Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2021.07.01 0 0 5

Szia!

 

Mik a fejlemények?

Előzmény: Elar (-)
lxt Creative Commons License 2020.09.29 0 0 4

Azt akartad kérdezni, hogy formálhatunk-e (szerzői elő)jogot a mulandó valóság egy szeletére – arra a pillanatra, ami (és amiként az) dokumentálható?

Úgy tűnik, hogy ez a helyzet. Aki megörökíti (mondjuk) a Holdról visszaverődő fényeket (vagy bármi mást), az ural(hat)ja az egyébiránt mindenki számára elérhető, de az adott pillanatban csak kevések érdeklődését ingerlő látnivalót.

 

Persze más a helyzet, ha a mester által vezényelt (mesterkélt) beállításokról készül felvétel – azért az már több, mint hogy felkelt a nap.

Ez van.

Ha te ugyanazt láttad (de nem rögzítetted), mint amit a melletted ülő fotós megörökített, akkor… na kié a pillanat szülte varázs minden hozadéka? Kinek a tulajdona?:-)

 

Most itt tartunk.

Powerplant Creative Commons License 2020.09.26 0 0 3

 

GOTO 1

 

 

Előzmény: Elar (2)
Elar Creative Commons License 2020.09.26 0 0 2

Képernyőfotó van róla

A cég nevét el tudták kérni a tárhelyszolgáltatótól - vagy lehet kint van a weblapon.

Azóta olvasgattam egy fórumon, hogy a köv lépés egy magyar behajtáskezelő, de igazából én meg simán mondhatom h photostoppolták.

 

Előzmény: Betfair user (1)
Betfair user Creative Commons License 2020.09.26 0 1 1

Én nem foglalkoznék velük. A büdös életben nem tudják rábizonyítani hogy konkrétan te használtad a képet jogtalanul. Még ha meg is szereznék az IP címedet valahogy és megtudnák egy rendőrségi feljelentés keretében (már ha foglalkoznának egyáltalán ilyennel) az ahhoz tartozó előfizető nevét és címét, akkor sem lehet rábizonyítani hogy azt konkrétan ő tette, mert mi van ha mondjuk ott több ember lakik.  

Előzmény: Elar (-)
bakibaby Creative Commons License 2020.09.26 0 0 0

Érdekes téma. Érdekelnek a részletek. C0pytrack.

Előzmény: Elar (-)
Elar Creative Commons License 2020.09.26 0 0 topiknyitó

Sziasztok

1 hónapja megtalált a német Copytrack cég, hogy fizessek nekik 240 eurót.

Felhasználtam egy képet a netről, amihez nem volt licenszem. (Az egy másik dolog, hogy igazából, semmi hasznom nem volt belőle :) )

Ez a cég az illetéktelenül felhasznált képek keresésére és a büntetések behajtására szakosodott.

Két emailt kaptam eddig a "szokásos" behajtós szöveggel, hogy fizessek nekik vagy irgum burgum.

Az első levéllel nem foglalkoztam, mert nem is értettem miről beszélnek - gondoltam adathalász.

A második után már rákerestem magyar és külföldi fórumokon. Amit elsőre feldob magyart - kicsit hirdetésszagúnak tünt a 2000 dolláros összeggel.

De egyre többet olvasgattam róla.

Tegnap levelet is kaptam tőlük....

Szóval most kicsit vakarom a fejem, hogy nyeljem be ezt a 240 eurót (fájna) vagy kockáztassam meg, hogy nem teszek semmit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!