Keresés

Részletes keresés

Goriot apó Creative Commons License 2020.05.23 0 0 10

Ha valaki lemaradt róla...

Előzmény: Goriot apó (8)
Albertinka Creative Commons License 2020.05.01 0 0 9

Nincs olyan előadásuk, amin ne lepődtem volna meg. :) Amikor kezdtem azt hinni, hogy már-már ismerem őket, kiderült, hogy megint valami újat találtak ki és ehhez az előadáshoz se játszottak még hasonlót. Remekül variálják a műfajokat és egészen sajátos a humoruk... egyszóval kedvelem őket. 

Goriot apó Creative Commons License 2020.04.30 0 0 8

Noha a Tünet Együttes nem tipikus táncegyüttes, olyan sok táncos, "mozgásos" elemet láthatunk előadásaikban, hogy a Szabó Rékával készült interjúra itt is felhívhatom a figyelmet.

Ha van rá módotok, vásároljátok meg a Fedél Nélkül című utcalapot a jövő héten az utcai terjesztőknél, de online is tudjátok támogatni a Menhely Alapítványt, sőt, azt a terjesztőt is, akit most a járvány miatt nem találtok az utcán... Keressétek a részleteket...

 

https://www.facebook.com/FedelNelkul

 

Albertinka Creative Commons License 2020.04.14 0 0 7

Gondolom, most az olvasók zöme otthon várja a világvégét.

Használjátok ki az időt és a lehetőséget, mert a neten nagyon sok tánc előadást lehet találni. Jó, tudom, nem olyan élmény, mint a nézőtéren ülni, de akkor is. :)

Ligeti fényár Creative Commons License 2020.02.25 0 0 6

Jó topik lenne, ne hagyjuk elaludni.

Albertinka Creative Commons License 2020.02.19 0 0 5

Számomra minden Hodworks előadás a polgárpukkasztásról szól, de van itt egy kritika is... 

http://szinhaz.net/2020/02/19/varga-aniko-meg-egy-tanceloadas-helyett/?fbclid=IwAR3Ys9NavoMUALq0oc97QpjnfDtPy4xS3xDvGA0qW3lhSWGOHjf5fX9_5DU

Goriot apó Creative Commons License 2020.02.18 0 0 4

Aki esetleg lemaradt róla... 

Előzmény: Ligeti fényár (1)
Albertinka Creative Commons License 2020.02.03 0 0 3

Miért nehéz? 

Betette a címlapot, onnan tudjuk, hogy a Fedél Nélkül című utcalapról van szó. 

A szövegben megírta, hogy február 05-ig lehet megvásárolni az utcai terjesztőknél.

Nekem egyértelmű volt, hogy hol és mit kell keresni. 

Előzmény: Ligeti fényár (1)
lxt Creative Commons License 2020.02.02 0 0 2

Meztelenség, mint hozzáadott érték

 

A fesztelen, (jel)mez-telen előadó, nesztelen surran a tudattalanig; mintha nem volna gravitáció, fizika és törvények; mindenek felett, alatt és között; kitöltve, formát és értelmet ad a hézagoknak; láttatva a hiányt, kiszínezve az ismeretlent; értelmet, jelentést, reményt ad; még ha csak az ébredésig; egy álmot, mint múló illúziót.

 

Egy közérthetőbb formában...

Ligeti fényár Creative Commons License 2020.02.02 -1 0 1

Csak épp a lap címét, nevét, linkjét felejtetted el megadni. Mindig ilyen feledékeny vagy? Így nehéz...

Előzmény: Goriot apó (-)
Albertinka Creative Commons License 2020.02.02 0 0 0

Elolvastam, nagyon érdekes.

Persze, ahhoz, hogy valaki meztelenül nézzen végig egy előadást, nem lehet könnyű legyőznie a gátlásait, különösen ha nem nudista. De még egy nudistának is fura lehet az ilyen szituáció, mert színházi közegben azért - valljuk be - nem divat a nudistáskodás. :) 

 

Amúgy fura, hogy a meztelenség, mint előadói eszköz, mennyire más a különböző táncos műhelyekben. Amíg Ladjánszki Márta szerintem nem provokálni akar vele, őt nézve mindig inkább esztétikai élményként könyveltem el magamban a látottakat, addig Hód Adrienn koreográfiaiban gyakran mintha az lenne a cél, hogy mindenkinél kivágja a biztosítékot, de annyi biztos, hogy a prűd kispolgárokat kifejezetten felhergeli vele. 

 

 

Előzmény: Goriot apó (-)
Goriot apó Creative Commons License 2020.02.01 0 0 topiknyitó

Izgalmas interjú Ladjánszki Márta táncos-koreográfussal, aki részletesen mesél arról, hogyan lett a meztelenség fontos kifejező eszköze a színpadon, és hol tart az ezzel kapcsolatos kísérleti munkában...

(A lap február 05-ig vásárolható meg az utcalap árusainál. Megvételével a lakhatási gondokkal küzdő emberek megélhetését is segítitek.)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!