Keresés

Részletes keresés

bigloui Creative Commons License 2022.11.07 0 0 12

...erősen megdöbbentő számomra  - pláne a fórum nyitó részéről - e ledorongoló, pökhendi stíl (anti stíl).

Nyilván el kerülé T. Figyelmét, hogy e nemes fórumot szennyező gondolatom javaslat volt.

Sosem venném a bátorságot, hogy valamit valakire erőszakkal tukmáljak.

Szerencsére látogatok oly fórumot, hol e hozzáállás még hírből se ismert...

De van végtelen tütelem, tolerancia, kedves csipkelődő humor, segítő készség, stb.

Vettem kalapom, agyő...   

Előzmény: Karger (11)
Karger Creative Commons License 2022.11.02 0 0 11

Miért kellene szervízhez fordulnia, ha van megfelelő rálátása, talpraesett, és felszerelése is van ennek a kis műveletnek a végrehajtásához. Ez nem atomfizika, csak a szánalmas kis lemez csapágykosárnak a kicserélése valódi csapágyra.

Előzmény: bigloui (8)
Karger Creative Commons License 2022.11.02 0 0 10

A lejjebb berakott képen bekarikáztam a kiszedendő csapágyat. Keress egy olyan csavart vagy rudat ami pont belemegy de nem szorul bele a régi csapágyba, vegyél egy szelet kenyeret és tömjél a csapágy közepébe annyi kenyérbélt ami belefér, ezek után jól alátámasztott helyen a rudat rakd bele a közepébe és kalapáccsal tömörítsd a kenyeret, aztán vedd ki a rudat, rakjál bele megint kenyeret, és megint ütögesd meg, a kenyérbél alulról kitolja a csapágyat. Figyelj oda hogy jó helyen a csapágy alatt támaszd alá az öntvényt, mert eltörhet. 

Előzmény: néhai0 (7)
Karger Creative Commons License 2022.11.02 0 0 9

Sziasztok! Elnézést, nem néztem a csoportot, azt hittem ez csak engem bosszant.

 

bigloui Creative Commons License 2022.10.05 0 0 8

Kedves néhai0!

Dacára a bizonnyal meglevő bátorságodnak/szakértelmednek és szerszámozottságodnak

én mégis azt javaslom, hogy fordulj kisgép javító műhelyhez.

Noha ezek kihalófélben vagynak, azért lakóhelyeden csak akad egy!

Itthon szerencsémre van ilyen, velük nagyon jó tapasztalataim vannak.

Kezükbe adám a masinát és a fillérekért beszerzett miniatűr mélyhornyú csapágyakat.

Még aznap fölhíttak, hogy javasolják a "fölső" tűgörgőst is cserélni, amivel egyetértettem.

Megvették a csapágyakat és mindezekért nyolcezer forintot kértek - a szentistványbul nem kértem vissza.

Ha belevágnál, a neten a service manual-os keresésnél kitűnő, jól olvasható robbantott ábrát lelhetsz.

Egyébként olvasád volt netán nyűgömet, s ha igen, nincs valami épkézláb tipped?

Üdvözöl: Nagy Lajos, Tatabánya    

Előzmény: néhai0 (7)
néhai0 Creative Commons License 2022.09.30 0 0 7

Csapágyakat megtaláltam ,csak abban kellene segítség, hogyan kell kioperálni a gyáriakat, ezt a videot találtam, de itt eléggé szét van kapva a gép. https://www.youtube.com/watch?v=-lvxeXwdZXw&ab_channel=AlexSafran

Előzmény: néhai0 (6)
néhai0 Creative Commons License 2022.09.30 0 0 6

Szia, Engem érekelne ez a csapágycsere mert nekem is lötyög de nem tudom hogyan kell kicserélni, youtub-on nem találtam megfelelő videot róla, ha esetleg segítenél benne megköszönném, illetve, hogy pontosan mit kellen beszereznem hozzá.

Előzmény: Karger (-)
bigloui Creative Commons License 2022.09.26 0 0 5

Mottó: fúrási pontosság növelése 

 

Kedves PBD 40 tulajdonosok!

Az én személyes tapasztalataim szerint eme olcsónak egyáltalán nem mondható, barkács kategóriájú (jelzőszín: zöld) masina legnagyobb, 

a mottóban nevesített problémája az, hogy a géptest a függőleges oszlop körül elfordulni képes,

még a géptest úgynevezett rögzített/szorított/stb. állapotában is.

