Keresés

Részletes keresés

falco Man Creative Commons License 2023.01.29 0 0 13698

Igazad van, köszi. Azon is gondolkoztam, hogy kicsit a rotacioba is bele lehetne nyúlni, talán ha más ötösök lennének a pályán, az is hozna egy kis frissítést.

Előzmény: Törölt nick (13697)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.29 -4 2 13697

Szerintem a szerb válogatottságot nem érdemes kiemelni, mert nem EB-n vagy VB-n volt kerettag. A görög bajnokságban alapszakasz harmadikok lettek, de aztán a negyeddöntőben kiestek, tehát bronzérmes sem lett. A görög bajnokságot pedig a helyén kell kezelnünk (a két nagy gigászt kivéve), hiszen 4-ből 4 meccset nyertünk görög csapatok ellen a BL-ben és azért ez sok mindent elárul, természetesen ezzel nem kisebbítve a csapatunk sikereit. Egy erős bajnokság alapszakasz harmadik helyezett irányítóját az életben nem tudnánk elhozni.

Nála a playoffra a kiegyensúlyozottságot (és fegyelmezettséget) kellene elérnie az edzőpárosunknak. Én bízom ebben, mert a Konakov-érában (másodedzőként majd vezetőedzőként) is jól tudta eddig a csapat menedzselni a legfontosabb pillanatokat.

Előzmény: falco Man (13696)
falco Man Creative Commons License 2023.01.29 -1 2 13696

Pedig Pot jóval magasabban jegyzett játékos nemzetközileg mint az előbb említett trió valaha is volt. Én is azt gondolom, hogy itt nem a játéktudással van gond, 10/3/5-os átlaga sem rossz ha azt nézzük, hogy támadásban mások a fő fegyverek.

 

Konakov nyilatkozta is, hogy ezen a poszton gondolkozott a legtöbbet, miszerint milyen profil illik a leginkább a keret mellé. Tényleg nehéz kérdés, mert az látszik, hogy jól képzett játékos, de néha eszméletlen hibái is vannak, olyanok, amiket egy szerb válogatott, ABA ligás kezdő és görög bajnoki bronzérmes első számú irányítójától nem várnál.

Előzmény: Törölt nick (13688)
Godemperor Creative Commons License 2023.01.29 -1 2 13695

Fakezűnek tituláltad, ezért írtam le a dobásátlagát, összehasonlítva Benivel, mivel ő is irányított tavaly. Miért kivel hasonlítsam össze? Tudom, a számok makacs dolgok. 

Most akkor fakezű vagy nem?

Mert ha igen, akkor ez alapján Benit is annak tartod, meg kábé a csapat 80%-át.

Összezavartak a tények?

Ha ezen derülsz, akkor csak magadról állítassz ki egy érdekes bizonyítványt.

Sehol nem írtam olyat, amit te ide kevertél, úgyhogy jogosnak érzem azt a mondatomat, hogy félreértetted a lényeget.

További szép napot!

Előzmény: Falcoboy (13686)
Mogyi! Creative Commons License 2023.01.29 0 2 13694

Sziasztok! 

A vb-selejtezőre lehet páros belépőt nyerni a Tripla-dupla Podcast Facebook és Instagram oldalán. Kedden sorsolok. 

 

Amúgy a tegnapi vereség miatt ne legyetek ennyire letörve, majd ha zsinórban három idegenbelin csináljátok azt amit az Olaj majd akkor kezdjetek aggódni 🙃

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.29 -4 3 13693

Szerintem meg színtiszta 1-es, elég ha irányítani tud és "beugróként" ott lenne kéznél. Viszont, ha tudnám előre, hogy nem lesznek sérülések, akkor ezt a keretet simán alkalmasnak találom a bajnoki címhez, hiszen ők hozták össze ezt a jelenlegi 16-2-es remek mutatót és ne feledjük, hogy a legnagyobb riválisokat is magabiztosan győzték le (igaz, hogy hazai pályán, de egy alapszakasz elsőséggel ugyanezt kellene a rájátszásban is megismételni, amit persze mindannyian tudunk , hogy az már egy másik műfaj).

