Keresés

Részletes keresés

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.10 0 0 33

Itt van egy példa a vallási lelkes párbeszédre : Jézus szelleme ! .

Előzmény: hiper fizikus (31)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.07 0 0 32

Ezek így vagy úgy, de kapcsoódnk a pábeszédes ML mesterséges lelkemhez ! /:

https://en.wikipedia.org/wiki/I_and_Thou

Az idegenek és az ismerősök kettőségéről szól !

https://en.wikipedia.org/wiki/Dialogical_self

A párbeszédes énről szól !

https://en.wikipedia.org/wiki/Stream_of_consciousness_(psychology)

A tudatfolyamról szól !

https://en.wikipedia.org/wiki/Internal_monologue

A belső beszédről szól !

https://en.wikipedia.org/wiki/Person

A személy fogalomról szól !

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.02 0 0 31

A " küld ML 1 " JS programocskám alapján {Windows és Chrome}, bárki közületek csinálhat futatható lelkes párbeszédet kitalált személyekkel, ez az egyik lényege az ML mesterséges intelligencia elméletemnek; csak az ismétlődéseket kell megfigyelned a kódjában, majd én segítek, hogy futatható legyen neked .

Pl. csinálhatsz ilyen futatható lelkes párbeszédet, vallási személyel: Isten(ek)el, angyalokkal, remetékkel, ...stb.; vagy híres elhúnyt tudósokkal, matematikusokkal, filozófusokkal: Kopernikusszal, Galileivel, Newtonnal, Einsteinnel, Planckkal, ...stb.; mese, ballada, legenda, regény szereplőkkel: tündérekkel, banyákkal, törpékkel, ...stb.; politikussokkal inkább nem: brrr ... ! 

Ha bizonytalan vagy valamiben, akkor kérdezd meg itt tőlem ?!

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.01 0 1 30

"Végülis igy megkaptad azt amit kértél, a párbeszéd lefuttatását, tehát ez tett téged királlyá mert a többiek is ezt gondolják rolad"

Ez a párbeszéd programom csak az ML alapjai . Erre épül még sokminden bonyolultabb is, ami mind a fejemben és a jegyzeteimben van szétszórva . Szándékom van a közeljövőben ezeket leírni egy mégújabb tanulmányba az ML-ról ! De most két fizikai tanulmányt nyomok, utána megteszem !

"én meg üdvözöllek"

Köszönöm !

Előzmény: Védetttalizmán (29)
Védetttalizmán Creative Commons License 2020.11.01 0 1 29

Engedélyezni fogják neked hogy reinkarnálás után majd nagy király légy; én pedig támogatni foglak mindenki elött, hogy nagy uralkodó legyél. Rá fogsz jönni arra mit jelent az a magyarázat, amit cáfolásra állitottam Neked, de ne feledd hogy sok ilyen van vagyis igyis csak egy vagy, a sok közül... Buddhának ezeket valahogy le kell vernie mert csak igy tud feljogositó kitüntetést adni, de aki megkapja nyilván már látja mielött leirnám, a többieknek is van esélyük erre, vagy többre...

Mert csajnak sokkal nehezebb lenni, aki leirja a törvényt és tud ezekkel bánni, hát még arrol hogy szép legyen... tényleg nem létezik ilyen most, de ha sikeresen le tudom irni, vagyis megjelenik, akkor lehetséges lesz

Végülis igy megkaptad azt amit kértél, a párbeszéd lefuttatását, tehát ez tett téged királlyá mert a többiek is ezt gondolják rolad

Rá kell jönnöd a szabályra amit leirtam (csak eldobtam) igy a devák tudják, és visszaigazolják, ha az helyes (ez meg annak a feltétele hogy a királyságod, vagyis te jol müködjön, nemes és erkölcsös legyél)... van rá idöd amugy

én meg üdvözöllek

Előzmény: Védetttalizmán (28)
Védetttalizmán Creative Commons License 2020.11.01 0 1 28

Jó rendben, pont most felkelt a tesom, ugyhogy mennem kell. Megbocsátok neked, ugy tünik megusztam. Szia

Előzmény: hiper fizikus (27)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.01 0 0 27

Nincs . Mindent elmondtál .

