Keresés

Részletes keresés

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.22 0 0 29

Igazán örülök neki, hogy meglettek neked az ábrák is, mert sokat csináltam belőlük !

Előzmény: jogértelmező (28)
jogértelmező Creative Commons License 2020.11.21 0 1 28

Már megvannak. A html-t ugyan megnyitotta a Firefox, de a kibontás nem volt meg.

Érti a fene.

Előzmény: jogértelmező (27)
jogértelmező Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 27

Az ábrák nálam nem jelennek meg. Mi lehet az oka?

Előzmény: hiper fizikus (26)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.21 0 0 26

"szószaporítás"

Egy új fizikai elméletnek a leírása, elmagyarázása szavakkal és ábrákkal .

"haszontalan"

Nem haszontalan, mert legalább kommunikálni lehet a tengens hullámokkal ott, ahol a szinuszos hullámok csődöt mondanak:

1. barlangokból jelelni, barlangokat feltérképezni
  2. tavak és tengeralattról jelelni
  3. talaj alattról
  4. nyersanyagok új feltérképezése Földön és más bolygókon
  5. lopakodó bombázókat és más lopakodó járműveket lehet vele felderíteni, gondolom titeket is idegesítenek a lopakodó robot járművek
  6. újszerűen aknamentesíteni lehet vele
  7. vulkáni magmát lehet vele élesen monitorozni
  8. esetleg még törésvonalakat is, de ebben nem vagyok biztos
  9. bűnüldözésben, terrorizmus elhárításban; a TEKesek kiugranak a kevlár páncéljukból örömükben
  10. tangenshullámos mikroszkópot lehet csinálni vele, de ez nehezebb
  11. orvoslásben újszerű test átvilágításra(?)
  12. ...stb.

És itt nem soroltam fel a haszontalan felhasználási lehetőségeit, és a nagy wattos lehetőségeit .

Csak elkeseredésemben hoztam nyilvánosságra, saját magam akartam hasznosítani, de mások miat sz@r helyzetben vagyok, és nem akarom veszni hagyni !

Előzmény: jogértelmező (25)
jogértelmező Creative Commons License 2020.11.21 0 0 25

Mert haszontalan szószaporítás.

Előzmény: hiper fizikus (24)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.21 0 0 24

Miért is ?

Előzmény: jogértelmező (21)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.21 0 0 23

RETRO ember vagy

Előzmény: jogértelmező (22)
jogértelmező Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 22

ilyeneket jóléttől hülyék gyártanak jóléttől hülyéknek.

Előzmény: hiper fizikus (20)
jogértelmező Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 21

beteg dolog

Előzmény: hiper fizikus (16)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.20 0 0 20

Szórakoztatóan érzékelteti ez a YouTube zenés videó a tengens hullámok szellemét: a jobb felső sarokban a pulzáló antenás mozgó ikon, és a kicsit sercegő háttér zene . 

Eisenfunk - Pong

https://www.youtube.com/watch?v=cNAdtkSjSps

Hogy tetszik ?

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.20 0 0 19

oszcilloszkóp

Előzmény: emp (18)
emp Creative Commons License 2020.11.20 -1 1 18

így már jó?

Előzmény: hiper fizikus (17)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.20 0 0 17

oxciloszkópon 

Előzmény: hiper fizikus (16)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.20 0 0 16

Az úgy van, hogy a tangens hullámok és a szinuszos hullámok egyszerre léteznek valami alkalmi arányban, de a szinuszos hullámok elfedik a tengens hullámok észlelését . Ha pl. egy mágneses rudat 5Hz-500Hz forgatsz a tengelye körül, akkor lüktető mágnességet mérsz mindadig, amíg a mező-mező indukció álltal elektromágnesses hullámá át nem alakul az egész, ezért nem foglalkoznak a mágnesses lüktetésel a konvencionális fizikusok . Ilyesmi 5kHz-500kHz  lüktető mágnesses teret elő lehet állítani rádió porvasmagos réztekercs huzalos antannával is, csak ennél nagy frekvenciákkon is . Azért, hogy visszaszorítsuk a mező-mező indukciót valamilyen a szinuszostól erősen elüttő profilt kell adni a hullámnak, amit oxcoloszkópon nézhetünk meg .

Mindenüt ahol kellemetlenül kaszkád módra keverednek a szinuszos hullámok felmerül a gyanú, hogy valójában tangens hullámokról van szó: pl. neutroncsillag pulzároknál . Midenütt ahol sörétzajra hivatkoznak: pl. lég tornádók, víz zubogás .

Előzmény: jogértelmező (15)
jogértelmező Creative Commons License 2020.11.20 0 1 15

Hol fordulnak elő tangens hullámok?

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.20 0 1 14

Ti csak személyeskedni tudtok ! Nem mondjátok meg, hogy mi bajotok van, csak leszóljátok a másikat .

Előzmény: kétlambos (13)
kétlambos Creative Commons License 2020.11.19 -1 1 13

Ördögöd van! Pont úgy viselkedik, mint az említett díszpintyek ("nem is érted", "olvass engem").

Előzmény: Makkoscipo (11)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 12

Szerintem te nem is érted, hogy miről is írtam a tanulmányomban, mert ott leírtam egy kísérleti eszközt(!) a tangens hullámok kimutatására, amit házilag is le lehet készíteni ! 

