Keresés

Részletes keresés

kitadimanta Creative Commons License 2020.07.05 0 0 153

"Maimonidész az ószövetségi messianisztikus elképzelések Messiására célzott,"

Zavaros ez az ügy, mert a hébereknek NEM volt messiásuk! Nem is kellett, hogy legyen, főleg nem Dávid házából, akit mélységesen lenéztek, hiszen kánaáni/izraeli illetőségű volt:

Zak12:7. "És megoltalmazza az Úr Júdának sátrait, mint azelőtt, hogy ne legyen nagyobb Dávid házának dicsősége és Jeruzsálem lakosának dicsősége, mint a Júdáé."

Zsolt 110:4. „Megesküdt az Úr és meg nem másítja: Pap vagy te örökké Melkhisedek rendje szerint.” – Vallja magáról Dávid, azaz nem Áron rendje szerint...

Tehát Dávidot még csak nem is Ábrahámtól, hanem egyenesen Melkisédek népéből származtatja...

Minden esetre az izraeli királyok mind egy szálig "bűnösek" voltak a héberek(Júda) szemében. Közéjük tartozott Dávid is. - Mert nem hittek Istenben (Jahvéban). Persze, hogy nem, mert nekik megvoltak az ősi isteneik.... Ők nem egy aranyborjút imádtak, mint nagyon sokáig a héberek, akik viszont igyekeztek hegemóniát kialakítani a térségben a kánaániak/izraeliek rovására...

 

"sőt megjósolta a kereszténység végét és azt is, hogy egyszer rá fognak arra döbbenni, hogyan meg lettek vezetve..."

Egyszer mindenre fény derül....

Előzmény: Istenkeres (132)
kitadimanta Creative Commons License 2020.07.05 0 0 152

"Mária a Shemhamphoras égisze alatt fogant, és beavatott vallási körök ennek ismeretében jelölték ki őt a világ népei számára szánt Megváltó (Jézus) majdani világra hozatalára is."

Ezzel az a baj, hogy Jézus nem megváltó volt, hanem felkent királya Izraelnek. Így semmiképp nem lehetett a világ Megváltója, max annyiban, hogy fellépett egy téves és öncélú ideológia ellen, amit a szélsőséges patriarchális szemlélet testesített meg.

Jézus Messiás volt, de nem a zsidók, hanem az általuk elnyomott galileaiak Messiása. Dávid örökébe lépve pedig Izrael messiása, királya.

 

Jézus történetének felgöngyölítését érdemes a társadalmi viszonyokkal kezdeni, mert minden ebben a "kontextusban" dől el, a többi csak körítés...

 

"Anna fogadalmat tett, hogy születendő gyermekét JHVH szolgálatába fogja állítani,"

Sehol nem olvastam erről...

Jahve egyébként sem vette igénybe a nők szolgálatát, nem is vette őket emberszámba...:D

 

"A kislány három éves korától a jeruzsálemi templomban nevelkedett, Zakariás védőszárnyai alatt:"

Ez érdekes, mert sem "Jakab protoevangéliumá"-ban sem pedig a "Mária születéséről szóló könyv"-ben nem esik szó a jeruzsálemi templomról. 

És az is szembeszökő, hogy a zsidó törvények nem tették lehetővé a nők tanítását.

Így templomként csak olyan jöhetett szóba, amelyik kánaáni vallás háza volt. Erre utal az is, hogy tiltott magaslaton volt a templom is és az oltára is:

"the altar of burnt-offering, which stood outside, could not be reached except by steps." https://www.newadvent.org/fathers/0849.htm Chap. 6.

Az oltárt csak lépcsőn lehetett megközelíteni, viszont az Úr másképp rendelkezett:

2M 20:25-26. "Ha pedig kövekből csinálsz nékem oltárt, ne építsd azt faragott kőből: mert a mint faragó vasadat rávetetted, megfertőztetted azt. Lépcsőkön se menj fel az én oltáromhoz, hogy a te szemérmed fel ne fedeztessék azon."

