Keresés

Részletes keresés

luci87 Creative Commons License 2023.01.28 0 0 573

Biztos lelehet majd ezt is szedni,mint a tobbi hasonlot..

Előzmény: Ashley-d (572)
Ashley-d Creative Commons License 2023.01.27 -1 1 572

Nagyon ütős lesz a bemutató alapján.

Kár, h csak fizetősen lesz nézhető😒

Törölt nick Creative Commons License 2022.10.20 0 0 571

Jövőre folyatódik a sorozat, de az RTL+ -on (nem a most ismert csatorna, hanem az RTL új streaming platformja).

https://sorozatwiki.hu/hirek/3-uj-magyar-sorozat-es-1-uj-evad-erkezik-az-rtl-uj-fizetos-streaming-szolgaltatasara-az-rtl-ra/

schanc Creative Commons License 2021.09.11 0 0 570

https://sorozatwiki.hu/hirek/a-televizios-ujsagirok-dijan-a-mintaapak-lett-a-legjobb-napi-sorozat-3-dijat-nyert-a-mellekhatas/

 

3 díj meg is lett, a legjobb heti sorozat mellett Sztarenki Dóra és Barta Ági is nyertek!

Előzmény: schanc (568)
Matyi_67 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 569

schanc Creative Commons License 2021.08.10 0 0 568
derek Creative Commons License 2021.07.05 0 0 567

Ma elkezdték forgatni a második évadot!

schanc Creative Commons License 2020.06.22 0 0 566

Még egy évadon keresztül szidhatjuk Adorjáni Bálint színészi munkáját :D

Előzmény: schanc (565)
schanc Creative Commons License 2020.06.22 0 1 565

Jaj, de jó hír! A Mellékhatás folytatásának nagyon örülök. Megérdemli a sztori :)

Előzmény: Ilhilla (564)
Ilhilla Creative Commons License 2020.06.22 0 0 564
Apádfüle Creative Commons License 2020.06.08 -1 0 563

Igen, ezt tudom, de akkor is hülyeség. A nyelvérzékem tiltakozik ellene.  A nézettség azt jelenti, hogy hányan nézték meg a műsort. Ezért nem tudok megbarátkozni ezzel a statisztikával.
(Maga a statisztika meg egy nagy bűvészmutatvány, ezt több évtizedes szakmai tapasztalattal a hátam mögött mondhatom. Csak általában nem a nyelvérzékemet sérti.) ;)

Előzmény: Mlle. Grenelle (560)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.06.08 0 0 562

Emiatt nem változtatnak a mérési metóduson. 🙂

 

A második évadot kötve hiszem, hogy idén leadják - tudtommal csak ennyi készült el, amennyit láttunk.

Előzmény: Beavis Butt-Head (561)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.06.08 0 0 561

Nade ebben pont nem volt reklámszünet... :-D

 

(Én is arra gyanakszok, hogy ez a maradjotthon dolog is sokat segített a sorozatnak... a második évadot szerintem elkezdik majd úgy nyomni ősszel, hogy karácsony előtt vége legyen... és azért az első elég jól megágyazott neki ahhoz, hogy ne hasaljon az se akkorát.)

Előzmény: Mlle. Grenelle (560)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.06.08 0 0 560

Mert csak az egyenes adásban számolják a reklámokat.

Előzmény: Apádfüle (559)
Apádfüle Creative Commons License 2020.06.08 -1 1 559

"...vagy megnézték neten előre a részt?"

 

Én erre tippelek. Elég izgalmas volt ahhoz, hogy aki tehette, rögtön megnézte a folytatást. /Én is rontom a statisztikát./  :)
Ezért nem is értem, nincs benne semmi logika, hogy "nézettségen" csak azt értik, aki az élő egyenes adást nézi.

Előzmény: schanc (557)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.06.08 0 0 558

Ha csak a számokat nézik - egyáltalán nem biztos, hogy lesz második évad... 😞

Előzmény: schanc (557)
schanc Creative Commons License 2020.06.08 0 0 557

Számomra teljesen váratlanul a leggyengébb nézettsége a záró epizódnak volt. Amíg az elmúlt hetekben stabil top10 volt mind a teljes lakosságban, és annál általában picit jobb a 18-59-ben; a múlt héten 15. volt a teljes lakosságnál (alig több, mint 300ezer nézővel), és 18. (!) 18-59-ben. Ezt nagyon sajnálom.

