Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.27 0 0 24

de.

km1955 Creative Commons License 2022.06.25 0 0 23

helyesbítés:

 

kozmikus T-kereszt

Előzmény: km1955 (22)
km1955 Creative Commons License 2022.06.25 0 0 22

"A zsidó hagyományok értelmében vagy Peszách-kor (nisan 15-én), vagy Szukkot-kor (tisri 15-én) vagy pedig áv 15-én kellene megvalósuljon az ószövetségi megváltás."

 

 

2022-ben áv hónap 15-e augusztus 11/12-re esik és ekkor egy kozmikius T-kereszt lesz látható a zodiákusban, ami a Schemhamphoras egyik kozmikus forrása. Erre az ünnepre az elkövetkező évtizedekben nem esik ilyen jellegű konstelláció.

 

1999.08.11-e és 2022.08.11/12-e között pont 23 év telik el. 

Előzmény: Istenkeres (17)
km1955 Creative Commons License 2022.06.25 0 0 21
landdie Creative Commons License 2020.12.24 0 0 20

"..Elrendelte, hogy mindenkinek, kicsinek és nagynak, gazdagnak és szegénynek, szabadnak és rabszolgának jelöljék meg a jobb karját vagy a homlokát, és hogy senki ne adhasson-vehessen, ha nem viseli a vadállat jelét: nevét vagy nevének a számát. Ez a bölcsesség! Akinek van esze, számítsa ki a vadállat számát, hisz emberi szám: hatszázhatvanhat." (Jelenések könyve 13,12-18)"

.

Azért el kellene gondolkodni azon, hogy ez a VADÁLLAT - kinek 666-os sorszámú jószágazonosító krotália is lehet a fülében - olvasta-e Skizofrén Szentjános jelenéseit.

A főgonosz vadállat esetleg kicselezendő a Bibliát, bal lábszárba, előbőrhelyre, vagy körömpacemakerbe teszi a jelet. 

...

Ettől már csak nulla jottányira van, hogy a Sátán intézkedjen, hogy a világvége mozzanatait bemutató (milliárd példányban nyomtatott titkos haditerv) Jelenések Könyve néki tulajdonított cselekményeit teljesen máshogy csinálja...

 

Ha van esze neki. Bár szerintem a Bibliából nem nagyon derül ki, hogy mire is való az agy....viszont a vese....  :)

Zsoltárok könyve:7:10Szünjék meg, kérlek, a gonoszok rosszasága és erősítsd meg az igazat; mert az igaz Isten vizsgálja meg a szíveket és veséket. 

Istenkeres Creative Commons License 2020.12.23 0 0 19

2022 - 1999 = 23 ???

Istenkeres Creative Commons License 2020.12.10 0 0 18

"Már csak az a kérdés, hogy mikorra van időzítve az itt tárgyalt megváltás véghezvitele?"

 

Meg vagyok arról győződve, hogy ennel lényegesebb és aktuálisabb kérdés nincsen jelenleg.

Előzmény: Istenkeres (17)
Istenkeres Creative Commons License 2020.12.10 0 0 17

Mint tudjuk, az idők folyamán több alkalommal léptek fel egyének (pl.: Menahem ben Shlomo al-Duji, Abraham ben Samuel Abulafia, Ascher ben Meir Lemlein Aschkenasi, David Reubeni, Sabbatai Cví, Jacob Querido, Jacob Lejbowicz Frank, etc.), akik az ószövetségi messianisztikus elképzelések Messiásnak tekintették magukat. Gyakran voltak követőik is, de az ószövetségi misztériumba beavatott vezetők soha nem álltak melléjük (ugyanis tudták, hogy nem jött még el az idő), így végül bukásra lettek ítélve. Ezek a beavatottak Maimonides szerint tiltották a Messiás eljövetele idejének kiszámítására irányuló próbálkozást:


"Bölcseink is így tanítják: "Ful­lad­ja­nak meg, kik az idők végét jósolják meg." Inkább mindenki várjon rá és higgyen ezen általános gondolatokban, mint azokat korábban elmagyaráztuk." (forrás)


Az asztrológiában, kabbalában, hermetikus ismeretekben és a héber nyelvben is jártas, zsidó származású Nostradamus (1503 - 1566) már a XVI. században felhívta az utókor figyelmét, hogy 1999.08.11-én a rettegés nagy királya fog megérkezni a Földre (Centuriák X. 72.). Ez nem volt más, mint Lucifer, akinek az inkarnációja az ószövetségi messianisztikus elképzelések Messiása, Immánuel, aki az 1999.08.11-én kialakult napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus kereszt égisze alatt jött a világra.

Az Izraelben élő Jitzchak Kaduri (1898-2006) kabbalista rabbi azt állította, hogy már 2003 novemberében találkozott a Messiással, sőt azt is hangoztatta, hogy a kereszténység és az iszlám egymás ellen fog majd harcolni, aminek eredményeképpen a zsidóké lesz egész Jeruzsálem. (forrás 1, 2)

A vallásos vélemények szerint a Messiás fellépését megelőzően ismét meg kell alakuljon a Szanhedrin. (forrás)

1600 év elmúltával, 2004 októberében létrejött újra a Szanhedrin, ami a Messiás fellépése előkészítésének az alapfeltétele. (forrás)

 

Napjainkban egyre több rabbi jelzi a Messiás közelgő fellépését (forrás 1, 2, 3, 4).