Előzmény: Istenkeres (124)
Abdiás. Creative Commons License 2020.07.05 0 0 151

Csupán annyi, hogy e név jelentése "Velünk van Él." Nem Jahve, hanem Él!!!

 

Ember! Te beteg vagy!

Mikor hagyod már ezt abba?

Hány éve járod az oldalakat azzal az őrültséggel, hogy Jahve.... meg Él!

 

Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak úgy jelentem meg, mint Mindenható Isten ( Elohim ), de az Én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes. Szövetséget is kötöttem velük, hogy nekik adom a Kánaán földjét......"

2 Mózes 6:3-4.

 

Elohim = Jahve

Az Él azt jelenti Isten, az Elohim pedig ennek a többesszáma, amely a Szentháromságra utal.

De az Ige az Élt használja egyes számban idegen istenek és bálványok megnevezésére is, mivel az emberek ezeket a bálványokat is isteneknek tekintik.

 

" Vitéz harcos az Úr, az Ő neve Jehova."

2 Mózes 15:3.

 

Az Él a sémita nyelvekben isten általános neve.

Ahogy a magyarban sem teszek különbséget, hanem ezt mondom:

 

- Igaz Isten

- idegen istenek

 

Ugyanazt a szót használom isten kifejezésére, függetlenül attól, hogy az igaz Istenről, vagy hamis istenekről beszélünk. A szó uaz, csak a jelző más.

A hébernél is így van.

A Jahve ( JHVH ) pedig az a név, amely megkülönbözteti az Igaz istent a hamisaktól, mert ez a neve.

Az Isten a beosztása, titulusa, a Jahve pedig a Neve.

 

Pl.

Kiss János Igazgató Úr.

Jahve, az Elohim.

Jézus, a Krisztus.

 

A Krisztus sem Jézus családi neve, hanem a titulusa, amely azt jelenti, Felkent.

Ami magyarul Felkent, az görögül Krisztus, héberül pedig Messiás.

Előzmény: kitadimanta (149)
Abdiás. Creative Commons License 2020.07.05 0 0 150

"Nincs okom kételkedni személyének történelmi hitelességében."

Nekem sem lenne, ha nem Jézusként lépett volna színre.

 

Olvastad valaha is a Bibliát? Erős a gyanúm, hogy nem, vagy ha igen, akkor elfelejtetted a személyeket aszerint beazonosítani, ahogy megnevezték magukat.

 

Ez a nem elhanyagolható tény alapos okot ad arra, hogy kitalált személy legyen egyfajta ellen-Jézusként állítva a közönség elé, hogy a valódi Jézust és minden tanítását, szellemiségét semmissé tegye, s Jézust Mózes/Jahve hű követőjeként mutassa be.

 

Írj már le csak egyetlen egy olyan dolgot, amit Pál semmissé tett abból, amit Jézus kijelentett.............

Ha találsz ilyet, a bankszámlaszámodat is mellékelheted, és máris utalok neked 10M Ft-ot.

Na persze ilyet nem fogsz találni, esetleg csak olyat, ami abból adódik, hogy fogalmad sincs, miről is szól valójában az Ige.

Erről már volt alkalmam többször is megbizonyosodni.

Előzmény: kitadimanta (147)
kitadimanta Creative Commons License 2020.07.05 0 0 149

"Na és ha IMMÁNUEL ? akkor mi a pálya ?"

Csupán annyi, hogy e név jelentése "Velünk van Él." Nem Jahve, hanem Él!!!

Ergo, Immánuel a zsidó szellemiség ellenében lép föl, s az ősi rend letéteményeseként rendet tesz.

 

"Jézus óta sem lett jobb az élet se rosszabb.Mintha itt se lett volna."

Sajnos igaz, mert Jézus elbukott. Helyébe Pál került, aki világi-hatalmi segédlettel azt a szellemiséget képviselte, ami ellen Jézus fölvette a kesztyűt.

