Keresés

Részletes keresés

marjori Creative Commons License 2021.01.19 0 1 7590

Vicces pl. amikor televarrt vagy szilikonozott emberek azon aggódnak hogy Úristen mi lesz azzal a milligrammnyi adjuvánssal....

 

 

Előzmény: sszinténzenész (7589)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7589

No, Fórum szakemberek hozzászóltak. Ez volt akkor a nap kérdése. Sokan fönnakadtak rajta.

 

A beoltott, elpusztított vírus ugyanis ottmarad a szervezetben, és potenciálisan autoimmun folyamatokat képes kiváltani. (a Duda cikkből)

 

--------

elvileg nem marad ott örökre

 

azt kell tudni, hogy bármit beadunk, előlt vírust+ adjuvánst

peptidet + adjuvánst (carriert)

azzal mi történik, bekerül az izomba, az izomrostok közé, az immunrendszer felismeri és elindul az immunválasz, ott a keringés, nyirokkeringés, kis gyulladás, elkezdi felszámolni a szervezet, elvileg a falósejtek megeszik, egy idő után nincs nyoma

 

----------

Az érdekes lenne ha egy inaktivált (tehát replikációra képtelen) koronavírus végleg jelen tudna maradni. A koronavírusok "felezési ideje" elég rövid, tehát utódok létrehozása nélkül viszonylag hamar kihalnak, így vagy úgy. 

A korona az nem a Varicella vagy a Mono, és még azoknál sem az "első generációs" vírusok maradnak jelen. 

Előzmény: sszinténzenész (7542)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7588

Segítek. A helyes válasz, hogy az influenza is el van terjedve az egész Földön.

Ha ezt mondod arra válaszolok.

Előzmény: JimmyQ (7580)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7587

Nem mondol semmit, hogy milyen alapon minősíted tévedésnek. (ami egyébként is csak feltevésnek lett ide előadva, más feltevés is lehet elllenérve, tények még nincsenek)

Előzmény: JimmyQ (7584)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7586

Ez a valóság, azt tudjuk, algából is jó sok van, igaz, azok is eltérőek.

De hát meglátjuk pár hónap múlva úgy is mi igazolódik belőle. Reméljük nem sok, nem ugrik meg a covid mutációk száma. De én azért ha vezető lennék számolnék ezzel az eshetőséggel.

Vitatsz te egyáltalán valamit?

Előzmény: JimmyQ (7580)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7585

Az ember esetén az alfajok száma 1 és az van eltejedve az egész Földön pédátlan egyedszámmal. Ez új dolog, ilyen nem volt még az élet 3 milliárd éve alatt. Vírus se ami ennyire eltérő földrajzi helyeken ennyire. Meglátjuk, hogyan befolyásolja a mutációinak gyakoriságát, most úgy tűnik mint ha növekedne.

Előzmény: sszinténzenész (7581)
JimmyQ Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7584

"a vakcinázás szélmalomharc les, de meglátjuk."

Ezt a tévedésedet se fogod belátni soha, ugyanúgy, ahogy az eddigieket se voltál képes.

Előzmény: zöldkomcsi: (7577)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7583

hát a frász aki tudja most már? meg lehet csinálni, hogy nem foglalkozni vele mert azonnali látványos hatása nincs tehát ahogy lehet mondani, hogy van, lehet azt is, hogy nincs. 10 év alatt elviheti a lakosság 30% át is, a közékori járványok pusztításai se 1 éven belül történtek és területileg se egy helyen.

Előzmény: sszinténzenész (7582)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7582

Valójában nem elviselhetetlen betegség ez

 

Tényleg nem kell mindent is beírni, amit kigondolsz.

Előzmény: zöldkomcsi: (7577)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7581

Már hangyás is vagy? Vajon hány faj a hangya? És az egér? Abból is több van. Még vírusai is vannak ennek.

Előzmény: zöldkomcsi: (7576)
JimmyQ Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7580

"Nagyon eltérő hangyafajok élnek mindenhol."

