Keresés

Részletes keresés

vitaceae Creative Commons License 2020.09.01 0 0 32

"Top3:  Akkor és csak is akkor 3 esélyes a bajnoki cím, amennyiben az FTC és a Siófok nem veszít pontot top3 klubon kívülivel szemben, mert a Győr aligha fog. Az említett 2 klub viszont képes legyőzni egy-egy meccsen a Győrt is és egymást is..."

 

Ezzel 100%-ban egyetértek.

Lehet a Siófok és a Fradi is a Győr előtt, de ahhoz az kell, hogy nyerjenek minden középcsapatnál is (pl Debrecen), mert a Győr nem fog pontot veszteni szerintem máshol, csak a két riválisánál.

Előzmény: Igazság80 (31)
Igazság80 Creative Commons License 2020.09.01 -2 3 31

Egy kis jóslás a szezonra:  lesz benne 1-2 erősnek tűnő kijelentés, de így érdekes, ne csak a sablon legyen.

 

Kiesésre esélyesek nálam : Békéscsaba, NEKA, Érd és az Alba (lesz aki ezért a felvetésért nem fog rajongani)

Korábban ide soroltam volna a Szombathely csapatát is, de engem meggyőztek a felkészüléssel, hogy aligha lesznek ilyen gondjaik.

1. merészebb kijelentésem, hogy a NEKA bent marad, képesek meglepetésre, már tavaly is kevesen gondolták, hogy a Budaörs és a Vasas mellett esélyes és mégis "simán" első helyen álltak. Szerintem a Békéscsaba és az Érd lesznek a távozók.

 

8-10 helyek:  DKKA, Szombathely, Kisvárda.

7. hely az MTK csapatáé

4-6 helyek:  DVSC,Vác, Mosonmagyaróvár

 

Utóbbi csapat lehet az egyik pozitív meglepetés, hogy mondjak egy nagyot is  top5-ben is végezhet, amihez nyilván lesz 1-2 szava a DVSC és Vác csapatainak is.

 

Top3:  Akkor és csak is akkor 3 esélyes a bajnoki cím, amennyiben az FTC és a Siófok nem veszít pontot top3 klubon kívülivel szemben, mert a Győr aligha fog. Az említett 2 klub viszont képes legyőzni egy-egy meccsen a Győrt is és egymást is...

RnD Creative Commons License 2020.09.01 -2 4 30

Thx:)

 

Még egy megjegyzés: légiósnak vettem minden olyan játékost aki nem játszhatna a magyar női válogatottban világversenyen. Azaz a kettős állampolgárokat is (Kovács Patríciától Amorimig)  külföldieknek számítottam

Előzmény: vitaceae (29)
vitaceae Creative Commons License 2020.09.01 -2 3 29

RnD

Nem semmi összeállítások!

Van benne böngésznivaló. Köszi

codi1993 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 28

Pál Tamara nem játszott másfél hete a Rácalmási tornán nem tudom azóta felépült e.

 

Előzmény: RnD (25)
RnD Creative Commons License 2020.09.01 -1 3 27

...Paróczy, sorry:)

Előzmény: RnD (22)
RnD Creative Commons License 2020.09.01 -1 2 26

KÜLFÖLDI  JÁTÉKOSOK 2020/21

 

Az idei viszontagságos év pozitív hozadéka hogy jóval kevesebb lett a légiós az NBI-ben – mondták többen a nyár elején. De ebből aztán nem lett semmi: a külföldiek száma az új szezonban 7-tel kevesebb mint korábban (márciusban 61-en voltak, most szeptemberben 54-en), ez minimális különbség. Az Érd összeomlása egymaga 6 légióst tüntetett el, de ha őket kihagyjuk az összehasonlításból, kiderül h a másik 13 csapatban tavaly is, idén is gyakorlatilag ugyanannyi külföldit találunk (55-öt illetve 54-et).

 

-- A légiósoknak több mint a fele (29-en az 54-ből) az első négy csapatban játszik, közülük is 21-en Győrben és Siófokon (39%). Az NBI tíz másik csapatában 25-en vannak csak, bár nem egyenlően elosztva.

 

-- Ezzel szemben az alsóházban a légiósok szinte teljesen eltűntek (14-en voltak, 5-en maradtak). A NEKÁ-ban és Érden nincs egy sem, Fehérváron van egy kapus és egy jobbátlövő, Békéscsabán egy beállós és két átlövő (egyikük sérült, a másik meg féléve még junior korúnak számított).

 

-- Különösen érzékeny pontnak számítanak a fiatal külföldiek, sokak szerint nem nekünk kellene őket felépíteni h aztán majd egy másik ország válogatottjában ellenünk mutassák meg mit tudnak. Ilyen játékos nincs sok, jelenleg heten vannak: három kapus, két balátlövő, egy jobbátlövő és egy jobbszélső. A balátlövők mondjuk eleve hiányposztra jöttek (Jovovity és Petika Tena), a jobblövő Lancz Barbora speciális eset, Kisvárdára meg jobbszélsőt és kapust jóval könnyebb Szlovákiából, a határ túlsó oldaláról hozni, (Duránková, Kondásová) . De a montenegrói válogatott Babovic helyett azért tényleg lehetett volna találni a saját kapusaink közül valakit.

