Keresés

Részletes keresés

creation of believers Creative Commons License 2020.12.13 0 0 56

Jób könyve » 38. fejezet
1
Majd felele az Úr Jóbnak a forgószélből és monda:
2
Ki az, aki elhomályosítja az örök rendet tudatlan beszéddel?
3
Nosza övezd fel, mint férfiú derekadat, én majd kérdezlek, te meg taníts engem!
4
Hol voltál, mikor a földnek alapot vetettem? Mondd meg, ha tudsz valami okosat!
5
Ki határozta meg mértékeit, ugyan tudod-é; avagy ki húzta el felette a mérő zsinórt?
6
Mire bocsátották le oszlopait, avagy ki vetette fel szegeletkövét;
7
Mikor együtt örvendezének a hajnalcsillagok, és Istennek minden fiai vigadozának?

Előzmény: polária (55)
polária Creative Commons License 2020.11.30 0 0 55

A Föld sebességét  a tudományos kutatok  pontosították: másodpercenként 227 kilométeres sebességgel mozgunk a galaxis középpontja körül,

creation of believers Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 54

MELYIK írást?

 

Tulajdonnév. Csak egy van: Írás.

Előzmény: NULLA01 (51)
NULLA01 Creative Commons License 2020.11.04 0 0 53

Meg az engedetlen gyerekét. Az se felejtsük.

És a varázslónőket!

 

Előzmény: Elminster Aumar (52)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.11.04 0 1 52

Kihagytad azt, hogy megölte-e valamelyik hitetlen vagy bálványimádó családtagját, ahogyan azt az Úr elvárja tőle.

Előzmény: NULLA01 (49)
NULLA01 Creative Commons License 2020.11.04 0 0 51

MELYIK írást?

Előzmény: Eklatáns Béla (50)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.11.04 -1 0 50

Nem ismered sem az Írást, sem az Istennek erejét...

Előzmény: NULLA01 (49)
NULLA01 Creative Commons License 2020.11.04 -1 0 49

Agyonvertél mostanában valakit aki szombaton dolgozott?

Megerőszakoltál valakit hogy feleségeddé tedd?

Mennyire verted meg a rabszolgádat?

Milyen állatot áldoztál fel utoljára?

Megvan még minden testrészed? Hogyhogy?

Eladtad már mindened és a pénzt a szegényeknek adtad?

Ugye nem viselsz kevert anyagú ruhát?

Előzmény: Eklatáns Béla (48)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.11.04 0 0 48

Én...

Előzmény: NULLA01 (46)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.11.04 0 0 47

"Mutass nekem valakit aki a bibliai erkölcsöket vallja, és nem ül börtönben."

 

Ott a pont!

Előzmény: NULLA01 (46)
NULLA01 Creative Commons License 2020.11.04 0 0 46

Mutass nekem valakit aki a bibliai erkölcsöket vallja, és nem ül börtönben.

Előzmény: pk1 (45)
pk1 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 45

Az ember nem a földalakra vonatkozó véleménye szerint zsidó, keresztény, hanem az erkölcsi tan elfogadása miatt. A mese részről a hívők többsége is tudja, hogy mese, no de ide nem ők írnak.

Előzmény: NULLA01 (42)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.10.30 0 0 44

"nade ha semmit nem írt alakról, akkor a lapos sincs benne, nem?"

 

A magyar fordításban használt "földkerekség" helyeken nem ír semmit a Föld alakjáról!!!!

Számtalan más ponton egyértelmű utalások vannak arra, hogy a szerzők milyennek képzelték el a meséjük helyszínét! Na, ezekből az utalásokból egyértelmű, hogy a bibliai világképben a Föld egy lapos korong volt, ami a "mélység vizeiből" emelkedett ki, és oszlopos fundamentumokon állt.

Előzmény: Bádrum (40)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.10.30 0 0 43

"honnan tudjam, hogy amit írsz az igaz, mer én nem láttam?"

 

Nézz utána magad!!!!

Többtucat interlineáris Biblia elérhető a neten. A héber szavakat fordíthatod a google fordítóval, de ott van a Strong's számozás szerinti szótár is.

 

A 21. században élünk!

Előzmény: Bádrum (40)
NULLA01 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 42

A félreértések tisztázása végett:

TECHNIKAILAG nem a topik lett lezárva, hanem a hozzáférésem.

 

Plusz egyes kérdésekben a vita fölösleges, masszív Laposföld Tagadó Laposföld Hívő Spambotok, mint Te értelmetlenné tudják tenni az erőfeszítést.

 

A Bibliában a Föld lapos. Dolgozd fel.

Nem akarsz Lapos Földben hinni? A megoldás: ne higgy a Bibliában. Azaz ne nevezd magad "zsidó"-nak, kereszténynek, stb.

Csatlakozz Magyarország legnagyobb világnézeti csoportjához: az ateistákhoz.

Előzmény: Bádrum (41)
NULLA01 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 39

Viccesnek találom valahol hogy ezek ... a szektások kiragadnak egy pontot és leragadnak ennél a pontnál, odáig menve hogy igyekeznek eltűntetni még a nyomát is hogy vannak más pontok (pl. hogy a Bibliában a Földnek pereme van, hogy egy kupola borul fölé, hogy oszlopokon áll, hogy a víz színén lebeg, hogy az égbolt sátorként feszül fölé, hogy egy magaslati pontról belátni az egészet).

 

Mindegy, mert amikor a Lapos Föld Hívők megölnek egy topikot, egyszerűen nem megyek vissza abba a topikba, nem olvasom el amit írnak, nem foglalkozok vele.

 

Minden napra egy probléma, és haladni kell, ez az elvem. Haladunk is.

 

Esetleg fogadhatunk 10 HUF alapon, hány topikot kell összerakni hogy végig lehessen menni az egész Biblián, balról jobbra, az utolsó nemzettséglistát is végigbogarászva.

