Keresés

Részletes keresés

Polimanus Creative Commons License 2020.05.30 -1 1 352
nyman Creative Commons License 2020.05.30 0 2 351

Te megint nem tudsz szöveget értelmezni.

 

Ezt is írta: "Aki meg csak erre képes,"

 

A példádban valaki mást is tudott, de a szalagot akarja csinálni.

 

Én (is) azokat ostorozom, akik mondjuk nem tudják kifizetni a rezsit, vagy sírnak, hogy nincs pénzük. De ha nem panaszkodik, és hobbiból csinál valamit, amivel alig keres, az az ő dolga.

 

Nem kell elhinni, de a mostani jövedelmem kb. harmada, mint ami 12 évvel ezelőtt volt. Akkor a munkaadóm nem hogy a lakbért, de még a premium kábelTV előfizetést és a bejárónőt is fizette. A fizetésem 10%-at nem költöttem el, pedig rendszeresen, hetente többször jártam étterembe. Igaz ez Mo-tól 8000 km-re volt, ahova nem is mentem volna kisebb csomagért. 

 

A mostani dolognak éppen más előnye van, de a fizetésre a körülményekhez képest nem panaszkodom.

 

Ugyanakkor ha az lebegne előttem, hogy nem tudom kifizetni a villany v. a gázszámlát, akkor ezen azonnal változtatnék, vagy keresném azokat a lehetőségeket, amivel léphetnék.

 

Ezt a gondolkozást hiányolom a síránkozokból. 

 

Azért havonta 1x, 2x megkeresnek külföldről is. Pont tegnap is jött egy német lehetőség. De valahogy többet ér a család. Ezek projekt melók, 1-2 év, tehát nem lehet berendezkedni családdal, illetve sok esetben a cég azokat a plusz költségeket nem is fizeti. Mondjuk pont No az, ahol hétfőtől-péntekig is ki lehet menni. De ettől függetlenül van ami fontosabb az életemben.

 

Előzmény: füstikecske (349)
martinaxe7 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 350
füstikecske Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 349

Te fogyatékosnak nevezed azt az 1+ millió embert, akik szalagmunkát, egyszerű szakmunkát végeznek?
A másik mélyszegényes topikban volt pár éve egy fazon, aki feladta jól menő vállalkozását és beállt egy 3 műszakos szalagmunkára.

Ásítómacs, Mesrine, meg a kőműves vállvetve állították, hogy a fazon jól döntött.

Nem tudom, te akkor ott voltál-e...

Előzmény: Cabron01 (345)
csalánfakutató Creative Commons License 2020.05.30 0 2 348

Aki meg sem próbál kitörni abból, hogy szalag mellett minden nap 8 órában ugyanolyan eszközbe ugyanolyan szöget ver be, és ez a munkája, az nem fog sok pénzt keresni. Aki meg csak erre képes, az fogyatékkal él, ezt merem állítani, az viszont már egy egészen más kategória.

 

 

+1

 

 

Előzmény: Cabron01 (345)
csalánfakutató Creative Commons License 2020.05.30 0 1 347

Pontosan!

 

De ugye egyszerűbb szörnyülködni meg másokat hibáztatni a saját hanyagság, nemtörődömség  miatt.

Előzmény: Cabron01 (341)
csalánfakutató Creative Commons License 2020.05.30 0 1 346

Ha lesz rá időm, belepillantok online - a többi részébe is.

 

Gyanítom hogy ez is olyan "szenzációhajhász"  műrettegés, amivel a nyugati közönséget el lehet borzasztani...

 

 

Előzmény: püfffneki (339)
Cabron01 Creative Commons License 2020.05.30 0 1 345

Semmi extra. Életmód váltás, újrakezdés egy már bebetonozott, működő, jóléti helyzetből. Semmi más nem kellett hozzá, mint egy hozzáállás, hogy nem az állam szégyene, ha nem tudom fizetni az áramot, a vizet, a fűtést, hanem elsősorban az enyém. Ehhez bizony kellett időnként "megalázó" munkát is végeznem.