Az idevágó YouTube videók özönét nézegetve szent borzadállyal meredtem

a szóban forgó probléma megoldását megcélozó műszaki megoldásokra.

Töredelmesen bevallom, hogy azokat a bizonyos alsó/felső tűgörgős csapágyakat (én is) kicseréltettem,

miniatűr mélyhornyú párosokra a nélkül, hogy műszaki emberként végig gondoltam volna ennek értelmét.

A csere összesen nem is volt drága, ösmerek itthon egy nagyon lelkiismeretes kisgépjavító műhelyt. (mely kategória olyan, mint a fehér holló...)

Igen, láttam azt a bizonyos indikátor órás, felettébb demonstratív videót is...

Aztán láttam a lángkarddal főfő bűnösül kikiáltott önszorítós tokmány cseréjét méregdrága Schunk tokmányra, stb. 

Hja, (a zenergia válság előtti üdőkbe) egy dajcs barkácsolónak simán fussa ilyesmire... 

Hogy szót szóba végül ne öltsek, tisztelettel érdeklődöm, valamellikőtök látott-e olyan megoldást, mely a géptest elforgását megszüntette.

Ha nem lennék végtelenül lusta, már rég szétszedtem volna a gépet, hogy megvizslassam, milyen megoldást lehetne kidolgozni.

Bár mindég szem előtt kell tartani, hogy ez nem egy precíziós CNC masina, de barkács gép.

Szíves tanácstokat előre köszönöm!

Nagy Lajos, Tatabánya

  

 

 

bottas Creative Commons License 2021.05.12 0 0 4

De azért meg fogom ejteni a csapágycserét.Van esetleg vm más is, ami kellhet hozzá?

bottas Creative Commons License 2021.05.09 0 0 3

Üdv Karger!

Ugyanaz a problémám a géppel. Két hete vettem,most használtam először. 22 mm átmérőjű lyukakat szerettem volna fúrni vele egy szárítóállvány vizszintes elemeihez. Egy teljesen új forstner fúrószárat használtam,kb 20 cm hosszúságút. Leszorítottam az anyagot,kifúrtam a 28 mm mélységű lyukat. Az eredmény: 22,5-23 mm átmérőjű lyuk amibe természetesen lötyög a tipli. Megismételtem más fúrószárakkal is ,hasonló eredménnyel. Nem gondoltam volna,hogy a legalapabb követelménynek sem felel meg egy közel 100.000 Ft-os gép,még ha nem is ipari használatra van kitalálva. Az hogy így kotyog a tengely,mint bíró seggében a lóf..sz. az egy vicc. De amúgy ez nem egy garanciális probléma? Mert ha van valami ami igazán bosszantó,az az ,hogy egy munka helyett a gép szerelésével menjen el az idő.

Előzmény: Karger (-)
Karger Creative Commons License 2020.06.26 0 0 2

Köszi, itt jobb helyen lesz.

Előzmény: illetlenke (1)
illetlenke Creative Commons License 2020.06.25 0 1 1

Már áthelyezésre került, csak a soft még gondolkozik kicsinykét.

Előzmény: ásítósmacska (0)
ásítósmacska Creative Commons License 2020.06.25 0 0 0

Szerintem inkább itt próbálkozz...

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9233320

 

Ebben a fórumcsoportban a fórum működésével kapcsolatos topikok vannak...

Karger Creative Commons License 2020.06.25 0 1 topiknyitó

Az én Bosch PBD 40 oszlopos fúrógépem tokmánya is lötyögött. A javításhoz a tokmányt nem kell leszedni, sem pedig a tokmány feletti csapágyat, hanem azt a görgős csapágykosarat kell kicserélni ami a hajtómű házba van, amibe a tokmány tengely vége belelóg. Ezt a kosarat én 3 darab olyan csapággyal helyettesítettem aminek a belső átmérője 8mm a külső átmérője 12mm. Két darab porvédős kell 3,5mm vastag, és egy darab 2,5mm vastag porvédő nélküli. Én úgy raktam be, hogy 3,5mm-2,5mm-3,5mm, ez egy kicsit kilóg az öntvényből, de nem baj, mert a tengelyen ami ebbe belemegy van egy hézagoló alátét, ezt el kell távolítani, és így tökéletesen fog futni ha már összecsavaroztuk. Ha ezt a hézagolót bent hagyjuk akkor meg fog szorulni a hajtómű. 

 

A régi csapágy kiszedését is leírom, ha valakid érdekel.

A képen látszik melyik csapágykosarat kell kicserélni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!