Keresés

Részletes keresés

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.04.28 0 0 134

A Linuxval nem több baj van-e min a Windows-al ?

Mert én már hozzászoktam, és semmi kedvem az ismeretlenbe fejest beleugrani 

Előzmény: pk1 (133)
pk1 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 133

Ablakodnál? Szerintem térj át Linuxra.

Előzmény: Okos Árnyék (132)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.04.28 0 0 132

Talán nem OFF !

 

Épen most, hogy felkeltem a szgép. mellől, az ablakomnál ahogyan a radiátor felé hajoltam pár centin múlott, hogy kiverjem a szememet !

 

No most ugye mi tudósok vagyunk, ezért hát arra gondoltam, hogy érdekelhet titeket is: 

Gyakorlatilag a nem idegenkezűség általi szemkiverődésnek van egy konstans statisztikai valószínűsége, ugyebár ?

 

Tehát a nagy számok szabálya szerint, a hosszú életűeknek halmozódik annak a valószínűsége, hogy legalább az egyik szemüket spontán kiverik !

 

Már csak azért is igaz lehet, mert pár éve szintén spontán majdnem kivertem a szememet .

 

szgép. = számítógép

pert2 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 131

Az okos robot megvarta 3-4 keresesemet a konyvtarban, es kitalalta hogy mit keresek, es ezek utan kikereste azokat a konyveket, amiben benne volt amit kerestem. A buta robot meg egyetlen kulcsszo alapjan idelokte nekem az ehhez a szohoz tartozo hirdeteseket.

Előzmény: bakibaby (130)
bakibaby Creative Commons License 2020.07.19 0 0 130

" A kesobbi robotok picit hulyebbek voltak, .ert miutan rakerestem a szomszednak a hutogepjavitora, napokon keresztul hutogepreklamokat kaptam."  - ezt úgy érted, hogy az "okos" robotok tudják, hogy mikor keresel a szomszédnak és mikor magadnak?

Előzmény: pert2 (127)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.19 0 0 129

Jött velem szembe egy palotapincsi. Kapkodva szedte a levegőt, szinte zihált.

Szerintem ez a kutyafajta nem élhet túl sokáig, a légzés szapora üteme alapján.

Előzmény: pk1 (128)
pk1 Creative Commons License 2020.07.14 0 0 128

Talán nem teljesen off: ezek azt mondják, hogy a t éves kutya 16 ln(t) + 31 éves embernek felel meg, nem pedig 7 t éves embernek.

 

Az értelmezési tartomány széleinél azonban van pár mókás dolog.

 

0 éves kutyára ez a képlet nem is alkalmazható.

 

Egynapos kölyök -63 éves embernek felel meg.

 

A 0,144 éves kutya van olyan állapotban, mint a most születő emberi csecsemő.

 

Az egy éves kutya: 31 éves ember (az első hihető érték)

 

És a 105,54 éves kutya éppoly agagstyán, mint a 105,54 éves ember.

 

:o) 

pert2 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 127

En eloszor 2000 tajan talalkoztam robottal az interneten. Artalmatlanul kutatgattam egy szakmai problemara egy amerikai egyetemi konyvtarban, par kereses utan a robot udvariasan felkinalt a kepernyo jobb szelen harom konyvet, hogy benne lehet amit keresek, es a leirasokat nezve kettoben benne is volt, persze 50-100 dollarert meg is lehetett volna rendelni a konyvet. A kesobbi robotok picit hulyebbek voltak, .ert miutan rakerestem a szomszednak a hutogepjavitora, napokon keresztul hutogepreklamokat kaptam. Az igazi intelligens robot majd teljesen atlatja az internetes tvekenysegunket, es jobban fogja tudni hogy mit szeretnenk mint sajat magunk.

Előzmény: pert2 (125)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.09 -1 0 126

Legalább lesz kiket gondozzanak a laboráns robotok.

Csak nővérnek kell őket átképezni, átprogramozni, átidomítani, átnevelni.

Előzmény: pert2 (125)
pert2 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 125

Egyszerubb ka varunk kicsit, nalunk harminc env alatt haromszorosara nott w szaz even feluliek szama, ga ilyen utemben folytatjuk, haromszaz ev mulva mar szinte mindenki megeri a szazeves kort.

Előzmény: újprimavis (124)
újprimavis Creative Commons License 2020.07.02 0 0 124

Nem egyszerűbb ha növesztesz egy olyan kültakarót, mint ami őket megvédi mindentől? 

Előzmény: pert2 (123)
pert2 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 123

Aki hosszan akar elni atoperalhatja magat medveallatkava, bar en inkabb a mammutfenyot ajanlanam.az nemileg meltosagosabb megjelenesu:-)

újprimavis Creative Commons License 2020.07.01 0 0 122

Mi köze van a hitnek a földi élethez? Az egyik fantáziatermék, a másik meg tény. 

Előzmény: aranybarany (121)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.30 0 0 120

Azt bizonyítani definíció szerint nem lehet. :Đ

Előzmény: aranybarany (115)
újprimavis Creative Commons License 2020.06.30 0 0 119

Amúgy ez is lehet a magyarázat: 

"Testüket kemény kutikulapáncél fedi, és azt hidrosztatikus váz feszíti ki."

Előzmény: Törölt nick (116)
újprimavis Creative Commons License 2020.06.30 0 0 118

Szerintem meg olyasmi mint a vírusok fehérje köpenye! 