 

Bizonyítanom kellett, ahol nem ismertek, ahol nem tudták, hogy milyen minőségben végzem a munkám, valamint az sem volt mindegy, hogy mennyi pénzért mi volt az elvárás és ehhez képest én képes lennék-e többet nyújtani több pénzért. Ehhez viszont ki kellett hozni a maximumot magamból, amibe még nem kell beleőrülni. 

 

Aki meg sem próbál kitörni abból, hogy szalag mellett minden nap 8 órában ugyanolyan eszközbe ugyanolyan szöget ver be, és ez a munkája, az nem fog sok pénzt keresni. Aki meg csak erre képes, az fogyatékkal él, ezt merem állítani, az viszont már egy egészen más kategória.

Előzmény: füstikecske (344)
füstikecske Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 344

És elmondod?

Előzmény: Cabron01 (343)
Cabron01 Creative Commons License 2020.05.30 -1 1 343

Ezt mondta ő is. :)

Előzmény: füstikecske (337)
Cabron01 Creative Commons License 2020.05.30 -1 1 342

SEMMI köze az államnak a magánvagyonhoz püffi. Max. arra kötelezhet, hogy irtsam ki a parlagfüvet a portáról, ne álljon a dzsumbuj, de hogy ha én áram, tv, telefon, internet nélkül AKAROK élni, az az én dolgom. Vagy, ha megveszek egy ilyen ingatlant, hogy a magam szájízem szerint alakítsam, dolgozok vele egy csomót, az megint csak az én dolgom. Semmi szégyen, semmi megalázó nincs benne.

Előzmény: püfffneki (339)
Cabron01 Creative Commons License 2020.05.30 -1 1 341

És? Ha van egy falusi házam, és ÉN hagyom lepusztulni, az mégis kinek a hibája? Vagy egyszerűen kihaltak belőle az emberek és lepusztult a porta magától. Valaki fantáziát lát benne, megveszi, felvirágoztatja a saját szája íze szerint. Semmi megalázó nincs benne. 

Előzmény: püfffneki (339)
nyman Creative Commons License 2020.05.30 0 1 340

OFF

Hát én ezt leszarom. Jobban zavar, amikor arról hazudoznak a ballib oldalon, hogy mekkora diktatúra van.

 

Azért ezt a sorozatot egy szűk réteg nézi. 

Előzmény: püfffneki (339)
püfffneki Creative Commons License 2020.05.30 -2 1 339

Ha követnéd a sorozatot akkor tudnád, hogy a vadon az a nehéz körülményeket akarja jelezni.

Szibéria , sivatag, északi hideg tájak , a modern eszközök nélküli kezdet.

Hogy csinál ilyen helyzetben hajlékot , komfortot magának aki ezt vállalja.

Na ebbe illsztették a magyar falusi házat.

 

Még csak nem is tanyát.

Előzmény: nyman (332)
nyman Creative Commons License 2020.05.30 0 1 338

Igen. Ez volt a mellékszál. 

 

Ezt olvastad csak, vagy ennyit sikerült megérteni?

 

Miért lennék ezzel a magyar hangja? Akkor lennék az, ha helyette mesélném el a sztoriját. Szerintem.

 

Az egyén felelős a tetteiért. Pl. az, hogy most itt pofázok az is szabad döntés, de pl. tanulhatnék nyelvet is ez idő alatt. 

Előzmény: füstikecske (337)
füstikecske Creative Commons License 2020.05.29 -2 0 337

Én simán el tudom képzelni, hogy Cabron01 olvtárs rossz lóra tett - hogy a lóversenyes példánál maradjunk - utána meg a szabadidejét feláldozta, hogy valamennyire egyenesbe jöjjön"

 

Majd ő elmondja, ha akarja.

Előzmény: nyman (336)
nyman Creative Commons License 2020.05.29 0 1 336

??? Saját sztorikat mondtam el.

