Keresés

Részletes keresés

Corvette22 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 52

Üdv, sziasztok!

 

Pylorus betegség tünetei mik azok? Pl, ha nem zár el kellőképpen, Mit okoz,? mi következik belőle, mert ugye átenged a bélrenszerbe azonnal,,

 

Most is ettem, 10 perce, de már szeles is vagyok, és zuborog a gyomrom, háborog!

 

Lehetetlen, hogy már át is, engedett a gyomrom a bélrendszerbe!

 

Másképp nemtudom megfogalmazni, hogy van ilyen, vagy lehetetlenn?,, vagy van ilyen betegség?

Emiliácska Creative Commons License 2022.10.20 0 0 51

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Hetek óta puffadok folyamatosan, a hasam és a felette lévő rész is teljesen puffadt. Nagyon kellemetlen érzés. További tünteim  kiütések jelennek meg szinte minden nap különböző testrészeimen, lábon, bokán, karon és esetenként a hátamon is. Híztam is pár kilot, amin a diétázás se segít, semmit se tudok leadni belőle. Odafigyellek az étkezésemre, zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok, valamint teljes kiörlésű lisztből készült kenyeret eszek már hetek óta. Voltam ECO-n is,  de ott azt állalpították meg, hogy kivülről minden szervem jól müködik, rendben van. Voltam laborvizsgálatokon is (vér, széklet), de ott is azt mutatják az eredményeim, hogy nagyjából rendben van minden. A családorvosom kizárásos alapon arra tippel, hogy vastagbélgyulladásom van és gyógyszert is írt fel, de még semmi változás sincsen, már egy hete szedem. 

 

 

Köszi a segítséget. 

rengte Creative Commons License 2020.12.30 0 0 50

Helló!
Kíváncsi lennék, hogy történt-e előrelépés az állapotoddal és a vizsgálati eredményekkel kapcsolatban? Ugyanis lassan egy éve közel azonos tüneteket produkálok, csak én nem tudom konkrét incidenshez kötni. Az itt felsorolt vizsgálatok garmadán is átestem, a laktóz intolerancián kívül eddig minden negatív, bár hozzáteszem, hogy jó ideje kerülöm a tejtermékeket, de ha véletlen megbotlok, pont nincs semmi jele. Nálam még az alap testsúlyomhoz képest jelentős súlyvesztés is játszik, amit ingadozva tudok kordában tartani, pozitív irányba fordítani. Olvastam, hogy vita kerekedett a tükrözéses mintavétellel kapcsolatban, gyomortükrözés során az én esetemben is vettek mintát a doudenumból cöliákia kivizsgálása végett, de külön vékonybél tükrözésem nem volt. Egyelőre utolsó lépésként kontrasztos hasi/kismedence MR-t javasoltak. A tüneteim néha erősebbek, néha gyengébbek, ezért nem zárom ki, hogy pszichés eredetű, viszont szeretnék minél jobban utánajárni, hogy mielőbb a helyén kezelhessem ezt a dolgot, mert humorérzékem még maradt, de így tényleg elég nehéz létezni. Szóval, ha van még megosztható eredmény/tapasztalat, azt örömmel olvasom. Cserébe én is megosztom, hogy mire jutok.
Köszi!

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.04 -1 0 49

Majd fogsz.  -De így nem annyira vicces...-

Előzmény: Anonym08 (47)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 48

Köszi, tisztában vagyok vele xd

Anonym08 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 47

Az mi?

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.04 -1 0 46

Maydfoxx! :))

Előzmény: Anonym08 (45)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 45

Sosem szedtem gyógyszert. Jelenleg sem szedek.

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.04 -1 0 44

Ha izgatott a bél (bármi okból), akkor több nyálkát termel.

 

-Át kell nézetni a rendszeresen szedett gyógyszereid részletes mellékhatásprofilját is!

Előzmény: Anonym08 (43)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 43

Giardiat kizáratom illetve gombára is nézünk valami vizsgálatot. Ha az se működik megpróbálom elfogadni a dolgokat. Hirtelen jött úgymond ez az egész és huzamosabb ideje fenn áll. Furcsa, de hát ez van... viszont a nyálka továbbra is egy olyan dolog ami aggaszt.

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.04 -1 0 42

Vesd bele magad valamilyen sportba. 

Előzmény: Anonym08 (40)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 41
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 40

Illetve azt is hozzá kell tegyem, hogy rengeteget alszom mert akarva-akaratlanul is nagyon fáradt vagyok. Egyébként nem kattogok ezeken a dolgokon, csak úgy simán szarul vagyok. Azt meg lehet valami úton, módon csinálni, hogy vérből úgymond antitesteket mutassanak ki? Mármint, hogy ha valami ellen dolgozhat(?) is a szervezetem akkor azt ki tudják mutatni?

