Keresés

Részletes keresés

Zsúrbanshee. Creative Commons License 8 órája 0 0 1784

Zsúrbanshee. Creative Commons License 1 napja 0 2 1783

Majdnem mém nélkül maradtatok. 😁

Old but gold (régi, de ütős):

Zsúrbanshee. Creative Commons License 1 napja 0 0 1782

Lehet, hogy azért gondoltam inkább nyaralásra, mert én is szívesen elmentem volna idén Floridába. Dehát három hetet egyben a vizsgaidőszakban, oltási szezonban nem lehet lógni. Talán jövőre összehozzuk. :)

Az előbb mentem el egy kisvárosba, ahol kétszáz közel lejáratos (kivették a fagyasztóból, így egy hónap alatt el kellett volna használják, de amúgy júniusig jó lenne) biontechet adtak át. A felét átvettük, az is 5-700 adag... Mostanában nem nagyon lesz időm semmire, mire azt eloltjuk. :)

Előzmény: rece-fice-ruca (1781)

rece-fice-ruca Creative Commons License 2 napja 0 0 1781

igen,  most láttam

Küldök neked egy virtuális nagy ölelést legalább te nem pánikoltál be, szeretem a racionális okos fejed  :)

nekem furcsa , hogy a haját pár évente letolja, én kétszer nyírtam le a hosszú hajam ennyire rövidre, amikor gyerekeimet gyászoltam.

szerintem sok nő megtenné, ha lenne hozza bátorsága, hogy csak úgy a maga kedvtelésből

radikál kúrat csináljon.

Előzmény: Zsúrbanshee. (1777)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 2 napja 0 1 1780

Olvastam én is, hogy pl. a zoom tulajdonosa jól keresett a virtuális oktatáson. Mi is azon toltuk az óráinkat a fősulival. Meg az is van, hogy általában véve minden, amit otthonról lehetett csinálni, pl. a weboldalaknak meg a Netflixnek is nagyobb lett a nyeresége. De szerintem ezzel nincs baj, aki dolgozik, az keressen is vele pénzt. Amit a piac hajlandó fizetni egy szolgáltatásért, az az ára.

Az webes vásárlások megnövekedésével viszont a hagyományos kereskedelem megszívta, pl. a megingathatatlannak tűnő Karstadt is bezárta csomó üzletét, még Hamburgban is adott fel üzletházakat. Az emberek rákaptak, hogy rendeljenek. És a webboltok amúgy is alacsonyabb árakon kínálják a termékeiket plusz postaköltség, szóval sok dologban talán jobban is jár, aki mostantól rendeli a dolgait.

Vagy mire gondolsz, minek szöktek az egekbe az árai?

Előzmény: alcofribas (1779)
alcofribas Creative Commons License 2 napja 0 0 1779

Nem lettem komcsi, csak érdekes, hogy állítólafg a járvány következtében egekbe szöktek az árak, de a fizetések nem és akkor ezek meg megduplázódnak. 

Előzmény: Zsúrbanshee. (1770)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 2 napja 0 0 1778
Előzmény: Zsúrbanshee. (1777)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 2 napja 0 0 1777

Látod, csak geg volt, és Dominikán nyaral. Minden jó, ha jó a vége. Ezt gondoltam én is, hogy esetleg Amerikában vannam, oda nem érdemes egy-két hétre menni az időeltolodás miatt.

Előzmény: rece-fice-ruca (1774)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 2 napja 0 1 1776

Ezt muszáj idehoznom. :)

Mochioni Creative Commons License 2 napja 0 0 1775

Nem szeretek találgatni. :) Ha ránk tartozna, akkor elmondták volna.

Előzmény: rece-fice-ruca (1774)
rece-fice-ruca Creative Commons License 2 napja 0 0 1774

P.Robi szeptemberig vonult ki a kulturális térből,  Apu ...sincs, pedig FAM-al az egyik legjelentősebb előadás sorozata.

Régen voltam otthon, így a mostani az új helyen sem találkoztunk.

"Eszemben sincs szépen meghalni" - ez elég sokat mond!!

nekem nem úgy tűnik, hogy bármelyikük is játszana :(

Előzmény: Zsúrbanshee. (1773)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 3 napja 0 0 1773

Lehet, hogy csak befele akarnak most figyelni magukra, a házasságukra. Majd márciusban megtudjuk. Remélhetőleg nincs baj, ha lenne, csak nem viccelnének vele.

Előzmény: rece-fice-ruca (1772)
rece-fice-ruca Creative Commons License 3 napja 0 0 1772

Csak pislogok ki a fejemből. Meg kellett néznem kétszer is.:(

Robi is szünetet jelentett be, attól félek baj van  :(

https://www.youtube.com/watch?v=52skl1sP008

Zsúrbanshee. Creative Commons License 3 napja 0 2 1771

Mondjuk, nem vágom, hogy miért kell velem politizálni a HUSZ-ban, de legyen. :) Jöjjenek a napi mémek:

Sajnos a baloldaliak viccesebbek, a legtöbb mém fideszes. Külön rá kellett keresnem baloldaliakra, hogy valamelyest részarányos egyensúlyt vigyek a dologba. :) Mindet lehet nagyítani.