Előzmény: Elminster Aumar (38)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.10.30 0 1 38

Ostobaságokat írogatsz, ugye tudod?

 

Ahol Károli az ízes magyar "földkerekség" szavunkat használta fordításban, ott az eredeti héber szöveg minden esetben "teljes Föld" fogalmat írta! Azaz az őseredeti Bibliai szöveg semmit nem ír ezeken a helyeken a Föld alakjáról! És a magyar fordítás a "földkerekséget" szintén a "teljes Föld" értelemben használta, mivel a "kerek" szavunknak van egy olyan jelentése, hogy "teljes, egész".

 

Aki a magyar fordítás "földkerekség" szóhasználatába azt képzeli bele, hogy az a gömb alakú Földre utal, az sajnos segghülye a Bibliához, és kritika nélkül elhitte a hasonlóan tudatlan hitető szélhámosok teológiai parasztvakításait.

Előzmény: Bádrum (37)
NULLA01 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 36

Topik folytatása (ismételten cenzúra miatt, viszont nagy eredménynek tartom hogy már csak a prófétikus írások maradtak az Ószövetségből - ez szinte már jel!):

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9078924

0101013 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 35

VITAINDÍTÓ:

 

Na fejezzük be ezt a mesekönyvet.

 

- továbbra is Herr Gott beszél (csak tudnám minek. Nem fogja elterelni a figyelmemet a tényről, hogy VESZTETT)

- "Öntsd ki haragodnak tüzét, és láss meg minden kevélyt és alázd meg őket!" - és abban mi lenne a jó? A meggyőzés képes megoldani a problémákat. Az erőszak legfeljebb elodázza.

- "Nézd csak a behemótot, amelyet én teremtettem" - újabb mesebeli szörny a sárkányok, varázslók, beszélő kígyók mellé. És ne feledjük az egyszarvúkat, szellemeket, kísérteteket...

- "Nézd csak az erejét az ő ágyékában, és az ő erősségét hasának izmaiban! / Kiegyenesíti farkát" - 18+, kész, gyerek kezébe ezt nem!

- "Kihúzhatod-é a leviáthánt" - ja. Persze. behemót, leviatán, sárkányok... Írjál bele tündéreket, és csinál belőle sorozatot a Disney!

- "Alkudozhatnak-é felette [a kifogott leviatán felett] a társak, vagy a kalmárok közt feloszthatják-é azt?" - nemlétező dolgok felett hülyeség alkudozni.

- "Ki hát az, aki velem szállna szembe?" - Én jelentkezek. Kihívom a Kármel Hegyi Kihívás értelmében.

 

42. fejezet:

- Jób beszél

- "Tudom, hogy te mindent megtehetsz, és senki téged el nem fordíthat attól, amit elgondoltál." - miért, és akkor az úgy jó?

- "Hallgass hát, kérlek, én hadd beszéljek; én kérdezlek, te pedig taníts meg engem!"

- 7. sor: az Úr beszél a Három Baráthoz

- "Most azért vegyetek magatokhoz hét tulkot és hét kost, és menjetek el az én szolgámhoz Jóbhoz, és áldozzatok magatokért égőáldozatot"

- "Azután eltávolítá Isten Jóbról a csapást, miután imádkozott vala az ő barátaiért, és kétszeresen visszaadá az Úr Jóbnak mindazt, amije volt." - ez nem igaz. Hasonlítsuk össze mije volt, és mije lett!

 

VOLT: 7,000 juh, 3,000 teve, 500 "igabarom" (marha), 500 szamár, 7 fiú, 3 lány (1. fejezet)

LETT: 2*7,000 juh, 2*3,000 teve, 2*500 "ökör" (marha), 1,000 szamár, 7 fiú, 3 lány (42. fejezet)

Azaz 7 fiúval és 3 lánnyal kevesebb lett mint amennyit a szöveg, és így Mr. Isten ígért.

 

- "És az elsőnek neve vala Jémima, a másodiké Keciha, a harmadiké Kéren-Happuk. / És nem találtatnak vala olyan szép leányok, mint a Jób leányai, abban az egész tartományban, és az ő atyjok örökséget is ada nékik az ő fiútestvéreik között. / Jób pedig él vala ezután száznegyven esztendeig, és látja vala az ő fiait és unokáit negyedízig. / És meghala Jób jó vénségben és betelve az élettel." - és sose tudta meg, mi volt ez az egész, ami ugye a Barátokkal való társalgás alapja volt!

 

PS: egy Jemima: https://www.imdb.com/name/nm0740383/?ref_=nv_sr_srsg_3

0101013 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 34

VITAINDÍTÓ:

- folyt.

- "Mert az én beszédem bizonyára nem hazugság; tökéletes tudású ember áll melletted." - és szerény!

- "[Herr Gott] Téged is kiszabadítana az ínség torkából tág mezőre, ahol nincs szorultság, és asztalod étke kövérséggel lenne rakva; / De ha gonosz ítélettel vagy tele, úgy utolérnek az ítélet és igazság."

- "Ad-é valamit a te gazdagságodra? Sem aranyra, sem semmiféle erőfeszítésre!"

- "Kicsoda szabta meg az ő útjait, vagy ki mondhatja azt: Igazságtalanságot cselekedtél?" - bárki, akinek esze van és erkölcsi érzéke.

- "Legyen rá gondod, hogy magasztaljad az ő cselekedetét, amelyről énekelnek az emberek!" - mintha nem is létezne, hát nem?

- "De sőt értheti-é valaki a felhő szétoszlását, az ő sátorának zúgását?" - yep, we do.