Mivel a medveállatkák genomja is a sejtek belsejében van, s sejtjei vannak az állat kültakarójának is, a sejtekben rejtőzik a megoldás (persze azt is a genomjuk kódolja). A sejthártya, a citoplazma kell rendkívül ellenálló legyen.

Előzmény: Törölt nick (116)
újprimavis Creative Commons License 2020.06.30 0 0 117

Sok mindenre lehet, de pont erre nem!-:))

Előzmény: aranybarany (115)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.30 0 0 116

Ha kizárjuk a misztikumot, akkor ezt csak úgy tudom magyarázni, hogy az adott DNA szekvencia nagyon stabil a térbeli másodlagos kémiai kötések miatt.

 

Nincs véletlenül mikroszkópos képed?

Mert azon látni lehetne, hogy nem valami hosszú egyenes láncmolekuláról van szó, mint ahogy a legtöbb tankönyvi ábrán látható, hanem egy térbeli gubanc.

 

 

Előzmény: újprimavis (114)
újprimavis Creative Commons License 2020.06.30 -1 1 114

Nem alkalmazkodtak, hanem képesek a genomjuknak köszönhetően minden környezetben meglenni, minden másra káros hatást átélni!  Próbáljátok meg elképzelni, hogyha bedobnak a forró vízbe, vagy egy  minusz x fokú fagyasztó közegbe, akkor nincs rá ideje az élőlénynek, hogy mutálódjon a DNS-e, majd az utódja hátha átvészeli azt a hatást! Neki rögtön be kell illeszkednie s erre csak akkor képes, ha előzőleg létezik ez a képessége! 

Szerintetek a kisérletbe bevont medveállatkák mikor voltak folyékony héliumban, kozmoszban űrsétán, stb? Akkor hogyan alkalmazkodtak hozzá, ha nem voltak már előre úgy kialakulva, hogy azt is kibírhassák? Ez egy adott képesség, ami bár ritkán kerül kipróbálásra, de létezik s fennmarad a genomjukban! Nem valószinű, hogy arra szelektálódott amire jó, de arra is alkalmas, még ha más eredetileg más hatás kivédésre lett jó az adott mutáció. 

Előzmény: aranybarany (109)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.29 0 0 112

Ez kissé misztikusan hangzik, hogy kijavítja a DNS hibáit.

Ha tényleg ez történik, próbáljunk meg tudományos magyarázatot adni a folyamatra.

 

Vegyük figyelembe, hogy a DNS nem valami egyenes lánc, ahol minden bázispárnak csak két szomszédja van. Képzeljünk el egy térbeli gubancot, mint amikor a macska összebogozza a cérnát. Ekkor már a legtöbb bázispárnak több szomszédja is akad, és létezhet egy legkedvezőbb elrendezés az elsődleges és másodlagos kémiai kötések energiája szerint. Ez egy viszonylag stabil energiagödör, amiből nehezebb kibillenteni a rendszert. Ez persze csak egy hipotézis.

 

Ki tud jobb magyarázatot adni bizonyos DNS szekvenciák stabilitására?

Előzmény: aranybarany (111)
aranybarany Creative Commons License 2020.06.13 0 0 106

 

 

aranybarany Creative Commons License 2020.06.01 0 0 105

ksz

Előzmény: hiper fizikus (104)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.06.01 0 0 104

1. keresnek olyan RNS-eket fehérjéket, amelyek változása egyenletes, és ezt mérik az egyedeknél

2. növekvő átlag testhossz, tesrészek hossza, szerveké is pl. fogak kopása, porcok kalcifikálódása, szaru manyisége, testidegen anyagok felhalmozódása, ...stb.

3. differenciált egyedfejlődés mérése: megmérik, hogy 1-5 év alatt menyit fejlődenek az egyes egyedek, majd ezt integráják az idő koordinátára nézve .

4. kiválasztott speciális sejtek öregedését mérik

5. kiválasztott speciális nem csak szerves vegyületek felhalmozódását mérik

Előzmény: aranybarany (103)
aranybarany Creative Commons License 2020.06.01 0 0 103

Például?

Előzmény: hiper fizikus (102)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.31 0 0 102

az állatoknál is ki van kutatva, hogy fajspecifikusan mi jelzi náluk az életkort

Előzmény: pert2 (101)
pert2 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 101

Ha az allatkertben turelmesen kibirtak varni a 90 eves elefantot meg a 150 eves teknost is, az a 400 evnyi capavarakozas is gyorsan elrepul. A fak eseteben konnyebb dolguk van a kormrghatarozpknak, mert csak az evgyuruket kell szamolniuk.

Előzmény: hiper fizikus (99)
aranybarany Creative Commons License 2020.05.31 0 0 100

Ami gyanús, nemgyanús. :))

Előzmény: pert2 (98)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.31 0 0 99

hát ez az: nem bírják kivárni

Előzmény: pert2 (98)
pert2 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 98

Egy picit gyanus ez a kormeghatarozas. Egyszerubb ha egy jeladot tesznek egy gronlandi capaba, es kivarjak.azt a parszaz evet a pontos eletkormeghatarozashoz.

Előzmény: aranybarany (94)
aranybarany Creative Commons License 2020.05.31 0 1 97

Kommentek:

 

"Mi a különbség a hidra, a kobra és a vidra között? A kobra es a vidra fel tud menni a hídra, viszont a hidra nem tud felmenni a kobra és a vidra..."

 

"Aztán olyan állatok jönnek, hogy leesik az állatok..."

 

:D:))

Előzmény: hiper fizikus (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!