De ez érdektelen. A legtöbb hangyafajból külön külön is tízszer, százszor, ezerszer annyi él, mint emberből.

A te nagy bölcsességeid azok, amik nem vezetnek sehová, mert csökönyösen semmibe veszed a valóságot.

Előzmény: zöldkomcsi: (7576)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7579

Pont az ellenkezőjét jelenti. Én tudom, hogy nem igaz. Nekem nem tudod terjeszteni.

Előzmény: zöldkomcsi: (7577)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7578

Ja, bocs, ebbe nem gondoltam bele, csak addig láttam, hogy itthon iszom naponta a kávém. 

De ezt szajkózom, hogy először is ezt kellene tudomásulvenni, hogy ez 10 év lesz akár tetszik akár nem és kialakítani a védekezés stratégiáját. De ennek tudatában, hogy nem 3 hónapig fog tartani.

Előzmény: marjori (7572)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7577

Nem neked terjesztem, kiixeled és probléma megoldva. (-:

 

Meglátjuk, szerintem ezen okokból ez a vakcinázás szélmalomharc les, de meglátjuk. 

 

Valójában nem elviselhetetlen betegség ez nem hasonlít pl a tüdőpestishez, tehát visszatérhetne az élet a korábbi nyomvonalára ha csak ez lenne a probléma. Lehet mondani, hogy legyőztük, lehet intézni a repülőjegyet stb... Legfeljebb a fertőzőosztályok hagyományosan csak egy kis részét tették ki egy kórháznak, az az arány megfordul, az lesz a nagyobb.

Előzmény: sszinténzenész (7574)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7576

Csupán csak hangyából megközelítőleg 1015  egyed él a Földön, azaz néhány százezerszer annyi, mint ember.

 

 Nagyon eltérő hangyafajok élnek mindenhol.  Írod is: Eddig 14.000 hangyafajt írtak le

 

Ez egy sehová nem vezető beszélgetés. (-:

Előzmény: JimmyQ (7575)
JimmyQ Creative Commons License 2021.01.19 -1 1 7575

"Azt mondtam a legnagyobb egyedszámmal legelterjedtebb."

 

Így is hülyeség!

Csupán csak hangyából megközelítőleg 1015  egyed él a Földön, azaz néhány százezerszer annyi, mint ember. Elterjedtek az egész Földön, kivéve az Antarktiszt, Grönlandot, Izlandot és Hawaiit.  Eddig 14.000 hangyafajt írtak le, becslések szerint 24.000 fajuk lehet. Tehát még abban az esetben is, ha minden hangyafaj egyforma példányszámban létezne, akkor is, mindegyik fajból kb. 10-szer annyi élne, mint ahány homo sapiens. De hát nyilván nem egyforma, így a legnépesebb hangyafaj létszáma több százszorosa vagy több ezerszerese lehet az emberekének.

https://zoobudapest.com/uploads/articles/1267/file/A_hangyak_ELENA_2016_hu.pdf

Előzmény: zöldkomcsi: (7567)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7574

Ja, hogy nem akarsz. Az addig rendben, de hülyeséget ne terjesszél.

Előzmény: zöldkomcsi: (7570)
marjori Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7573

2020-ban 2019-ben

Előzmény: marjori (7572)
marjori Creative Commons License 2021.01.19 -1 3 7572

Nem, nem lesz elviselhető 10 évig. 2019- ben 91 ezer műtét maradt el. Nem fogják bírni az egymillió elmaradt műtétet.

Megvakul parszazezer ember. Munkakeptelen a gerince miatt, térde miatt, fekvőbeteg besült csipoizulet miatt, ilyen műtétek.maradnak el.

 

Akit nem akartak fogadni a " heresérve miatt" májusban a covidra hivatkozva, most kapja az utolsó lehetőség kemot, a 18 cm-es tumorát kikapták de már terjedt.

 

Kezelhetetlen a svéd rendszer is. 

 

Előzmény: zöldkomcsi: (7568)
marjori Creative Commons License 2021.01.19 -1 3 7571

Nem kéne megint a svédekrol ömlengeni.