(Ennyien kimentek a jó időben, vagy partyztak - vagy megnézték neten előre a részt?)

GPS Creative Commons License 2020.06.08 0 0 556

 

Nagyon jó hasonlat :-))))

 

Különös tekintettel arra, hogy a nyomozók első kérdése ilyenkor az, hogy:

 

- Konkrétan és személyesen kire is voltak bízva ezek a biológiai anyagok?

- Hát a Marci kollégára, a laboránsunkra

- Na hozzák csak be gyorsan egy kis kihallgatásra ezt a Marci-kollégát.

 

Szerinted hány perc kéne ahhoz, hogy a Marcikánk beszarjon a nyomozóktól és mindent bevalljon.

Akár még a régebbi maszekolásait is?

:-)))

Előzmény: Beavis Butt-Head (555)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.06.08 0 0 555

Marcinak ez olyan, mintha valakit azért akarna feljelenteni, hogy az kamu drogot adott el neki...

Előzmény: GPS (553)
Ilhilla Creative Commons License 2020.06.08 -3 0 554

Apus simán elhiszi, Zoltán nagyon is, az új főnök szintén, hiszen ki akarna botrányt a magánkórházban? :-)

 

A laborosnak csak van annyi esze, hogy nem a rendőrségre, vagy a sajtóhoz szalad, mert akkor elveszti a munkáját és annyi lenne, mintha saját magát jelentené fel!

Előzmény: GPS (553)
GPS Creative Commons License 2020.06.08 0 0 553

 

- éppen végre akarta hajtani a pár akaratát,

 

Aha. Csak pont nem ért rá, gondolta "Ráér az később is". És akkor döbbent rá, hogy nincs mit megsemmisíteni.

 

Jó mese... bár amilyen lúzer, ebbe is belebukna pár keresztkérdés után.

.

Előzmény: Ilhilla (552)
Ilhilla Creative Commons License 2020.06.08 -2 0 552

Nem értettél meg: 

 

- éppen végre akarta hajtani a pár akaratát, DE gyanús lett neki a tokon lévő -más kézírású-  felirat, ezért meggyőződött annak tartalmáról! 

 

Az más kérdés, hogy miért ennyivel a nyilatkozat után, de ezt is ki lehet magyarázni, ha van egy kis esze! 

Előzmény: GPS (551)
GPS Creative Commons License 2020.06.08 0 0 551

 

...és egy szóval sem kell említenie az általa elkövetett "cserét", pláne ha megőrizte az eredeti nyilatkozatot Katáék aláírásával.

 

Nana - a pár nyilatkozata (határozott utasítása) az volt, hogy semmisítse meg az embriókat.

Ha ő ezt végrehajtotta (volna) - akkor hogyan reklamálhat később, hogy nincsenek meg az embriók?

 

Mégis hogyan lennének meg - ha ő szabályszerűen járt el?

 

Az nagy bukfenc lenne neki, hogy be kell ismerje, hogy bár szigorú szabály van az embriók kezelésére - ő ezt a szabályt megszegte és (bár szerinte nemes célra) - de elkezdett maszekolni idegen embriókkal.

 

Ilyen alapon akár el is adhatta volna az embriókat pénzért (ha már úgyis megszegte a megsemmisítési utasítást) - tehát akár bűncselekmények számító tettet követett el.

 

Jól semmiképp nem jöhet ki a dologból - ha elkezd vergődni.

.

 

 

 

Előzmény: Ilhilla (550)
Ilhilla Creative Commons License 2020.06.08 -1 0 550

Szerintem pedig simán elmondhatja, hogy 

 

"végre akartam hajtani a pár akaratát, azaz a lefagyasztott petesejt megsemmisítését. Feltűnt azonban, hogy más írással van ráírva a név a tokra, ezért a mikroszkóp alá tettem a benne lévő anyagot és rájöttem: nincs meg a petesejt". 

 

Ez a vallomás mindenképpen jó lenne a részéről, mert

- ha az öregnél akar bevágódni és pénzt kapni a kutatásaira, azért, 

- ha az új főnöknél -aki nem Zoltán- akkor pedig azért. 

 

...és egy szóval sem kell említenie az általa elkövetett "cserét", pláne ha megőrizte az eredeti nyilatkozatot Katáék aláírásával. 