 

"Ne nem leszek elégedettebb tenyerestalpas suttyó életemmel akkor MIRŐL BESZÉLÜNK ?"

Erről:

Erich Neuman  (Pszichológus, Jung tanítványa)

“Azonos jelentőséggel bír ez a női problematika a kultúrpszichológusok előtt, akik felismerték, hogy a mai ember veszélyeztetettsége, egy bizonyos részben, az egyoldalú patriarchális férfi lélek öntudat kialakulásában rejlik. A matriarchális psziche hiànyàban egyensúlyàt veszítette.”

 

Müller Péter:

„A férfiuralommal nem az a baj, hogy rosszul bánik a nőkkel, hanem az, hogy tönkreteszi az egész földi életet. Megrontja, és végül el is pusztítja.”

Előzmény: polária (115)
Abdiás. Creative Commons License 2020.07.05 0 0 148

Ez csak részben igaz, mert a Jézus-történet teológiai részét az Újszövben Pál határozza meg.

Az evangélisták már Pál előtt is meghatározták.

Előzmény: kitadimanta (147)
kitadimanta Creative Commons License 2020.07.05 0 0 147

"Az itt feszegetett téma szemszögéből nézve ez szerintem tulajdonképpen irreleváns."

Ez csak részben igaz, mert a Jézus-történet teológiai részét az Újszövben Pál határozza meg. Így egy kitalált figura és a vele kapcsolatos összes leírást egészen más megvilágításban kell nézni.

 

"Nincs okom kételkedni személyének történelmi hitelességében."

Nekem sem lenne, ha nem Jézusként lépett volna színre. Ez a nem elhanyagolható tény alapos okot ad arra, hogy kitalált személy legyen egyfajta ellen-Jézusként állítva a közönség elé, hogy a valódi Jézust és minden tanítását, szellemiségét semmissé tegye, s Jézust Mózes/Jahve hű követőjeként mutassa be. Ez sikerült is, mert a mai kereszténységnek vajmi kevés köze van Jézushoz...

Előzmény: Istenkeres (109)
Abdiás. Creative Commons License 2020.07.05 0 0 146

Azt hiszem, nem árulok el nagy titkot, ha Ábrahám-család leszármazottai – midianiták, moábiták, ammoniták, edomiták – kánaániaknak tekinthetők, akkor unokája, Jákób (Izrael) sem lóghat ki ebből a sorból!

 

" És teherbe esének Lót leányai, mindketten az ő atyjuktól. És szüle a nagyobbik fiat, és nevezé annak nevét Moábnak; ez a moábiták atyja mind e mai napig. A kisebbik is fiat szüle, és nevezé annak nevét Benamminak. Ez az ammoniták atyja mind e mai napig."

1 Mózes 19:36-3,8.

 

A moábiták és az ammoniták nem Ábrahám leszármazottai, hanem Lóté.

Előzmény: kitadimanta (144)
Abdiás. Creative Commons License 2020.07.05 0 0 145

Sem Jahvét, sem Mózest, sem a törvényt, egy szóval semmit nem fogadtak el, nem tartottak be.

 

" Ne gondoljátok, hogy eltörölni jöttem a Törvényt vagy a prófétákat: nem azért jöttem, hogy eltöröljem, hanem hogy beteljesítsem őket. Mert úgy van, ahogy mondom nektek: amíg az ég és a föld meg nem semmisül, egyetlen "i" betű. sem egyetlen írásjel nem veszti érvényét a Törvényből, míg az egész meg nem valósul."

Máté 5:17-18.

 

1. Az ég és a föld még nem semmisült meg, így a Törvény az Ige kinyilatkoztatása szerint 2020. július 5-én is érvényben van.

2. A Törvény addig van életben, míg az egész meg nem valósul, és mivel ez még nem történt meg, a Törvény még ma is érvényben van.

