Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2020.12.29 -6 7 7000

Fölösleges elmondani ugyanazt háromnaponta. Ha valaki úgy gondolja hogy egy sportágban "minden rossz" és "változás úgysem lesz" akkor semmi értelme ezt ismételgetni.

Előzmény: Igazság80 (6999)
Igazság80 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 6999

Most azt hagyjuk, hogy létezik az úgymond örök elégedetlen típus, aki mindig mindenben keresi a rosszat, de most szerintem itt fején találja azt a bizonyos szöget.

 

Ettől függetlenül a beidézett mondat egy telitalálat, nem egy edző és játékos foghatja ezt fel így nálunk, gyanítom túl sokan vannak már ők ahhoz, hogy valódi és tényleg igazi változás legyen. Golovin még fiatal, meg a hasonló hülyeségek))...

Előzmény: RnD (6998)
RnD Creative Commons License 2020.12.29 -9 10 6998

"Sokan megélnek itt a semmiből, miért változna bármi is?"

 

OK, és ezzel gondolom be is fejezted ezen a fórumon a kommentelést mert mi értelme...?

Előzmény: bandineee (6991)
Underhand Creative Commons License 2020.12.29 -1 0 6997

Gremsperger Elemér a mi kutyánk kölyke volt!

Előzmény: Gojira (6995)
Underhand Creative Commons License 2020.12.29 0 3 6996

A két mesteredző-kapitány (és pl. Csoknyai mesteredző) a rektor úr/MKSZ képzésén kapták a diplomájukat, talán ezért e csend 😂

Előzmény: Bamberg58 (6974)
Gojira Creative Commons License 2020.12.29 -3 3 6995

"Kim egy idegen volt."

 

Kedves sanyesz, egy Győr szurkolótól ez enyhén szólva is egy furcsa (és vicces) vélemény.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (6994)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2020.12.29 -4 3 6994

'Az is elég beszédes, hogy egy ilyen szereplés és játék után a testsúlykilogramm királya nem szólal meg, pedig Rasmussen idejében szívesen nyilatkozott és bírált.'

 

Nekem annyira nem hiányoznak a "bölcsességei" és a "tanácsai"....Kim egy idegen volt.

Előzmény: Bamberg58 (6974)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2020.12.29 -2 2 6993

'Szerintem az elsődleges ötlet az a szövetségben, hogy Danyi vigye tovább a válogatottat az olimpia után (főleg, ha igazak a pletykák, hogy nem marad az ETO vezetőedzője). Persze ennek előfeltétele lenne, hogy kijussunk az olimpiára és ott legalább valami részsikert elérjünk. Elek ki fog szállni ebből a vonatból, sok lesz a Fradi és a válogatott egyszerre és viszonylag nagy a támadási felület mindkét fronton.'

 

Ebben valóban van logika,és ettől ki ver a víz.....sem Danyi sem Elek nem megoldás mint szóló kapitány.

A kapitányi címet ne kárpótlásként kapja meg Danyi ha esetleg menni e kell az ETO-tól,ennél jóval komolyabb poszt egy válogatott irányítása!

 

Előzmény: Trombozis4 (6972)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.12.29 -5 2 6992

Ez ide is pontosan illik :

“Sok fiatal játékos az említett hibák miatt kényelmesedik el, és most nagyon finoman fogalmaztam. Mégsem a játékosokra haragszom, ők csak egy beteg, eldeformált, nem szakmai rendszer előnyeit élvezik. A szövetség felelőssége viszont annál nagyobb, mert mégiscsak van egy szakmai alelnök, és neki kellene látnia a szakmai oldalát ennek az egésznek. Ezeket a hibákat észre kéne venni. A szövetségnek mindent meg kellene tennie, hogy a válogatott visszajusson oda, ahol volt. Ezt sajnos nem mindig érzem, mert sok az érdekellentét.

Ha jól értem, túl vannak itthon fizetve a játékosok. De miért baj ez?

Elsősorban azért, mert nem tudnak hozzászokni ahhoz a pszichés nyomáshoz, amire kint fel kell készülniük”

Az lenne az érdekes amikor majd Elek is az erőnlétre fog hivatkozni. Most a Covid okán csak-csak, de korábban pl Japánban? Ki akadályozza meg évek óta, hogy helyesen készítse fel a csapatát?