 

--Érdekes lehet az is ki melyik poszton játszik. Mint ebből a táblázatból kiderül, balátlövőben továbbra sem állunk jól (13 légiós) és a kapuban is soknak tűnik mindjárt 11 (igaz, az ETO három  külföldi kapusa is tehet erről…) Balkezes szélsőből és lövőből azonban nincs sok, persze jó balkezeseket külföldről sem könnyű szerezni.

 

 

RnD Creative Commons License 2020.09.01 -1 2 25

…és nevek: a fiatalok itt is pirossal, a jelenleg sérült vagy rehabilitáló játékosok világosszürkével...

 

RnD Creative Commons License 2020.09.01 -1 3 24

Egy ilyen feszített ütemű bajnokságban mint amilyenre most számíthatunk (19 mérkőzés 12 hét alatt) még fontosabb lesz h milyen hosszú a kispad, mennyi játékosnak kell majd elbírni az egyre növekvő terhelést. Ezért érdemes megnézni h a közép- és alsóház csapatai milyen keretekkel is állnak fel az őszi szezonra a négy belső poszton. Először lássuk a számokat - előbb a felnőtt, utána pirossal a fiatal, 1999-es vagy későbbi születésű játékosok:

 

 

 

RnD Creative Commons License 2020.09.01 -1 3 23

'Egyébként a kapuban Győrffyt favorizálják......mint a csapat arca.'

 

Ez szerintem érthető: Győrffynek előrelépés az Érd a másodosztály után. Kopecz-nek és Walfisch-nak meg visszalépés, gondolom nincs nagy kedvük lelkendezni, meg a csapatot reklámozni. Ráadásul van egy olyan érzésem h amikor Horváth Roland Érdre hívta őket, a mostaninál sokkal jobb csapatot ígért be nekik. De aztán ez nem jött be.

Előzmény: Karvaly91 (12)
RnD Creative Commons License 2020.09.01 -1 3 22

"Az érdiek legerősebb kezdője kb így néz majd ki:

Györkös, Király, Kopecz (amig sérült addig Horváth), Szabó, Sztankovics, Walfisch, Fekete."

 

A kapusok jók Érden is (de az egész NBI-ben a játékerőben legjobb poszt szerintem a kapusoké úgy en bloc). Szélsőkkel nem lehet meccseket nyerni (Fekete Bozsana ráadásul sérült, mintha....). Horváth Dóra elöl nem használható. Szóval egyelőre úgy néz ki amíg Walfisch Merci, Szabó Kitti, Sztankovics/Paróczay bírja addig lesz valami, utána már csapatszinten nem nagyon várok sokat...

 

Az Érd 'legerősebb kezdője' is három jó játékosból áll belső posztokon, és ők sem fogják bírni hatvan percig.

Előzmény: vitaceae (11)
RnD Creative Commons License 2020.08.31 -1 3 21

"Boglári Akadémia-SZISE végleges kerete..."

 

Meglepetések nincsenek, the usual suspects. Talán annyi hogy saját up-ból egy harmadik beállót is nevezett a NEKA (Kocsis Bettina), ez végülis érthető, én is gondoltam Világos Diára kölcsönben az ETO-ból még júliusban.

 

Feles Dia ahogy látom mégsem igazolt Bajorországból a NEKÁ-ba, így aztán a jobbszél továbbra is a gyenge pont marad. Jobblövőben viszont lehet majd Horváth Niki, Woth Viki vagy Monori Orsi. Bár Orsinak sokkal jobban örülnék balkettőben, Vikinek meg irányítóban:)

 

Németh Imola látom nem került be az NBI-es keretbe. Ezen sem lepődtem meg egyáltalán, ennek ellenére sajnálom nagyon h nincs ott:(((

 

 

Előzmény: Lao-na (7)
codi1993 Creative Commons License 2020.08.31 0 0 20

Igen, ők még odaérhetnek akár. 

Előzmény: Süni2 (19)
Süni2 Creative Commons License 2020.08.31 -3 0 19

Nálam a második csoportod négy csapatos.

A Móvár számomra fekete ló a jelenlegi kerettel. A Lokit nem hiszem, hogy elkapják, mert nekik sok jó játékosuk van, az MTK-Vác kettőst viszont megtréfálhatják.

Előzmény: codi1993 (3)
Underhand Creative Commons License 2020.08.31 -2 2 17

A szófosás bajnoksága is elindult 😆

vitaceae Creative Commons License 2020.08.31 0 0 16

Egyébként a sorsolást elnézve a NEKA akár kezdhet is néhány győzelemmel.