 

Fenét fedeztek fel bármit, sodródtak az alsó hangon az eseményekkel ( ne csináljunk semmit abból nem lesz baj. Ja. Jogi háttér sincs hozzá, nahát...)

 

Egy évvel ezelőtti óta:

Bazartak a középiskolákat majd kinyitották majd bezárták.

 

Tesztelték februárban néhány hazatérőjuket aztán márciusban feladták.

 

Nem kell maszk vagy esetleg mégis (szeptember) aztán legyen ajánlott a buszon, de ha nincs akkor sincs semmi, kötelezni és betartatni úgysem.lehwt.

 

Tunetmentes fertőzés nincs.

Van, 24 órán át.

De nem jelentős.

 

 

 

 

Az öregotthonokban nem kell védőfelszerelés. Ja mégis..

Legyen látogatási tilalom.

Oldjuk fel - október.

 

Nem lesz második hullám ( Tegnele. Október 11) 

Oldjuk fel a látogatási tilalmat.

O már megint halnak basszus.

Oké akkor betiltjuk a temetéseken való részvételt. Hisztiznem. Oké, legyen 8 fő. Beleszámolva a személyzetet, papot. Síràsót.

 

Mi lenne ha be tudnánk zárni a plázákat? Jó lenne egy felhatalmazasi törvény, spongyát arra mit mocskoltuk többek között Orbánt emiatt. Na jó. Most már van, 2021 szeptemberig.

 

Oké. Legyen alkoholtilalom pár hétig.

 

Ne, a síterepeket ne zárjuk be csak a melegedőket mínusz 20 fokban, aki nem bírja menjen haza.

 

Vagy járjon a Kanári szigetekre melegedni mint a katasztrófavédelmi hatóság főigazgatója. 2x a novemberben és karácsonykor két hétig.. Pihennie kell a kis léleknek, nem de?

Viszont vonjuk vissza a nővérek szabijat, lusta disznók. Nem volt elég a nyári két hét , karácsonykor is otthon akarnak lenni???

 

 

Nem az általános iskolákat nem zárjuk be. 

A szülő ha otthon tartja a gyereket fizessen. Heti 1000 euró büntetés oké. Az hatni fog 

 

A.gyerekek nem terjesztenek. Bebizonyítottuk.

 

Ja nem, mégis lehessen bezárni a sulikat. Általánost is.

 

Hoppá nem járnak dolgozni a noverkek, otthon vigyáznak a tízévesekre. Nem kéne valami gyerekmegorzes?

 

Ne oké de akkor legyen oktatás is.

Jé. Nyissuk inkább meg, a felügyelők nem.birjak a terhelést.

 

 

 

 

 

 

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7570

Ebben, amit ideírtál egy darab tény nincs. Fantáziád szüleménye

 

Persze, hogy az. Mi más lenne?

 

 

Ezt mért nem tudod elfogadni?

 

Szerintem ez a tényállás. Miért kellene másítsak rajta?

Előzmény: sszinténzenész (7569)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7569

Ebben, amit ideírtál egy darab tény nincs. Fantáziád szüleménye. Ezt mért nem tudod elfogadni?

Előzmény: zöldkomcsi: (7568)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7568


Egyszerűen nem vagy hajlandó elfogadni, hogy nincs svéd módszer. Pont ők kezelték influenzaként (Tegnele saját fogalmazása) egy hónapig. Onnantól, mint bárki más.

 

Svéd módszer néven emlegetem mert úg vettem észre a köznyelv így emlegeti a módszert aminek lényege a korlátozások minimális még elégséges szintjének a megtalálása.  Mi ebben a nehéz?

 

És igen sok halottjuk van. Semmi jó nincs benne és semmi különös. Nagyot hibáztak kezdetben.

 

 

Ugyan azt a stratégiát viszik azóta is, taktikai korrekciók vannak a stratégia ugyan az, elviselhetőnek kell lenni 10-15 éven keresztül. Nem minősítettem jónak vagy rossznak mert ahoz kevés vagyok, én helyeslem, de ez szubjektív.

