Keresés

Részletes keresés

eicieC Creative Commons License 2020.02.13 0 0 16

Bolgár változatban! 2-őt egycsapásra!! :D

Előzmény: macokoma (15)
macokoma Creative Commons License 2020.02.13 0 0 15

"A Budapest Galéria egyik munkatársa szerint Füttyös Gyuri akár egy szobrot is megérdemelne."

 

Ez milyen jó ötlet! Szerintem is.

Előzmény: VEE (9)
macokoma Creative Commons License 2020.02.13 0 0 14

Ez az oldal a film kapcsán telen van nagyon érdekes "információkkal". Hemzseg benne a VII. kerület. Hozzám ez a verzió áll közel :)

Előzmény: VEE (9)
macokoma Creative Commons License 2020.02.13 0 0 13

Jók ezek az első kézből jövő tapasztalatok. Érdemes őket dokumentálni szerintem.

Előzmény: VEE (8)
macokoma Creative Commons License 2020.02.13 0 0 12

Ez a dal a YouTube-on nagyon érdekes! Itt is adnak pár új "adatot". Eleg jó szám amúgy :)

Előzmény: FOMA (6)
macokoma Creative Commons License 2020.02.13 0 0 11

Akkor nem csak én hallottam összetekert újsággal a történetet. Érdekes, hogy a belinkelt oldalon bot van és Pepi. Talán az tényleg egy másik ember lehetett, ha valódi.

Előzmény: liliana01 (4)
pk1 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 10

"Bizonyára beírja ide valaki, hogy mi a film címe."

 

Bizonyára elkerülte figyelmedet, hogy pk1 a 2-ben megadott egy linket, mely ezt is tartalmazza. :(

Előzmény: VEE (7)
VEE Creative Commons License 2020.02.12 0 0 9

Gothár Péter Ajándék ez a nap című filmje végén Füttyös Gyuri feltűnik a Ferenciek tere aluljárójában, s Esztergályos művésznő fenekére csap egy újsággal. Saját magát alakította, és a rendező szerint jól lehetett vele dolgozni: ápoltan és időben jelent meg a forgatáson, sőt beszélgetni is lehetett vele. Mint mondta, tiszta gondolkodású ember volt.

https://regvoltkepek.blogspot.com/2015/09/ki-volt-futtyos-gyuri.html

Előzmény: VEE (8)
VEE Creative Commons License 2020.02.12 0 0 8

'72-'73-ban egyetemistaként az Oktogonon (akkor November 7. téren) vasárnapon délutánonként Hétfői Híreket árultunk a Savoy és az Abbázia előtt.

 

Akkor többször átviharzott a téren Füttyös Gyuri és csapkodta a nők fenekét. A feleségem sajnos nem vette jó néven és jól leteremtette őt...

VEE Creative Commons License 2020.02.12 0 0 7

Egy magyar játékfilmben is szerepelt. Bizonyára beírja ide valaki, hogy mi a film címe.

FOMA Creative Commons License 2020.02.12 0 0 6
BaGira-79 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 5

Félig on.

Egyszer találkoztam egy - mint utóbb kiderült - Yama becenevű hajléktalannal Újpesten. Persze, pénzt kért, aztán szóba hozta Metallica-t (mivel egy nagy Hetfield-kép volt a pólómon, alig voltam húszéves:-)), hogy ő költő, és többek között írt egy olyan verset, aminek az a címe, hogy Amíg alszik, "...csak valami q**a lefordította angolra..." (...) és abból lett az Until it sleeps. Persze, ugyanarra gondoltam, amire ti. Egész addig, amíg el nem szavalta. Akkor ledöbbentem.

Nem tudom, meglehet-e még valahol az eredeti vers a neten. Vele sem találkoztam azóta. De a köreikben ismerős volt a Yama név akkoriban.

ON

liliana01 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 4

Személyes tapasztalat: 70-es évek elejétől végéig munkahelyemre a 6-ossal jártam. A Blaha megállóban ezen időben  sokszor ott volt, összetekert újság, füttyögés, nagykabát, fenékre csapkodás és adj egy bélást. Bot nem volt nála és Füttyös Gyuri néven ismertük a Pepit sosem hallottam. Hosszú vékony , nem idős ember, gyors de nem határozott kényszeres mozdulatokkal. Az arcára nem emlékszem.

Előzmény: macokoma (3)
macokoma Creative Commons License 2020.02.12 0 0 3

Hú, milyen sok info, történet. Hmm.. Újságpapír vagy bot, Pepi vagy Gyurka, 60-as évek vagy 70-es vege. Melyik részek igazak vajon?..

Előzmény: BaGira-79 (1)
pk1 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 2

Gyurkaként emlegették? Nekem Gyuri.

Előzmény: macokoma (-)
BaGira-79 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 1
BaGira-79 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 0

Úgy tud0m, őt is elütötte egy autó.

Előzmény: macokoma (-)
macokoma Creative Commons License 2020.02.12 0 0 topiknyitó

Sziasztok,

Budapest VII. kerületi vagyok és nagymamám és anyukám mesélte nekem kiskoromban, hogy van egy Füttyös Gyurka nevezetű ember, aki a fenekükre csapott a villamoson és emlékeim szerint még nekem is mutatták egyszer a Városligetben az állatkert és a vidámpark környékén (hetvenes évek legvége, nyolcvanas évek eleje saccra).

Összetekert újságpapírja - amivel a nők fenekét csapkodta - egy felcsavart szalvétáról jutott eszembe az imént, évtizedek után először.

Kíváncsi vagyok, hogy ki volt ez az ember és mi lett vele.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!