3. Ezt az Ige, vagyis Jézus mondta.

4. Te hülyeségeket beszélsz.

Előzmény: kitadimanta (140)
kitadimanta Creative Commons License 2020.07.05 0 0 144

"Az Ezsdrás által megalkotott ószövetségi Tetragrammaton a héber kabbala szerint 72 féle szellemi hatással (Schemhamphoras) rendelkezik,"

A kabbala eleve hibás alapokra épül, de ebbe nem szeretnék ebben a topikban belemerülni, mert csupán mellékszála a történetnek...

 

"A Bibliában megtalálható két "szövetség" magától értetődően nem azonos etika szereppel bír, hiszen az első egy nép számára lett életre hívva, a kítűzött messianisztikus célok megvalósítása érdekében,"

Semmiféle messianisztikus célok nem szerepeltek az "első "szövetségben, amennyiben a 2, 3, és 4, szövetségre gondolsz. Ezek a szövetségek Ábrahámmal (kettő) és Jákóbbal (egy) köttetett méghozzá Él-lel. Az Ószöv Jákób utódait tekinti izraelieknek, egyben kánaániak egyik csoportjának.

Így ezek a szövetségek - a legendák szintjén - Ábrahám családjának és leszármazottainak (többek közt Izrael) jogát biztosították Kánaán területére.

Azt hiszem, nem árulok el nagy titkot, ha Ábrahám-család leszármazottai – midianiták, moábiták, ammoniták, edomiták – kánaániaknak tekinthetők, akkor unokája, Jákób (Izrael) sem lóghat ki ebből a sorból!

Meg egyébként is:

Hós12:2. "…megbünteti Jákóbot az ő útai szerint…." 7. "Kanaánita ő!"

Az ún. Új szövetség soha nem jött létre, mindvégig csak ígéret maradt Jahve részéről:

3M20:24. „Néktek pedig mondom: Ti örökölni fogjátok az ő földüket, mert én néktek adom azt örökségül, azt a tejjel és mézzel folyó földet. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek, a ki kiválasztottalak titeket a népek közül.”

És csak álom maradt a héberek számára, akik Kánaán földjére ácsingóztak...:

Jer3:19. "Azt mondám ugyanis magamban: Miképen tegyelek téged a fiak közé, és adjam néked a kivánatos földet, a pogányok seregének drága örökségét?"

...még Jézus idejében is olyannyira, hogy Jézust, - mint emberáldozat - ennek az ígéretnek a letéteményesének állították be:

Zsid 9:15. „És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.”

Ti. Jahve soha nem kötött senkivel szövetséget, még legenda szintjén sem, csupán ígérgetett. Nem is tehetett mást, hiszen Kánaán földjét Él már réges-rég  Ábrahámnak-Jákóbnak adta, s erről mindenki, még a legegyszerűbb ember is tudott:

Jn 4:12. "Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál, Jákóbnál, a ki nékünk adta ezt a kutat, és ebből ivott ő is, a fiai is és jószága is?"  - Mondta ezt a zsidónak hitt Jézusnak a szamáriai asszony.

 

"ezzel szemben a másodikat a világ népeinek szánta Pál,..."

Egy fenét szánta a világ népeinek! Szó sincs semmiféle világ népeiről...:D

Rm 3:25 „Kit az Isten eleve rendelt engesztelő áldozatul, hit által, az ő vérében, hogy megmutassa az ő igazságát az előbb elkövetett bűnöknek elnézése miatt,” - Ezek a bűnök Jákób/Izrael bűnei:

Rm11:26-27 „…Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.”

1Kor 5:7. „…mert hiszen a mi húsvéti bárányunk, a Krisztus, megáldoztatott érettünk."

Gal 4:5. „Hogy a törvény alatt levőket megváltsa, hogy elnyerjük a fiúságot.”