Inkább megkédezhetnéd, hogy mit nem értesz benne ?

Előzmény: Makkoscipo (11)
Makkoscipo Creative Commons License 2020.11.15 -1 1 11

Szerintem bölcs döntés volt! Te is, és mi is jól jártunk vele!

Gondold meg, hogy Iszugyi, Gróf Spanyol elméletei mellett azonos magasságban vagy! Ezt vedd megtiszteltetésnek.

Előzmény: hiper fizikus (10)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.13 0 0 10

Határozatlan hosszú időre ! Nem vagyok biztos benne, hogy vissza engednek-e majd .

Előzmény: Makkoscipo (9)
Makkoscipo Creative Commons License 2020.11.13 0 0 9

Végleg, vagy csak ideiglenesen?

Előzmény: hiper fizikus (8)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.11 0 0 8

Ki vagyok tiltva a Tudomány csoportból, mert a koronavírus témát félre vittem !

Előzmény: Makkoscipo (7)
Makkoscipo Creative Commons License 2020.11.11 0 1 7

Köszönet, hogy az Új fizikát választottad a megbeszélendő, "nagyratörő" elmélet kitárgyalásához. Remélhetőleg Szász Gyula Imre is hozzátesz valamit!

Előzmény: hiper fizikus (-)
pk1 Creative Commons License 2020.11.11 0 1 6

"neki köszönhető az a nézet, hogy a tudomány a tények ismeretén nyugszik, s ezek kísérletekkel tárhatók fel."

Na, ezért a címkéért akadnak még más jelentkezők is.

Előzmény: Creativus (5)
Creativus Creative Commons License 2020.11.11 0 1 5

Talán egy kicsit ide kívánkozik a Kémiából jól ismert Ernst Stahl esete.

Stahl korának kiváló tudósa volt, s nagy hatással volt a tudományos gondolkodásra. Bár büszke, mogorva, epés ember hírében állt, ám neki köszönhető az a nézet, hogy a tudomány a tények ismeretén nyugszik, s ezek kísérletekkel tárhatók fel. Sok követője akadt, és a flogiszton elmélete sokáig kellően megalapozott volt általa. Minden bírálatot pengeéles logikával cáfolt, és magyarázatain nem lehetett fogást találni.

A mai kor - indokolatlanul - negatív színben tünteti fel őt, hiszen nem neki, hanem Lavoisiernek volt igaza, aki az égést oxidációnak (oxigénnel való egyesülésnek) definiálta, tehát nem a flogiszton nevű anyag eltávozásának. A tudomány furcsa fintora, hogy az oxidáció fogalmát a kémia kiterjesztette, és minden ilyen esetben elektron leadás(!) történik. (De pl. a fizika éter elmélete is megbukott, majd újra éledt)

Mindezzel csak azt próbálom illusztrálni, hogy könnyen létezhetnek olyan alternatív elméletek, amelyek ellentmondanak a az aktuális valóság értelmezésnek, ám hol az egyik, hol a másik az igaz, ugyanakkor létezhetnek egymástól nagyban különböző, de mégis ekvivalens magyarázatok.

Ám, hogy van-e egy alternatív magyarázatnak létjogosultsága, az sokszor csak nagyon hosszú idő múltán derül ki, gyakran a felfedezőjének a halála után. És ezt az időt Lavoisiernek a forradalom általi lefejezése sem rövidítette le.

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.11 0 0 4
  1. A klasszikus mező képletben át lehet írni az /r  -et /t -é re !
  2. E szerint indukció nélkül is terjednek külön az elektromos és külön a mágneses mezők !
  3. Épen ezeket akarom kimárni a szerkezetemmel !
  4. Az 1. alapján kijön a speciális és az általános reativitás elmélet
  5. Az első alapján a negatív hullámfront terjedéssel magyarázható a hullámcsomag és a korpuszkuláris részecskék 
  6. A 4. alapján a elektromos mező is meggörbíti relativisztikusan a teret, de ehez elő kell venni a komple számokat
  7. bevezeti a mozgó infinitezimális mértékpontokat, evvel vezet le sokmindent
  8. A panoráma függvényel kényelmesen értelmezhető a látvány felvételek
  9. ...stb. nézétek meg a tanulmányomban
Előzmény: Creativus (3)
Creativus Creative Commons License 2020.11.11 0 1 3

"az erőtér mezők - köztük az elektromos és a mágnesses vagy a gravitációs és esetleg a gravitomágnesses mezők - távolbahatása nem pillanat szerűen terjed, hanem késve fénysebességgel"

Elnézést, hogy csendben megjegyzem, de ez a fizika jelenlegi állása szerint pontosan így van.

Valójában azt nem értem, hogy mi ebben az új, és "nagyratörő"?

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.11 -1 0 2

Én nem is állítom, hogy van ez a gravitomágnesesség, csak formálisan fel lehet írni őt !

Előzmény: pk1 (0)
Qqberci Creative Commons License 2020.11.11 0 1 1

C0tangens hullámot akar0k!...

pk1 Creative Commons License 2020.11.11 0 1 0

0 gravitomágneses mezőt ismer a tudomány.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!