Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2020.07.15 0 0 43

Ne érezd kényszernek! Az nem jó. Lehet akár nagyobb szünetet is tartani. Nem sürget senki. Inkább legyen kevesebb, de legyen hiteles, tőled való.

Előzmény: frozina (41)
eref Creative Commons License 2020.07.15 0 0 42

Jaj, ne add fel! Szeretünk téged!

Előzmény: frozina (41)
frozina Creative Commons License 2020.07.14 0 0 41

Sajnos az utóbbi időben kicsit elment a kedvem a további dal írástól és zenéléstől. Úgy érzem kukába kellene dobnom mindet ahogy az egyik dalban is írtam. Biztos az is közrejátszik, hogy az elmúlt hónapokban nagyon kevés időm volt, kiestem a ritmusból és úgy érzem sose tudom visszaszedni magam és túl kevés az idő mindenre. Pedig nagyon szeretném folytatni és nem akarom feladni. Jól esne egy kis biztatás.

frozina Creative Commons License 2020.07.14 0 0 40

Ebben nem tudok segíteni.

NorskAudio Creative Commons License 2020.06.26 0 0 39

Sziasztok!

 

A következő dologban kérnék segítséget.

 

Rendelkezem egy elég nagy hifi gyűjteménnyel, és szeretnék végre elkezdeni picit komponálgatni, zenéket összehozni.

Az irodámban van jelenleg (többek között):

 

- Yamaha DX7

- Kawai K4

- Korg i4

- Roland D10

- Casio WK3500

- plusz még egy-két szinti

 

- Több darab keverő, 24, 18, 16 és 8 sávosok

- Effekt processzorok

- Teac és Fostex orsós magnók (38cm/s)

- Fostex 8 sávos HD recorder

- minidisc, dat, deck, cd, stb

- mindenféle mikrofon

 

- Komoly végfok, előfok, hangfalak, sub, stb

- 3db asztali pc és 2db notebook

 

Feltehetőleg ezer ketyerét kifelejtettem, de lényeg az, hogy szinte minden van, csak keresnék valakit, aki jártas a számítógépes zeneszerkesztésben, és ezeket a készülékeket ötvözni tudja (midi) a jelenlegi számítógépes technikával, hogy közös erővel jó zenéket tudjunk készíteni.

 

Dolgozni inkább az esti órákban lehet, hétköznap kb 20 óra után, vagy hétvégente.

 

 

Akit esetleg érdekel, az jelentkezzen e-mailben: norskaudio@gmail.com

PETYUS Creative Commons License 2020.06.21 0 0 38

Akkor az életet kell úgy befolyásolni, hogy derűsebb daloknak is helye legyen benne. Még ha a dalok nem születnek meg, akkor is. Ha csak a helye van meg, már az is jó.

Visszatérve az előzőre, a gitárkíséretben azért elférne egy basszusszólam, melyben megszólal pár hang akkor is, amikor az énekelt dallam és az akkord éppen lyukad.

Előzmény: frozina (37)
frozina Creative Commons License 2020.06.21 0 0 37

Az igazság az, hogy ezeket a dalokat az élet írta, nem tudok belefantáziálni egyebet. De én is azt érzem, hogy jó lenne valahogy lazítani rajtuk, hogy ne egy nagy szomorúság legyen az egész. Illetve majd a következőket megpróbálom eleve úgy.

eref Creative Commons License 2020.06.21 0 0 36

:-)

Előzmény: PETYUS (35)
PETYUS Creative Commons License 2020.06.20 0 0 35

Folytatnám a szöveget.

Eddig tetszik benne, hogy a magány, az egyedüllét kifejezését szolgálja a minimalista megszólalás, az egy szál gitár és a nagyon visszafogott hangon megszólaló egyszólamú ének. De nem hagynám úgy végig. Kihasználnám azt a hiányérzetet, ami a sorok végén jelentkezik a zene teljes "kilyukadásával", amikor éppen semmi nem szól, se az énekben, se a kíséretben. Tovább fogalmaznám a szöveget, hogy optimista irányba forduljon, a magányt lassan felváltsa az együttlét, a kíséretben megjelenjen egy basszus szólam, az énekben esetleg egy fiú egy másik szólammal, és az eredeti dallam ismétlődésében, az újabb strófában betömődnének a "lyukak", enyhülne a hiányérzet. Persze ha éppen nem vagy olyan lelki szituációban, hogy az optimista továbbfejlődést akard megfogalmazni, akkor ez a zenei megoldás nem időszerű számodra, de én így csinálnám, ha enyém lenne a dal.

Előzmény: frozina (33)
eref Creative Commons License 2020.06.20 0 0 34

Nekem nagyon tetszik az eredeti minimalista, visszafogott kíséret is, de az új is! Ha több dalból állítasz össze műsort (vagy lemezt), akkor mindenképpen jobb a gazdagabb hangszeres jelenlét. 

 

Kritika: zavarók az egyébként jó prozódiájú dalban a rossz helyen levő hangsúlyok (megtölti, piskol, megszólal).

 

Előzmény: eref (30)
frozina Creative Commons License 2020.06.20 0 0 33

Nyugodtan mondd el, mert ebből amit most írtál még nem értettem mire gondolsz :) Igazából ezt a dalt úgy átírni szövegileg vagy dallamilag már nem tudnám, inkább csak a jövőre nézve  (ha még írok más dalt is ) vagyok kíváncsi a véleményekre. Meg az is érdekel, hogy kellene e bonyolítani hangszerelés szempontjából vagy jó lesz simán ez az akusztikus irány nekem.

