Keresés

Részletes keresés

Hermionzen Creative Commons License 2020.11.11 0 1 2

Van még egy lehetőség, de ezt csak négyszemközt mondom.

 

Megtanulod a látásélesség táblát.

Előzmény: szoszo9inda (0)
Hermionzen Creative Commons License 2020.11.11 0 1 1

Szemészeti lelet és vélemény szükséges.

I.fokon(fogl.eü.szakr.) ha elutasítanak, fellebbezhetsz II.fokra (megyei fogl.eü.szakr.).

Előzmény: szoszo9inda (0)
szoszo9inda Creative Commons License 2020.11.11 0 0 0

Úgyhogy gyorsan álljon is itt az első kérdés... :)

 

15 éve van önvédelmi célú (éles) fegyvertartási engedélyem. A megszerzés és a hosszabítás esetén szükséges orvosi vizsgálat alól eddig az mentesített hogy hivatásosként alkalmas voltam, és ezt a "cég" leigazolta a Rendőrésg felé. 

 

Most azonban pár éve a szemüvegem miatt, már csak hivatásosként "korlátozottan alkalmas" minősítést kaptam, és a "cégem" úgy döntött, így az eü. alkalmasságot már nem igazolja a Rendőrség felé. Tehát maradt számomra a teljesen általános eljárás... nekem kell eü. alkalmasságot igazolnom.

 

Nagy nehezen találtam egy olyan orvosi szolgálatot, aki ilyen viszgálatokat elvégz.

 

Viszont azért a szemüveg miatt vannak aggályaim... -1,75D, ami nem túl sok... De a nyers vizusom=0,15..0,3 környékén van. Tehát szemüveg nélkül nagyon gyenge az éleslátásom. Egyébként minkét szemem ép, más probléma nem ismert... Szemüveggel egyébként tökéletes az éleslátás.

 

(A hivatásoso szolgálat korlátozását amúgy csak a fentiek miatt kaptam meg....)

 

Szóval van valakinek tapasztalat, információja arról, hogy erre megadja-e a doki a hozzájárulását?

 

Az NM rendelet amúgy erről csak ennyir ír:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99100022.nm

 

 

II. Szemészeti szempontból szakorvosi véleményezést igénylő megbetegedések

2. a II. alkalmassági csoportban:

- az egyszeműség, kancsalság vagy lencsehiány esetén abban az esetben, ha

a) sportvadászoknál a célzó (jobbkezes egyénnél a jobb, balkezes egyénnél a bal) szemen szemüveg, kontaktlencse vagy intraokuláris műlencse alkalmazásával sem érhető el 1,0 vízus,

b) önvédelmi kézilőfegyver megszerzése, illetve tartása esetén a célzó (jobbkezes egyénnél a jobb, balkezes egyénnél a bal) szemen a látóélesség 0,8-nál rosszabb,

c) gáz- és riasztófegyver megszerzése, illetve tartása esetén, ha monocularis látásnál az egyik, binocularis látásnál mindkét szem látóélessége korrekcióval összesen rosszabb, mint 0,8,

- adaptációs zavar,

- csőlátótér.

 

Pirossal kiemeltem a rám vonatkozó részt...

Az "abban az esetben,ha" rész szerintem kulcsfontosságú, mert az nem egyidejűséget jelent? Ki hogy látja?

Mert ha a b) bekezdést önállóen értelmezik, akkor nyilván 0,15-ös értékkel nekem fuccs...

De ha "abban az esetben,ha" rész is számít, akkor nem, mert mindkét szemem megvan és ép :):):):)

 

 

Szóval önvédelmi emgedélyezésnél, mi a tapsztalat ha aszemüveges az ember, és az élelátása szar (szemüveg nélkül)... :)

szoszo9inda Creative Commons License 2020.11.11 0 0 topiknyitó

A topiknyitás cálja, hogy a kézilőfegyverek, lőszerek, gáz- és riasztófegyverek megszerzésének és tartásának egészségi alkalmassági feltételeiről és vizsgálatáról tapasztalatokat, kérdéseket osszunk meg. Ilyen jellegú, célzott topikot eddig nem találtam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!