- "Halljátok meg figyelmetesen az ő hangjának dörgését, és a zúgást, amely az ő szájából kijön! / Az egész ég alatt szétereszti azt, és villámát is a földnek széléig." - mi Mr. Isten, Zeusz másodállásban?

- "Isten lehellete által támad a jég, és szorul össze a víznek szélessége." - ez vicc!

- "Megtudod-é, mikor rendeli azt rájok az Isten, hogy villanjon az ő felhőjének villáma? / Tudod-é, hogy miként lebegnek a felhők, vagy a tökéletes tudásnak csudáit érted-é?" - gawd of the gaps. Amúgy lehet hogy Jób nem tudja, de mi igen!

- "Miképpen melegülnek át ruháid, mikor nyugton van a föld a déli széltől?" - mert a Föld lapos.

- "Vele együtt terjesztetted-é ki az eget, amely szilárd, mint az acéltükör?" - mert a Föld lapos, és az ég egy szilárd kupola.

- "Mindenható! Nem foghatjuk meg őt; nagy az ő hatalma és ítélő ereje, és a tiszta igazságot el nem nyomja. / Azért rettegjék őt az emberek; a kevély bölcsek közül nem lát ő egyet sem." - totálisan rossz hozzáállás!

 

 

38. fejezet:

- Herr Gott szól! Csak megint nem tudni minek, hiszen a fogadást már elvesztette.

- "Majd felele az Úr Jóbnak a forgószélből és monda:" - mondja meg, hogy "you got punk'd! Fogatunk Sátánnal, és most röhögünk rajtad! Kandi kameraaa!!!"

- "Nosza övezd fel, mint férfiú derekadat, én majd kérdezlek, te meg taníts engem!" - hah, kis passzív-agresszív!

. "Hol voltál, mikor a földnek alapot vetettem? Mondd meg, ha tudsz valami okosat!" - mert a Föld lapos.

- "Mire bocsátották le oszlopait, avagy ki vetette fel szegeletkövét;" - mert a Föld lapos

- "Mikor együtt örvendezének a hajnalcsillagok, és Istennek minden fiai vigadozának?" - és hol vannak a lányai? Ledobták őket a Tajgeiszról? És ki volt az anya?

- "És kicsoda zárta el ajtókkal a tengert" - wut?

- "És azt mondám: Eddig jőjj és ne tovább" - bazd meg, diktátor!

- "Kimutattad-é a hajnalnak a helyét?" - igen. Bajod?

- "Hogy belefogózzék a földnek széleibe, és lerázassanak a gonoszok róla." - mert a Föld lapos.

- "Eljutottál-é a tenger forrásáig, bejártad-é a mélységnek fenekét?" - a válasz ismét igen.

- "Áttekintetted-é a föld szélességét, mondd meg, ha mindezt jól tudod?" - csináltunk térképet, fényképet. #IstenKishitű #IstenGagyi

- "Melyik út visz oda, hol a világosság lakik" - ez most az a hűtős vicc?

- "Eljutottál-é a hónak tárházához; vagy a jégesőnek tárházát láttad-é? / Amit fentartottam a szükség idejére, a harc és háború napjára?" - mert a csapadékot Mr. Isten konténerekben tárolja!

- "Van-é atyja az esőnek, és ki szülte a harmat cseppjeit?" - ez teljesen hülye?

- "Összekötheted-é a fiastyúk szálait; a kaszáscsillag köteleit megoldhatod-é?" - ???

- "Ismered-é az ég törvényeit" - kell-e mondanom: IGEN.

- "Felemelheted-é szavadat a felhőig, hogy a vizeknek bősége beborítson téged?" - igen. Ezüst-jodidot vagy mit kell a felhőkhöz juttatni...

- "Kibocsáthatod-é a villámokat" megintcsak igen

- "Ki szerez a hollónak eledelt, mikor a fiai Istenhez kiáltoznak; kóvályognak, mert nincs mit enniök?" - egy: de most már komolyan! kettő: hát nem Isten!

- "Tudod-é a kőszáli zergék ellésének idejét; megvigyáztad-é a szarvasok fajzását?" - igen

- "Ki bocsátotta szabadon a vadszamarat, ki oldozta el e szamárnak kötelét," - seggel előre?

- "a strucmadár …  a földön hagyja tojásait, és a porral költeti ki!" - na, ennyit tudsz. Egyes.

- "Mert Isten a bölcseséget elfeledtette vele, értelmet pedig nem adott néki." - mondá Isten. Hát nem irónikus?

- "Te adsz-é erőt a lónak, avagy a nyakát sörénynyel te ruházod-é fel?" - de nem is a manók!

- "A te értelmed miatt van-é, hogy az ölyv repül, és kiterjeszti szárnyait dél felé?" - nem. És?

- "a sas … Fiai vért szívnak" - NEM.

- Jób válaszol: "Ímé, én parányi vagyok, mit feleljek néked? Kezemet a szájamra teszem.Egyszer szóltam, de már nem szólok, avagy kétszer, de nem teszem többé!"

 

39 fejezet vége.

0101013 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 33

VITAINDÍTÓ:

32. fejezet

- Negyedik Személy Aki Nem Jób beszél. Hogy került oda, honnan jött, mit akar, nem derül ki. Ez így nagyon béna.

- "Miután ez a három ember megszünt vala felelni Jóbnak, mivel ő igaz vala önmaga előtt:Haragra gerjede Elihu, a Barakeél fia, aki Búztól való vala, a Rám nemzetségéből. Jób ellen gerjedt föl haragja, mivel az igazabbnak tartotta magát Istennél. / De felgerjedt haragja az ő három barátja ellen is, mivelhogy nem találják vala el a feleletet, mégis kárhoztatják vala Jóbot. / Elihu azonban várakozott a Jóbbal való beszéddel, mert amazok öregebbek valának ő nála."