Anonym08 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 39

Azon is elgondolkodtam, hogy bepánikoltam és most minden olyan dolognak sokkal nagyobb feneket kerítek amelyeknek ezelőtt nem.

Régebben is stresszesebb voltam, viszont ilyen jellegű panaszaim ezelőtt sosem voltak. Illetve ami még mérvadó lehet első vérvételnél ezek az értékek voltak magasak kissé: Serum Total Bilirubin, Basophil.

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 38

Volt már, aki homozigóta laktóz-intoleráns volt, s ez csak 44 éves korában derült ki.

Nos.

Depressziós-szorongó-pánikos lett fóbiákkal (főleg emetofóbia!!) és kényszerekkel, alprazolam-függő, atipusos anorexiás, vashiányos.

Előzmény: Anonym08 (37)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 37

És ez a sok-sok dolog amik fenn állnak. Mind-mind lehet pszichés eredetű? Mármint ha mentálisan nem vagyok a toppon ezek lehetnek pszichoszomatikus dolgok?

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 36

Másrészt a rectumon keresztül elég nehéz összeszedni infect. jellegű bajt, hacsak nem történik valamilyen komolyabb mech. sérülés is egyidejűleg...

Előzmény: huangszaboo (35)
huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 35

Post hoc...

 

Nem mindig igaz, nem mindig bizonyító erejű. (fekete macska)

Előzmény: Anonym08 (33)
huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 34

Kontrasztos hasi MR az utolsó vizsgálat...

 

De ha fizeted, kezdheted azzal! :DD

Előzmény: Anonym08 (31)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 33

Viszont én azt az egy dolgot nem értem, hogy ha ezelőtt semmi bajom nem volt illetve minden ehhez a répás dologhoz köthető vissza akkor hirtelen minek kell laktóz, stb.. vizsgálat?

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 32

Laktóz-intol. ügyében genetikai vizsgálat is kell (glutén ügyben sem elég egyféle vizsgálat...)...

Előzmény: Anonym08 (31)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 31

esetleg passzázs vizsgálat, hasi röntgen, kettős kontrasztos vékonybél röntgen, hasi ultrahang, hasi CT/MR?

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 30

IBS csak akkor lehet, ha minden szervi betegség ki van zárva.

 

Vékonybél-endoscópia (és szövettan), ismételt tenyésztések (kiegészítve! -pl.Giardia, etc.) kellenek hozzá.

Előzmény: Anonym08 (29)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 29

Igazándiból a beleimmel van gond. Hogyan lehetne kivizsgáltatni úgy, hogy végre így másfél év után kézzel fogható dolgot kaphassak a dologgal kapcsolatosan? Annyival le lettem tudva, hogy Crohn betegség gyanú illetve, hogy IBS. Ha jól tudom IBS-t akkor mondanak ha nem tudják mi okból van a beleimnek funkcionális zavara.

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 28

Nem ártana igazolni, mert az ex iuvantibus kezelés (döntően bélben ható antibiotikumok használata), kárt is okozhat.

Előzmény: Anonym08 (27)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 27

Az is benne lehet. Olvastam már erről. Viszont abban az esetben mi a megoldás?

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 26

Az is okozhat komoly panaszokat, ha az ileum (és/vagy a jejunum) elveszti valamilyen okból a sterilitását...

Előzmény: huangszaboo (25)
huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 25

A colonoscópot nem szokták bedugni az ileumba a Bauhin billentyűn keresztül. 

Sem az eszköz hossza nincs meg hozzá, sem nem egészséges, hiszen a vékonybél döntő hányada STERIL!!!

Előzmény: Anonym08 (24)
Anonym08 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 24

Megértettem. Egyelőre ott tartok, hogy ha találkozok háziorvosommal vérvétel tekintetében akkor megemlítem neki a dolgokat. Illetve kicsit elbeszélgetek vele, hogy másfél éve áll fenn a dolog, azóta jelentősen romlott az életminőségem stb. Önmagában nem egészséges, hogy folyamatosan nyálas a székletem illetve, hogy kiütéses vagyok. Aztán megállapították, hogy IBS-el küzdök. Hozzá tenném amikor vastag- végbél tükrözést csináltak azt hiszem 15 CM-ig benéztek a vékonybelemig is. Ekkor szövettani mintát nem vettek hiszem az orvos szavait idézve: "felesleges lett volna hiszen odabent minden tökéletes". És akkor ez ennyiben le is lett tudva.

huangszaboo Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 23

A patkóbél(duodenum) felső szakasza gastroscóppal elérhető, de szövettanja (a legtöbb helyen nem vesznek innen mintát, hiszen nyombélfekélyt indíthat be) nem számít kizáró bizonyítéknak gyulladásos

vékonybélbetegség tekintetében.

Előzmény: Anonym08 (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!