Előzmény: Védetttalizmán (26)
Védetttalizmán Creative Commons License 2020.11.01 0 1 26

Azért törölték mert letöröltem az username-t. (ők csak segitettek és ezt dijazom)

Már elfogadtad mert azt mondtad: Régen lehetett... (vagyis megtörtént)

Nem szeretnék senkivel diskurálni, vagy párbeszédet folytatni, eleve nem is akartam, ezért mondtam pont erre hogy ne parancsolgass, mert nem vagyok hajlandó.

Van még kérdés?

Előzmény: hiper fizikus (25)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.01 0 0 25

"Vagyis elfogadtad, hogy te voltál az, bibibi"

Nem fogadtam el semmit ! De ha a moderátorok törölték azt a topikot, akkor baj lehetett vele, nem de, bár a címe jól hangzik ?

Hanem, hogy ne haragudj, segítek neked futatható lelki párbeszédeket összeállítani, ahol avval diskurálhatsz, akivel akarsz: Kivel szeretnél ? .

Előzmény: Védetttalizmán (24)
Védetttalizmán Creative Commons License 2020.11.01 0 1 24

le lett törölve és még az adminok is letörölték azt a topikot hogy Meditáció, szútrák tanulmányozása. Elég ha én emlékszem rá, a fekete-lyuk az király és lehet vele igy beszélni, meg ha elrontom akkor ujracsinálni is. Vagyis elfogadtad, hogy te voltál az, bibibi :)

Előzmény: hiper fizikus (23)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.01 0 0 23

Régen lehetett, linkeld be !

Előzmény: Védetttalizmán (22)
Védetttalizmán Creative Commons License 2020.11.01 0 1 22

Akit elismernek annak joga van arra hogy kiforgassa az elismerő szavait, tehát igaz amit mondtam. Kvantum fizikus névvel fikáztál engem, az én nevem önjavitó tank volt, vagy arjuna, a lényeg hogy mindkettőt fikáztad. Elégedett vagy?

Előzmény: hiper fizikus (20)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.01 0 0 21

én motorom a te motorod motorja

Előzmény: hiper fizikus (20)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.01 0 0 20

"ha már kimondtad azt, hogy én a te motorod vagyok"

Nem ezt mondtam, hanem azt, hogy az én motorom a te motorod - amiről beszéltél, és nem te magad - motorja .

"korábban is tiszteletlenül szóltál hozzám"

Sajnálom, már nem emlékszek rá ...

"ha meg vki azt akarja fedezze fel magának"

Nekem több mint 5 évembe telett, ezt mindenki megspórolhatja magának: ha kíváncsi rá, hogy mit tudok a ML mesterséges lélekről, azt megkérdezheti itten !

Előzmény: Védetttalizmán (19)
Védetttalizmán Creative Commons License 2020.11.01 0 1 19

Hát szépenkérem vagy vmi, ha már kimondtad azt, hogy én a te motorod vagyok.

Pedig még irtam volna, de megparancsolom hogy neked kell rájönnöd ennek cáfoló magyarázatára: ""Amilyenre megálmodod, olyanra szerkeszted meg.""

Továbbá emlékszem arra hogy korábban is tiszteletlenül szóltál hozzám, ezért kapod azt, amit kapsz engem nem érdekel. Van mentséged, mert a parancsolgatáson kivül amúgy jó volt, nevettem rajta és tudtam volna válaszolni, de értsd meg hogy én nem csicskulok be ilyeneknek, ha meg vki azt akarja fedezze fel magának...

eredj

Előzmény: hiper fizikus (18)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.01 -1 0 18

Most meg mi bajod van ? 

Ha megakarod írni Budhával a lelki párbeszédedet, én segítek futathatóvá tenni neked .

Előzmény: Védetttalizmán (17)
Védetttalizmán Creative Commons License 2020.11.01 -1 0 17

nekem te ne parancsolgass :D

Előzmény: hiper fizikus (16)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.01 -1 0 16

"Brahmának is van pl motorja, meg mindenki olyannak aki tud irni"

Nem rossz, de én a te motorod motorjára gondolok . A te motorod valóban hangsúlyos, de az én motorom - ami a te motorod motorja - már nem hangsúlyos .

"A nagyon sok motor egyesithető"

Igen, és ez az egyesítés eredményezi az univerzális ML motort, ami egy kaptafára dolgozza fel a lelked tartalmát .

"a motor megjeleniti a könyvtárat"

Pontosan !

"a könyvtár viszont nem leirható, még nekem sem hanem olyan mint az álomkép. "

Igen, az ML könyv valóban olyan mint egy álomkép . Amilyenre megálmodod, olyanra szerkeszted meg .