- Rám = Arám? Csak mert akkor nem stimmel a leszármazási fa. https://docs.google.com/drawings/d/1vfSFg8NfCsYdcPSMtsblmd3YsutDt3rgQGXW_AMs3HU/edit?usp=sharing

- "Igen ügyeltem reátok és ímé, Jóbot egyikőtök sem cáfolá meg, sem beszédére meg nem felelt. / Ne mondjátok azt: Bölcseségre találtunk, Isten győzheti meg őt és nem ember!" - itt eléggé elveszi az apologisták egy fő terelését, hát nem?

- btw, az megvolt hogy apológia = bocsánatkérés => teli van hibákkal a Biblia?

- "én hizelkedni nem tudok; könnyen elszólíthatna engem a teremtőm! / No azért halld meg csak Jób az én szavaimat, és vedd füledbe minden beszédemet!"

- "Az Istennek lelke teremtett engem, és a Mindenhatónak lehellete adott nékem életet. / Ha tudsz, cáfolj meg; készülj fel ellenem és állj elő!" - a második sor itt az első sorra vonatkozik? Mert akkor ez a bizonyítási kényszer megfordításáéra tett kísérlet, ami sárgalap, vagy rögtön piros.

- "Csak az imént mondtad fülem hallatára, hallottam a beszédnek hangját: / Tiszta vagyok, fogyatkozás nélkül: mocsoktalan vagyok, bűn nincsen bennem. / Ímé, vádakat talál ki ellenem, ellenségének tart engem!"

- "Miért perelsz vele? Azért, hogy egyetlen beszédedre sem felelt? / Hiszen szól az Isten egyszer vagy kétszer is, de nem ügyelnek rá! / Álomban, éjjeli látomásban" - na elmész te a fenébe.

- "És lelke közelget a sírhoz, s élete a halál angyalaihoz." - oh, szóval abból több is van.

- "Figyelj Jób, és hallgass meg engem; hallgass, hadd szóljak én! / Ha van mit mondanod, cáfolj meg; szólj, mert igen szeretném a te igazságodat." - akkor eddig 2 fejezetet pazaroltunk a semmire.

- "Mert Jób azt mondá: Igaz vagyok, de Isten megtagadja igazságomat. ... Azért, ti tudós emberek, hallgassatok meg engem! Távol legyen Istentől a gonoszság, és a Mindenhatótól az álnokság!" - De lehet-é baj a városban, ha nem az Úr szerzé azt?

- "Ha csak ő magára volna gondja, lelkét és lehellését magához vonná:"

- "Vajjon, aki gyűlöli az igazságot, kormányozhat-é?" - igen, lásd a Viktátort.

- "Megrontja a hatalmasokat vizsgálat nélkül, és másokat állít helyökbe." - nincs ezzel némi gond, hm? Aki erős lesz, azt Féltékenység elpusztítja? Csak mert az illető erős? Gyáva, tetű alak, haladásellenes fantazmagória.

- "Ha ő nyugalmat ád, ki kárhoztatja őt?" - akinek esze van, normális erkölcsi értékrendje, stb.?

- "Óh, bárcsak megpróbáltatnék Jób mind végiglen, amiért úgy felel, mint az álnok emberek! / Mert vétkét gonoszsággal tetézi, csapkod közöttünk, és Isten ellen szószátyárkodik." - már tisztáztuk, hogy Jób káromolta Istent, így a könyv ezen része teljesen fölösleges már.

- "Azt gondolod-é igaznak, ha így szólsz: Az én igazságom nagyobb, mint Istené? / Hogyha ezt mondod: Mi hasznod belőle? Mivel várhatok többet, mintha vétkezném?" - jó kérdések, nem?

- "Hogyha vétkezel, mit tehetsz ellene; ha megsokasítod bűneidet, mit ártasz néki? / Ha igaz vagy, mit adsz néki, avagy mit kap a te kezedből?" - akkor minek a rendszer? Ha érdektelen számára a világ, miért foglalkozik vele Herr Gott?

- "Most pedig, mivel nem büntet haragja, és nem figyelmez a nagy álnokságra: / Azért tátja fel Jób hívságra a száját, és szaporítja a szót értelem nélkül." - azaz további lesújtást sürget Jóbra. Hát nem ilyen egy jó barát?

 

35. fejezet vége

0101013 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 32

VITAINDÍTÓ:

29. fejezet

- továbbra is Jób beszél

- "Oh, vajha olyan volnék, mint a hajdani hónapokban, amikor Isten őrzött engem! ... Az igazságot magamra öltém és az is magára ölte engem; palást és süveg gyanánt volt az én ítéletem." - most viszont nem tetszik az "igazság", hm? Mintha soha nem i slett volna, ez az "igazság", hm?

- "Az álnoknak zápfogait kitördösém, és fogai közül a prédát kiütém vala." - milyen kis erőszakos ez a Jób!

- "Most pedig nevetnek rajtam, akik fiatalabbak nálam, akiknek atyjokat az én juhaimnak komondorai közé sem számláltam volna. ... Útálnak engem, messze távoznak tőlem, és nem átalanak pökdösni előttem." - nem ironikus hogy most úgy bánnak Jóbbal, ahogy Jób bánt velük?

- "Bőröm feketülten hámlik le rólam, és csontom elég a hőség miatt." - mert hülye vagy, és nem árnyékba ültél.

- "És mi volt jutalmam Istentől felülről; vagy örökségem a Mindenhatótól a magasságból? / Avagy nem az istentelent illeti-é romlás, és nem a gonosztevőt-é veszedelem?" - HAHAHHAHAHAHA!

- "Ha az árva ellen kezemet felemeltem, mert láttam a kapuban az én segítségemet; / A lapockájáról essék ki a vállam, és a forgócsontról szakadjon le karom!" - bla, bla, bla

- "Oh, bárcsak volna valaki, aki meghallgatna engem! Ímé, ez a végszóm: a Mindenható feleljen meg nékem; és írjon könyvet ellenem az én vádlóm."