 

Ha neked az 1-2 mondatos mellékszálból csak az jön le, hogy el akartam mesélni más sztoriját, akkor neked tényleg vmi nagy baj van a nyakad felett. 

Előzmény: füstikecske (334)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.05.29 0 0 335

Az akár el is ihattam volna űgy gondolat szinten bejött egy pillanatra, akkor, a ikor a szocik az 1% os vagyon, ingatlan adó tervükkel bepróbálkoztak.

A cigiről is van egy jó emlékem, 86- ban a feleségemmel egy Sokszínű Balkán, ( inkább sok szagú volt ) társasutazásra jelentkeztünk.

A nejem kolléganője lehidalt a 40 000 res részvételi díjtól, mire ő azt mondta, ez a ból van, hogy mi nem dohányzunk.

Erre ő előkapta a Sharp szalagos kalkulátort, osztott, szorzott aztán csöndben elhallgatott.

Az iskolapad koptatásból nekem is kijutott, mert az alap szakmám elvégzése után már esti sulikba jártam.

A MOM ban pl. azért iskoláztak be másodszakmára, hogy univrzálisabb fregoli embereik legyenek összetettebb szakmai munkákra, amiért a bérre 10% másodszakma pótlékot adtak.

 

Előzmény: nyman (333)
füstikecske Creative Commons License 2020.05.29 -1 0 334

Te vagy a magyar hangja?

Szerintem hitelesebb, ha ő mondja el.

Előzmény: nyman (321)
nyman Creative Commons License 2020.05.29 0 3 333

Azt a pénzt el is szórakozhattad volna. Mennyiszer be lehetett volna rúgni belőle. :)

 

Van egy általános iskolai osztálytársam. Padtársak is voltunk. A suli után egy darabig nem találkoztunk, de az egyik osztálytalálkozóra eljött húsz év után.

 

Ha úgy nézem, ugyanonnan indultunk, ugyanazt az oktatást kaptunk. Mivel egymás mellett is ültünk, az sem mondható, hogy nem ugyanabból a szögből, távolságból néztük a táblát. Technikából meg oroszból jártunk másik csoportba, de nem hiszem, hogy ez vízválasztó volt.

 

Na ő például velem akarja megvívni időnként az osztályharcot. A középiskolát otthagyta, majd "disszidált". Alkalmi melókból élt, de azért jó néhány országot bejárt. Kalandos élete volt. Cigizik, iszik, füvet szív. Az nagyon betett neki, hogy amikor megjegyeztem, hogy aki cigizik, az nekem ne sírjon. :)

 

Valamilyen formában izgalmas élete volt, de ne én legyek már a hibás azért, mert én azidő alatt, amikor a tengerparton csövezett valahol én az iskolapadot koptattam. A munkaadók persze folyton lehúzták, mert addig amíg a főnöke minden évben vett egy X5-ös BMW-t, ő csak négy órára volt bejelentve. Az is az én hibám, hogy aláírt egy ilyen szerződést.   

 

Egyébként szépen dolgozik. Néhányszor adtam neki a ház körül munkát. De folyton politizált én meg rendszeresen elmondtam neki az ellenkező véleményem. Két éve úgy volt, hogy jön megint pár napra dolgozni, de azután fogta magát összeszedte a cuccokat és elment. Szerintem a cigis megjegyzésem volt az egyik. :)  Én meg azóta nem hívtam...

Előzmény: oregbeatsuhanc (329)
nyman Creative Commons License 2020.05.29 0 1 332

" Méghogy vadon. Ez nagyon megalázó"

 

Miért megalázó? Mo-n is vannak elhagyatott részek. Nem tudom hol forgatták, de lehet, hogy minden rendben van vele.

Előzmény: püfffneki (325)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.05.29 0 0 331

Az átkosban könnyen le vándormadarazták azt, akinek a munkakönyvében jó pár bejegyzés volt, pedig ez azért is megesett, mert már nem érezte, hogy tovább tud- e fejlődni, elég érdekes- e az a munkahely.

