Keresés

Részletes keresés

444se Creative Commons License 2021.01.07 0 0 83

Üdvözlök mindenkit.

Van egy kis problémám. Anyukámnak van egy sodastream gépe ami nagyon hamar tönkrement. Szervíz nem tud segíteni, újat meg nem szeretnénk venni. Gyakorlatilag az első palack fele sem fogyott el. 

Van a gépben egy kb.:10 cm-es cső amin a co2 közlekedik. Na most ennek az egyik hollandere eltörött, így a co2 a levegőbe távozik. Lenne valami megoldás, alkatrész, bármi.

Köszönöm ha tudtok segíteni.

[tamkov] Creative Commons License 2020.10.11 0 0 82

A sodastream-es szódagéppel most úgy csinálom a szódát, hogy két palackot használok. Egyikből iszom, de a másik is be van készítve. Mikor az első kifogy a bekészítettre újra nyomok gázt és az lesz az "ivós" palack, a kiürültet meg újra bekészítem. Így nekem már elég erős, persze a vége felé már nem annyira a nyitogatástól.

Közben várom a menetfúrót a patronhoz, hogy fittinget tudjak beleszerelni.

kunberci Creative Commons License 2020.09.20 0 0 81

Nálunk kell a 10 bar nyomás a hagyományos szódás szifonnál, akkor már lehet érezni, hogy van ereje a szódának, egy párszor, akkor is meg kell rázni a palackot. Nekünk nagy kombi hűtőnk van, simán elfér a literes szódás szifon a hűtő ajtajába. 

Előzmény: [tamkov] (80)
[tamkov] Creative Commons License 2020.09.20 0 0 80

Sajnos a porlasztókövem nem fér bele a kupakba:

Bele tudom tekerni a palack nyakába, de ereszt mellette, nincs teflonszalagom most itthon próbának.

Ilyen kupakot rendeltem a végső megoldáshoz, ebbe megy majd a porlasztó:

Egyenlőre hegesztős reduktorról:

Egy levegős nyomásmérővel megpróbáltam beállítani elsőre 3bar nyomást. Érdekes hogy ennek elvileg bar skálája is van, de úgy néz ki nem azt mutatja. A levegős szerint ez 3bar:

[tamkov] Creative Commons License 2020.09.20 0 0 79

Ugyanolyan fizetési körülmények között cserélték a Lindet és a Messert is.

Szerintem csak véletlen a 2030-as palack, Lindenél elsőre olyant kaptam ami leharcolt állapotban volt és csak egy év volt nyomáspróba rajta, másodszor már szóltam hogy valami szépet kérek mert szódagéphez lesz, ne csúfoskodjon :) Na az már 2030-as.

Amúgy a Linde telepen, kifizetem, kimegyünk én kiveszem a csomagtartóból viszem be, már hozza szembe a töltöttet. Állapottal, nyomáspróbával nem foglalkoznak.

Két Messer telepen voltam, mindkettőn majdnemhogy nagyítóval nézegetik a hozott palackot, ott először átvizsgálják, cserélik, aztán kassza.

Sehogy sem találtam szifon patrontartó menetére semmit :(

Több vizes boltban voltam, menetet típusát tudták megmondani, adni sem tudtak semmit rá semmit.

Most újabb elgondolásom van szódakészítésre:

Cserepalackos szóda tetejét letekerem, megtöltöm vízzel, rátekertek egy kupakot amibe bele van szerelve egy porlasztókő (talán azzal könnyebben elnyeletem), azon át beengedem a gázt. Ha készen van, leveszem a kupakot, felteszem a fejet, majd hajtógáznak még ráengedek egy kicsit a csövén át.

Körülnézek mit találok hozzá itthon, mert aliról lassan jönnek meg a cuccok.