- "Itt végződnek a Jób beszédei."

0101013 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 31

VITAINDÍTÓ:

26. fejezet

- Jób beszél

- "Bezzeg jól segítettél a tehetetlenen, meggyámolítottad az erőtelen kart! / Bezzeg jó tanácsot adtál a tudatlannak, és sok értelmet tanusítottál!"

- "és eltakaratlan a holtak országa." - azaz nincs menny és pokol, jutalom és büntetés. EGY KÖZÖS túlvilág van.

- "Ő terjeszti ki északot az üresség fölé és függeszti föl a földet a semmiség fölé." - az űr nem semmi, az űrben nincs fent és lent, a Föld nincs felfüggesztve semmire. Tehát ez a mondat hülyeség.

- "Ő köti össze felhőibe a vizeket úgy, hogy a felhő alattok meg nem hasad." - itt azt mondja, a felhők szó szerint zsákok, az eső meg akkor esik, ha annyira teletömik őket a manók vízzel, hogy szétrepednek.

- "Az egek oszlopai" - okkké...

- "Él az Isten, aki az én igazamat elfordította, és a Mindenható, aki keserűséggel illette az én lelkemet," - ami él, meg is halhat. Mindenható pedig definició szerint lehetetlen lenni.

- "Hogy mindaddig, amíg az én lelkem én bennem van, és az Istennek lehellete van az én orromban;" - lélek = levegő. Tehát nincs lélek, az ógörög pneuma. Csak levegő van.

- "Mert micsoda reménysége lehet a képmutatónak, hogy telhetetlenkedett, ha az Isten mégis elragadja az ő lelkét? / Meghallja-é kiáltását az Isten, ha eljő a nyomorúság reá?" - érdektelen. Sokkal izgalmasabb, hogy Jóbra, az igazhitűre is eljött a nyomorúság, és az ő kiáltására is tojik Mr. Isten!

- "Megtanítlak benneteket Isten dolgaira; amik a Mindenhatónál vannak, nem titkolom el. / Ímé, ti is mindnyájan látjátok: miért van hát, hogy hiábavalósággal hivalkodtok?!" - csak nem átmegyünk az "az mind te vagy, de én mi vagyok" területére?

- "Ez a gonosz embernek osztályrésze Istentől, és a kegyetlenek öröksége a Mindenhatótól, amelyet elvesznek: / Ha megsokasulnak is az ő fiai, a kardnak sokasulnak meg, és az ő magzatai nem lakhatnak jól kenyérrel sem." - ez ha úgy akarom, haladásellenes tétel.

- "Határt vet az ember a setétségnek, és átkutatja egészen és végig a homálynak és a halál árnyékának kövét. ... De a bölcseség hol található, és az értelemnek hol van a helye?" - azaz a Túlvilág szó szerint a lábunk alatt van, a Föld pedig lapos. Btw, ez komolyan bedobta a strawmant, hogy a bölcsességet esetleg bányásszák?

- "[A bölcsesség] Színaranyért meg nem szerezhető, ára ezüsttel meg nem fizethető." - eleve problémás, hogy a vallásos meséket bölcsességgel azonosítja, de másfelől azt hiszi, az iskola ingyen van?

- "Isten tudja annak útját, ő ismeri annak helyét. / Mert ő ellát a föld határira" - mert a Föld lapos.

 

28. fejezet vége.

0101013 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 30

VITAINDÍTÓ:

21. fejezet:

- Jób beszél

- "Jól hallgassátok meg az én beszédemet, és legyen ez a ti vigasztalástok helyett."

- "Avagy én embernek panaszolkodom-é?"

- "Mi az oka, hogy a gonoszok élnek, vénséget érnek, sőt még meg is gyarapodnak? ... Noha azt mondják Istennek: Távozzál el tőlünk, mert a te utaidnak tudásában nem gyönyörködünk! ... Mindazáltal az ő javok nincsen hatalmukban, azért a gonoszok tanácsa távol legyen tőlem!" = Mr. Isten nem létezik, de attól még hiszek benne.

- "Isten az ő fiai számára tartja fenn annak büntetését."

- "Ez meghal az ő teljes boldogságában, egészen megelégedetten és nyugodtan; ... Amaz elkeseredett lélekkel hal meg, mert nem élhetett a jóval. / Együtt feküsznek a porban, és féreg lepi őket."

 

22. fejezet:

- Első Barát beszél

- "Az Istennek használ-é az ember? Sőt önmagának használ az okos!" + "Avagy nem sok-é a te gonoszságod, és nem véghetetlen-é a te hamisságod?" - ez az egész eléggé összefüggéstelenné vált...

- "Hiszen zálogot vettél a te atyádfiától méltatlanul, és a szegényeket mezítelenekké tetted. / Az eltikkadtnak vizet sem adtál inni, és az éhezőtől megtagadtad a kenyeret. ... Az özvegyeket üres kézzel bocsátottad el, és az árváknak karjai eltörettek. / Azért vett körül téged a veszedelem, és rettegtet téged hirtelen való rettegés;"

- "Hát nem olyan magas-é Isten, mint az egek?" - merthogy a Föld lapos, és az ég egy szilárd kupola

- "Ha megtérsz a Mindenhatóhoz, megépíttetel, és az álnokságot távol űzöd a te sátorodtól." - na ez se figyel mit mond Jób...

 

23. fejezet

- Jób beszél

- "Oh ha tudnám, hogy megtalálom őt, elmennék szinte az ő székéig. ... Ott egy igaz perelne ő vele; azért megszabadulhatnék birámtól örökre!"