 

De van, aki számolja, tudjuk, hogy nem ebből van a legtöbb.

 

Egyszerre beszélek emberről és vírusról, nem, nem volt még erre precedens szerintem a Földtörténetben.

Az ember csinál érdekes dolgokat, mint a szén ciklus extrém felgyorsítása, ilyen az is, évmilliók alatt a szén hol fenn a nagy kék égben hol lenne a sötét bányában, ilyen gyorsan még soha nem váltott halmazállapotot. Meglátjuk, de most nem unokák, hogy mi kerekedik ki belőle.

Előzmény: sszinténzenész (7565)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7567

Azt mondtam a legnagyobb egyedszámmal legelterjedtebb. Ehez jön még, hogy lényegesen flülműlja a vándormadarakat is mint közvetítő. Nem hinném, hogy nem érted miről van szó.

Előzmény: JimmyQ (7566)
JimmyQ Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7566

Ugyan már! Messze nem az ember a legnagyobb egyedszámú faj a Földön, s nem is a legsűrűbben élő. Jobb lenne kicsit tájékozódnod, mielőtt beírsz valami bölcsességet!

Előzmény: zöldkomcsi: (7560)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7565

csak úgy látszik okosan felismerték, hogy sok évben kell gondolkodni, csak olyan stratégiát venni fel amit be is tudnak tartani. Mások, mi is még mindég úgy gondolkodnak mint ha egy influenza járvány lenne, majd 1-2 hónap és eltűnik, vagy kap mindenki egy szurit és lehet foglalni lefele a szálláshelyet teneriffén.

 

Egyszerűen nem vagy hajlandó elfogadni, hogy nincs svéd módszer. Pont ők kezelték influenzaként (Tegnele saját fogalmazása) egy hónapig. Onnantól, mint bárki más. Mi ebben a nehéz?

 

És igen sok halottjuk van. Semmi jó nincs benne és semmi különös. Nagyot hibáztak kezdetben.

 

hm...hm... bevallom 1 millárd évvel ezelőtt nem voltam itt, sőt most se számoltam, de szerintem te se, csak azt lenne okod írni, hogy nem tudod.

 

Akkor viszont minek teszel ilyen kijelentést, mért nem írod: "nem tudom"? ))))

 

De van, aki számolja, tudjuk, hogy nem ebből van a legtöbb.

 

 

Előzmény: zöldkomcsi: (7564)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7564

hm...hm... bevallom 1 millárd évvel ezelőtt nem voltam itt, sőt most se számoltam, de szerintem te se, csak azt lenne okod írni, hogy nem tudod. Meglátjuk az eredményét, szerintem közel jövőben jelentősen fog növekedni a problémás covid mutációk gyakorisága.

A svéd módszer nem csodálatos, csak úgy látszik okosan felismerték, hogy sok évben kell gondolkodni, csak olyan stratégiát venni fel amit be is tudnak tartani. Mások, mi is még mindég úgy gondolkodnak mint ha egy influenza járvány lenne, majd 1-2 hónap és eltűnik, vagy kap mindenki egy szurit és lehet foglalni lefele a szálláshelyet teneriffén.

Előzmény: sszinténzenész (7561)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7563
Előzmény: sszinténzenész (7562)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7562

:-) Épp most írják:

 

A tanulmányt készítő 17 szakember úgy véli, hogy a bolygó sokkal rosszabb állapotban van, mint ahogyan azt a legtöbben - köztük kutatók is - gondolják 

 

A probléma kezeléséhez messzire mutató változtatásokra van szükség a globális kapitalizmus, az oktatás és a nemek közötti egyenlőség terén.

 

A jelenleg helyzet alapján a világ nagyjából egymillió faja kihalhat a következő évtizedekben egy ENSZ-jelentés szerint.

Úgy veszem észre, hogy a fehérember pl. idetartozik. Amiatt soha nem aggódnak.

sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7561

De ez nem igaz. Már sokan írták neked. Leragadsz ennél is, mint a csodálatos svéd módszernél, ami nem létezik?

Előzmény: zöldkomcsi: (7560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!