Előzmény: hali79 (13691)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.29 -4 2 13692

Mivel kevesen vagyunk így nyilván mindenkire szükség van. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy Pot hiányát könnyebb lenne megoldani, mint Cowelsét. Utóbbi triplái nagyon hiányoztak tegnap, de a csapat többi tagja sem 3 triplát szokott dobni összesen egy meccsen. Viszont ,ha Pot kidől, akkor Zolinak kellene 40 percig irányítania (a saját játéka ki is nyíródna ezzel, fizikailag nem megoldható három naponta, de még egy meccs erejéig sem biztos), szóval én ezért vetettem fel azt a kérdést, hogy esetleg szükséges lehetne egy 6. légiós.

Előzmény: hali79 (13689)
hali79 Creative Commons License 2023.01.29 0 0 13691

Ha van rá keret én hoznék tartaléknak egy 1-2 játékost aki legalább a triplákat jól dobja.

Előzmény: Törölt nick (13681)
Falcoboy Creative Commons License 2023.01.29 0 3 13690

Plusz még talán annyi, hogy Zolit irányítóban játszatni vétek. Egyszerűen nem az a posztja, nem szervező játékos. Ebben fejben és fizikálisan totál kifárad. Tegnap is a végjátékban volt két buta eladott labdája.

Előzmény: Törölt nick (13688)
hali79 Creative Commons License 2023.01.29 0 0 13689

Szerintem ,ha mindkettő egyszerre sérülne le(Perl és Pot),és nem lennének a rájátszásban akkor egyértelműen vége a szezonnak..,ha csak Zozó valószínű akkor is..ha csak Pot akkor szerintem jobban tudnánk pótolni,mint tegnap Cowelst,aki ha nincsen alig van tripla(komoly csapatok ellen)..így a benti védésünket is jobban meg tudják oldani az ellenfelek..

Én tegnap így láttam!

 

..de persze mindenki maradjon egészséges!!

Hajrá Falco!

Előzmény: Törölt nick (13688)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.29 -4 2 13688

Nyilvánvaló, hogy a klub történetének három legjobb irányítója Kálmán, Váradi és Govens voltak. Nem csak a játékuk, de a vezérszerepük folytán is. Pot teljesen más kaliber, az biztos, hogy nem vezér (délszláv mentalitás sincsen benne), de én még mindig úgy gondolom, hogy talán nem a játéktudásával van nála a gond. Sokkal inkább érzem azt, hogy mivel egy lazább személyiségnek tűnik, ezért a felelősségérzete rendkívül alacsony. Ha ezt a szakmai stáb is így látja, akkor majd nyilván megpróbálják ezt rendbe tenni. Az biztos, hogy itt már nem lesznek játékoscserék, így a Bajnokok Ligája főtáblát most Pottal kell elérni. Én mondom inkább attól tartok, ha ő esetleg lesérül (Zoliról ne is beszéljünk), akkor hogyan oldja meg a csapat ezt? Mert a többi poszton lehet valamicskét "csalni" (tologatni a posztokat), de az irányítónál nem, erre mindössze két emberünk van: Pot és Perl.

Előzmény: Falcoboy (13686)
Falcoboy Creative Commons License 2023.01.29 -1 0 13687

Kiváncsi lennék Circo véleményére Potról!

Falcoboy Creative Commons License 2023.01.29 -2 0 13686

Szövegértési problémáid neked vannak.

Rakd már ide légyszi a többi mutatót is Benivel összehasonlítva.

Biztos sokan jót derültünk hogy hozzá hasonlítod.

Beni vezér volt, Pot pedig egy felelőtlenül játszó gyalog.

Előzmény: Godemperor (13676)
Falcoboy Creative Commons License 2023.01.29 -1 0 13685

Nem csak tegnap voltam rá mérges. Szerintem egyszerűen nem minőségi irányító.

Ez meg az én véleményem, meg a környékemen ülőké szinte kivétel nélkül.

splity24 Creative Commons License 2023.01.29 0 3 13684

Merges voltal Potra mert tegnap volt egy szar meccse es egesz szezonban nem lattal tole semmit a klasszikus iranyito jatekbol. 

Azert ezt igy leirni nagyon kemeny. 