Gal 1: 3-4. „Kegyelem néktek és békesség az Atya Istentől, és a mi Urunk Jézus Krisztustól,

A ki adta önmagát a mi bűneinkért hogy kiszabadítson minket e jelenvaló gonosz világból, az Istennek és a mi Atyánknak akarata szerint.”

 

..."pogányok önjelölt apostola"

Jó, hogy idézőjelbe tetted... Pál soha nem volt a pogányok apostola. Ez csak félrevezetés!

Előzmény: Istenkeres (107)
Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 143

"A kérdést fordítva is föl lehet tenni:

"Fizikai ismeretekre támaszkodva meg lehet-e oldani kémiai problémát?""

Számomra ez nem tűnik így fordítottnak. Feltételezem, hogy így gondoltad: "Kémiai ismeretekre támaszkodva meg lehet-e oldani fizikai problémát?" Hogy mennyire volt a hasonlatom találó, azon persze lehet vitatkozni, de kár lenne az időt erre pocsékolni...

 

"Egy valamire való vallási vezetőnek minimum isteni kapcsolattal kellett rendelkeznie ahhoz, hogy a tömegek számára elfogadott legyen."

Szerintem ez az "isteni kapcsolat" minden időben kimerült a titkos ismeretek beavatottságában. A zsidók esetében a kabbala helyes ismeretében. A Zsidó Fogalomtár nem véletlenül hangsúlyozza, hogy a manapság elérhető ezzel kapcsolatos irodalmaknak nincsen semmi közük a valódi kabbalához, következésképpen értéktelenek tekinthetők.

Előzmény: kitadimanta (137)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.07.05 0 0 142

Ja és az ÉgőCsipkebokor még ki is maradt :-)

Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 141

Nem, de úgy érzem, hogy erősen megreformálásra szorulna.

Előzmény: polária (135)
kitadimanta Creative Commons License 2020.07.05 0 0 140

"Ő és tanitványai is zsidó emberek a judaista vallás hivei voltak."

Fatális tévedés! Sem Jézus, sem tanítványai soha nem voltak a zsidó vallás követői.

Sem Jahvét, sem Mózest, sem a törvényt, egy szóval semmit nem fogadtak el, nem tartottak be. Ez világosan le van írva a Bibliában is és az apokrifekben is. Ja, és ezt támasztja alá az a történelmi-politikai-társadalmi helyzetkép is, mely Jézus idejére (és a megelőző évezredre) jellemző volt.

 

"Lehet vergődni hogy jézus magyar volt albán román minden csak nem zsidó és akkor én is vergődök a röhögéstől."

Inkább figyelmesen kell olvasni a leírtakat...

Előzmény: polária (104)
Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 139

Nekem ugyanez a véleményem.

Előzmény: polária (134)
Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 138

"Nem logikus elhinni hogy helyettem ádám éva követték el a bünt Jézus pedig helyettem viselte el a fenyitést !"

 

Jézus élete egy kozmikus misztérium volt. Bűntelenül született i.e. 8.02.10-én, mivelhogy a Schemhamphoras kozmikus forrásait felépítő égitestek együttálltak a zodiákusban, azaz a Nap mögé sorakoztak fel a negatív szellemi hatásúnak vélt planéták (Mars, Szaturnusz és Uránusz), aminek következtében úgymond komoly hatáscsökkenést szenvedtek a Földről nézve.

 

Itt megjegyezném, hogy a Szanhedrin tagja csak az lehetett, aki kellő asztrológiai ismeretekkel rendelkezett. Az más kérdés, hogy a hívő tömegeknek ez szigorúan tiltott volt...

 

Jézus természetesen nem az emberek bűneit vette magára a kereszten, hanem az említett planéták negatív szellemi hatásán kívül az akkor még elvileg nem ismert Neptunusz és Plútó negatívnek vélt hatásait is. ITT szemléletesebb! 

 

 

 

 

Előzmény: polária (130)
kitadimanta Creative Commons License 2020.07.05 0 0 137

"Vajon lehetséges-e egy kémiai problémát kizárólagosan fizikai alapismeretekre támaszkodva és ahhoz görcsösen ragaszkodva megoldani?..."

