Keresés

Részletes keresés

Varjag Creative Commons License 2021.04.14 -16 0 1697

Gondolom, hogy Midnyánszky Nemzeti Színházában sem voltál. Ha egy előadását is láttad volna, akkor tudnád, hogy avangard rendezéseiről híres.

Előzmény: JózanÉszÁsz (1692)
Erinaceus Creative Commons License 2021.04.14 -1 0 1695

OFF

 

Érdekes lenne amúgy a jegyeladási statisztikát úgy elemezni, hogy pl. egy iskolai osztály az egy "érdeklődő" egység, "aki" pl. 30 emberből áll...

 

ON

Előzmény: Vevegyő (1691)
Vevegyő Creative Commons License 2021.04.14 -2 0 1694

nem, de nem árt, ha vannak bent nézők. a színészek is jobban szeretnek telt házban játszani.

no de ne offoljunk tovább, mert hátha morcos lesz valamelyik modera.

petry most micsoda? derékmagyarember vagy migránssimogató buzilobbista?
:)))

Előzmény: JózanÉszÁsz (1692)
Egon Elemér von Bruxelles Creative Commons License 2021.04.14 0 2 1693

Ezt nyilván onnan tudod, hogy még a járvány előtt direkt elmentél, és megnézted, hogy üres-e a nézőtér, nemde?

Előzmény: Vevegyő (1688)
JózanÉszÁsz Creative Commons License 2021.04.14 -2 2 1692

Mert a Nemzeti Színháznak az a feladata, hogy bevételt termeljen?

S aztán meg álságos módon siránkoztok azon, hogy milyen műveletlenek a zemberek, még színházba se járnak...

Én is megnéztem egyszer alföldit, akkor se rá voltam kíváncsi, de elég is volt belőle...

A köldöknéző önfelkent "nézők" lehet, hogy szeretik, váljék egészségükre, de én úgy vagyok vele, mint az egyszeri járókelő, akit megkérdeztek egy hipermodern köztéri szobor kapcsán:

"- Ön szerint ez a jövő művészete?

- Remélem NEM."

Persze a sznobok isteníthetik, lobogtathatják a színházjegyüket, de annak idején a mozikat is sikerült a Jancsó-féle művészfilmekkel kiüríteni. Az emberek azt mondták: "remélem nem". S ha erőltették, akkor a mozit hagyták ott.

A Nemzeti Színház ne legyen már egy kísérletező, beltenyésztett sznobréteg cirkusza...

Előzmény: Vevegyő (1691)
Vevegyő Creative Commons License 2021.04.14 -2 0 1691

nem, a jegyeladási statisztikák mondják.

pont.

Előzmény: JózanÉszÁsz (1690)
JózanÉszÁsz Creative Commons License 2021.04.14 -2 1 1690

Mondják a brosúrád szerkesztői...

Mert ezért fizetik őket, hogy hazudjanak...

Előzmény: Vevegyő (1688)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.14 -2 1 1689

Ezt nem lehet mondani, föleg azert nem mert ugye ott van az a mondat a szerkesztösegi allasfoglalasban, hogy a hangfelvetel mit is mutatna, stb.

 

PS.: Petry nagyon is tudja hogy miket mondott, ha valaki itt Petrynek az erdekeit szem elött tartotta, az a MN.-volt.

 

Ezt szerintem Petry is tudja.

 

 

Előzmény: Heterochromnia white cat (1680)
Vevegyő Creative Commons License 2021.04.14 -2 0 1688

ne ragozd. mióta vidnyánszky van, a nemzetibe nem járnak nézők.

pont.

Előzmény: JózanÉszÁsz (1687)
JózanÉszÁsz Creative Commons License 2021.04.14 -2 1 1687

A többibe se... járvány van, zárva vannak a színházak...

Előzmény: Vevegyő (1686)
Vevegyő Creative Commons License 2021.04.14 -2 0 1686

viszont a nemzetibe nem jár a kutya se.

Előzmény: JózanÉszÁsz (1685)
JózanÉszÁsz Creative Commons License 2021.04.14 -2 1 1685

A covid hatása:p

alföldi kezdetben egyáltalán nem töltötte meg a nézőteret, aztán bevezényelték az agymosottakat, hogy ez milyen jó, meg aki ide jár, az Orbán ellen tüntet, mert az volt az igazán szép, amikor a kormány kormányzás helyett az ellenzék, személyesen Orbán Viktor ellen kampányolt :DDDD

Már akkor azzal riogattak, hogy mi lesz, ha kormányra kerül. S az emberek elhitték, s kormányra segítették:D

Most még mindig ugyanaz a lemez forog, s Orbán még mindig miniszterelnök...