A zsidó hagyományok értelmében vagy Peszách-kor (nisan 15-én), vagy Szukkot-kor (tisri 15-én) vagy pedig áv 15-én kellene megvalósuljon az ószövetségi megváltás.


Az izraeli volt egészségügyi miniszter, az ultraortodox Yaakov Litzman (1948 -) 2020. április 8-ra, Peszáh ünnepére várta a Messiásuknak, Immánuelnek a fellépését, amit röviddel előtte jelentett be. (forrás)

Már csak az a kérdés, hogy mikorra van időzítve az itt tárgyalt megváltás véghezvitele?

Előzmény: Istenkeres (11)
Ahphol Creative Commons License 2020.12.10 0 0 16

Ez mindenképpen előre vinné az ügyet.

Előzmény: Ahphol (15)
Ahphol Creative Commons License 2020.12.10 0 0 15

Én 23 topik megnyitását javaslom! :))

Előzmény: Istenkeres (14)
Istenkeres Creative Commons License 2020.12.10 0 0 14

Szerintem a 23-as számhoz kötődő rejtély megfejtésére irányuló igyekezet akár több tucat topicnyitást is megérdemelne. Ez persze csak a saját magánvéleményem.

Előzmény: Ahphol (12)
Ahphol Creative Commons License 2020.12.10 0 0 13

A hatos.

A JóIstennek kedves száma.

Hogy miért?

Nem tudhatom.

De álmodtam róla, és azt az álmot

soha el nem feledem.

Ahphol Creative Commons License 2020.12.10 0 0 12

Hol van itt a rejtvényfejtés??

Előzmény: Istenkeres (11)
Istenkeres Creative Commons License 2020.12.10 0 0 11

Mivel a fáraó a Tóra megalkotója szerint nem volt hajlandó Mózes kérésére elengedni a zsidókat Egyiptomból, ezért Egyiptomot tíz csapás érte:

 

- Nílus vize vérré változott (Mózes II. 7,20)

- békák lepték el Egyiptomot (Mózes II. 8,2)

- szúnyog invázió (Mózes II. 8,13)

- bögöly invázió (Mózes II. 8,20)

- dögvész (Mózes II. 9,6)

- hólyagos fekély (Mózes II. 9,10)

- jégeső (Mózes II. 9,23)

- sáskajárás (Mózes II. 10,13)

- háromnapos sötétség (Mózes II. 10,22)

- Egyiptom elsőszülött fiainak megölése.

 

Az első kilenc csapás közül JHVH hetet Mózesen és Áronon keresztül vitte végbe úgymond, a bögöly inváziót, a dögvészt és az Egyiptom elsőszülött fiainak megölését már személyesen. Az utóbbit az alábbi módon részletezi a Tóra:



"Azután ezt mondta az Úr Mózesnek és Áronnak Egyiptom földjén: Ez a hónap lesz az első hónapotok. Ez lesz számotokra az első az év hónapjai között. Mondjátok meg Izráel egész közösségének: Ennek a hónapnak a tizedikén vegyen magának családonként mindenki egy bárányt, házanként egy-egy bárányt." (Mózes II. 12,1-3)
"Ennek a hónapnak a tizennegyedik napjáig tartsátok magatoknál, azután estefelé vágja le Izráel egész gyülekezeti közössége. Vegyenek a vérből, és kenjék a két ajtófélfára és a szemöldökfára azokban a házakban, ahol megeszik. Még ugyanazon az éjszakán egyétek meg a húst: tűzön megsütve, kovásztalan kenyérrel; keserű füveket egyenek hozzá. Ne egyétek nyersen, se vízben főzve, csak tűzön megsütve, és a feje, a lábszárai és a belső részei együtt legyenek. Ne hagyjatok belőle reggelre. Ha mégis marad belőle reggelre, azt égessétek el. Így egyetek: legyen derekatok felövezve, sarutok a lábatokon, bototok a kezetekben, és sietve egyétek: az Úr páskája ez. Mert átvonulók ezen az éjszakán Egyiptom földjén, és megölök minden elsőszülöttet Egyiptom földjén, akár ember, akár állat az. ítéletet tartok Egyiptom minden istene fölött - én, az Úr. De az a vér jel lesz a házakon, amelyekben vagytok. Ha meglátom a vért, akkor kihagylak benneteket, és nem ér majd pusztító csapás titeket, amikor megverem Egyiptom földjét. Legyen ez emléknap a számotokra, és ünnepeljétek meg az Úrnak nemzedékről nemzedékre. Örök rendelkezés az, hogy megünnepeljétek. Hét napig kovásztalan kenyeret egyetek. Még az első napon távolítsátok el a kovászt a házaitokból. Ki kell irtani Izraelből mindenkit, aki kovászosat eszik az első naptól a hetedikig." (Mózes II. 12,6-16)
"Történt azután éjfélkor, hogy megölt az Úr minden elsőszülöttet Egyiptom földjén: a trónján ülő fáraó elsőszülöttjét csakúgy, mint a tömlőcben lévő foglyok elsőszülöttjét meg a háziállatok valamennyi elsőszülöttjét." (Mózes II. 12,29)

 

 

Na mármost az ószövetségi elképzelések értelmében a fent részletezett események, behatások kellene érjék a nemzeteket, hogy megvalósulhasson az ószövetségi megváltás, mivelhogy "A végső megváltás hasonló módon fog bekövetkezni, mint az egyiptomi szolgaságból való megváltás és a kivonulás."  és a "Messiás fogja az egész világot a végső megváltásba vezetni".

