Keresés

Részletes keresés

Makkoscipo Creative Commons License 2020.09.24 0 1 17
Makkoscipo Creative Commons License 2020.09.24 0 1 16

Megjött! Működik!

Nálam a HW úgy néz ki, hogy egy Sony FDR-A33-as kamera, KuWFi USB3.0 HDMI 4K60Hz Video Capture HDMI to USB Video Capture Card, ez csatlakozik egy asztali géphez. Az eszközkezelő látja, SKYPE tudja kezelni de az OBS stúdió a fő alkalmazás. Az OBS igényei lehetőleg 7-es generációjú vagy annál fiatalabb I5 processzor e 8G RAM, és gyors HDD és SSD-t használok.

Szumma: megérte.

Előzmény: konicsivar (15)
konicsivar Creative Commons License 2020.08.06 0 0 15

Szia Makkoscipo,
Van valami fejlemény az ügyben?
Megjött a termék? Esetleg  működik is?

Előzmény: Makkoscipo (14)
Makkoscipo Creative Commons License 2020.04.25 0 1 14

Azt már nem mondtad, hogy milyen alkalmazással akarod használni a kamerát. Pedig ez sem mindegy.

Élőzéshez, vagyis stream-elési feledatokhoz (Pl.: youtube élő).

Ha csak videót akarsz rögzíteni, akkor létezik olyan kártya, ami HDMI-ről digitalizál.

A rögzítéshez nem kell semmit vennem hiszen, a kamerában (Sony) van lehetőség rögzíteni, csak vágni kell utána... Az SD kártyát sem kell áttenni hiszen az USB3-on le lehet tölteni...

De ha valami videótelefont akarsz a neten igénybe venni; akkor ahhoz már nem lesz jó.

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB12bBSX7L0gK0jSZFAq6AA9pXaf.jpg

Ezekkel a broadcast porgramokkal működik (állítja az eladó). A kamerában a CCD nagyobb, és jobb képet ad mint bármelyik webkamra, így a képe nem kérdés, hogy jobb lesz, a mikrofonja, mivel van mikroportom, és csiptethető mikrofonom is, sokkal jobb hangú, és nem utolsó sorban, ha nagyon felfejlődök, akkor a vágópult kimenete is lehet a kütyü bemenete...

Szerintem vegyél 1 olcsó webkamerát, és elégedj meg a minőségével. Lehet kapni abból is jobb darabokat.

Végül vettem egy eszközt, már várom, hogy megjöjjön:

https://www.aliexpress.com/item/32991659016.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dPioLdS

Nem mindenben értünk egyet, de hát csak a hozzászólásból ítélni, tanácsot adni nem egyszerű. Azért köszönöm, hogy leírtad a gondolataidat, mert, ismét végiggondolva a dolgot biztosabb lettem abban, hogy mit is akarok. 

Előzmény: XNC (13)
XNC Creative Commons License 2020.04.25 0 0 13

Azt már nem mondtad, hogy milyen alkalmazással akarod használni a kamerát.

Pedig ez sem mindegy.

Ha csak videót akarsz rögzíteni, akkor létezik olyan kártya, ami HDMI-ről digitalizál.

De ha valami videótelefont akarsz a neten igénybe venni;

akkor ahhoz már nem lesz jó.

Szerintem vegyél 1 olcsó webkamerát, és elégedj meg a minőségével.

Lehet kapni abból is jobb darabokat.

Előzmény: Makkoscipo (-)
Celtis Creative Commons License 2020.04.18 0 0 12

Ez mot hogy jön ide? Nem alkalmazást kell letölteni, csak információt keresni azzal kapcsolatban, hogy milyen eszközt érdemes vásárolni. Vagy nálatok fizetős a gugli?

Előzmény: almaéscsutka (8)
schlumberger Creative Commons License 2020.04.17 0 0 11

Én a Banggoodtól szoktam volt rendelni, free mail. Most mintha ez megszűnt volna a kis értékű rendeléseknél, 8-900 Ft szállítási költséget látok. A 22 eFt-os műszer még free, de az 1200 Ft-os Arduino panelkére már 900 Ft-ot ír. Van erről valami infod?

Előzmény: almaéscsutka (10)
almaéscsutka Creative Commons License 2020.04.17 0 0 10

Ez most felejtős az Aliról, mert a légiposta kezelés jelenleg áll Ferihegyen...! Ami jön az a vasút, vagy kamion, de időben sok, nekem a telóm Svédországban landolt a repülővel, onnét jött vasúton. De most már nagyon nagy az átfutási idő, vagy 2 hónap is.