A kérdést fordítva is föl lehet tenni:

"Fizikai ismeretekre támaszkodva meg lehet-e oldani kémiai problémát?"

Azt gondolom, igen, meg lehet... Ti. a Jézus körüli - és általában a bibliai - misztikum csupán teátrális kelléke a történetnek, ókori legendák átiratai, másolatai, s mint ilyenek gyakorlatilag nincs más szerepük a hitetésnél, a megfeleltetésnél.

Egy valamire való vallási vezetőnek minimum isteni kapcsolattal kellett rendelkeznie ahhoz, hogy a tömegek számára elfogadott legyen. Tulajdonképpen ez volt a bizonyíték arra nézve, hogy érdemes az emberek figyelmére.

Előzmény: Istenkeres (95)
kitadimanta Creative Commons License 2020.07.05 0 0 136

"A kulonleges eredetet leirja Lukacs is, a Janos evangeliuma meg az inditaskor mondja, hogy "A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.""

Amikor egy ilyen jellegű kérdést meg akarunk válaszolni nem elegendő csupán a Bibliára hivatkozni, sőt még az ókori írások is kevesek, hanem a mai tudásunkat is elő kell venni.

Ebből kiindulva egy fizikailag-társadalmilag lehetséges megoldást kell keresnünk, s természetesen az ilyen elképzelést támogató verseket.

Ha találunk ilyeneket, akkor a lehetséges  és a leírt dolgok fedik egymást, ekképp elfogadható választ adva a kérdésre.

Az Általad idézett vers nem ilyen... Ezzel nincs semmi baj, mert az ehhez hasonló versek is közölnek valamit, de nem azt, amire jelen esetben kíváncsiak vagyunk.

Más szóval, szükségszerűen pont az ellenkezőjét következteted ki:

"Tehat szo sincs arrol, hogy idezetekkel lehet kimutatni, hogy Jezus test szerinti fia lett volna Jozsefnek, csak azt, hogy a kornyezete igy hitte."

A valóságban éppen az volt a cél, hogy Jézus isteni mivoltát hitessék el az emberekkel, s nem az, hogy Jézus test szerinti fia Józsefnek.

Előzmény: Zsebihal18 (87)
polária Creative Commons License 2020.07.05 -1 0 135

Örülnél ha végetérne a kereszténység ?

Előzmény: Istenkeres (132)
polária Creative Commons License 2020.07.05 -1 0 134

Elképesztő butaság azt feltételezni hogy állat leölése elégetése az Égiek számára figyelemre méltó kedvességünk ! Mire megy isten az ilyen "ajándékkal" ?

Előzmény: Istenkeres (131)
lipovánok Creative Commons License 2020.07.05 0 0 133

Bocsi, egész nap túráztam, de reggel láttam ezt. Ha hazaérek válaszolok kimerítően.

Előzmény: creation of believers (84)
Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 132

Maimonidész az ószövetségi messianisztikus elképzelések Messiására célzott, sőt megjósolta a kereszténység végét és azt is, hogy egyszer rá fognak arra döbbenni, hogyan meg lettek vezetve... (forrás)

Előzmény: kitadimanta (129)
Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 131

Megrázó és semmiképpen nem akceptálható az, hogy ártatlan állatoknak kelljen megszenvedni emberek által elkövetett bűnök bocsánata céljából úgymond, de ennél sokkal megrázóbb és maximálisan elítélendő, amikor ilyen jellegű vallási hagyományoknak emberek válnak szenvedő alanyaivá.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (128)
polária Creative Commons License 2020.07.05 -1 0 130

Nem logikus elhinni hogy helyettem ádám éva követték el a bünt Jézus pedig helyettem viselte el a fenyitést !