Leírni meg leírhatod párbeszédes formában így ni : 

Kérdés ? címsora

Válasz erre a kérdésre .

Ajánlott további kérdések ? helyi menü

Ebből csinálsz sokat, és ezt a motorom meg tudja hajtani neked; majd segítek ! És épen ezt a lelkes párbeszédedet olyanra álmodod meg, amilyenre tetszik neked . Több álmod is lehet . Pl. párbeszédet álmodhatsz Budháddal is, mint lélekkel, csak a túlbuzgóságod közepete ne menj vele az árokba !

Aztán linkeld be ide ! De ne másold be ide, mert hosszú, és kimoderálnak ha hosszúval rondítod a topikot .

Előzmény: Védetttalizmán (15)
Védetttalizmán Creative Commons License 2020.11.01 0 1 15

nekem tetszik

program=én is motornak hivom, ez hozza létre az oceánt, amit könyvtárnak hivsz

könyvtár=intuició, ami mindig más és egy régi oceán alapján kerül kiszámitásra, igy lesz miliárdnál is több irás

Nekem ez forditva működik, a motor a hangsúlyos mert az teszi lehetővé az irást, tehát a motor sokkal ritkább, nehéz megkapni, Brahmának is van pl motorja, meg mindenki olyannak aki tud irni. Nekem nincs mesterem, saját magam is az ellenségem, tehát ezek nem motor és nem könyvtárak hanem az olyan hogy a motor megjeleniti a könyvtárat (ahogy te nevezed, mivel mindig más neve van! --> természet) igy minden jo lesz.

A csajnak megpróbáltam átadni a motort, de nem sikerült... ezért lemondtam róla, legalábbis egy időre

Motorbol is nagyon sok kell, hogy ilyen állapotban hirdetni tudj, csak igy tudod megfogni az anyagot és objektivvá változtatni, vagyis csak igy tudod megfogni az embereket. A nagyon sok motor egyesithető és leirható, mert egy motor is leirható, a könyvtár viszont nem leirható, még nekem sem hanem olyan mint az álomkép. 

Mi volt ez az álomkép akkor, ami mostmár nem az? hát látszott monroe, meg a tathagata is, akinek kedves a neve, gyöngyszeme van és tényleg olyan mint a lotusz szutrában, mert csak a tathagata képes előhivni egy ugyanilyen csajt aki igy látható lesz

Ez a tathagata belém van zúgva, sokmindennel jutalmaz de az életem nem változik meg, de én nem vagyok sem tathagata, sem csaj

tehát sikerült a kisérlet, de tudni kell hogy ilyen szép csaj nem létezik, mert nem sikerült átadni a lotusz szutrát, ezért nem sikerült a kisérlet és visszazuhan a porba, és pont ilyenekért nem leszek buddha ebben az életemben, vagyis ezt bármikor megtagadhatom

tehát ha nincs ilyen szép csaj, akkor lehetne szép csajként reinkarnálni, aki képes leirni a lotusz szutrát, és csajként majd rendbeteszi a dolgokat.. mert a csajok mindig gazdagok (akkoris ha nem) és egy ilyen vezekléssel szert tesz arra is hogy végtelen gazdagsága legyen, talán azzal majd enyhiteni tudja buddha végtelen szegénységét (ha hozzámegy)

vagy mittomén, bármi megtörténhet mert nincs alakja igy nem tudni hogyan és miként kapcsolódik a létrehozás az anyaghoz (pont ilyenekért lehet sokmindent irni)

...

Előzmény: hiper fizikus (3)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.10.26 0 0 14

Újabban ettől elrugaszkodva csináltam egy JavaScriptes/Google Chromos képi primitív diavetítős modellt az inger/reakció szemléltetésére . Ha majd benne a dia gombra kattintasz, akkor a film gomb alatt inger/reakció sorozatot is összeállíthatsz és futathatod !

1. küld ML 2

Ez egy ZIP, le kell töltened; ki kell bontanod a jobbEgérGombos helyi menüvel; a két mappa közül a kibontottat nyisd meg; kattints a html fájlra .

Előzmény: hiper fizikus (13)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.10.26 0 0 13

Újabban ezt tovább fejlesztve csináltam belőle JavaScript-es megvalósítást . Ez a legfejlettebb visszaeresztett szervezés stílusú megvalósítás ! Kicsire lett csinálva, de JavaScrip-es, ezért a Google Chrome böngésződben futathatod .