Előzmény: kunberci (78)
kunberci Creative Commons License 2020.09.20 0 0 78

1 év nyomáspróba az nulla. Te is 2030-as nyomáspróbás Messer-es palackot kaptál a Linde-s palackod helyett. Én meg teljesen mást hallottam a Messer-nél. Elvileg egymás palackjait elfogadják, cserélik, sőt még a helyi Siadnál is cserélhetik, kicserélik a Magyar szabványos palackokat, nem csak a sajátjukat. 

Igen 11500Ft volt a csere a helyi Messer-es lerakatban papírral, számlával. Itt egyszer cseréltem egy palackot, aminek nem volt beazonosítható a nyomáspróbája. Simán cserélték. Amúgy meg nem itt cserélem a palackokat. Azt már írtam, hogy hova járok. Ott is ugyanúgy kapsz Linde-s palackot is, meg ott is cserélik a Linde-t is. Én a Messer-es palack mellett döntöttem annó. Sőt itt még palackot is vásárolhatsz. Egyforma árban vannak a Magyar szabványos palackok, tehát ugyanannyiba kerül egy Messer-es, és egy Linde-s palack is. Csere is egyforma árban van.

Gondolom, akkor felétek is hivatalosan számlával, papírral cserélik 7-ért a Linde-t? Ne írd meg a választ.

Előzmény: [tamkov] (77)
[tamkov] Creative Commons License 2020.09.19 0 0 77

Szerintem megtöltik és majd valaki megkapja. Valószínű azért is kell nekik a minimum 1 év nyomáspróba. De gondolom nem tartják számon melyik telepről mennyi Linde-t hoztak és annyit küldjenek oda vissza.

Mintha te is írtál volna 12.000ft körüli cserédről valamikor?

(Linde-nél nekem nem néztek sem állapotot, sem nyomáspróbát)

Előzmény: kunberci (76)
kunberci Creative Commons License 2020.09.19 0 0 76

Furcsának találom a kérdést, mert Te is Messer-es palackot kaptál a Linde-s helyett. Gondolom, hogy nem teszi a vitrinbe a Messer a Linde-s palackokat. Mindenesetre én is annyiért cserélem a Messer-es palackot, mint Te a Linde-set.

Előzmény: [tamkov] (75)
[tamkov] Creative Commons License 2020.09.19 0 0 75

Igen, én fejtettem át. Azért nem az osztrákot adom el, mert nem akarok senkivel kib***ni, én meg tudom így is használni.

Én is gondolkodtam 20kg-oson, de az tényleg nehéz meg kicsi a csomagtartóm is, ráadásul pont itt pár km-re volt eladó 2db 10kg Linde.
Van ismerős Linde-nél Répcelakon, aki azt mondta hogy van egy megállapodás köztük, hogy csak a saját palackot cserélik, csak hát a Messer nem tartja be. Messert ez az ismerős sem tudta megtöltetni.

(Majd ha kifogy lehet rákérdek a Messernél ahol kaptam, visszacserélik-e nekem Lindere, bár tele palackért nem akarok fizetni annyit)

Előzmény: kunberci (73)
kunberci Creative Commons License 2020.09.19 0 0 74

Linde-nél nem kérdezed meg a Messer-es palack cseréjét. Messer cseréli a Linde-t, gondolom fordítva is lehet, Linde-nél Messer-t.

Előzmény: [tamkov] (71)
kunberci Creative Commons License 2020.09.19 0 0 73

Az osztrák palackot Te töltötted meg, fejtetted át? 20kg-os palackot én biztosan nem veszek, az már nekünk nehezen kezelhető, cserélhető a kb: 60kg össztömegével. Tudtam volna venni múltkor olcsón 20kg-os palackot kettőt is, de azt nem vettük meg, csak a törpéket. Kocsmáros árulta, szintén szódavízhez, sörcsapoláshoz használta. Azért arra kíváncsi leszek, hogy ez az olcsó Linde-s csere meddig fog így lenni nálatok? Miért nem az osztrák palackot adod el inkább?

Előzmény: [tamkov] (71)
[tamkov] Creative Commons License 2020.09.19 0 0 72

Jahh, így a patron töltése kb. 300ft, szemben a bolti árral ahol SodaStar:2300ft, Sodastream:3000ft.