Szerintem, aki ezt követte sokkal többet látott, több rétű tapasztalatot is szerzett, mint aki onnan ment nyugdíba, ahol a pályát kezdte.

Előzmény: Cabron01 (327)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.05.29 0 1 330

Putriboró ? Ja nem,az Angliában van.

Előzmény: püfffneki (326)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.05.29 0 0 329

A feleségem szokta emlegetni, hoy még diák korában eljárt egy német tanárnőhöz tanulni a szabad idejében, saját költségére.A tandíjat az ösztöndíjából ás a postai csekk leszámolásért kapott pénzből fedzte.

Atán később ez a plusz tudás évtizedeken át kamatozott, amikor a munkahelyein kapta a fizetése mellé a nyelvpótlékot.

Amikor utolsó éves tanuló voltam megjelent egy OTP-s nő a suliban ifjúsági takarékbetét nyitásra biztatva. 69 ben a max. havi 400 Ft- os befizetést vállaltam az ösztöndíjamból, úgy,hogy még nem dolgoztam.

5 évvel később ebből a megtakarításból, a keresetemmel együtt 40 000 Ft- ért vettem egy szentendrei építési telket, amire 10 évvel később a feleségemmel egy házat építettünk a saját erőnkből.

Előzmény: nyman (321)
Cabron01 Creative Commons License 2020.05.29 0 2 328

Legyen megalázó a hülye angolnak, ha egy bármilyen ország bármilyen falusi környezetét vadonnak értékeli.

Nagy eséllyel a lakhelyemet is vadonnak érezné, miután bárhová lép, bármikor fejen szarhatja egy fecske. :) 

Előzmény: püfffneki (325)
Cabron01 Creative Commons License 2020.05.29 0 2 327

Nem, nem arról volt szó, hogy rossz lóra tettem, sőt, végül bejött, amit elképzeltem/elképzeltünk. Inkább a szopás lehetséges mértékét nem mértük fel jól, plusz utólag azt mondom kicsit türelmetlenek voltunk. De túl vagyunk rajta, kerestük a lehetőségeket, ahogy mondod. 

 

Előtte mindkettőnknek volt már egy szintén sok munkával, áttanult éjszakával felépített élete, és újra kezdtük más vonalon, mert már nem boldogított az, amiben voltunk. Másként képzeltük el az életünket, amihez újra kellett mozgósítani az erőforrásainkat, de mi akartuk így, csak nem volt kellően átgondolt. 

De ebből is tanultunk, ami előrébb vitt.

Előzmény: nyman (321)
püfffneki Creative Commons License 2020.05.29 -1 0 326

Sajnos nem emlékszem a falu nevére.

Előzmény: csalánfakutató (322)
püfffneki Creative Commons License 2020.05.29 -2 0 325

Na pedig volt itten 10 év szárnyalás.

Mo jobban teljesít ment ezerrel a plakátokon.

És akkor nem sértő magyarként azt látni, hogy vadonnak érez egy angol?

 

Olyan stadionunk van, hogy a napra lehet nézni de rá nem annyira tündököl.

 

Mi vagyunk középeurópa ékköve. Méghogy vadon. Ez nagyon megalázó.

Előzmény: csalánfakutató (322)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.05.29 0 1 324

Lehet, hogy nem is a ló volt a hibás, hanem a patkoló kovács.

Előzmény: nyman (316)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.05.29 0 1 323

"Most előre szólok, hogy majd lelépek tévézni.

A Spektrumon szokom nézni a Vadembereket, és éppen magyar téma lesz benne."

 

Ehhez nekem TV se kell, elég ha felszállok a 3-as, 52-es villamosra, full HD minőségben láthatom a magyar vadembereket, sőt a szavukat is élvezhetem.

Előzmény: püfffneki (306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!