Zsúrbanshee. Creative Commons License 3 napja -1 0 1770

Mikor lettél ilyen komcsi? :)

Előzmény: alcofribas (1767)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 3 napja 0 0 1769

Linket! :)

Előzmény: alcofribas (1768)
alcofribas Creative Commons License 3 napja 0 0 1768

Az már tudományosan ki lett mutatva, hoogy mi jár egy nő fejében, régóta nem érdekes. Azt hiszem. :)

Előzmény: Zsúrbanshee. (1759)
alcofribas Creative Commons License 3 napja 0 1 1767
Zsúrbanshee. Creative Commons License 3 napja 0 0 1766

Már minden rendben vele. 😁

Előzmény: püfffneki (1765)
püfffneki Creative Commons License 3 napja 0 0 1765

Zsú hogy van a térded?

Zsúrbanshee. Creative Commons License 4 napja 0 0 1764

Remélem, hogy valami félreértés! :)

Előzmény: rece-fice-ruca (1761)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 4 napja 0 0 1763

Isten nyugtassa! :( Kár érte, nagyon fiatal volt.

Előzmény: rece-fice-ruca (1762)
rece-fice-ruca Creative Commons License 4 napja 0 0 1762

Meghalt az olimpiai bajnok Csollány Szilveszter  :(

Őszintén sajnálom! Nyugodjon békében!

https://index.hu/sport/2022/01/24/meghalt-csollany-szilveszter/

rece-fice-ruca Creative Commons License 4 napja 0 0 1761

Németország semmit sem bíz a véletlenre

Új tehermegosztás a koronapolitika áldozatai számára?

Elvileg a nem károsodott állampolgárok vagyonát is fel lehetne használni az oltás károsultak kártérítésére

Wolfgang Kaufman 2022.01.18

https://paz.de/artikel/ein-neuer-lastenausgleich-fuer-die-opfer-der-corona-politik-a6153.html

-"Különösen a Korona, az emlékeztető oltások és a szóban forgó kötelező oltás tekintetében különösen aktuális védőoltások tekintetében az SGB XIV 2. fejezet 2. szakaszának 4. alpontja kimondja, hogy a kompenzációs rendelet minden olyan oltás esetén alkalmazandó, amely „nyilvános. illetékes állami hatóság által javasolt, és a területükön végezték el

" vagy "a fertőzés elleni védekezésről szóló törvény 20. § (6) vagy (7) bekezdése alapján rendelet alapján rendelték el, vagy jogszabály egyébként előírta".

A polgárok fertőző betegségeinek megelőzéséről és leküzdéséről szóló törvény (fertőzésvédelmi törvény) jelenlegi változata szerint ez magában foglalja a „SARS-CoV-2 koronavírus elleni védőoltásokat” is.

Ha ezeknek olyan káros hatásai vannak, „amelyek túlmutatnak a védőoltás szokásos mértékén…”,

akkor állami kártérítés járna.

Az új SGB XIV. összekapcsolása a jogalkotó által újrafogalmazott teherkiegyenlítési törvénnyel alapvető lehetőséget kínál arra, hogy a kártalanítás a nem károsodott lakosság vagyonát is felhasználja."  -

Előzmény: Zsúrbanshee. (1760)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 4 napja 0 2 1760

Na, egy nehéz délelőtt ebédidejében ennyit tudok csak a margón megjegyezni:

Zsúrbanshee. Creative Commons License 5 napja 0 2 1759

Mostanában nagyon trehány vagyok a mémeimmel. Egy régi kedvencet hozok ma:

Képvilágosító Creative Commons License 5 napja 0 1 1758

Ha fokhagyma, akkor az 100 % fokhagyma és annyit raksz bele, amennyit gondolsz...

Az én vásárlói környezetemben általában magyar, spanyol és kínai fokhagymát lehet venni....

Ha fokhagymakrém, ekkor ez,  vagy valami ehhez hasonló...

Előzmény: Calamayca 2.0 (1742)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 6 napja 0 0 1757

A túrógombócot jobban szereti. :D De azt se kap. Diétáztatom a cukorbaja miatt. El van nyomva.

Akartam válaszolni, de az új nickecskéknek mindenhol az ámbituson kell várakoznia a kommentelésre, itt meg csak egy hozzászólást engedett, utána folyton a várakozási idővel terrorizált. :)

Előzmény: Anyóca99 (1756)
Anyóca99 Creative Commons License 6 napja 0 0 1756

Akkor a töltött káposztát is szeretheti .... Főzzél bele csülköt is , akkor kívül-belül hús hátán hús .:-)

Előzmény: Zsúrbanshee. (1755)
Zsúrbanshee. Creative Commons License 6 napja 0 0 1755

Férjem nem szereti. Meg a kelkáposztát se. Szóval csak akkor csinálok, ha már nagyon hiányzik. Káposztástésztát egyáltalán nem, mert azt nagyon utálja (az anyja minden héten csinált), de amúgy se nagy tésztaevő. Most meg a cukorbetegség határán van, ha megszegi a diétáját, akkor az inkább édesség lesz. :D

De a székelykáposzta az neki is bejön. Előtte nem evett ilyet, de az enyémet szereti. Pláne, mert iszonyatos mennyiségű húst rakat bele, ha a sima menzai adagnyi van benne, akkor szóvá is teszi, hogy miért spóroltam, szóval van, hogy átdobok hozzá párat a húsomból, csak hallgasson. :D De a savanyúkáposzta kivétel, ő rendes német: szereti magában is. Még a fehérboros savanyúkáposztát is megeszi, pedig az förtelem.

Előzmény: püfffneki (1753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!