- "Ámde kelet felé megyek és nincsen ő, nyugot felé és nem veszem őt észre. / Bal kéz felől cselekszik, de meg nem foghatom; jobb kéz felől rejtőzködik és nem láthatom. / De ő jól tudja az én utamat. Ha megvizsgálna engem, úgy kerülnék ki, mint az arany."

- "Ő azonban megmarad egy mellett. Kicsoda téríthetné el őt? És amit megkiván lelke, azt meg is teszi." - azaz Herr Gott egy kiszámíthatatlan önkényúr, a "törvény"eivel nem érdemes törődni, egyáltalán nem érdemes vele törődni, mert egy kiszámíthatatlan önkényúr

- "Miért is nem titkolja el a Mindenható az ő büntetésének idejét, és miért is nem látják meg az őt ismerők az ő ítéletének napjait?! / A határokat odább tolják, a nyájat elrabolják és legeltetik." - a gond az itt, hogy ilyen körülmények a Babilóniai Fogság környékén leledzettek a sztoriban. Jób karakterét viszont az írók a mesebeli birodalmak felemelkedésének idejére rakták, konkrétan a 12 Pátriárka egyikének fiáról lenne szó. Ami egyúttal azt is jelenti, hogy felmerül, honnan volt háza, mert akkor első körben a Kivonulás idejére kellene tennünk, aki viszont Kivonult, az mind megdöglött sátorban, a Kóválygás 40 éve során. Szóval jó kis ellentmondást találtunk.

- "Magasra emelkednek, egy kevés idő és már nincsenek! Alásülylyednek, mint akárki és elenyésznek; és levágattatnak, mint a búzakalász. / Avagy nem így van-é? Ki hazudtolhatna meg engem, és tehetné semmivé beszédemet?"

 

25. fejezet

- Második Barát beszél:

- "Hatalom és fenség az övé, aki békességet szerez az ő magasságaiban. ... Hogy-hogy lehetne igaz a halandó Isten előtt, hogyan lehetne tiszta, aki asszonytól született? ... Mennyivel kevésbé a halandó, aki féreg, és az embernek fia, aki hernyó."

 

Asszem az író kezd kifogyni az ötletekből. Nem csak nem mond újat, de a fejezetek is egyre rövidebbek, ez már csak 6 sor volt.

0101013 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 29

VITAINDÍTÓ:

18. fejezet:

- Második Barát beszél

- "Mikor akartok a beszédnek véget vetni? ... a gonoszok világa kialuszik, és nem fénylik az ő tüzöknek szikrája. / A világosság elsötétedik az ő sátorában, szövétneke kialszik felette." - ti.: hogy Jób megszívta, önmagáért beszél: Jób bűnös Barát #2 szerint.

 

19. fejezet:

- Jób válaszol

- "Meddig búsítjátok még a lelkemet, és kínoztok engem beszéddel?" = Nincs igazad.

- "Ímé, kiáltozom az erőszak miatt, de meg nem hallgattatom, segélyért kiáltok, de nincsen igazság. ... Felgerjesztette haragját ellenem, és úgy bánt velem, mint ellenségeivel."

- "Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll." - ti., hiszi hogy Isten végül megbocsát neki, bármi is a baja

 

20. fejezet:

- Harmadik Barát beszél

- "Az istentelenek vígassága rövid ideig tartó, és a képmutató öröme egy szempillantásig való? ... A szem, amely rá ragyogott, nem látja többé, és az ő helye sem törődik már vele." - azaz aki nem hisz Mr. Istenben, annak nem létezik Mr. Isten. Ami tök ugyanaz, mintha Mr. Isten egyáltalán nem létezne, ugyebár!

- "Ha édes az ő szájában a gonoszság, és elrejti azt az ő nyelve alá; / És kedvez annak és ki nem veti azt, hanem ott tartogatja ínyei között: / Az ő étke elváltozik az ő gyomrában, vipera mérgévé lesz a belében. / Gazdagságot nyelt el, de kihányja azt, az ő hasából kiűzi azt az Isten." = Áh, tutira hazudsz, Jób!

0101013 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 28

VITAINDÍTÓ:

- Harmadik Barát Beszél

- "Vajjon a bölcs felelhet-é ilyen szeles tudománynyal, és megtöltheti-é a hasát keleti széllel? ... Te már semmivé akarod tenni az Isten félelmét is; és megkevesbíted az Isten előtt való buzgólkodást is! ... A te szád kárhoztat téged, nem én, és a te ajakaid bizonyítanak ellened."

- "Mit tudsz te, amit mi nem tudunk, és mit értesz olyat, ami nálunk nem volna meg? / Ősz is, agg is van közöttünk, jóval idősebb a te atyádnál." - tipikus appeal to authority, pontosabban appeal to age logical fallacy.

- "Hogy Isten ellen fordítod a te haragodat, és ilyen szavakat eresztesz ki a szádon? / Micsoda a halandó, hogy tiszta lehetne, és hogy igaz volna, aki asszonytól születik?" - bezzeg ha ffitól születik! Oké, ez viccvolt, de születhet olyantól aki kétnemű. Az meg nem nő, és simán szülhet a valóságban is. Szóval? Genderforradalom?

- "Az istentelen kínozza önmagát egész életében, és az erőszakoskodó előtt is rejtve van az ő esztendeinek száma. / A félelem hangja cseng az ő füleiben" - én azt hittem Mr. Istentől félni kötelező... Akkor aki hisz Istenben az fél Istentől, tehát istentelen, azaz nem hisz Istenben?

 

Ennek sok értelme nem volt, de Jób válasza következik máris a 16. fejezettől.

 

- "Efféle dolgokat sokat hallottam. Nyomorult vigasztalók vagytok ti mindnyájan!"

