta.

A lenti linkben a savállót utólsónak irják áramvezetés táblázatban.........! Hüm.

A hab a tortán pedig az,hogy a kábel összesodrott vége kb 5mm,vagyis kb 20mm2.

Jó.........aláirom,1.5m ilyen kábel vásárláskori próbára jó,de ezzel a hosszan dolgozni csakis vállraakasztós kis inwerterrel lehet,de más formátum kizárva. És max 2.5mm- es elektródával. Én legalábbis nem úgy dolgozom,hogy bukdosok a gépen keresztül,meg veretem bele a köszörű szikrát........!

 

Ja........a dinse csatlakozó imbusz csavarja alá ugyancsak rézszinű igazi vaslemez csikot raknak. Na.......ezt intenziven fogta a mágnes.......! Tehát az igazi jónak mondható sokféle móddal állitható igazi hegesztőáramot ilyen akadályokon vezetik..........mit mltmondjak.........megáll az eszem.......!

A 14- es anyát azért látod,mert ennek súlya tartja a mágnest lebillenés ellen........

Előzmény: Bujazliz (108)
Bujazliz Creative Commons License 2021.08.09 0 0 108

Az, hogy rézvebonatú acélszálat tartalmaz egy nagyáramű vezeték nem hülyeség.

A réz viszi az áramot, az acélszál pedig jelentősen megnöveli a kábel szakító szilárdságot.

10-20 szál acélhuzal nagyobb szakító szilárdságot ad mint a többszáz réz szál együttvéve.

Előzmény: Törölt nick (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!