20kg-os palackkal gondolom még olcsóbb lenne.

Előzmény: [tamkov] (66)
[tamkov] Creative Commons License 2020.09.18 0 0 71

12ért nem akarom megtöltetni, a vevő lehet olcsóbban meg tudja oldani. Még 6kg van benne.

Az osztrákot teletöltöttem, az jó lesz tartaléknak.

Előzmény: kunberci (68)
[tamkov] Creative Commons License 2020.09.18 0 0 70

Valami olcsó, egyszerűt szeretnék, pl.:

Előzmény: kunberci (69)
kunberci Creative Commons License 2020.09.18 0 0 69

Nekünk a két mérőórás Omnireg Oxigén reduktorunk van a szódának.

https://szerszamdoboz.hu/iweld-omnireg-oxigen-nyomascsokkento-230-10bar-5mnrgo23010h-szerszamdoboz.html

Előzmény: [tamkov] (67)
kunberci Creative Commons License 2020.09.18 0 1 68

Most voltunk palackért. Lehet, hogy januártól lesznek majd szigorítások a Messernél, ahogy írtad. Töltesd meg, és add el, ha nem vált be a Messer-es palack.

Előzmény: [tamkov] (66)
[tamkov] Creative Commons License 2020.09.18 0 0 67

Kerestem sima egy mérőórás reduktort, ami bar skálás, de nem találok alin. 

Előzmény: kunberci (65)
[tamkov] Creative Commons License 2020.09.18 0 0 66

Nekem még nincs készen a szifon, a sodastream-es palackokat töltöm a 10kg-osról.

(Végül vettem még egy Linde palackot, a Messer-t meg eladom ha kifogy)

Előzmény: kunberci (65)
kunberci Creative Commons License 2020.09.18 0 1 65

Májustól készítjük a szódát 10kg-os CO-2 palackból literes szódás szifonnal. Most kezd el kifogyni a CO-2 palack. 5 hónap alatt ment el a 10kg co-2. Napi 5-6 liter szóda átlagban. Már 30 bar-ra esett a nyomás a palackban, nemsokára eléri a reduktoron beállított 10 bar-t, onnantól lesz csere.

[tamkov] Creative Commons License 2020.09.08 0 0 64

Tegnap úgy jött ki a napom, hogy ki tudtam cserélni a Linde-nél a palackot és új nyitvatartása is van, így már tökéletes ha délutánra megyek dolgozni. Néztem egyet mikor mondta mennyi lesz: 6500Ft. Előzőleg mikor zárva találtam átmentem a Messerbe, ott 12.000ft-ért cserélék és ráadásul Messert adtak helyette :(

Előzmény: [tamkov] (63)
[tamkov] Creative Commons License 2020.08.24 0 0 63

Marad Linde, majd ott cserélem, csak sajnos rosszkor van a nyitva, munkába menet meg jövet is zárva, külön kell bemennem a városba. Majd megejtem valamikor. Kíváncsi vagyok ott mennyi lesz a csere.

Az osztrák palack megvan, ha tele lesz a Linde megpróbálom áttölteni abba.

Előzmény: kunberci (62)
kunberci Creative Commons License 2020.08.24 0 0 62

Osztrák Messer-es palackoddal mi van? Ki tudtad cseréltetni máshol? Ezt a palackodat is cserélni fogod Messer-esre, vagy viszed majd Linde-hez.

Előzmény: [tamkov] (61)
[tamkov] Creative Commons License 2020.08.24 0 0 61

Köszönöm.

