Keresés

Részletes keresés

12 voltos Creative Commons License 2021.11.22 -2 0 449

azon gondolkodtam hogy a császár vajon látta-e a johnny got his gun c. filmet, vagy az ez alapján készült metallica dalt (one).

vagy olvasott-e lemet? 

Kuusamo Creative Commons License 2021.11.21 0 0 448

Bakker, tegnap belenéztem a 6. részbe, mert ott hagytam abba pár hete...mondom letolom már a maradék 4 részt is, de előtte felfrissítem az emlékeimet...csak hát nem emlékeztem semmire ebből a részből...lehet, hogy azért mert tényleg ennyire érdektelen az egész.

Előzmény: Bateman (443)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.21 -1 0 447

rájöttem!!! az apple azt akarja a sorozattal bizonyítani hogy tud jobbat mint asimov! :)

 

ja a robot furcsa volt, lehet, hogy azzal nyugtatta a lelkiismeretét hogy csak egy klón volt... bár akkor... :)

Előzmény: Bateman (446)
Bateman Creative Commons License 2021.11.21 0 0 446

Illetve Demerzel tette is elég furcsa volt, már az Alapítvány regényekben is benne volt a robotokban a 3 törvény (később Daneel adta hozzá a nulladik törvényt)...

 

 

ez egy sima bosszú volt a papnő miatt Dél felé, aki szerette volna megmenteni fiatal elfuserált önmagát:)

 

ahh, ezer sebből vérzik ez a sori, emiatt egyszerűen nem lehet élvezni, komolyan venni. pedig ez nem egy vígjáték. 

Előzmény: Biga Cubensis (444)
ShaReRe Creative Commons License 2021.11.20 0 0 445

Nekem tetszik. Elso valsag megoldva es anyja es lanya egyutt nyilvan a masodik valsagban hatekony segitsege lesznek egymasnak. Hari a kriptaban, illetve o maga a kripta talan nem jut uj infokhoz, tehat az Oszveres melleloves meg akar ossze is johet. A csaszarsagnak pedig valsz rovid uton vege lesz.

Előzmény: Biga Cubensis (444)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.11.20 0 0 444

Lement nekem is. 

A császáros szál tényleg jó. Ha ez se lenne, még érdektelenebb lenne :)

Az Időkriptás megoldás, magyarázat sem volt rossz, Harris akkor így szerepel továbbra is, bár ezek szerint kb 1-2x látjuk per évad. Illetve az furcsa, hogy a felvétel helyett ez egy "interaktív" Seldon (konkrét kérdésekre válaszol), hogy fogják megoldani, amikor az Öszvér idején mellélő és tök másról beszél, mint a tényleges válság?

Szóval ha jó értem, akkor az évad végén Gaal és Salvor maradtak életben + Seldon kvantumalakja, eltelik 100+x év, a többiek megöregedtek és meghaltak? Ez azért érdekes megoldása lesz az évadoknak, hogy egyes szereplők "átlógnak" majd a következő korra, hogy ne maradjon a néző teljesen (kivéve Seldont) egyedül?

Illetve Demerzel tette is elég furcsa volt, már az Alapítvány regényekben is benne volt a robotokban a 3 törvény (később Daneel adta hozzá a nulladik törvényt)...

 

Hát. Amúgy sajnálom, mert nagyon szerettem volna ha jobban sikerül ez a sori. Önmagában egéssz nézhető lenne, de az Alapítvány névhez nem igazán tudott felnőni. Vagy pedig simán megfilmesíthetlen a dolog, és ha 100%-ban ragaszkodtak volna a könyvekhez, akkor nekünk jobban bejött volna, de más meg nem nézte volna meg, mert hót unalmas/szürke az egész. 

Nagyon nem fogok tűkön űlni a folytatásért, de most úgy látom, azért megnézem, ha kijön ha nem lesz helyette épp 2 másik lebilicselő sc-fi sorozat :)

Előzmény: Bateman (443)
Bateman Creative Commons License 2021.11.20 0 0 443

Végre vége. Olyan, mint az egész sori. Erdektelen.

12 voltos Creative Commons License 2021.11.19 0 0 442

10-es rész: szokás szerint a császáros rész tök jó, a többi meg kínosan rossz

neofrix baszmacs Creative Commons License 2021.11.19 -1 1 441

Soha nem néztem meg egy egyetlen romantikus sorozatot sem.  Most azon kapom magam, hogy egy ilyet nézek, csupán azért, mert a címe az, hogy Alapítvány. Magamtól a harmadik résznél abbahagytam volna, de a címmel megfogtak, nem tudtam nem nézni. Ennyit használtak fel a könyvből: a címét. Bárcsak ne lenne folytatás, mert ha lesz, akkor sajnos azt is meg kell néznem.

(Egy jópont: a nikamadár-vadászatból - ami a könyvben csak pár mondat - szép, kerek történetet csináltak.)

Bateman Creative Commons License 2021.11.18 0 0 440

azért a telepátia fogalmát egyáltalán nem nélkülözi a sci-fi műfaja ezáltal nem is zárják ki egymást.

Előzmény: 12 voltos (439)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.18 0 0 439

igazi scifi! :))))

Előzmény: Bateman (438)
Bateman Creative Commons License 2021.11.18 0 0 438

befolyásolni tudtak. emlékszem, hogy Asimov tökre jól leírta, ahogy mintegy kézzel simítják rendezik az agy felületén a redőket, amelyek a gondolat hullámait terelik. de alapvetően a másik gondolatait látták, ezáltal tudtak tenni a dolgok érdekében ideje korán.