- "Ha szólnék is, nem kevesbbednék a keserűségem; ha veszteglek is: micsoda távozik el tőlem?"

- "Adott engem az Isten az álnoknak, és a gonoszok kezébe ejte engemet. ... Körülvettek az ő íjászai; veséimet meghasítja és nem kimél; epémet a földre kiontja. ... Orcám a sírástól kivörösödött, szempilláimra a halál árnyéka szállt; / Noha erőszakosság nem tapad kezemhez, és az én imádságom tiszta."

- "Csúfolóim a saját barátaim, azért az Istenhez sír fel az én szemem, / Hogy ítélje meg az embernek Istennel, és az ember fiának az ő felebarátjával való dolgát. / Mert a kiszabott esztendők letelnek, és én útra kelek és nem térek vissza. / Lelkem meghanyatlott, napjaim elfogynak, vár rám a sír. / Még mindig csúfot űznek belőlem!"

- "Minthogy az ő szívöket elzártad az értelem elől, azért nem is magasztalhatod fel őket. / Aki prédává juttatja barátait, annak fiainak szemei elfogyatkoznak."

- "Példabeszéddé tőn engem a népek előtt, és ijesztővé lettem előttök. ... Ám az igaz kitart az ő útján, és a tiszta kezű ember még erősebbé lesz. / Nosza hát, térjetek ide mindnyájan; jőjjetek, kérlek, úgy sem találok bölcset köztetek. ... Ha reménykedem is, a sír már az én házam, a sötétségben vetettem az én ágyamat."

 

17. fejezet vége.

0101013 Creative Commons License 2020.10.15 -2 0 27

VITAINDÍTÓ:

- Második Barát beszél

- "A sok beszédre ne legyen-é felelet? Avagy a csácsogó embernek legyen-é igaza?" - na, hát nem jó ötlet sértegetni akit meg akarsz győzni? Hát nem?!

- "De vajha szólalna meg maga az Isten, és nyitná meg ajkait te ellened!" - de nem fogja, ugye.

- "Mert ő jól ismeri a csalárd embereket, látja az álnokságot, még ha nem figyelmez is arra!" - ja, ja, ja. Várom hogy mondjon má' valami újat.

- "Sőt a nyomorúságról is elfelejtkeznél, és mint lefutott vizekről, úgy emlékeznél arról." - áh, szóval most azzal jönnek, hogy ne nyavajogj, tűrj el mindent szó nélkül. #AbusiveRelationship

- "De a gonoszok szemei elepednek, menedékök eltünik előlök, és reménységök: a lélek kilehellése!"

 

12. fejezet:

- Jób válaszol

- "Bizonyára ti magatok vagytok a nép, és veletek kihal a bölcseség!" - kívülállóként tulajdonképpen vicces, ahogy ezek sértegetik egymást...

- "Kikacagják a saját barátai azt, mint engem, aki Istenhez kiált"- mondjuk ebben van valami. Minek imádkozna Mr. Istenhez, ha nem hisz benne? (nem "foglalkozna Mr. Istennel, hanem imádkozik! Ibid: Egyértelműen nem a "jól van, most az egyszer kipróbálom" esete forog fenn)

- "Akinek kezében van minden élő állatnak élete, és minden egyes embernek a lelke." - érdekes teológiai adalék

- "Nemzeteket növel fel, azután elveszíti őket; nemzeteket terjeszt ki messzire, azután elűzi őket." - és ennek van bármi értelme?

- "Ímé, mindezeket látta az én szemem, hallotta az én fülem és megértette. … Azonban én a Mindenhatóval akarok szólani; Isten előtt kivánom védeni ügyemet." - helyes!

- "Az Isten kedvéért szóltok-é hamisságot, és ő érette szóltok-é csalárdságot? … Keményen megbüntet, ha titkon vagytok is személyválogatók." - áh, átmentünk fenyegetőzésbe :D

- "Hallgassatok, ne bántsatok: hadd szóljak én, akármi essék is rajtam. … Ímé, megöl engem! Nem reménylem; hiszen csak utaimat akarom védeni előtte!"

- "Hallgassátok meg figyelmetesen az én beszédemet, vegyétek füleitekbe az én mondásomat. … Hallgassátok meg figyelmetesen az én beszédemet, vegyétek füleitekbe az én mondásomat." - az előszörre idézett sor végére kettőspont kellett volna, hát nem?

- "Az asszonytól született ember rövid életű és háborúságokkal bővelkedő." - bezzeg a ffitól született! Vagy mi!

- "Nincsenek-é meghatározva napjai? Az ő hónapjainak számát te tudod; határt vetettél néki, amelyet nem hághat át." - a 120 évet a Bibliában, és még a valóságban is folyton megdöntjük, kösz.

- "Mert a fának van reménysége; ha levágják, ismét kihajt, és az ő hajtásai el nem fogynak. / Még ha megaggodik is a földben a gyökere, és ha elhal is a porban törzsöke: / A víznek illatától kifakad, ágakat hajt, mint a csemete." - biológiából elégtelen

- "De ha a férfi meghal és elterül; ha az ember kimúlik, hol van ő?" - bezzeg a nő! Azok nem is emberek!

- "Ha meghal az ember, vajjon feltámad-é? Akkor az én hadakozásom minden idejében reménylenék, míglen elkövetkeznék az én elváltozásom." - NINCS feltámadás.

 

14. fejezet vége.

 

0101013 Creative Commons License 2020.10.15 -1 0 26

Nem kell időutazni egy könyvelési mérleg visszabillentéséhez.

Jóbnak keletkezett egy nagy kimenő tétele.

Ha Jóbnak keletkezne egy nagy bejövő tétele, pl. a gyerekei helyett újak születnének, akkor a mérleg visszabillen, és gond letudva.

