RnD Creative Commons License 2020.09.27 -4 5 302

Dahl már haza is utazott Norvégiába, szerintem csak azért nem rúgták ki rögtön mert az mégis hogy nézne ki (egy vereség és öt győztes mérkőzés után). De onnét ő már edzőként Siófokra nem jön vissza.

Ma a Siófok 40 percig úgy játszott mint az ETO ellen a második félidőben, amikor már csak túl akartak lenni az egészen. Mínusz tíznél Kobetic azért megrázta magát, lőtt több gólt, adott gólpasszt is, aztán még egy-két játékos is, feljöttek mínusz hatra - és egyszer mínusz négyre is mintha - de a Loki akkor már kézben tudta tartani a meccset.

Vámos Petra szuper volt a második félidőben, jó sok gólt lőtt, öröm volt nézni a játékát. Három fiatal irányító játékosunk is nagyon szépen teljesített a hétvégén: Pál Tami, Pődör Beki és Vámos Petra. Szabó Nina meg ugye szerdán:)

Irányító poszton itt lesz nemsokára a bőség zavara, ha ez így megy tovább:)

Előzmény: Tonio 2.0 (299)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.09.27 -1 3 301

Vámos Petra tlejesítményére nehezen találhatóak szavak, a 8 gólja a Siófok ellen önmagáért beszél. Irányítóproblémáink nem lesznek a következő években, a 2000-es UP korosztályból Vámos, Pődör, Szabó Nina és Pál Tamara parádézik a magyar bajnokságban és még ott van Tóth Niki és Kuczora is, akik szintén óriási tehetségek. A 2002-esek közül pedig Kajdon és Farkas a NEKA vezérei.

RnD Creative Commons License 2020.09.27 -4 5 300

Ez a talajra érkezés - térdre - nem ösztönös, nem sok ilyenre emlékszem. Viszont az adott helyzetben jó választás. Ergo Szabó Nina ezt valamikor átgondolta előtte, ha nem is éppen akkor. Azaz használta az eszét.

Előzmény: Törölt nick (285)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.09.27 -4 1 299

Nem láttam a meccset, de a Loki most visszahozott valamit az eddig bukott pontokból.

A Sió meg kiszállt, nem lesz bajnok, Dahl úr meg nem Moen, lehet, neki ennyi volt.

Jó esély lenne ez nekünk minimum a 2. helyre, csak mi meg alig tudunk kiállítani egy csapatot. :(

Fura egy bajnokság lesz ez, persze valami nem változik, az ETO az élen.

Trombozis2 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 298

A Siófok komoly verést kapott Debrecenben, nincs ezen mit szépíteni. Ezzel a két vereséggel a Fradi elleni rangadó vízválasztó lesz. A szezon első felében 3 vereség messzire dobhatja a Siófokot a magyar bajnoki álmaitól, de már ez a 2 is jelentős.

Underhand Creative Commons License 2020.09.27 -2 0 297

Kipukkadt a Hypo Balaton 😂

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 -2 0 296

A jól játszó Loki simán elverte a demoralizált Siófokot. Hornyák és Vámos klasszis teljesítményt nyújtott. Ezt vereséget nem lehet Pena és az edző hiányára fogni. Már tegnap is sejtettem hogy a siófok égni fog, de ennyire? 30:25!

schanc Creative Commons License 2020.09.27 0 0 295

Hát ha valaki egy hete megmondja, hogy ez lesz a Loki-Siófokon, azt jó eséllyel megmosolyogjuk.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 294

22-16 Kobetic a hátán viszi a csapatát.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 293

22:12 a Siófokot kiszámolták.:). Kobetic már pipa lett és két gól, 8 közte.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 292

19:11! Siófok alibi, enervált kézilabda. Vámos baromira jó és Hornyák is.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 291

:) megelőztél!

Előzmény: Csuloktata (288)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 290

Vagy akadozik a bér Siófokon mert valami nem kóser?

Előzmény: Bamberg58 (287)
schanc Creative Commons License 2020.09.27 0 0 289

És azt se felejtsük, hogy a Siófok az előző szezonban úgy elverte a Lokit Debrecenben, mint jég a határt. És a keret elvileg csak erősödött azóta...

Csuloktata Creative Commons License 2020.09.27 0 0 288

vagy nincs fizu...

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 1 287

Ritka gyenge /eddig/ a Siófok. Fejben szét vannak esve? Elszórt indítások, eladott labdák pl Tomori, nem összpontosítanak.Kovács A viszont nagyot játszik és a félidő végén csereként beálló Vámos is igen vagány. Ha ma elverik a Siófokot akkor szerintem Fodor keresi az edzőt, bár az sem lehetetlen már most is az van a háttérben. Úgy tűnik a  Moen sokkal többet jelentett mint hitték.

Csuloktata Creative Commons License 2020.09.27 -1 0 286

Siófokon áttértek a féléves bérkifizetésre???

Előzmény: Fradista Utazó (283)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.27 -5 3 285

"Ilyen az, amikor egy játékos fault és bevetődés közben is használja az eszét…:)"

No meg amikor te nem használod...nagyobb hülyeséget nem tudom, írtál-e már?