Előzmény: GPS (547)
Dávidking Creative Commons License 2020.06.08 0 0 549

Na akkor így a késő esti órákban megpróbálok egy kis összegzést írni az egész sorozatról. Nem lesz egyszerű, mert ez tényleg egy olyan sorozat volt, ami megmozgatja az embert. Hat az érzelmekre, és el is gondolkodtat. Azt kell, hogy mondjam kettős érzések vannak bennem is. Jó színvonalú volt. Magyar viszonylatban főleg kiemelkedő, mégis több kihagyott ziccer volt benne ami zavaró, mert ezek nélkül még sokkal tökéletesebb is lehetett volna. A kezdés szinte lenyűgözött. A Pilot hihetetlenül jó volt. Egyedi történet, igényes megvalósítással. Kiváló felütéssel megismert karakterek, és olyan színészek akik nem annyira felkapottak, de nagyon tehetségesek, és remek alakítást nyújtottak végig.

Aztán a második résznél már jött egy megtorpanás. Aztán a harmadik kifejezetten gyengére sikeredett, és onnantól kezdve egy hullámvasúttá vált a sorozat. Voltunk nagyon fent, és nagyon lent is. Brilliáns megoldások, és hatásos jelenetek váltották egymást. De közben meg néha az egész vontatott volt, és gyakran kifejezetten erőltetett is, hogy Széphelyi doki mennyire szerencsétlen.

Nézzük akkor kicsit a karaktereket. Faramuci helyzet ez is, hogy pont az a két karakter volt a leginkább előtérbe helyezve akik a legkevésbé voltak kidolgozva. Az egyik ilyen Anna volt, akinél hullámvasútszerűen váltakozott a nyers, de őszinte fifikás, a lányáért kűzdő igaz barát, és az agresszív, bunkó proli aki eggyel kevesebb agysejttel már növény lenne. Néha kedvelhető volt, néha elviselhetetlenül irritáló. Széphelyinél sem nagyon tudtam eldönteni, hogy ő most egy gátlástalan manipulátor, vagy egy szerencsétlen balek aki csak sodródik. Az a baj, hogy nem volt elég nagy súlya a karakterének ahhoz, hogy igazán jó főszereplő legyen. A "becsületes ember bűncselekményekre kényszerül, hogy megvédje a családját" egy jó sztori lásd Breaking Bed. De itt nem erről volt szó. Mert Széphelyi pont egy olyan figura, akiből bármikor kinézném, hogy törvényt szeg a szakmai előrelépés érdekében. Egy pillanatig nem tudtam vele sem együtt érezni, sem megsajnálni. Pedig majdnem mindegyik részben volt valami érzelmi kitörése. Egyszer sírt, aztán hányt. Volt hogy a kocsija kormányát püfölte. A végén a keze is remegett meg piált is. De még így sem volt elég lélegző a karaktere.

A legjobb karakterek egyértelműen a Ludmann házaspár Zsolt és Kata. És itt el is érkezünk a sorozat másik nagy hibájához. Az első két rész után egészen az utolsóig (meg a hatodikat leszámítva) teljesen háttérbe szorították őket. Tenki Réka Katája olyan szinten jó volt, hogy így is főszereplővé tudott válni, hogy gyakorlatilag alig szerepelt, és keveset beszélt. Pedig a "saját kezemmel fogom bebetonozni" után kifejezetten vártam, hogy több történetszálat kap, és jobban a kezébe veszi a gyeplőt. Nagy Zsoltnak pedig minden pillanata aranyat ért. A Széphelyi házaspárról gyakorlatilag mindent megtudtunk. Még azt is, hogy mikor mit esznek, és hova szeretnek kikapcsolódni járni. Ludmannékról meg szinte semmit. Ludmann egy politikai kapcsolatokkal rendelkező alvilági egyéni vállalkozó. Kata meg egy exmodell, de mit csinál napjainkban mióta nem modellkedik? Otthon ül? Volt 1-2 utalás, hogy Ludmann állami gondozott volt, Kata meg exkurva. De ezt sem bontották ki eléggé. Pedig lett volna bennük lehetőség. Ott volt az a csaj, akit Ludmann felkért az elején béranyának (elfelejtettem a nevét) Ott is elkezdtek egy tök érdekes szálat, aztán egyszer csak elhalt. Pedig lehetett volna folytatni, hogy mondjuk a csaj elkezdi kiteregetni a szennyest, Ludmannéknak pedig meg kell akadályoznia, hogy kitudódjon. Vagy lehetett volna olyan is, hogy Ludmann segít a dokinak béranyát találni, és együtt mennek a jelöltelekhez tárgyalni. Ezt akár el lehetett volna vinni egy humorosabb irányba mondjuk fekete humorral fűszerezve. Ehelyett nézhettük, hogy Zoltánt lehúzzák pénzzel egy rendkívül kínos jelenetben.