Nem tanulnak az elvtársak, a saját hibájukból sem...

Előzmény: Vevegyő (1682)
Egon Elemér von Bruxelles Creative Commons License 2021.04.14 0 1 1683

Nem a csilláron lógtak, hanem a büfében.

 

Már az elején rájöttek, hogy szar az egész, ezért inkább kimentek sörözni.

 

A büfé forgalma rekordokat döntött.

Előzmény: Vevegyő (1682)
Vevegyő Creative Commons License 2021.04.14 -2 0 1682

alföldi idején a nézők még a csilláron is lógtak, hogy láthassanak egy-egy előadást. vidnyánszky uralkodása óta ez, hogy úgy mondjam, nem jellemző.

Előzmény: JózanÉszÁsz (1681)
JózanÉszÁsz Creative Commons License 2021.04.14 -2 1 1681

Érdekes dolgok vannak itt, s nemcsak Hrutka meg Lukács körül... Az elvtársak saját berkeken belül is olykor ritkítanak...

 

anno Nemzeti Színház. Jordán Tamás miért nem hisztizett, amikor fölállították, s alföldit nevezték ki igazgatónak? persze elég volt... Más meg nem adott be értékelhető pályázatot, mert azt elcsalták...

Ehhez képest alföldi micsoda virnyákolást, hisztit csapott, hogy nem ő nyert. Persze "politikai" okokból. Mert ő meg tisztán "szakmai" okokból került oda... Ugyan már, királylány!

 

Láttam a rendezését, az István, a királyt. S annak idején volt szerencsém látni Koltay Gáborét is. Igen, szerencse volt, a szegedi előadás meg egy, hogy idézzem kolléga megfogalmazását, antiklerikális pamflet, ami leginkább alföldi másságát hirdette, s a darab mondanivalójához kevés köze volt... 

Ugyanaz a nemzetietlenítő kísérlet, mint amikor aug 20-án Magyarország Nemzeti Ünnepén este 8-kor, főműsoridőben egy apokaliptikus országromlást adtak.

Mintha az USAban az USA pusztulásáról szóló filmet adnának főműsoridőben a Függetlenség Napján. Megtennék? Akármilyen liberálisok is a liberálisok, aligha mernék ilyesmivel elrontani az emberek hangulatát, de nálunk megtehették, az antennás svájcisapkázók...

Akik most újabban jogállamisági eljárásokkal akarnak operálni, s ott a leghangosabban, ahol a jogállamiság igencsak inog...

Heterochromnia white cat Creative Commons License 2021.04.14 -2 0 1680

A manem kinyírta Petryt. Beáldozta. Megszopatta.

Előzmény: verkri (1679)
verkri Creative Commons License 2021.04.14 -1 1 1679

Lassan kiderül, hogy az igazi harc a vélemény szabadságáért nem Petry és a Hertha, hanem Petry és a Magyar Nemzet között zajlik. A lánykori nevén Magyar Idők minden olyan vadhajtást lecenzúrázott Petry interjújából, ami nem fér bele az ottani véleménybuborékba.

Előzmény: Vevegyő (1643)
Heterochromnia white cat Creative Commons License 2021.04.14 -2 0 1678

Uncsi.

Előzmény: kilógó lóláb (1667)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.13 -3 0 1676

Ezt en is igy gondolom, de sajna nem igy van.

 

(Amikor meg fiatal voltam, en is sportoltam, az aktiv idömben -ami aranylag rövid volt, mert gyerekek stb-, egy seggel meg ugye  egyszerre nem lehet ket lovat megülni rendesen-  nem esett bele semmi,)

 

 

Előzmény: dd20120519 (1674)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.13 -2 1 1675

8 :-)))

 

Elirtam, regen volt :-))

Előzmény: dd20120519 (1673)
dd20120519 Creative Commons License 2021.04.13 0 1 1674

sajnos nagyon is kötődik ahogy mondod, de amúgy  nem kéne :)

Előzmény: Törölt nick (1671)
dd20120519 Creative Commons License 2021.04.13 0 1 1673

Müncheni EB nem volt én gy tudom 2002-ben, hanem Dél-Korea és Japán rendezett akkor világbajnokságot. De amúgy igen, akkor nagyot mentek a németek.

