Induljunk ki abból a feltevésből, hogy az eseményhorizonton belül a részecske helye és lendülete határozatlan. Viszont a tömegét képzeljük el az eloszlás tömegközéppontjában.
„Nem vonatkozhat rá a fénysebesség felső korlátként.”
Egy hullámfüggvény, ami az összes lehetséges állapotot egy-időben reprezentálja, (korreláció) az kvázi mozdulatlan, vagy abszolút mozdulatlan állapotról informál? Mert ha a valóságban nincs abszolút mozgás, és abszolút mozdulatlanság, akkor abszolút sebesség sem lehet a c.
Induljunk ki abból, hogy a 4D téridő dinamikus, vagyis tágulni, zsugorodni, görbülni képes. Miként lehet ennek a téridőnek eseményhorizontja? Ha eltekintünk a nulla időponttól és a Planck időből és távolságból indulunk ki, akkor egy mini feketelyuk eseményhorizontját vehetjük alapul, vagyis azon kívül nincs más esemény. Miből áll ez az esemény? Térből, időből, energiából, ami tömeggé konvertálható. Na és a dinamikából, a mozgásból, ami a tér és idő létének feltétele. Amikor a gravitációt szeretnénk kvantálni, ez a jelenlegi kiindulási alap. De kérdezem tisztelettel, hogy a világmindenség teljes energiája, nulla uszkve végtelen, belefér egy mini fekete lyukba?
Induljunk ki abból a feltevésből, hogy az eseményhorizonton belül a részecske helye és lendülete határozatlan. Viszont a tömegét képzeljük el az eloszlás tömegközéppontjában. (Később az elgondolást lehet alagút effektussal is bővíteni, vagyis az eseményhorizont mőgé zárt részecske legyen valamilyen valószínűséggel a horizonton kívül is megtalálható.)
Δx Δp = ħ/2
r = 2Gm/c2
Δx = 2r
m = c2 (Δp)2/2
Keressük az egyenletrendszer megoldását.
Kérdés: véges tömeg tényleg össze tudja húzni egyetlen pontba önmagát?
Mit mond az áltrel és a kvantumelmélet egyesítése?