Borbély Alexandra Bertája is nagyon előtérben volt, pedig sokkal unalmasabb mint Kata. Az elején ő volt a legellenszenvesebb, aztán sokkal emberibb lett a családbékítési szándékkal, amiből erős dráma kerekedett.

Aztán jött a fordulat. Biztosak voltunk benne, hogy Anna lesz a béranya, aztán visszamondta az ajánlatot a negyedik részben. Bejött a képbe Móni, aki a legszerethetőbb, legszimpatikusabb karakter volt a sorozatban. A kedvességével, empatikusságával, tisztaságával nagyon tudtam azonosulni. Ő volt az egyik olyan, akit igazán sajnáltam. 

A másik ilyen Lóránt apus volt, aki minden hibájával együtt a másik emberi személy volt, aki saját magán kívül mással is törődött. A végén az ő személyes drámájával is együtt éreztem.

Nehéz egyébként eldönteni, hogy ők főszereplők voltak-e vagy inkább mellékszereplők, mert volt, hogy részeken át nem is szerepeltek, de bizonyos időközönként meg jobban képben voltak, mint Ludmannék. Egyébként bár az alapfőszereplők negatív figurák, a további mellékszereplők között azért találunk még jó néhány szerethetőt. Detti, Dresszler ügyvéd, recepciós Juli. Keveset szerepeltek, de az kiderült, hogy értékrendjük a helyén van, és szívükön viselték előbbi kettő Anna, utóbbi pedig Zoltán sorsát. Még Marci is szerethető volt a maga balek módján. A negatív oldalon ott volt Karesz a nőivel és az anyjával. Meg persze Sanyi doktor akit egy esetleges második évadban szívesen látnék gyakrabban.

A csúcspontot a hatodik részben értük el. Az sikerült a legjobban. Megtörtént a beültetés amit az első rész óta vártunk. Ott volt a legtöbb izgalom, és feszültség. Utána meg a következő két részre megint leültek a dolgok. Rém irritáló volt Anna hisztizése meg kavarása a rendőrrel, meg Karesz és a női. Pedig Kareszt kedveltem alapjáraton, de néha iszonyatosan túl volt tolva. Kicsit szappanopera jellege lett az egésznek.

Aztán a lezárás már jóra sikeredett a szülinapi drámával. Végül megérkezett Atesz. Az egyik leghúsbavágóbb alakítást nyújtotta. Hogy itt is egy kis kritikával is éljek: a családi erőszak egy nagyon komoly dolog. Illett volna jobban kibontani, és Atesz figuráját is be kellett volna hozni korábban, nem az utolsó előtti rész legvégén. Mondjuk az abortusztablettás mizéria helyett aminek végülis semmiféle következménye, és jelentősége nem volt. Ezzel együtt a lezárás, mint már írtam nagyon jóra sikeredett a végső bunyóval, Atesz halálával, és Ludmann segítségével. Örülnék ha lenne második évad, és kiküszöbölnék ezeket a hiábak. A lehetőség itt van benne, ez egyértelmű.

Ha 10-es skálán akarnám pontozni az évadot, bajban vagyok, mert a 8-at túl jóindulatúnak, a 7-est meg kicsit szigorúan érezném. Legyen akkor egy nagyon erős 7 és feles.

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.06.07 -1 0 548

Kérdés: mikor lehet ebből második évad?

GPS Creative Commons License 2020.06.07 0 0 547

 

- Marci mit fog tenni , hogy rájött  a lefagyasztott petesejt nem az aminek látszik?"

 Szerintem semmit, mert ő is hamisítással jött rá erre.

 

Azt mégse mondhatja a nyomozóknak, hogy:

 

"Kérem, itt valami nagy disznóság forog fent, mert abba a pete-állományban amit pár hónapja a tulajdonosa utasítására megsemmisítettem - most nincs egy szál pete sem.

