Viszont ha a vén kontinensen nem megy, megpróbál(hat)ják Szaúd-Arábiában ... (?)
Egyelőre operett ligában gondolkodnak, veteránokkal, de Gündogan, vagy Aubameyang, még nem annyira oldboy's kategória. Ha a tradicionális eu csapatokkal nem megy, vesznek/kreálnak újakat, Chelsea, PSG, City mintára, csak a sivatagban, ahova az uefa maffia keze nem ér el - a nem európai nézőket (sac/kb 2-3 milliárd!) legkevésbé sem érdekli, honnan jön a közvetítés, (szponzorokat, befektetőket pláne nem) ha a legnagyobb neveket oda csábítják. Mint tudjuk, mindig van az a pénz ...
nem csak a pár multimilliárdos az oka, a city-chelsea-mu költekezés csak a jéghegy csúcsa.
már az angol kieső klubok leeds bornmouth nottingham stb. is elszipkázzák a többi topliga legjobbjait, mert brutál TVs-s és szponzorációs pénzeket szakítanak a PL-nek nevezett lufigyárukkal. az olló meg csak nyílik és szép lassan az összes liga (német olasz spanyol is) egy nevelőliga lesz, ahonnan a legjobbakat 1-2 év jó játék után kilóra megvesznek.
nyilván igaz a 2 spanyol (állami?) agyatlan költekezése is, de lassan már majd ők sem rúgnak labdába.
amúgy nagyokat nevetek ezen a "zseniális" Chelsea-féle 8 éves-szerződéses -kiskapun, a 600 milliós költekezés akkoris védhetetlen, ha 8 évre amortizálod el ezt a kiadást, az ugyanannyi mintha hagyományos 4,5-5 éves szerződésekkel költöttek volna el kb. 350-400 millát. az gondolom tök rendben lenne :D az nem szúrt volna szemet senkinek....
Nem az egész PL, hanem csak pár multimilliárdos seggfej akiket már 20 éve meg kellett volna regulázni. Persze nevetséges lenne az angolokra kenni mindent ha egyszer a végtelenpénz cheattel a margit és a bárka soron következő elnök uraságai ugyanúgy éltek, nem beszélve az UEFA szerepéről. A brit kormány ugyan most próbál valami szigorúbb szabályozást bevezetni a profi klubok között, de ahogy a Chelsea példájából is látni, a könyvelők és jogászok eddig röhögve megtalálták a kiskapukat.
A Szuperliga legfőbb pontja az, hogy az UEFA monopóliumként működteti az európai futballt, ami ellentétes a szabad verseny elveivel, ami meghatározó eleme az Európai Uniónak. Továbbá kitért arra is, hogy az UEFA érdekellentétben érintett, hiszen egyszerre szabályozó és versenyszervező testület is, amely megjelenik a közvetítési jogok piacán is.
Ez jó, erre az érvre nem is emlékszem. Viszont jó kérdés, hogy mi értelme lenne monopólium nélkül. Létezhetne pl. világbajnokság helyett Márvány Kupa is, és mondjuk a 32-es bohóckodás helyett csak a világranglista első 16-ja játszana ott?
Amúgy a hétvégi City-Arsenal meccs után az a kérdés is adódik bennem, hogy ezek az úgynevezett ágyúsok milyen vastag pofabőrrel rendelkeznek. Még hogy nekik legyen bérelt helyük a TOP 12-ben. :-DDDDDDDDD
Ha a munkáltatódnál egyik napról a másikra bejelented, hogy 11 munkatársaddal együtt megalapítjátok a konkurrenciát, majd amikor ez látványosan befuccsol, mert 9 visszalép, akkor hárman tartjátok magatokat ahhoz, hogy ti akkor is konkurrens céget alapítotok, de addig is szeretnétek itt dolgozni, az egyrészt elég nevetséges magatartás, másrészt kevés realitásérzékre vall.
Lehet élcelődni azon, hogy csak három csapatról van szó, de tudjuk, hogy tavasszal még a piszkos tizenkettő lázadt. Ki tudja, milyen pálfordulás lesz még a bírósági döntés hatására.