 

Előzmény: Bamberg58 (6989)
bandineee Creative Commons License 2020.12.29 -4 7 6991

MKSZ 3 éve óta mit gondolt át? Egyébként meg lényegtelen ki lesz a kapitány. Két világversenyen végig verték a lányokat az európai csapatok. Kifogás, nyafogás mindig megvolt. A kórus ki fogja majd elemezni az okokat. A játékosok meg agyon vannak sztárolva és pátyolgatva egy átlag alatti teljesítményért. Sokan megélnek itt a semmiből, miért változna bármi is?

Előzmény: RnD (6985)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2020.12.29 -3 0 6990

Az elmúlt évek EB-it VB-it nézve erre semmilyen esélyünk nem volt.ergo ezt elvárásként sem lehetett volna megfogalmazni.

A mostani EB-n gondoltuk néhányan azt hogy akár meglepetést is okozhatunk,ami sikerült is igaz mi ne erre gondoltunk.

Előzmény: Tonio 2.0 (6970)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.12.29 -5 0 6989

Itt van Vass Gábor véleménye / 2019/aminek a linkjét Persil tette be egy másik fórumba, de mondhatná akár női válogatott mélyrepüléséről is.

De még inkább sajnálom azokat, akik még csak most nőnek bele a kézilabdába, mert 16-17 évesen egy fertőzött közegbe fognak bekerülni, és nem látom az esélyt az öntisztulásra, mert az senkinek sem érdeke.

Sajnálom azt a temérdek pénzt is, ami elmegy egy vízióra, mert koncepcióról nem beszélhetünk.

 

Azoknál a csapatoknál, ahol lazábban kezelik a pénzeket és nem a szakmaiság az elsődleges szempont, ott több és nagyobb hibákat engednek meg maguknak, mert nem a saját bőrükön érzik.

És mivel nem látom a tisztulás esélyét, várhatóan csak a fejemet csóválva ülök majd a tévé előtt, hogy ide jutott az a sportág, amiben az egész családom benne volt, és ugyan sokat kaptunk a kézilabdától, sokat is adtunk neki.”

 


Na ezért nem hiszek én benne, hogy rövid időn belül lesz jó csapatunk. 

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2020.12.29 -6 2 6988

Azt gondolom hogy ez egy elég korrekt összegzés.

Előzmény: RnD (6930)
RnD Creative Commons License 2020.12.28 -9 8 6987

Qui vivra verra.

Előzmény: Bamberg58 (6986)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.12.28 -3 2 6986

Ha kijutunk az olimpiára akkor Tokiót követően bizonyosan Danyi lesz a kapitány. A bohóc társa csak Japánban lesz. Az MKSZ anno Csoknyait is kinevezte és nem is egyszer, Danyi hozzá képest  zseni.

 

Előzmény: RnD (6985)
RnD Creative Commons License 2020.12.28 -5 6 6985

"Szerintem az elsődleges ötlet az a szövetségben, hogy Danyi vigye tovább a válogatottat az olimpia után..."

 

Vége is lenne a magyar női kézilabdának..... Danyi erre alkalmatlan, amikor up szövetségi kapitány volt egyszer még a selejtezőből sem jutottunk tovább, mert az osztrák U19-es válogatott jobb volt nálunk, Feri Kovács lemeccselte őt a játékerőben sokkal gyengébb csapatával.

 

Szerintem az MKSz azért jobban átgondolja majd kit nevezzen ki a posztra, az h Danyinak éppen nem lesz állása nem lehet elég ok arra h gyorsan találjanak neki egyet.

Előzmény: Trombozis4 (6972)
RnD Creative Commons License 2020.12.28 -6 8 6984

"....Persze, hogy nincs. RnD fantáziálgat erről, hogy valaki 4-be várja válogatottat..."

 

Már elnézést, de az hogy a csapat az olimpián a 6. 8. stb. helyen végezzen nem lehet célkitűzés, mert annak túl szerény. Ebben az esetben sokkal értelmesebb nem helyezésekben gondolkodni, hanem a meccseken mutatott játék minőségében, és az ott látott mentalitás, motiváció, a védekező és a támadó játék megfelelő "összerakottsága" alapján megítélni h mennyire sikeres a szereplésünk. Ezek alapján is lehet egyértelmű követelményeket megfogalmazni a játékosok és a szakmai stáb felé.

 

Ebben az esetben viszont ugyanazt mondjuk, amint erre értő olvasással könnyen rá lehetett volna jönni.