Minden egyes ember  s a j á t   magatartásáért felel ez a karma KI MINT VET UGY ARAT ez is szószerint a Bibliában is van. Munkára imára van esély tét !

A messiás / krisztus / Világtanitó/ Felkent / őrangyal  lehfeljebb megtanit valamire ha nagyon odafigyelek és érett vagyok felfogni de HELYETTEM SEMMIT SE csinál.

Ne értékeljök tul. ószövetségi vagy uj zsidó vagy kanadai HÁT NEM MINDEGY ?

Türelem !

kitadimanta Creative Commons License 2020.07.05 0 0 129

"A középkor legnagyobb talmudtudósa, Maimonides (1135/1138 - 1204) azt állította, hogy a kereszténység és az iszlám az ószövetségi Messiásnak, Immánuelnek az eljövetelét hivatott előkészíteni."

Ez érdekes lenne... Ui. nem hinném, hogy Maimonidész egy pogány Messisról álmodott volna...

Már a neve is elárulja, hogy nem a zsidó Messiásról van szó...

 

"Nem csak az országok vezetői járnak a jeruzsálemi Siratófalhoz (Kotel-hez) imádkozni 1999 óta, hanem a római pápák és főpapjaik is."

Csak nem képzeled, hogy Jézus sírjához mennek?...

Előzmény: Istenkeres (79)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.07.05 0 0 128

Monda ez, monda az...mivel lesz jobb egy nepnek, vagy barkinek, ha valaki kinlodva meghal egy kereszten?

Inkabb ultessen novenyt, epitsen hasznos gepet, gyogyitson munkasokat, stb. Ezek hasznos dolgok.

A tudatlan tanulni nem akaro tudatlan marad. A tudni akaronak javul az elete.

Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 127

Gondolom, kezd lassan megvilágosodni sokak előtt, hogy miért is nem került be a kanonizáció folyamán például a Jakab-féle apokrif evangélium a Bibliába...

Előzmény: Istenkeres (126)
Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 126

A Jakabtól származó utolsó idézet értelmében Zakariás pap már akkor tisztában volt azzal, hogy Máriának kell Jézust a világra hoznia és Jézus majdan kereszthalált kell haljon a népe megváltása érdekében, amikor Mária 3 évesen bekerült a jeruzsálemi Templomba.

 

Mária kilenc évet töltött a Templomban a papok és JHVH szolgálatában.

Előzmény: Istenkeres (124)
Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 125

Ez csak egy általam betett idézet, ami egyértelmű ráutalás, de szerinted milyen célból fohászkodnak az ószövetségi messiásvárás kultikus helyén, a Siratófalnál a pápák, főpapok, a Dalai Láma és a világ vezetői 1999 óta?

 

Érdemes-e vajon annak igazolására pazarolni a drága időt, hogy 1 + 1 miért egyenlő (=) kettővel?...

Előzmény: polária (123)
Istenkeres Creative Commons License 2020.07.05 0 0 124

Na de egy kicsit azért kanyarodjunk vissza az eredeti témához...

 

Mária édesanyja Anna, és édesapja Joákim idős emberek voltak ugyanúgy, mit Keresztelő János szülei, Erzsébet és Zakariás. Annának angyali jelenés által tudomására jutotta a Jakab-féle apokrif evangélium szerint, hogy leánygyermekük fog születni, akit az egész világ ünnepelni fog majdan:

 

"És íme, az Úr egyik angyala hozzálépett és így szólt: "Anna, Anna, Isten az Úr meghallgatta könyörgéseidet, te megfogansz és szülni fogsz majd, és áldott kell legyen ivadékod az egész földkerekségen." (Karl Friedrich Borberg professzor: Die apokryphischen Evangelien und Apostolgeschichten, Erste Hälfte - Stuttgart, 1840., 26. old. -saját fordítás)

 