Igen, kénytelen behódolni az Uefa, mert nem büntethet. Ezt valószínűleg tudta előre Ceferin is, azért hisztériázott és személyeskedett diplomatához nem illő módon hónapokkal ezelőtt.
Ami a nemzeti bajnokságokat illeti, én arról írtam, hogy szerintem minek lehet realitása.
Kénytelen behódolni? Egy háromcsapatos nem létező ligának? Az ES nem tud elindulni, ugye.
Önmagában azt, hogy a BL-ből való kizárás ellen egyelőre - nem jogerős ideiglenes intézkedések szintjén - sikeresen küzdenek, nehéz győzelmi jelentéskénr eladni, ha egyszer tavasszal még be akarták dönteni a BL-t, amiért most kuncsorognak.
Nemzeti bajnokságok: az ES klubok akartak indulni a sajátbajnokságukban, onnan viszont kizárták volna őket, ha elindul az ES.
Arról volt szó áprilisban, hogy augusztustól Szuperliga, a BL már nem is érdekli őket. És nem várhatunk egy percet sem, mert tönkremegyünk és egyébként is meg kell mentenünk a futballt. Most már szabad a gazda, nem kell tartani a büntetéstől sem, akkor ne csináljunk segget a szánkból! :-)
Vagy "harcolunk az UEFA-diktatúra ellen", de azért lehajolunk az apróért is? :-)
Persze hogy nincs jelentősége amióta a topbajnokságokból boldog-boldogtalan a BL-ben indulhat. Ha mint régen csak 1 induló lenne a BL-ben, 1 a KEK-ben, 2 az UEFA/EL (hívják aminek akarják) akkor majd lenne harc azért a helyért is.
Hidd el, senkit sem érdekelne a KEK. Ezért szűnt meg. Olyan gyenge lenne a mezőny, hogy senki sem nézné. Szerintem Anglián kívül sehol sincs jelentősége a honi kupának sem.
"ahogy most az EB is mutatta, ahol sok kupadöntős, kupában sokáig menetelő spíler fáradtan szenvedett, azok a csapatok nem parádéztak, az angolok pl. konkrétan ezért(is) veszítettek a jóval több pihent játékossal érkező olaszok ellen."
Ez éppen olyan csacsiság, mint a" Löw segédedzőként eltaktikázta a 2006-os vb-elődöntőt a gyengébb olaszok ellen" című slágered.
Az angolok feltűnően jó fizikai állapotban voltak az Eb-n, a vereségüknek semmi köze a klubdöntőkben érdekelt focisták számához. Az olaszok mezőnyfölénye a nagyobb technikai tudásból fakadt.
A játékosok erőnlétében egyébként az is fontos szerepet játszik, hogy mennyire folyt egybe a szezonjuk az előző idénnyel. Jó példa erre Barella esete, aki tavaly június végétől szinte folyamatosan játszott, mert augusztusban még nemzetközi kupadöntőben lépett pályára (az angolok közül egy sem jutott az elődöntőbe sem), majd Conte egész évben szerepeltette, és rengeteget kellett futnia a taktikai szerepe miatt. Ennek köszönhetően enerváltan mozgott az Eb-n, miközben Olaszországban a válogatott egyik legfontosabb játékosaként számoltak vele.
Verratti szintén gyenge formában volt, mert egy súlyos sérülés után tért vissza a harmadik csoportmeccsen. Egyetlen meccset sem tudott végigjátszani.
Érdekes módon az olasz középpályások közül éppen az a Jorginho volt fáradhatatlan, aki BL-t nyert pár héttel korábban.
Az angoloknál is végig kiváló formában játszott például Walker és Sterling, akik ugyancsak pályán voltak a BL-döntőben.
A poént a végére hagytam: ha volt igazi gyenge pontja az angol válogatottnak a döntőben (talán erőnlétben is), az a Rice-Philips páros volt. Ez a két játékos nem volt érdekelt a nemzetközi kupákban, alig játszottak fejenként harmincnál több meccset a klubjukban az idény során.