Szerintem a Csabánál Bogláron jobbak. Az Érd hiába áll jobb nevekből, még nem lesz összeszokva. A NEKA legnagyobb előnye az összeszokottság lehet. Újvárosban, Kisvárdán, Csabán, Érden új csapatot kell építeni.

Lao-na Creative Commons License 2020.08.31 0 0 15

Egyenlőre nem hadra fogható 

Előzmény: vitaceae (11)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.08.31 0 0 14

Vagyis 1-14. között. :)

Előzmény: Tonio 2.0 (13)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.08.31 -1 0 13

Lehetne tippelni egy sorrendet 1-12. között... Aztán a végén a fődíj egy csíkos napernyő. :)

Karvaly91 Creative Commons License 2020.08.31 0 0 12

Igen, az első sor az viszonylag rendben van (bár Kopecz mihamarabbi felépülése kell, mint egy falat kenyér), utána kezdődnek a gondok...

Egyébként a kapuban Győrffyt favorizálják, meg úgy ámblokk is, mint a csapat arca.

Előzmény: vitaceae (11)
vitaceae Creative Commons License 2020.08.31 0 0 11

Monori?

Azt gondoltam ő a legjobb játékos.

 

Az érdiek legerősebb kezdője kb így néz majd ki:

Györkös, Király, Kopecz (amig sérült addig Horváth), Szabó, Sztankovics, Walfisch, Fekete.

Nálam jóval erősebbnek tűnik az Érd.

 

Ha valaki jól ismeri a Csaba keretét az leírhatná azt is.

 

 

Előzmény: Lao-na (10)
Lao-na Creative Commons License 2020.08.31 -2 0 10

Kercsó - Takó - Koroncai - Kajdon - Horváth - Kukucska -  Faragó (védekezésben Juhász + Woth)

Előzmény: vitaceae (9)
vitaceae Creative Commons License 2020.08.31 0 0 9

Ebből írnál egy szerinted legerősebb várható kezdőcsapatot?

Előzmény: Lao-na (7)
codi1993 Creative Commons License 2020.08.31 0 0 8

Ja én szuekolok nekik és a Békéscsabán a is, de a kereteket nézve szerintem nagy meglepetés lenne ha nem ez a két csapat esne ki. 

Előzmény: Lao-na (6)
Lao-na Creative Commons License 2020.08.31 0 1 7

Boglári Akadémia-SZISE végleges kerete:

 

Bánhidi Barbi 2002,

Faragó Luca 2002,

Kocsis Betti 2002,

Farkas Johanna 2002,

Gercsó Nóra 1996,

Horvát Niki 2002,

Juhász Gréti 2002,

Kajdon Blanka 2002,

Koroncai Petra 2002,

Kukucska Viktória 2000,

Magera Noémi 2000,

Mlinkó Zsófi 2003,

Monori Orsolya 1997,

Szabó Luca 2001,

Takó Viki 2001,

Vajer Blanka 2002,

Vámos Míra 2003,

Woth Viktória 2002

Előzmény: vitaceae (5)
Lao-na Creative Commons License 2020.08.31 -1 2 6

Azért adjunk esélyt a NEKA-nak is. Hétvégén döntetlent játszott (rendes játékidőben a Kisvárdával Monori nélkül). Várjunk meg egy pár fordulót csak azután "temessük " őket 😎

Előzmény: codi1993 (3)
vitaceae Creative Commons License 2020.08.31 -1 2 5

RnD

Nagyon jó írás, köszi.

Én is elsősorban az Érdet érzem jobbnak annál, mint amit vársz.

Össze tudnál írni egy körülbelüli kezdőcsapatot a Békéscsaba, NEKA, Érd viszonylatban?

 

Illetve a Fehérvárt kicsit jobbnak, a Dunaújvárost kicsit gyengébbnek gondolom a keretek alapján.

Karvaly91 Creative Commons License 2020.08.31 -1 1 4

Érd kapcsán: Én úgy hallottam, hogy Simon Armilla hosszabb időre kidőlt, ezért kellett Sztankovics beállóba (negyediknek). Igazából az a szerencséjük, hogy az első 7-8 fordulóban letudják a "nagycsapatokat", egyedül a NEKA-val játszanak egy élet-halál meccset rögtön a második fordulóban, ezen kívül azért van idejük összerázódni a hozható meccsekre. 

codi1993 Creative Commons License 2020.08.31 0 2 3

Jó kis összegzés. Én inkább négy részre osztanám a bajnokságot.

Első hármas egyértelmű. Siófok, Győr, Fradi

Második hármas szintén. Mtk, Vác, Debrecen

A következő csoportban én a :. Várda, Fehérvár, Újváros, Móvár, Érd, Szombatehelyt tettem. Ők küzdenek a 7. - től a 12.-ig helyig.

Negyedikben pedig a két szinte biztos kiesőt. Neka, Békéscsaba.

Egyedül az Érdre lehetnek veszélyesek másra nem hiszem. 

Előzmény: RnD (0)
RnD Creative Commons License 2020.08.31 -2 3 2

...annyi baj legyen:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!