Senkinek nincs olyan gyors gondolkodása, hogy az általad leírt esetben képes legyen átgondolni a teendőt és következményeket. Itt legfeljebb ösztönösségről vagy a gyakorlatban elsajátított készségről beszélhetünk, de semmiképpen nem tudatos cselekvésről.

Tehetséges, ügyes kislány, ebben igazad van.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.26 -2 0 279

Nem akarok írni a vírusról, de megkerülhetetlen. Ha B.Dahl hazamegy, a norvég szabályok szerint akkor nem karantén egy ideig?

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.09.26 -1 4 278

Hát, a Bensheim-Auerbach - Leverkusen meccs után kapcsoltam át az MTK - Szombathelyre. MIndhat nem azonos dimenzióban zajlott volna a két mérkőzés, a magyar bajnoki összehasonílthatatlanul gyorsabb volt. Igaz, mintha egy komolyabb dán meccset néznénk: elképesztő tempó, de nagyon sok hiba is. Kicsit időnként eszetlenül mentek a csapatok.

Marosán György változtatott a szokásos taktikáján, nem a szokásos kezdőjét játszatta, amíg bírják. Így nem omlottak össze a 40. perc után, ahogy ez náluk szokásos volt, sőt, tulajdonképpen végig bírták. De ma az MTK ellen ez sem volt elég. Az, hogy Bandelier csak három gólt lő, nem elég a Szombathelynek.

A meccs legjobbja, véleményem szerint, Pál Tamara volt, ő diktálta a tempót, sok gólt lőtt, minimális hibával, ezen kívül gólpasszokat adott. Elég sokat volt fenn védekezésben is kettesben, elég sokat dolgozott is a mérkőzésen.

codi1993 Creative Commons License 2020.09.26 -1 1 277

Egyetértek veled komoly karrier állhat előtte. Már csak miatta érdemes Várda meccseket nézni.

RnD Creative Commons License 2020.09.26 -3 5 276

Még a Kisvárda-MKC meccsről, most egy tanulságos történet:)

Szabó Nina a mi norvég junior játékosunk, mindig észnél van, egyénieskedni nem szokott, viszont abszolút céltudatosan és könyörtelenül kihasználja a lehetőségeket a gólszerzésre is, gólpasszokra is. A norvég juniorban vannak ilyen játékosok, nem sok, korosztályonként egy, ott általában ők a legjobbak. Nálunk Nina a junior válba be sem került (csak egy-két felkészülési meccsre hívtuk be), a felnőtt válogatottban viszont ott lehet és hamar, ha ilyen szuperül teljesít mint idén.

Kicsit részletesebben a Móvár meccsen történtekről: itt Szabó Nina, ahogy írtam, a kilépő hármas védő helyén be tudott menni a vonalig és onnét beugorva gólt is lőtt. Már a levegőben volt – és a kapuelőtér fölött – amikor a Móvár jobbról felzáró másik hármas védője, Kovács Patrícia a lendítő lábával ütközött és azt elvitte hátra. Így Nina ugrás közben szembesült azzal hogy földre érkezésnél csak a bal lábát használhatja majd, azaz egy lábra fog érkezni teljes testsúllyal, ki tudja milyen talajfogással. Ilyenkor a szalagokkal bármi történhet. Ezért még a levegőben úgy döntött hogy akkor inkább érkezzen fél térdre, nem veszélytelen az sem, de a szalagokat legalább nem bántja. Így is lett, a bal térdére esett, utána egy ideig nem tudott felállni, de fél perc múlva már igen és a saját lábán futott le a pályáról (aztán néhány perc múlva beállt újra).

Ilyen az, amikor egy játékos fault és bevetődés közben is használja az eszét…:)

Előzmény: RnD (271)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.09.26 -1 1 275

Nem fogom még egyszer leírni ugyanazt, mint amire válaszoltál...

Előzmény: hatosfalat (273)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.09.26 -1 0 274

Igen, a férfiaknál az Eger 1, a Dabas 2 meccsnél jár, mert már voltak elmaradt meccseik szépen.

Előzmény: van_Persil (272)
hatosfalat Creative Commons License 2020.09.26 -1 0 273

Egy dolog, hogy elvárás a bajnokság végigmenjen, de azt továbbra is igen furcsának tartom, hogy a SZRT-nek kifejezetten december végéig fontos lenne, hogy 50% meccs végigmenjen.

Amúgy meg azt gondolom minél több játékos kapja el a vírust most és minél több meccs marad el idén, nagy valószínűséggel annyival több meccset lehet probléma nélkül lejátszani januártól.

És kissé túlreagálásnak tűnik nekem, hogy amikor kb. hatvan-hetven fordulót le lehetne játszani még, akkor mindenki pánikba esik a halasztásoktól egy 26 fordulós nb1-ben.

MKSz meg két hónapra nem tud előre gondolkodni. Augusztusban le lehetett volna játszani nyolc fordulót, de nekik a nyári szünet fontosabb volt. Most meg majd megnézem, ha mondjuk egy ETO nem kerül első két helyre, mert vírus miatt elveszti a kulcsmeccseit vagy Balássi csapata kiesik hasonló okokkal, akkor milyen cirkusz lesz a végén.

Előzmény: Fradista Utazó (266)