Előzmény: Biga Cubensis (437)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.11.18 0 0 437

Ez szerintem szofiszikáltabb volt. Rávenni nem tudtak közvetlenül embereket cselekvésre, de tudták módosítani az érzelmeiket, hűséget, szeretetet, gyűlöletet, stb. Az Öszvér maga köré gyűjtött embereinek elvileg szabad akarata volt, gyakorlatilag "mesterésgesen" szerették/tisztelték az Öszvért, innen eredtek gondolataik, cselekedeteik. Tehát valami olyasmi, hogy nem azt tudtad elérni, hogy xy ne akarjon halálpálcát, hanem hogy xy megbízzon benned és önként válassza, hogy leszokik a halálpálcáról :)

Előzmény: Bateman (436)
Bateman Creative Commons License 2021.11.18 0 0 436

nem volt. egyetlen ember feletti képességük a második alapítványiaknak és az Öszvérnek volt, hogy tudták mások gondolatait, akaratát befolyásolni (tudtak bánni az erővel, Lucas innen lopta félig az ötletet:)

Előzmény: 12 voltos (434)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.11.18 0 0 435

én nem emlékszem ilyenre. a második alapítványiaiak képessége az volt, hogy manipulálni tudták az érzelmeket, mint az Öszvér. 

Előzmény: 12 voltos (434)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.18 0 0 434

amúgy mi ez a "előre látja a jövőt" misztikus képesség a filmben? a regényben is volt ilyen fantasy dolog?

Bateman Creative Commons License 2021.11.14 0 0 433

én is:)

Előzmény: kaviat (432)
kaviat Creative Commons License 2021.11.14 0 0 432

mondjuk az vicces lenne, ha a többi könyvet is beleraknák az egész sztoriba, az elé és mögé írt sztorikat is.. a trantori kalandozásokat pl.. Trevize pl. a fő kedvencem neki tudnék örülni : ))

Előzmény: Bateman (428)
kaviat Creative Commons License 2021.11.14 0 0 431

bocsánat, ez az én hibám volt : ((

Bateman Creative Commons License 2021.11.13 0 0 428

ha a könyv lenne megfilmesítve egy az egyben, azt páran azért nagyon élveznénk, de biztos bukás lenne:)

Előzmény: 12 voltos (427)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.13 0 0 427

mert ha 1:1-ben a könyv lenne megcsinálva az mennyivel lenne jobb? rossz a film most, akkor is rossz lenne... nem csak a történettel van baj...

Bateman Creative Commons License 2021.11.13 0 0 426

de itt már sok mindent ne vonjunk le a könyvből. 

Előzmény: Biga Cubensis (425)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.11.13 0 0 425

Én úgy emlékszem, ő egy "rebellis" Gaia-lakó volt..

Előzmény: Bateman (423)
kaviat Creative Commons License 2021.11.13 0 0 424

elképzel7ő

 

viszont ami furi, kicsit olyan sw érzet, hogy végülis egy galaxisnyi birodalomról van szó ennek ellenére viszonylag kevés a helyszín (trantor, terminus, anakreon, helicon stb.. fél tucat jó esetben)

Előzmény: Bateman (423)
Bateman Creative Commons License 2021.11.13 0 0 423

szerintem azért van ennyire jelentősen kidomborítva ez a klón császár vonal. mivel a könyvekben is Öszvér egy genetikai mutáció révén lett olyan, amilyen, könnyen lehet, hogy erről szól ez a vonal a soriban. de csak találgatok.

Előzmény: kaviat (421)
kaviat Creative Commons License 2021.11.13 -2 1 422

jaj pajti, ez a ratyizás már annyira gáz szerintem (látom a főni propagandagépezete jól dokgozik). és ráadásúl fél munkát is végeztél, mert buzizás, négerezés mellett már igazán zsidózhatnál is egy kicsit

Előzmény: Lugosi béla a vámpír (411)
kaviat Creative Commons License 2021.11.13 0 0 421

jaja, olvastam ezt az 1 évad 1 szerzon feltételezést, csak nekem elsőre így a cucc elején még nem állt össze.. arra pedig, hogy 8 válság volt a könyvekben már rég nem emlékeztem.. cirka vagy 30 éve olvastam a könyveket, sok mindenre nem emléxem már :)

 

öszvér : ha az egy álklónból lesz az szerintem gyengébb verzió mint ami a könyvekben volt, bár tudom nem szabad már a könyveket számon kérni.

Előzmény: Bateman (413)
Bateman Creative Commons License 2021.11.13 0 0 420

hát csalódás úgy over all. majd lesz más. hamarosan jön az Expanse záró évad.

Előzmény: Biga Cubensis (418)
Bateman Creative Commons License 2021.11.13 0 0 419

hát, de ez olyan laposan jelent meg a filmben, sokkal inkább a személyes bosszúra volt kihegyezve, nem egy holisztikus válság képét mutatták be ebben az évadban. béna volt, na.

Előzmény: Biga Cubensis (417)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.11.13 0 0 418

ilyeneken ne gondolkozz :) ezt csak kettéhasadtan lehet nézni, hogy volt a könyv, meg van ez.

a soribéli Seldon valami öröklétű kiberkvantumszuperember lett, a könyvbéli meg csak felvétel volt.

de ha sikerül elvonatkoztani, akkor vannak jó pillanatai. (de hiányolni én se fogom, ha vége lesz az évadnak)

Előzmény: Bateman (415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!