 

Jogosan felmerülhet a kérdés, hogy ki tulajdonképpen ez a Messiás és mikorra tehető ennek a megvalósulása? Ha ez majd megtörténik, akkor az bizonyítja, hogy az exodus egy valóságos történelmi esemény volt?

Előzmény: Istenkeres (7)
Ahphol Creative Commons License 2020.12.10 0 0 10

Sorry...

Ebben nem találtam helyesírási hibát. 

 

-(Persze értelme, az nincs!  XDDDD  )

Előzmény: Istenkeres (9)
Istenkeres Creative Commons License 2020.12.10 0 0 9

Ne komolytalankodjál kérlek, inkább foglalkozz a helyesírással...

Előzmény: Ahphol (8)
Ahphol Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 8

Mégis.

 

Hány Megváltó kell neked még Krisztuson kívül. (Még 22?)

 

Akit Krisztus meg nem váltott/vált/ fog váltani,  az mind reménytelen a JóIsten számára.

Előzmény: Istenkeres (7)
Istenkeres Creative Commons License 2020.12.10 0 0 7

Amennyiben esetleg valóban az ószövetségi megváltással lenne kapcsolatos a 23-as szám, abban az esetben érdemes bevezetésképpen megvizsgálni, hogy mit is jelent tulajdonképpen az ószövetségi megváltás gondolata, terve:

 

 

Megváltás

Hogyan következik be a megváltás?
A végső megváltás hasonló módon fog bekövetkezni, mint az egyiptomi szolgaságból való megváltás és a kivonulás. Miképpen elküldte az Örökkévaló Mózest, hogy élére álljon az Egyiptomból való szabadulásnak, ugyanúgy fogja a Messiás az egész világot a végső megváltásba vezetni.

 

 

Most tekintsünk el attól, hogy nagy valószínűséggel Mózes nem volt hiteles történelmi személyiség, az exodus pedig Ezsdrás utólagos ötlete lehetett, ennek ellenére a jövendő megváltásban az egész világnak részt kellene vennie. De mivel írva vagyon, hogy az exodus-t 10 csapás előzte meg, ezért feltétlenül célszerű ezekkel röviden foglalkozni.

 

 

Előzmény: Istenkeres (3)
Istenkeres Creative Commons License 2020.12.10 0 0 6

Bevallom, hogy soha nem volt erősségem a helyesírás, de azért az alábbi cikket a figyelmedbe ajánlanám:

 

https://e-nyelv.hu/2019-01-14/nem-e-helyessege/

 

 

Esetleg van a huszonhármas számmal kapcsolatosan is valamilyen felvilágosító jellegű meglátásod?

Előzmény: Ahphol (5)
Ahphol Creative Commons License 2020.12.10 0 1 5

"Az -e kérdőszócskát mindig a mondat állítmányához kapcsoljuk, ezért a "nem" tagadószóhoz kizárólag abban az esetben lehet kapcsolni, ha az a mondat önálló állítmánya.

Ez akkor fordul elő, ha az előzőleg elhangzott/leírt tagadást vonjuk kétségbe. Például:

- Nem az én kutyám ette meg a maga csirkéit, szomszéd!

- Nem-e? Hiszen két szemtanúm is van rá!

 

Más esetekben tilos az összekapcsolás, ennek ellenére sajnálatos módon terjednek a "nem-e lehetne", "nem-e szabad" stb. jellegű mondatok."

 

 

 

Előzmény: Ahphol (4)
Ahphol Creative Commons License 2020.12.10 0 1 4

"nem-e"-könyv ?!!  XDDD

Előzmény: Istenkeres (3)
Istenkeres Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 3

Két évszám különbsége szerintem a 23, ami a betervezett ószövetségi megváltással kapcsolatos. Akit esetleg érdekel, az megtalálja a könyvemben a hozzá tartozó magyarázatot.

Előzmény: Istenkeres (-)
Ahphol Creative Commons License 2020.12.09 0 0 2
Előzmény: Maketheworldabetterplace (1)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.12.09 0 0 1

Legfelsőbb urunknak példátlanul feddhetetlennek kell lennie. 8 13 99

Ahphol Creative Commons License 2020.12.09 0 1 0

"Nem-e" 0jajj...

Előzmény: Istenkeres (-)
Istenkeres Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 topiknyitó

Nem-e aktuálisabb már az illuminátusok körében "mágikus" számként nyilvántartott 23?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!