Előzmény: Törölt nick (1669)
dd20120519 Creative Commons License 2021.04.13 0 1 1672

még nem. de ami késik, nem múlik. :)

Előzmény: Törölt nick (1665)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.13 -3 1 1671

Hogy a politikanak a sporthoz es a focihoz is köze van, ehhez meg: en emlekszem arra hogy olyanokat hallottam, olvastam meg a 70-80-as evekben is, hogy amikor Bernben a nemetek a magyar focistakat az 50-es evekben megvertek, hogy akkor sokan anno azt mondtak hogy Puskas meg Kocsis (talan meg Hidegkuti is jatszott anno a csapatban?) eladtak a meccset,  lefeküdtek a nemeteknek allitolag politikai nyomasra, nemet reszröl meg meg ma is az a gyözelem mint a Csoda Bernben van felfogva, sok magyar anno meg nem ertette hogy az elsö felidö utan mi is törtenhetett, föleg ha jol emlekszem egy beengedett gollal.

 

Szoval ma a sporthoz sok esetben kötödik politika is.

 

 

Előzmény: kilógó lóláb (1667)
Jaka46 Creative Commons License 2021.04.13 -3 0 1670

Ez sajnos nálunk is előfordul.

Előzmény: kilógó lóláb (1667)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.13 -3 1 1669

Talan meg kifejtenem hogy miert az a velemenyem ami  (Petry lapatra tevesere, amit helyeslek):

 

A sport mara mar elvalaszthatatlanul a politikaval kombinalva van, ugye voltak pl az Olympia bojkottalasok is oda vissza, amik egyertelmüen politikai okokbol valok voltak, a nemet foci az egy külön Vilag, es nemcsak Özil Erdogannal valo fotozasa miatt, vagy emlithetnek meg par dolgot, szoval ha egy egyesület kiteszi a tablajara, hogy ezen azon elveket-ertekeket vall, mint a berlini Hertha ezt tette, akkor egy szerzödesben allonak ahhoz magat tartania kell.

 

Ahhoz hogy a nemet foci-vilag egy külön Vilag par szo:  a nemeteknel nemcsak a fiuk drukkolok, hanem a lanyok is  altalaban:-), söt, csaladokon belül is elöfordul hogy ki ennek ki annak drukkol, a Papa nalunk (a ferjem, a gyerekek utan van ma mar mindenkitöl, tölem is csak Papanak emlitve, az unokaktol is igy) az FC Bayern Münchennek drukkol, en elvböl (es a  ... hm... fiatalsagombol eredöen mint meg maradek Rebell :-)) a hamburgi FC-St. Paulinak, no amikor helyben a St. Pauli a 2000-es evek elejen a Bayern Münchent 2:1-re megverte, gondolhatod hogy mekkora szemeim voltak :-), de aznap es masnap egy szot sem szoltam, pedig ez nagyon nehez volt ugye, es meg hazafele is tartottam a szamat, nagyon emlekszem meg arra is, hogy a Papa vagy 5-10 percig otthon aztan szemben allt velem,  nezett :-))), a keze a zsebeben, aztan vart, vart, es meg csak a szememmel nevettem, mit nevettem, vigyorogtam, a szamat meg tartottam.

 

Loyalitasbol persze aztan a 2002-es müncheni EB-n  Kahnnak meg a többieknek drukkoltam :-), szoval ez egy külön Vilag a foci Nemetorszagban :-))

 

 

Előzmény: kilógó lóláb (1667)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.13 -3 0 1668

Hali :-)

 

Nick kollega, Te ismered az en allaspontomat, en a Tiedet, igy ne jarjunk mar itt körbe :-)

Előzmény: kilógó lóláb (1667)
kilógó lóláb Creative Commons License 2021.04.13 0 2 1667

Vannak. És ezt Petry nem is lépte át, mégis kirúgták. 

Előzmény: Törölt nick (1666)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.13 -3 0 1666

Altalanosan: Minden un demokratikus allamban (ahol ez nem csak nev hanem tartalom is) van az un velemenyszabadsagnak korlatai, meg Magyarorszagon is.

 

Es ez igy helyes.

 

 

Előzmény: kilógó lóláb (1658)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.13 -2 0 1665

Olvastad az ajanlott olvasmanyt?

Előzmény: dd20120519 (1623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!