A fenti mondatból én azt a számomra logikus következtetést vontam le, hogy az "Úr egyik angyala", azaz a Schemhamphoras  megjelenésével hozható kapcsolatba Mária megfogamzása. Mint tudjuk, Mária Jézus születése előtt ~14-15 évvel  fogamzott meg. Jézus "bűntelen" születési adottságát szem előtt tartva két nap jöhet csak számításba Jézus világra jövetelére nézve, éspedig i.e. 10.02.03. illetve i.e. 8.02.10.. Bővebben erről itt:

 

Klaus Matefi: A betlehemi csillag és a Schemhamphoras titkai

 

Az itt elérhető tanulmányból megtudhatjuk, hogy miért kellett Jézusnak kizárólagosan i.e. 8.02.10-én megszületnie.

 

A Jakabtól által prezentált mondat természetesen nem jöhetett az "Úr egyik angyala" szájából a valóságban, ellenben szinte biztosra vehető, hogy ez egy szemléletes utalás arra nézve, hogy Mária a Shemhamphoras égisze alatt fogant, és beavatott vallási körök ennek ismeretében jelölték ki őt a világ népei számára szánt Megváltó (Jézus) majdani világra hozatalára is. Ezt Mária további életútja teljes mértékben alátámasztja.

 

Mária megfogamzása a fentiek ismeretében csak i.e. 23.12.18-án történhetett (igazolás a tanulmányban megtekinthető). A keresztény hagyományok szerint Mária "eredendő bűntől" ("peccatum originale") mentesen, azaz negatív szellemi hatásoktól mentesen jött a világra, ami lehetetlenség, mivelhogy Jézus születését megelőzően ez ~272 évvel korábban (i.e. 280.12.09-én) volt CSAK lehetséges, amikorra Mithrász inkarnációja tehető. Mithrász szintén a világ világosságának számított a misztériumvallásban, mint Jézus az Újszövetségben (János 8,12).

 

Na de lépjünk tovább...

 

Amikor Mária egy éves lett, édesapja Joákim ünnepi lakomára hívta meg a papokat, írástudókat, véneket és a népből sokakat. Ennek alkalmából a főpap és a pap áldást mondott a gyermekre, amiben Máriának az örökre szóló isteni elhivatottságára hívták fel a figyelmet:

 

"Joákim odavitte a leánykát a papokhoz, és a papok megáldották őt mondván: ,"Atyáinknak Istene áldja meg ezt a leánykát és adjon neki egy nevet, amit örökké emleget minden nemzedék." – És az egész nép mondta: "Úgy legyen, úgy legyen, Amen!'" - Joákim odavitte a leánykát a főpapokhoz, megáldották őt mondván: "Dicsőséges Isten áldja meg ezt a leánykát, és adjon neki vég nélküli (örökké tartó) áldást."" (Karl Friedrich Borberg professzor: Die apokryphischen Evangelien und Apostolgeschichten, Erste Hälfte - Stuttgart, 1840., 30. old. -saját fordítás)

Anna fogadalmat tett, hogy születendő gyermekét JHVH szolgálatába fogja állítani, ezért amikor Mária 3 éves lett, elvitték a jeruzsálemi Templomba, ahol Zakariás pap az alábbi szavakkal fogadta a leánykát:

"Az Úristen naggyá tette nevedet a Föld minden nemzedéke között: az utolsó napokban nyilvánvalóvá teszi benned az Úristen, Izrael fiainak megváltását." (Karl Friedrich Borberg professzor: Die apokryphischen Evangelien und Apostolgeschichten, Erste Hälfte - Stuttgart, 1840., 32-33. old. -saját fordítás)

Zakariás pap (Erzsébet férje) már ekkor jelezte, hogy Mária lesz Izrael megváltójának az édesanyja. A kislány három éves korától a jeruzsálemi templomban nevelkedett, Zakariás védőszárnyai alatt:

"Későbbi hagyomány, hogy Zakariás nevelése alatt, a jeruzsálemi templomban nőtt fel, mert Istennek volt szentelve." (forrás)

Előzmény: Istenkeres (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!