Kár hogy messze vagy, odaadnám az egyik újratölthető patront, savállónak tűnik, az úgyis zsákutca :(

(Közben sikerült egy 10kg linde-s palack, szerencsém volt. Meg volt beszélve este hogy megyek érte másnap. Másnap reggel üzen hogy elvitték egybe mindkettőt. Aztán este üzent újra hogy még meg van ha érdekel, mert a háztól-házig nem vállalta a szállítást. Csak 20km-re volt)

Előzmény: kunberci (60)
kunberci Creative Commons License 2020.08.24 0 1 60

Jobban jársz, ha a gyors-csatlakozó ellendarabja a szódásszifonnal párhuzamos, és nem merőleges. Töltésnél mi rázogatni szoktuk a palackot, és akkor a csövet hozzá lehet fogni a palackhoz. Ebben az esetben a szifonfejen semmiféle átalakítást nem kell végezni. Nálunk csak a patronba lett belehegesztve egy kis 1/4-es menetes cső, amire rá lett loctite-ozva a gyors-csatlakozó ellendarab. Így simán kivehető, és betehető a patron a  műanyag betekerőjéből. Jobb lenne valami saválló anyagból készült patron, és ahhoz egy pici 1/4-es menetes saválló csődarab belehegesztve. Még annyi átalakítás történt a patronon, hogy elöl, ahol kiszúrja a szifon tüskéje, ott nagyobb lyukat fúrtam rá. Kb: 6mm. A gáz csak egy irányba a szifon belseje felé megy, visszafelé már nem jön semmi.

Előzmény: [tamkov] (59)
[tamkov] Creative Commons License 2020.08.23 0 0 59

Jobb híján megpróbálok kunberci megoldásához hasonlót :)

Csak lehetőleg ilyesmi kisebb csatlakozó kilógással:

https://forum.ezermester.hu/download/file.php?id=1471&sid=2011dfc0ec8a3e28d1218b21bddd13a8
Vagy keresni rá valami hollandit, de sehol nem találom mi lehet a menet mérete.
Tudja valaki esetleg?

[tamkov] Creative Commons License 2020.08.19 0 0 58
Előzmény: [tamkov] (57)
[tamkov] Creative Commons License 2020.08.19 0 0 57

"

http://dev2.hu/gumiszoba/szifon.jpg

szerzel/veszel egy olyan palackot, amit a linde visszavált. Ehhez sok sikert. Ha mázlis vagy, sikerül hamar olcson... vagy bérelsz... :)
keresel a közeledben visszaváltót, vagy magad viszed, ilyent kérsz: https://www.lindegas.hu/shop/hu/hu-ig/biogon-c-palack (bármilyen palackot beváltanak bármire, tehát nem szükséges biogon palackot venned...)
veszel élelmiszeripari co2-reduktort, vagy újan 30e ftért, vagy ha van kocsmáros ismerősöd kérd meg hogy a szervizesét kérdezze már meg... én tizenezerért vettem tőle használtan....
veszel pneumatika csövet igény szerinti hosszban.
fogod a szifonfejet, és elviszed egy esztergályoshoz, hogy esztergáljon rá hollandert. withworth menet a fémes végű fej, a műa újat nem tudom.
~15000 ft (volt annó nekem) 20 kg co2. ami azt jelenti 1 g CO2  0.75 Ft. belemegy egy szifonba (2 l) kb 8-10 g. 6-8 Ft  És ez szóda lesz. nem pancs. el lehet gondolkodni, hogy a szódaszteam megérie...
ennyi.
nekem két éve ez a technika van, mióta megszunt a visszaválthatós patron, ahogy nézem, kb örökre elég a CO2. jó hír, hogy nem romlik meg...

szerk:
ja a költségek:
palack: 10.000
csere: 15.000
reduktor: 12.000
pneumatika cső: loptam
hollander: 1 kocka sör , 5000-6000 ft.
Örökre jó
"

m54-b Creative Commons License 2020.08.09 0 0 56

Az a "NASA" csizma sem kutya, a 3D textillel :-)))

Előzmény: [tamkov] (55)
[tamkov] Creative Commons License 2020.08.09 0 0 55

Rákerestem kíváncsiságból mi is ez.

Hát elég durva az a 10x16g-os eldobható patron 10.000ft-ért...

Előzmény: m54-b (53)
m54-b Creative Commons License 2020.08.08 0 0 54

Találta --> találtam

Előzmény: m54-b (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!