Keresés

Részletes keresés

Wic Creative Commons License 2021.04.21 -2 0 7

Ingyen megtekinthető filmjeivel búcsúzunk Törőcsik Maritól

Kölyök, Eszter hagyatéka, Csapd le, csacsi! A filmek most megtekinthetők az Index oldalán, az Indafilmen.

MionnaVay Creative Commons License 2021.04.17 -2 2 6

R.I.P.

csiriprelek Creative Commons License 2021.04.17 0 0 5

Nyugodjon békében

 

hot chocolate Creative Commons License 2021.04.16 0 1 4

"Törőcsik Mari a Mar del Plata-i filmfesztiválra érkezett, nálunk lakott Buenos Airesben, és elkísértük a fesztiválra is. Ő volt az első nő az életemben, aki magázott. 27 éves volt, de már nagy színésznő, én rövidnadrágos kisfiú. "Tessék engem nyugodtan tegezni", mondtam neki, de Mari búgó hangján azt felelte "Nem, András, maga már egy nagy fiú!" Csoda, ha beleszerettem? Letéptem egy szál rózsát a teraszunkról, és szemérmes rajongásom jeléül odaadtam neki. Ő megpuszilt.

Ezt a jelenet örökíti meg a fotó, amit hat évtizede örzök nagy becsben.

Nyugodj békében drága, Töröcsik Mari!

Kivételes művész és kivételes ember voltál. Nagy űrt hagysz magad után!"

 

Kepes András

 

                                              

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.16 0 0 3

Isten veled.

1957-ban láttalak elöször a mint Solveig a Peer Gynt-ben. Kicsi voltál, ártatlan, igazi Solveig.

limberu Creative Commons License 2021.04.16 0 1 2

Elment, és magával vitt egy korszakot.

ásítósmacska Creative Commons License 2021.04.16 -1 0 1

Béke poraira!

Kivételes egyéniség volt.

 

 

Wic Creative Commons License 2021.04.16 -1 2 0

Nyugodjon békében!

 

Csodálatos színésznő volt!

:((

Előzmény: hot chocolate (-)
hot chocolate Creative Commons License 2021.04.16 0 0 topiknyitó

 


 

Nyugodjon békében Törőcsik Mari. Elhunyt Törőcsik Mari, a nemzet színésze és a nemzet művésze, a magyar színjátszás felejthetetlen alakja

 

 

 

 

https://hvg.hu/kultura/20210416_Meghalt_Torocsik_Mari

 

Nyolcvanöt éves korában elhunyt Törőcsik Mari, a Nemzet Színésze és a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, háromszoros Kossuth-, kétszeres Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színművésznő, érdemes és kiváló művész. Sosem kellett nélkülöznie a közönség szeretetét és az elismeréseket, cserébe szinte élete végéig játszott. Tehetségét, munkáját külföldön is elismerték már a pályája kezdetétől, de ő azt vallotta, hogy színész csak a saját anyanyelvén lehet valaki és csak a saját országában. Életkedvét sosem veszítette, 2008-ban a klinikai halálból tért vissza a színpadra.

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!