 

Előzmény: Falcoboy (13675)
falco Man Creative Commons License 2023.01.29 -3 3 13683

Nem új dolog ez, tavaly is szinte teljesen ignorálta Clarkot és Hawkinst, Baracnak viszont annál több indokolatlan labdabejátszás jut Zolitól, ezt is látni kell. 

 

Nyáron beszélgettünk erről, ha erre akartunk volna megoldást, akkor Zoli elé kellett volna hozni egy jobb játékost és megmondani neki, hogy ebben a szezonban csak második opció leszel. De ezt szerintem senki nem húzta volna meg, így ez csak egy elméleti kérdés. De még ha akartuk volna is ezt a variációt, olyan külföldi, akiről most szó van szinte teljesen esélytelen, hogy a magyar bajnokságba igazoljon.

 

Perl a Falco legjobb és legfontosabb játékosa az elmúlt pár évben, azt hiszem ennyi bele kell, hogy férjen kontra oldalon is. 

 

 

Előzmény: Thom77 (13679)
Godemperor Creative Commons License 2023.01.29 0 2 13682

Ez szerintem esélytelen, meg én nem is hoznék. A Falco főként mint csapat sikeres, ebbe nagyon nem illene bele egy hatodik légiós.

Előzmény: Törölt nick (13681)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.29 -3 1 13681

Zoli tegnap így is magasan a csapatunk legjobbja volt. Bele sem merek abba gondolni, ha mondjuk a legfontosabb meccsekre esetleg Pot kidőlne, akkor mi várna Zolira, hiszen egy ilyen esetben 40 percen keresztül kellene irányítania és ugye három naponta lennének a meccsek.

A csapategység a legfontosabb, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ha a klub anyagi lehetőségei engednék, ti hoznátok egy 6. légióst irányító posztra, úgymond biztonsági tartaléknak? Persze ez esetben az is kérdés lehet, hogy ha az alapszakasz hátralévő részében nem lennének sérülések, akkor hogyan lehetne egy ilyen játékost beépíteni, tűzben tartani. 

Előzmény: Thom77 (13679)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.29 -4 0 13680

A B-szektor az én ülőhelyemhez viszonyítva merre van?

Előzmény: _Espada (13678)
Thom77 Creative Commons License 2023.01.29 -2 4 13679

Most olyan teszek ami tudom szentség törés lesz. Sokan emlegetik fel ennek vagy annak a játékosnak, hogy ezt vagy azt csinálta rosszul. Ès mi a helyzet a " mi" fiúnkkal? Tudom nem abban szerepkörben kell játszani ahol szeret és tud, de azért passzolni ès látni a pályán bármelyik poszton játszva tudni kell. Tegnap csak minimum négy olyan eset volt mikor üres volt a társ és nem passzolt ráadásul két esetben 2 pont különbségnèl. A tábor pedig jó lenne ha megoldaná a capo dolgot mert , hogy minden meccsen más és más csinálja látszott a tegnapi szurkolàson színvonalán is. 

_Espada Creative Commons License 2023.01.29 -1 6 13678

Bizonyos körülmények által másik szektorban (B) voltunk Tofas ellen. Sajnos volt szerencsém a következő párbeszédhez meccs végén, mikor tapsoltuk a csapatot:

-Mit tapsoltok? Meg sem érdemlik. Egyébként végig sz*roztak egy-egy játékost. Értem, hogy ott nyugodtabb közönség ül, hözöngenek ha fel kell állni, mert azt kiabálja egy egész csarnok, de azért van egy határ.

Én ott döntöttem el, hogy az volt az első és az utolsó, hogy a szemközti szektorban foglalok helyet.

Lehet kicsit off, de kikivánkozott.

Előzmény: pool59 (13677)
pool59 Creative Commons License 2023.01.29 -1 7 13677

A Falco vezeti a tabellát. 15 meccses győzelmi szériában volt. A BL -ben helyt állt. Mit akartok még? Szégyellje magát az a tucatnyi faszkalap aki a meccs végén fütyült meg kurva gyengézet! Akik pályára tudtak lépni a szívüket kitették a pályára . Ez a lényeg. 15 meccsenként egy zakó talán belefér .