 

VITAINDÍTÓ:

- Második Barát szól

- "Meddig szólasz még efféléket, és lesz a te szádnak beszéde sebes szél?Elforgatja-é Isten az ítéletet, avagy a Mindenható elforgatja-é az igazságot?" - avagy 'miért hazudozod hogy nem vétkeztél' - hát nem olyan mintha tökre nem létezne Mr. Isten?

- "Ha a te fiaid vétkeztek ellene, úgy az ő gonoszságuk miatt vetette el őket." - esetleg az állatokra azért lett lesújtva, mert ateisták voltak, vagy valami

 

 

9. fejezet, Jób válaszol:

- "Igaz, jól tudom, hogy így van; hogyan is lehetne igaz a halandó ember Istennél? / Ha perelni akarna ő vele, ezer közül egy sem felelhetne meg néki. … hatalmas erejű: ki szegülhetne ellene, hogy épségben maradjon?" - aki erősebb, annak van igaza? Hát szerintem meg nem.

- "Aki hegyeket mozdít tova, hogy észre se veszik, és megfordítja őket haragjában." - LOOOOL

- "Aki kirengeti helyéből a földet, úgy hogy oszlopai megrepedeznek." - a Föld lapos, és oszlopokon áll

- "Aki szól a napnak és az fel nem kél, és bepecsételi a csillagokat." - elképesztő geocentrikus kozmológia, amiben a csillagok a LAPOS Földre boruló kupola résein világítanak be...

- "Aki egymaga feszítette ki az egeket," - mint eg sátorponyvát. Mert a Bibliában a Föld lapos.

- "Ímé, ha elragad valamit, ki akadályozza meg; ki mondhatja néki: Mit cselekszel?" - Mr. Istennek akkor szabad lopni? Milyen alapon? Mert erősebb? Anyád!

- "Ha igaznak mondanám magamat, a szájam kárhoztatna engem; ha ártatlannak: bűnössé tenne engemet. / Ártatlan vagyok, nem törődöm lelkemmel, útálom az életemet. … Megborzadok az én mindenféle fájdalmamtól; tudom, hogy nem találsz bűntelennek engem. / Rossz ember vagyok én! Minek fárasszam hát magamat hiába?" - mondá Jób

- "A föld a gonosz kezébe adatik, aki az ő biráinak arcát elfedezi. Nem így van? Kicsoda hát ő?" - jogos kérdés

- "Mert nem ember ő, mint én, hogy néki megfelelhetnék, és együtt pörbe állanánk." - de akkor minek a parancsolatok? És ha a parancsolatok nem meghatározóak, minek törődnénk az egész imádás-dologgal? Miért vennénk tudomást Mr. Istenről még ha létezne is?

- "Jól tudod te azt, hogy én nem vagyok gonosz, még sincs, aki kezedből kiszabadítson! / Kezeid formáltak engem és készítének engem egészen köröskörül, és mégis megrontasz engem?!" - na, vádaskodásunk már van. Ez számít? "Ha istentelen vagyok, jaj nékem; ha igaz vagyok, sem emelem föl fejemet, eltelve gyalázattal, de tekints nyomorúságomra!" - oké, kontextusban talán nem.

- "Miért is hoztál ki engem anyámnak méhéből? Vajha meghaltam volna, és szem nem látott volna engem! / Lettem volna, mintha nem is voltam volna; anyámnak méhéből sírba vittek volna!"- viszont EZ már szerintem káromlás. Azaz történet vége, Sátánnak volt igaza, Jób selejtes!

 

 

10. fejezet vége.

Előzmény: pk1 (25)
pk1 Creative Commons License 2020.10.15 0 0 25

A visszabillenthetőséget. A Biblia nem említ időutazást. Attól persze még lehet.

Előzmény: 0101013 (24)
0101013 Creative Commons License 2020.10.15 0 0 24

Esetleg konkrétan mit nem?

 

-----------

 

VITAINDÍTÓ:

- Jób válasza következik

- "Ordít-é a vadszamár a zöld füvön, avagy bőg-é az ökör az ő abrakja mellett? … Oh, ha az én kérésem teljesülne, és az Isten megadná, amit reménylek; / És tetszenék Istennek, hogy összetörjön engem, megoldaná kezét, hogy szétvagdaljon engem!" - azaz "had siránkozzak már, megvan rá az okom, hát nem? De ez nem jelenti hogy beintettem Mr. Istennek"

- "A szerencsétlent barátjától részvét illeti meg, még ha elhagyja is a Mindenhatónak félelmét. … Szabadítsatok ki engem az ellenség kezéből, és a hatalmasok kezéből vegyetek ki engem? … Még az árvának is néki esnétek, és sírt ásnátok a ti barátotoknak is?!" = ti meg elmentek a francba hogy még piszkáltok. A barátok dolga minden körülmények között a támogatás, segíteni próbálás!

- "Nem rabszolga élete van-é az embernek a földön, és az ő napjai nem olyanok-é, mint a béresnek napjai? / Amint a szolga kívánja az árnyékot, és amint a béres reményli az ő bérét:" - a rabszolgatartás legitimizálása, és az isten-ember kapcsolat ábrázolása mint rabszolgaság... Még Orbániában SEM!

- "Testem férgekkel van fedve és a pornak piszokjával" - a férgek, oké. De Jób maga ült a hamuba, senki nem kényszerítette! Akkor meg ne panaszkodjon miatta. Különben is menjen orvoshoz. Ja, hogy az orvosok mind S-ügynök, libernyák illuminati...

- "Nem akarok örökké élni." - úgy érzem ezt fontos volt kiemelnem

- "És mért nem bocsátod meg vétkemet és nem törlöd el az én bűnömet?" - ezen sor tökéletesen ellentmond az örök kínzatás pokol koncepciójának.

 

7. fejezet vége

Előzmény: pk1 (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!