Előzmény: Trombozis4 (6971)
RnD Creative Commons License 2020.12.28 -5 6 6983

"Szerintem nincs olyan szakvezető, szurkoló vagy szövetség Magyarországon, amely az általad említett 'négybe kerülést' lebegtetné elvárásként az olimpián...."

 

Ebben az esetben milyen eredményt várnál el Tokióban...? Merthogy te jöttél azzal h legyen elvárás az olimpián, és ebben az esetben valamilyen eredményt meg kellene jelölni azért.

Előzmény: Trombozis4 (6968)
hatosfalat Creative Commons License 2020.12.28 -1 1 6982

Dehogynem osztottak Danyinak lapot. Neki volt az ötlete a nyitottabb védekezés, amelyre rá is ment a horvátok elleni meccsünk.

Előzmény: Tonio 2.0 (6981)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.12.28 -3 4 6981

Mi van? Semmi ilyet nem írtam, kivéve hogy a játékosok felelőssége nagy és nem megkerülhető, illetve hogy ezzel a kerettel nehéz csodát tenni, de annál nyilván lehet jobban csinálni, mint Elek.

Danyit nehéz értékelni, szerintem neki nem nagyon osztottak lapot.

Előzmény: Süni2 (6980)
Süni2 Creative Commons License 2020.12.28 -4 8 6980

De nyilván szerinted Danyi kiváló szövetségi kapitány lenne.

 

Végülis tök jó ötlet. B.sszunk még el pár generációt a Gáborokkal! Vegyük el a kedvüket a válogatottól. Nem számit ki at edző. Magyar hátsóba csakis magyar répát. Mindenért is a játékosok a felelősök.

 

A srácok EB-teljesítményéhez sincs Chemának semmi köze, sőt  Csoknyaiékkal EB-t nyertek volna.

Előzmény: Tonio 2.0 (6978)
Darhon Creative Commons License 2020.12.28 -2 12 6979

Legjobb az lenne ha se Danyi,se Elek. Sőt még Fradi szurkolóként még az is jó lenne ha Eleknek Fradi sem lenne.

Előzmény: Trombozis4 (6972)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.12.28 -2 1 6978

Nem mondtam ilyet, sőt nem is gondoltam.

Előzmény: Süni2 (6977)
Süni2 Creative Commons License 2020.12.28 -3 3 6977

Én elhiszem, hogy szerinted remek munkát végeztek, de szerintem nem.

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (6975)
Süni2 Creative Commons License 2020.12.28 -2 2 6976

Ebben egyetértünk.

 

Lehet, hogy nem is Pálinger víziója volt a Defekt Duó, hanem az övé?

Előzmény: Bamberg58 (6974)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.12.28 -1 1 6975

Ez még semmi!

Én úgy tudom, a visszavonulása után Nze Minkót akarják szaktanácsadónak!

Előzmény: Süni2 (6973)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.12.28 -5 3 6974

Az is elég beszédes, hogy egy ilyen szereplés és játék után a testsúlykilogramm királya nem szólal meg, pedig Rasmussen idejében szívesen nyilatkozott és bírált.

Süni2 Creative Commons License 2020.12.28 -2 4 6973

Isten mentse tőle a válogatottat!

 

A druszájától dettó.

Előzmény: Trombozis4 (6972)
Trombozis4 Creative Commons License 2020.12.28 -3 0 6972

Szerintem az elsődleges ötlet az a szövetségben, hogy Danyi vigye tovább a válogatottat az olimpia után (főleg, ha igazak a pletykák, hogy nem marad az ETO vezetőedzője). Persze ennek előfeltétele lenne, hogy kijussunk az olimpiára és ott legalább valami részsikert elérjünk. Elek ki fog szállni ebből a vonatból, sok lesz a Fradi és a válogatott egyszerre és viszonylag nagy a támadási felület mindkét fronton.

Előzmény: RnD (6965)
Trombozis4 Creative Commons License 2020.12.28 -4 0 6971

Persze, hogy nincs. RnD fantáziálgat erről, hogy valaki 4-be várja válogatottat (mégis ki?) és emiatt nem szabad tapasztalt játékosokat behívni (mégis kiket Szucsanszkin kívül?), hanem fel kell építeni a játékosokat a következő olimpiai ciklusra. Mondjuk a végén csak elért az edzőváltás gondolatához, de elég nyakatekert módon.

Előzmény: Tonio 2.0 (6970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!