Itt valaki lopott, kéremszépen" :-)))

.

Előzmény: Dávidking (546)
Dávidking Creative Commons License 2020.06.07 0 1 546

"- Megmarad-e a gyerek?"

 

Ez necces. Nem értek annyira hozzá, de ilyen erős bántalmazás, és sokkhatás után nagy lehet a vetélés esélye.

 

"-  Nyomozni fognak Atesz eltűnése miatt?"

 

Valószínű, arra leszek még kíváncsi, hogy Széphelyiben lesz-e annyi, hogy Móni elé áll és elmondja, hogy meghalt a gyereke apja.

 

"- Beindul a béranya biznisz Anna és Széphelyi doki vezetésével?"

 

Ezek után remélem, hogy Anna meggondolja magát. Bár egy második évadra érdekes dolgokat lehetne ebből kihozni.

 

"- Marci mit fog tenni , hogy rájött  a lefagyasztott petesejt nem az aminek látszik?"

 

Szerintem semmit, mert ő is hamisítással jött rá erre. Meg a Széphelyi iránt érzett szerelme miatt sem fogja jelenteni. Ez is egy külön titok lesz. Ha meg Széphelyi tényleg felmond, végképp nem lesz következménye a dolognak.

 

"- Kiderül , hogy miért távolodott el ennyire egymástól Apus és Sziszi?"

 

Jó lenne ha jobban kibontanák, megmagyaráznák a dolgot. Esetleg behozhatnák az öreg Panáczot is.

 

"- Karesz megszívja , hogy ellopta a kocsit?"

 

Már megszívta, hiszen tönkrevágták a kocsiját. Durvábbra számítottam, de úgy látszik nem akarnak ennél messzebb menni.

 

"-  Teljesen tönkrement Berta és Széphelyi  házassága?"

 

Szerintem ez egyértelmű. Már csak az a kérdés, hogy melyikük fogja kimondani a válást.

Előzmény: derek (529)
Dávidking Creative Commons License 2020.06.07 0 1 545

"a doki viszont nem volt gyilkos, ez egyértelműen baleset volt,"

 

Igaz, lehet, hogy a hidegvérű gyilkosozás erős kifejezés volt. Abban viszont így sem találok semmi logikát, hogy az eddig tutyi-mutyiként viselkedő Zoltán most miért állt egy az egybe Atesz elé. Akár az ő halálával is végződhetett volna a dolog. Mindenesetre akár gyilkos akár nem, a vége így is nagyon szimbolikus, és metaforikus volt. Ahogy zuhantak le a véres kövek a préselőbe egyből az jutott eszembe: hogy na itt van Dr. Széphelyi Zoltán karrierje, jelleme, és az egész élete.

 

"a közös titkot őrző bűntárs dolog marad"

 

Erről az egészről szituációról az vicces mém jut eszembe, hogy az az ember a legjobb barátod, akit ha felhívsz hajnali 3-kor. hogy embert öltél ő csak annyit kérdez: "hova vigyem az ásót?" Hát ha hiszünk ennek az elvnek, akkor tulajdonképpen Széphelyi legjobb barátja jelen pillanatban Ludmann Zsolt :D Nem gondoltuk volna azért az elején, hogy idáig jutnak majd.

 

 

"Azt viszont nem hiszem, hogy a doki zúgott bele Annába, inkább fordítva történhetett"

 

Náluk ez oda-vissza megy. Mindkét fél részéről kölcsönös az érzés. Az viszont feltűnő volt, hogy a dokin a 10 rész alatt most először láttam őszinte érzelmeket, mikor Annától búcsúzott.

 

"a doki viszont nem normális, hogy belemegy."

 

Ez volt számomra a legértelmezhetetlenebb. Pár résszel ezelőtt még azon sírt, hogy nem akar Ludmann félékkel találkozni, és hogy mekkora a lebukásveszély. Most meg már rendszeresen csinálná, mikor ezt az egyet alig tudta végigvinni.

 

 

Előzmény: Beavis Butt-Head (534)
Betty.Ford Creative Commons License 2020.06.07 0 0 544

Nekem is feltunt, de en arra gondoltam, a szomszed keritesen keresztul kozelitett.

Előzmény: Ilhilla (543)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!