Facebook: Videós technikai kérdés segítség csoport

Előzmény: Makkoscipo (5)
almaéscsutka Creative Commons License 2020.04.17 0 0 9

Itt nem jó helyen keresel, facebook: "Videós technikai kérdés..."

almaéscsutka Creative Commons License 2020.04.17 0 0 8

Igen......a google találat: vagy vírusos oldal, vagy elavult és nem működik, vagy letöltheted 30 dollárért, de akkor se biztos, hogy jó neked....

Előzmény: Celtis (1)
fververvev Creative Commons License 2020.04.15 0 0 7

Csak tipp: ha valamit nem találsz a google-n, akkor valamit elrontottál.

Pár éve ez még szinte 100%-os biztonsággal állítható volt, mára úgy elkúrták a google-t, hogy... No comment. :(

De egy hagyományos kamerából számítógépről távirányítható webkamerát csinálni...

Szerintem esélytelen, különösen elektronikai barkács ismeretek nélkül.

Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de szerintem a hagyományos kamerák nincsenek felkészítve ilyesmire hardveresen.

Az utolsó kamera amit láttam, az IR vezérlővel működött, meg volt egy amit valahogy mobiltól lehetett buzerálni. (Wifi/bt/ir - már nem tudom)

Hacsak nem vagy elektronikaindolgokkal foglalkozó mérnök, én lebeszélnélek róla.

Persze tévedhetek.

Előzmény: Makkoscipo (2)
Makkoscipo Creative Commons License 2020.04.14 0 0 6

Elsősorban a működés szempont, egy tuti darabért fizetnék többet, mint egy jó webkameráért, mert a kamerám optikája és chipje nem összemérhető akár a magasabb kategóriájú webkameráéval. Arról nem is beszélve, hogy másra is jó lehet...

Előzmény: Celtis (3)
Makkoscipo Creative Commons License 2020.04.14 0 0 5

Van itt néhány, ami ígéretesnek tűnik:

https://www.aliexpress.com/i/4000539725033.html?spm=2114.12057483.0.0.6ae4501853iBMf

https://www.aliexpress.com/i/4000437832682.html?spm=2114.12057483.0.0.48b61b44YKhAGK

Vacilálok, jó lenne egy olyan vélemény, tapasztalat, ami megerősít...

...slr... Creative Commons License 2020.04.14 0 0 4

Sokunkat érdekelne. Anno feladtam a keresést és vettem webkamerákat, de ha felbukkanna egy reális árú megoldás, engem is érdekelne!

Celtis Creative Commons License 2020.04.14 0 0 3

Ha kioktatni akarlak, akkor egyszerűen egy let me google for you linket teszek be.

Viszont ha már utánanéztél, és leírod, hogy amit találtál az miért nem jó, az máris egy támpont. Például drága. Mert nekem annal tűnnek a HDMI-s digitalizáló kártyák, legalábbis egy jó webcamhoz képest.

Előzmény: Makkoscipo (2)
Makkoscipo Creative Commons License 2020.04.14 0 1 2

Azt mertem remélni, hogy e közösség valamely tagja használ ilyet, és megosztja a tapasztalatait! "A te barátod a google!" típusú tanácsokat köszönöm! Akár hiszed, akár nem, túl vagyok rajta. Reméltem, hogy az itt megjelenő írások, enyhítik a bizonytalanságomat.

Azért örülök, hogy a kioktatásra van erőd! Jó egészséget kívánok, és várom azok írását, akik használnak ilyen kütyüt!

Előzmény: Celtis (1)
Celtis Creative Commons License 2020.04.14 0 0 1

Miből gondolod, hogy itt több vagy relevánsabb válszt kapsz, mintha a google keresőt kérdezted volna?

Woorim Epsom Creative Commons License 2020.04.14 0 0 0

VIDE0

Makkoscipo Creative Commons License 2020.04.13 0 0 topiknyitó

Tisztelt Topictársak

Egy hardware-t keresek, amely egy HDMI kimenetű kamerából webkamerát csinál. Itthoni munkához kellene, van egy Sony videókamerám HDMI kimenettel, és jó lenne használni a zoomot, és egyébként is sokkal jobb képet lehetne így csinálni, hiszen a képalkotó rendszere sokkal jobb, mint egy webkameráé, no meg a gépemben nincs webkamera.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!