1. küld ML 1

Ez egy ZIP, le kell töltened; ki kell bontanod a jobbEgérGombos helyi menüvel; a két mappa közül a kibontottat nyisd meg; kattints a html fájlra .

Ne felejtsd el véleményezni ! Ha megnézed a kódjában az ismétlődéseket, nem nehéz, akkor te is tudsz iyen párbeszédeket csinálni általa !

Előzmény: hiper fizikus (12)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.10.26 0 0 12

Régebben ebből a holisztikus script-ből csináltam adat és program különválasztott ML rendszert, sajnos még ez is VBS-es ! Először a txt fájlokat nézd meg, mert abból láthatod az ML könyv szerkezetét ! Ezeket a txt fajloket kellene a program fájl szövegmezőjébe bemásolnod vagy egyenesen csak feltöltened a gombokkal .

A ZIP-eket, le kell töltened; ki kell bontanod a jobbEgérGombos helyi menüvel; a két mappa közül a kibontottat nyisd meg; kattints a html fájlra .

Előzmény: hiper fizikus (11)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.10.26 0 0 11

Ezeknek az igen régi tanulmányoknak a megírása után vártam a csodát, hogy majd valaki felkarolt, de senki-semmi . Erőt vettem hát magamon, és el kezdtem saját magam leprogramozni az akkori ML elképzelésemet . Kezdetben egyszerű és kisméretű volt, aztán mindig hozzátettem, most nagy és bonyolult, sajnos VBS-es és holisztikus program lett . E miat átkölteni JavaScript-re nagyon nehézkes, persze a tanulmányomat elolvasnod nem lesz probléma .

Sokáig gyönyörködtem benne, félretettem, játszottam vele, próbálgattam, végül is akkor egy elméleti ML tanulmányban csúcsosodot ki az egész !

1. ex ex ML_ VBS programom zip
  2. ex ML tanulmányom zip

Ezek ZIP-ek, le kell töltened; ki kell bontanod a jobbEgérGombos helyi menüvel; a két mappa közül a kibontottat nyisd meg; kattints a html fájlra .

Előzmény: hiper fizikus (10)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.10.26 0 0 10

Igen régen a https://erdosattilask01.lapunk.hu/ portálocskámon van a ML mesterséges lélekről egy kategóriám, van ott vagy egy tucat tanulmányom róla . Menügombokkal választhatsz a word és a ZIP/html formátumok közt . De ezek, mivel igen régiek, ezért már elavultak, elolvasásra már nem ajánlom, csak az idődet vesztegetnéd vele, de a maga nemében jók voltak !

D3m0nk4 Creative Commons License 2020.10.23 0 1 9

Okidoki.😎

Előzmény: hiper fizikus (8)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.10.23 0 0 8

Az enyém házilag készítet, kis méretű, egyszerű, nem MI hanem ML, és írásban fog veled kommunikálni . Az benne a pláne, hogy te is fogsz tudni ez alapján olyat szerkeszteni, már mint az ML motoromhoz az ML könyvedet ! Elkezdtem dolgozni a VBS-jeimet átköltén JS-re .

Előzmény: D3m0nk4 (6)
D3m0nk4 Creative Commons License 2020.10.23 0 0 7
Előzmény: D3m0nk4 (6)
D3m0nk4 Creative Commons License 2020.10.23 0 1 6

Azt tudod ugye, hogy az Amazon Alexája és a Microsoft Cortanája egymással képesek beszélgetni? 😎 A saját maguk által kifejlesztett nyelven.😎

hiper fizikus Creative Commons License 2020.10.23 0 0 5

A régebbi ML készítményeim VBS -en készültek, ezek nagy méretűek és nehézkes beléjük nyúlni nekem is, és nektek sajnos az MS Internet Explorer böngészője már nem támogatja a VBS-et; az új ML készítményeim JavaScript-en készültek, ezek meg még túl kicsik . De azt a pár JS ML-jeimet, ha a városi könyvtár holnap nyitva lesz, akkor holnap felteszem nektek ! 

Előzmény: MemetikaTan (4)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.10.23 -2 0 4

Különösképpen nem akarom megkérdőjelezni a 'munkásságodat' ez irányban, de arról egy kukkot sem írtál, hogy hogyan lehet ezt a Te mesterséges lelkedet letesztelni. Mármint, hogy egy működő valami és nem csak egy zizzent agy trükkje.

Előzmény: hiper fizikus (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!