Ezzel úgy nagyjából egyet értek, de alighanem a SL indulók egyáltalán nem indulnak majd sehol máshol.
Részint semmi szükségük máshol fárasztani magukat, részint létrejöttekor beleveszik a szerződésekbe, hogy mindig, minden meccsen a lehető legjobb kerettel a legjobb eredmény elérése a cél, az alapkövetelméy, azaz a névben ígért "szuper" színvonalat garantálni KELL, erre kötelezettséget vállal mindegyik induló - azokért a pénzekért pedig meg is fogják tenni, némi Európa vs többi kontinens csatazaj még lesz az ügyben, de a pénz, a profit végül győzni fog. A covidos mínuszok a számlákon pedig gyorsítják a folyamatot. Lett abból bőven mindenhol, tán az angoloknál nem sok, de egyetlen kivételként az év eleji felháborodás sikerében még sokat nyomott ez, viszont előbb-utóbb ott is belátják, h sok pénznél jobb a több.
Lentebb írtam emberevő olvtársnak, hogy nem is tenne rosszat a bajnoki pontvadászatoknak a "csúcsbandák" kimaradása, kiegyenlítettebb, szorosabb küzdelmek lennének. (Lesznek, szerintem)
A honi kupáknak az adná vissza az értelmét, ha visszajönne a KEK, ami a CL feltörésekor nagyon árnyékba került -- ha lesz SL, mellette CL és EL, visszatehetnék 3. számú európai kupának a KEK-et, akkor mozdulna értékesebb irányba 1-1 nemzeti kupa, vagy döntő (már ha a szabály segíti a kisebb csapatokat, ha pl a 9., v egy másodosztályú döntőzik egy CL, EL indulóval, akkor is mehet a KEK-be, "pénzt keresni" jeligére)
"elveszítenék a szurkolók az ilyesféle meccsélményeket, ami a sportág halálhoz vezetne."
Vagy éppen az újjászületéséhez. << Amikor egy ajtó becsukódik ...>>
Lehet, hogy így is, úgy is elfogják veszíteni, de az is lehet, hogy a "Szuperek" kiemelése után a bajnokságokban és a válogatott meccseken éppen több ilyen lenne. Vegyük ki minden top ligából a SL indulókat, a maradék csapatok közt mindenhol (!!!) kisebb különbségek, szorosabb pontvadászatok lesznek. Vegyük úgy, indul a CL a szokásos selejtezős, csoportkörös, egyenes kizúgós rendszerében, de SL indulók nélkül -- mennyivel több esélye, és jó meccse lehet a magyar, és hasonló kaliberű, évekig CL-t csak a TV-n néző országok bajnokainak egy jó, vagy nagyon jó CL szereplésre? Talán kevesebb pénzért, mint amit most osztogatnak a legjobb teljesítményű CL szerepekért, de maga az eredmény sokkal elérhetőbb. Ez tény.
A válogatottak teljesítményét vélhetően befolyásolja majd szintén, és szinte biztos, hogy nem azok a gárdák fognak legjobb eredményeket hozni, akiknél sokan, v mindenki SL-ban játszik - ellenkezőleg, ahogy most az EB is mutatta, ahol sok kupadöntős, kupában sokáig menetelő spíler fáradtan szenvedett, azok a csapatok nem parádéztak, az angolok pl. konkrétan ezért(is) veszítettek a jóval több pihent játékossal érkező olaszok ellen.
"a tévéképernyők előtt ájuldozó, engedelmesen FOGYASZTÓ sznobokon kívül senkinek nem érdeke."
No de "ezekből" már most sokkal(milliókkal!) több van, mint stadionba járó, vagy helyiérdekű, vagy nemzeti alapon szurkoló emberkékből. Ez is tény. Évek múlva még több lesz - és Ők az igazi fizetőképes kereslet, belőlük több millió $ vagy € bevétel, profit érkezik a rosszindulatú pénzeszsákok számláira, akiknek ezek után nyilvánvaló, mi a fontosabb. Pénz beszél, lehet lázadni, csak értelmetlen. ;)