Godemperor Creative Commons License 2023.01.29 -1 5 13676

Milyen stílusra? Ez a véleményem, kész pont. Szerintem meg vegyen vissza az, aki kifütyüli, meg szidja azt a csapatot akit szeret, mindezt úgy hogy 18 meccsből ez volt a második buktánk. És ez független attól, ki hány éve jár meccsre.

Amúgy, akinek nem inge... Neked úgylátszik igen.

A mondandómat mondjuk sikerült totál félreértelmezned.

A "fakezű" Pot különben 47%-kal dob, csak szólok. Például tavaly Beninek 46% jött össze. Ő is fakezű volt? Hagyjuk!

Előzmény: Falcoboy (13675)
Falcoboy Creative Commons License 2023.01.29 -7 4 13675

Szerintem meg vegyél vissza!

az, hogy te 30 éve jársz meccsre, erre a stílusra nem jogosít fel.

Én csak 16 éve járok, de ugyanolyan szurkoló vagyok mint te és az is aki tegnap az első meccsére jött ki. Vidéki meccseken is évente 5-10 alkalommal láthatjuk egymást ha ti is ott vagytok.Nem fütyültem

ki a csapatot, de nagyon bosszús volta Potra, mert ti nagyon régi szurkolók nyilván ezt is jobban látjátok, de nem csak tegnap, hanem az egész szezonban semmit nem

mutat a klasszikus irányító játékból. Fakezű, borzasztó lassú és felelőtlenül buta módon adja el a labdákat.

és akkor is ez a véleményem ha ti magatokat mindenható ősszurkolónak tartjátok.

 

 

 

Előzmény: Godemperor (13665)
Godemperor Creative Commons License 2023.01.29 -2 6 13674

Ahogy nézem, meg hallom, most épp Pot az aktuális bűnbak. Mondjuk volt ebben a szerepkörben már Tiby, Brown, Cowels, Barac stb. Ja, meg ne felejtsük ki Milost se. Talán egyedül még Perl Zolit nem pécézte ki senki. Ehhez képest, hogy gyakorlatilag hikomatos csapatunk van egész jól állunk.

splity24 Creative Commons License 2023.01.29 -2 5 13673

Eddig minden evben volt egy ilyen idoszakunk. Szerencsere most hazai meccsek jonnek lesz lehetoseg javitani. Ennel a Deacnal valtozott a jatekoskeret, uj edzo lett es ilyenkor minden ilyen csapat kap egy lenduletet. 

Ma jokor voltak jo helyen. Nekunk nem jott ossze semmi, Ray triplai nagyon hianyoztak es nagyon kellett volna egy jatekos aki lokest tudott volna adni amikor feljottunk 2-3 pontra.

Akik most a csapatot szidjak es annak jatekosait azok szegyeljek magukat. 

A facen is olvasom sokan Pot-ot hozzak bunbaknak. Ma valoban botranyos meccse volt de van olyan jatekosunk aki mar hetek ota arnyeka onmaganak. 

Fontos meccsek jonnek, az alapszakaszt meg kell nyerni amire tovabbra is nekunk van a legnagyobb eselyunk de hibazni mar nem lehet. 

 

nForce Creative Commons License 2023.01.28 -1 3 13672

:) Jogos, de nem akadtam le ezen. Minden idők egyik legjobb szezonját futjuk és hálát adok az égnek ha január végén jön a hullámvölgy és nem áprilisban. 

Előzmény: Godemperor (13671)
Godemperor Creative Commons License 2023.01.28 0 3 13671

Hát mondjuk a 14:1 az konkrétan 16:1 volt, de értem a lényeget. 😉

Előzmény: nForce (13670)
nForce Creative Commons License 2023.01.28 -1 2 13670

Ritkán értünk egyet, most nagyon.

Előzmény: falco Man (13654)
Maximus Decimus Creative Commons License 2023.01.28 0 1 13669

Ha nagyon zavar, akkor várj meg egy olyan szezont ahol majd zsinórban veszítünk 10-en x-szer, az utolsó vereségekhez már tuti csak páran fognak hozzászólni. Volt ilyen még a régi fórumon, én még emlékszem... :)

Előzmény: Törölt nick (13667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!