Keresés

Részletes keresés

Seventhy Creative Commons License 2020.02.27 0 0 15

RIP

pizo Creative Commons License 2020.02.25 0 0 14

Nyugodjék békében. Sokan nem fogjuk elfelejteni, és meséiben tovább él.

 

Zoli 

Vata967 Creative Commons License 2020.02.25 0 0 13

Fiaim óvodájának illetve iskolájának névadója volt. Tegnap óta mindkét intézményen ott a fekete zászló. A héten maratoni Mirr-murr felolvasást tartok a gyerekeknek...

nooormális. ? Creative Commons License 2020.02.25 0 0 12

RIP

F1 Hierro Creative Commons License 2020.02.24 0 0 11

Hozzátartoztak a meséi a gyerekkoromhoz. Nyugodjék békében!

banshex Creative Commons License 2020.02.24 0 0 10

„Ej, szilaj s kemény az élet, / vad ritmusa, szívem, gyönyörű dobszó! / Arcomat tartom üvegszilánkos szélnek, / torkomat fojtja érte a szó!”

 

(Csukás István: Februári capriccio)

BahnScorper Creative Commons License 2020.02.24 0 0 9

Nem szabad megfogni, mert a lepke akkor szép, ha szabadon lebeg...

 

Na asszem, én erre a hírre megyek, és eszek egy kis

 

kerek csokoládét

szögletes csokoládét

hosszú csokoládét

rövid csokoládét

gömbölyű csokoládét

lapos csokoládét 

tömör csokoládét

lyukas csokoládét

csomagolt csokoládét

meztelen csokoládét

édes csokoládét

keserű csokoládét

csöves csokoládét

mogyorós csokoládét

tejcsökoládét

likőrös csokoládét

tavalyi csokoládét

idei csokoládét

és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon

 

 

Jó utat a szigetre Pista bácsi, a téli tücsökkel a terepszínű hátizsák zsebében... :-(((( R.I.P.

gall travis Creative Commons License 2020.02.24 0 0 8

Nyugodjon békében:-(((

banshex Creative Commons License 2020.02.24 0 0 7

 

https://magyarnarancs.hu/sorkoz/szerettem-nezegetni-csukasrol-a-fotokat-is-127126?fbclid=IwAR34qEPHzz46ujSk_LT5yjHbwfP7PS1ZiHbYD7m4uNcxJXomu0V0eZpYVlw

 

„Szerettem nézegetni Csukás Istvánról a fotókat is"

 

"A Süsüt a mai napig nem unom. Változhattam rengeteget, változtak az ideáljaim is, de még mindig megragad a mese ötletessége, sajátos humora, ami gyermekre, felnőttre egyaránt hatással van. Már kamasz voltam, mikor a királyfi iránti rajongás elcsitult bennem, és onnantól a zsoldosok lettek a kedvenceim. Talán azért is, mert sosem szerettem dolgozni, és a fülemben maradt a büszke rigmus: „Mi vagyunk a zsoldosok, kezünk sose dolgozott! Kardot, lándzsát hordozott, ruhánk mégse foltozott!” Persze, sziklakő ágyra nem vágytam soha…"

 

Karafiáth Orsolya írása a közelmúltból.

Wic Creative Commons License 2020.02.24 -1 0 6

RIP

:(

paderborrn Creative Commons License 2020.02.24 0 2 5

R.I.P.

ásítósmacska Creative Commons License 2020.02.24 -1 0 4

RIP

banshex Creative Commons License 2020.02.24 0 3 3

Bearanyozta gyerekkorunkat, neki köszönhetjük többek között a Süsü, a sárkányt, a Mirr-Murr kandúr kalandjait, a Pom Pom meséit, a Nagy Ho-ho-ho-horgászt, a legkisebb Ugrifülest, de a Keménykalap és krumpliorrt is.

Csodálatos hagyaték, amit azzal hálálunk majd meg, hogy gyerekeinknek is továbbadjuk.

 

Köszönünk mindent!

 

kilógó lóláb Creative Commons License 2020.02.24 0 0 2

RIP. 

Mr Reacher Creative Commons License 2020.02.24 -1 0 1

RIP

Veszpremi Creative Commons License 2020.02.24 0 0 0

Sorra mennek el nagyjaink, nagyon szomorú!

Nyugodjék békében a nagy mesemondó!

Előzmény: banshex (-)
banshex Creative Commons License 2020.02.24 0 0 topiknyitó

https://hvg.hu/elet/20200224_Meghalt_Csukas_Istvan?fbclid=IwAR3gbDvTMLS8LX_

Wn8736pk2WmIIstUedqLfX6aKxqcJ2yonV1ew3GdvxA0

 

 

 

ég veled Mirr Murr  :(

 

Elhunyt Csukás István, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas költő, író - jelentette be az Újszinház a facebook oldalán.

Neki köszönhetjük többek között a Süsü, a sárkányt, a Mirr-Murr kandúr kalandjait, a Pom Pom meséit és a Nagy Ho-ho-ho-horgászt is.

Az író 83 éves korában hunyt el.

 

 

"Búcsúzunk az ország mesemondójától, meghalt Csukás István!

Csukás István nevére mindenkinek felcsillant a szeme, legyen az gyermek vagy felnőtt: egyformán magával ragadott mindenkit a varázslatos mesevilág, amelyet ő szőtt körénk.
Nehéz felfogni, hogy nincs már közöttünk.

Magára hagyta mesefiguráit, akik történetein számos generáció nőtt fel.

Szerencsések vagyunk, akik ismerhettük, dolgozhattunk vele itt az Újszínházban. Csukás István mindig mosolygott, mindenkihez volt egy kedves szava és sohasem fogyott ki az ő semmihez sem fogható történeteiből.
Örömmel figyelte A Nagy Ho-ho-ho-horgász télen-nyáron című meséjéből születendő előadást. Fantasztikus élmény volt vele dolgozni.

Csukás István 83 évesen itt hagyott bennünket és kicsit mindannyian úgy érezzük, mintha árvábbak lennénk nélküle.
A meséibe kapaszkodunk, hiszen Süsü, a sárkány, Mirr-Murr kandúr kalandjai, Pom Pom meséi és természetesen a Nagy Ho-ho-ho-horgász örökre velünk marad, az életünk, gyermekkorunk részeként.

Csukás István, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas költő, író 83 éves volt.

 

Fájdalommal búcsúzik tőle az Újszínház teljes társulata."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!