PETYUS Creative Commons License 2020.06.19 0 0 32

... meg aztán lelkiállapot-függő is, hogy kinek milyen irányba fejlődne tovább.

Előzmény: PETYUS (31)
PETYUS Creative Commons License 2020.06.19 0 0 31

Van rá egy ötletem, hogy én hogy folytatnám, de nem tudom, hogy jó-e az, ha elmondom. Hiszen ez nem az én dalom, és nem az én ötletemtől kell kialakulnia.

Annyit azért kibökök, hogy vinnék egy kis fejlődést a dal folyamatába.

Előzmény: frozina (29)
eref Creative Commons License 2020.06.19 0 0 30

:)) Egyelőre ennyi, örülök, hogy újra jelentkeztél. Bővebben majd később...

Előzmény: frozina (29)
frozina Creative Commons License 2020.06.19 0 1 29

Kedves független ítészek :)) Szeretném ha meghallgatnátok az egyik korábbi dalt, amit ide feltettem és elkezdtem átdolgozni. Ez egy hosszú folyamat nyilván hogy igazán jó legyen majd, de számítok a kritikai véleményekre amelyekből leszűrhetem a számomra fontos következtetéseket a további irányokat illetően. Köszi! 

 

https://drive.google.com/file/d/1-d090p7He1fnpzvl8MKawxfvrtxDzpMU/view?usp=sharing

 

 

 

frozina Creative Commons License 2020.04.01 0 1 28

Köszi, az ilyen hozzászólások segítenek, hogy folytassam tovább :)

Előzmény: jogértelmező (27)
jogértelmező Creative Commons License 2020.04.01 0 0 27

Nagyon tetszik mindegyik dalod. Meglepett, hogy ebben a műfajban - az egyszerűsége ellenére lehet újat, s egyben színvonalasat nyújtani. Az eddigiek linkjeit beszúrom:

https://youtu.be/QMhIQUgPiCM
https://youtu.be/BJA2_nfC4JQ
https://youtu.be/bEwk77OHD7w
https://youtu.be/CgHAkIQD5eA

 

frozina Creative Commons License 2020.04.01 0 0 26

De amúgy ez egy feldolgozás, bár nem biztos hogy mindenki ismeri :)

frozina Creative Commons License 2020.04.01 0 0 25

Most viccelsz? Miért bántottál volna meg? Azért jöttem ide és írtam ki ezt a kérdést, hogy építő kritikákat kapjak :-)

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.01 0 0 24

Meghallgattam.

És írtam hozzá némi építő jellegű véleményt. 

Remélem, nem bántódtál meg.

Előzmény: eref (23)
eref Creative Commons License 2020.04.01 0 0 23
frozina Creative Commons License 2020.03.30 0 0 22

nagyon örülök, hogy te is megírtad a véleményedet! igazából tudom, hogy ez a fajta zene nem mainstream, de nem is célom, csak tudni szeretném hogy átjön valamennyire az amit szeretnék :)

Előzmény: zozov (21)
zozov Creative Commons License 2020.03.30 0 0 21

Érdemes foglalkoznod a dologgal,szép hangod van,értelmesek a dalszövegek,és a stílus is illik hozzád. Épp ezért vagyok kiváncsi a tempósabb dalokra. További sok sikert!

Előzmény: frozina (-)
frozina Creative Commons License 2020.03.29 0 1 18

Köszi, örülök, hogy tetszett, majd felteszem a többi dalt is hamarosan! Illetve 1-2 feldolgozás is készülőben van.

Előzmény: dirtydoggy (17)
dirtydoggy Creative Commons License 2020.03.29 0 0 17

Szia!

 

Meghallgattam mind a négy dalt, amit feltettél. Nekem nagyon szimpatikus a dalok zenei és szövegvilága. Nem vagyok szakértő, de szerintem érdemes foglalkoznod a dologgal. Az elvesztem című dal kifejezetten tetszik, nagyon jó a szövege. Gondolom, te is ezt érzed a legerősebbnek, mert erre mozgókép készült. Nyilván van még hova fejlődni, de ígéretes. Csak gyakorolj és írd a dalokat.😊 Én kíváncsi lennék a lendületesebb nótákra is, bár ez az irány amit a dalok mutatnak, jól áll neked. Sok szerencsét és ihletet kívánok a dalszerzéshez! Dogg

Eedaul Creative Commons License 2020.03.29 -2 1 16

Nagyon nem szeretem a pletykás fajtádat...

Előzmény: paderborrn (14)
frozina Creative Commons License 2020.03.29 0 2 15

Nem bántott meg :) Egyáltalán nem vettem magamra amit írt, csak nem tudtam hova tenni!

Előzmény: paderborrn (14)
paderborrn Creative Commons License 2020.03.29 -1 1 14

Apám nagyon különös ember, de alapvetően jószándékú. Elnézést kérek a nevében, ha megbántott volna. (Nehéz időket él meg...) 

Előzmény: frozina (10)
paderborrn Creative Commons License 2020.03.29 0 1 13

Nekem is tetszenek! :))

Előzmény: nyman (11)
frozina Creative Commons License 2020.03.29 0 2 12

Köszönöm, rettenetesen bizonytalan vagyok magamban, nem tudom merre hogyan tovább, van-e értelme ennek az egésznek?! Mert egyébként nagyon szeretem a dalírást. De az ember magát nem tudja megítélni igazán és az ismerősök is elfogultak ugyebár.

Azért próbálok számomra idegen emberek véleményéből leszűrni valamit, nehogy az legyen, hogy igazából gáz, csak senki nem akarja megmondani.

 

Előzmény: nyman (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!