Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 30 perce 0 0 236137

Van valami genetika, mert azt szokták vizsgálni minden tromózis esetnél. Van akinek előírják utána a vért higító gyógyszer folyamatos szedését, van akinél nem, hanem egyszeri eseménynek tekintik.

Előzmény: marjori (236116)
zöldkomcsi: Creative Commons License 30 perce 0 0 236136

Nagyon eltérő az átlag életkor, semmi értelme így hasonlítani össze.

Előzmény: egylambos (236134)
egylambos Creative Commons License 30 perce 0 1 236135

Két eset van. Vagy belezakkantál gődénybe, vagy szerelmes lehetsz bele. Ugyanis csak te emlegeted. Egyik se éppen jó hír. :-)

Előzmény: Trafi Pax (236133)
egylambos Creative Commons License 45 perce 0 1 236134

De látom a sírokat amiket itt mutogatsz. De nem ezek alapján a hatásvadász képek alapján kell megítélni, hanem az adatokból. És tény, hogy a csúcson népességarányosan nálatok naponta kétszer annyian haltak meg mint nálunk. Ráadásul úgy, hogy nálatok már előtte is lockdown volt, nálunk meg nem voltak lezárások.

Előzmény: Trafi Pax (236120)
Trafi Pax Creative Commons License 1 órája -2 0 236133

Mondom, ez így korrekt. Szégyellhetném is magam, ha te engem méltatnál. Az lenne gáz.

Példa kedvéért: Gődény-hős sem szeretnék lenni.

Előzmény: csaszika55 (236132)
csaszika55 Creative Commons License 1 órája -3 3 236132

Orvos látott már?

Nagyon beteg vagy.

Előzmény: Trafi Pax (236131)
Trafi Pax Creative Commons License 1 órája -2 0 236131

Amikor azt írod, hogy "Családtag esetét írtam le", ott egyáltalán nem magától értetődő, hogy ezt az adott hozzászóláson belül érted, vagy az előzményre érted.

Ezért tehát nincs benne semmi különös, hogy én az előbbit vettem alapul, még csak elnézést sem kell kérnem érte. Kétértelműen fogalmaztál, erről nem én tehetek, de még azt sem mondom, hogy nagy hibát követtél el, mert ilyen még éppen előfordulhat bárkivel, akaratlanul.

Az már viszont nem fogadható el, hogy túlzásba viszed a hisztit. Az meg a legkevésbé számít, hogy te mit gondolsz rólam, sőt nekem az lenne gáz, ha ilyenek méltatnának engem, akár még pozitív minősítéssel is.

Magam részéről továbbra is tartom magam ahhoz, hogy vitapartnert nem minősítek negatívval (még a lenézettet sem). Ez ilyen átlátszó gyerekes "odaszúrás" csak, nem érv semmire, nem látszol tőle okosabbnak sem, hogy odacsapsz egy negatívot, a vita hevében. Vagy akárki más, mindegy. Szánalmas inkább, szerintem.

Előzmény: csaszika55 (236127)
QuantumSingularitas Creative Commons License 1,5 órája 0 1 236130

Mivel az oltás is az immunrendszert használja a védelem kialakításában, ez természetes. Oltásnál mindig mindenki azonos mennyiségű és minőségű vírust vagy antigént kap, aminek az egyéni variancia ellenére is egy jól behatárolt tartományban alakul ki az immunválasz, képződik ellenanyag és memóriasejt. A természetes fertőzésnél se a kezdeti vírus titer se vírus "minősége" nem ismert, ez az egyéni varianciával keveredve már nagyon bizonytalanná teszi azt, hogy milyen védelem marad utána vissza. 

Előzmény: csaszika55 (236129)
csaszika55 Creative Commons License 1,5 órája 0 1 236129

Ahogy az oltottaknál is elfogy.

Még kiderülhet, hogy előbb, mint a természetes fertőzötteknél.

Semmit nem tudunk/tudnak biztosan, túl kevés még a tapasztalat, rövid az eltelt idő.

Előzmény: QuantumSingularitas (236126)
QuantumSingularitas Creative Commons License 1,5 órája 0 0 236128

Taposó akna hogy működik? Jön az ellen rálép és nagyon szétszórt lesz utána. Nem akadályozza meg az ellent, hogy bejöjjön, csak jó eséllyel megöli. Vakcina sem akadályozza meg a vírust hogy fertőzzön, de a replikációval szemben elég komoly akadályt jelent, az ellenanyag ami neutralizál, citotoxikus ellenanyag komplex képzéssel megöli a fertőzött gazdasejtet, a sejtes immunitás meg úgy szimplán megöli a gazdasejtet. Hogy nem fertőződjél meg, az ellen csak biológia védelmi ruha tud 100%ban megóvni.

Előzmény: sszinténzenész (236121)
csaszika55 Creative Commons License 2 órája 0 2 236127

Idézd, hol fogalmaztam félreérthetően!

De lehetőleg az előzménnyel, amire válaszoltam.

Különben még mélyebbre süllyedsz a szememben, ha létezik még annál is lejjebb.

Előzmény: Trafi Pax (236125)
QuantumSingularitas Creative Commons License 2 órája 0 0 236126

Majd el fog. Mint ahogy memória sejteknek is van felezési ideje, ha nincs emlékeztető oltás akkor egy idő után annyira elfogy a sejtes memória is, hogy ugyanott van mint ha soha nem is találkozott volna vele.

Előzmény: csaszika55 (236118)
Trafi Pax Creative Commons License 2 órája -1 0 236125

Csak nem mindegy, hogy itt te fogalmaztál félreérthetően, az nem az én hibám.

De a lényegen nem változtat: túlzásba viszed a hisztit.

Előzmény: csaszika55 (236124)
csaszika55 Creative Commons License 2 órája 0 4 236124

Hogy nem lepődök meg, hogy ezt is félreértelmezted.

A fiamról írtam, aki novemberben átesett a fertőzésen és az ő nem létező védettségi kártyájáról a tesztje ellenére.

A többi már csak reakció volt az erőltetett oltási propagandára és a vakcinák veszélytelenségére.

Előzmény: Trafi Pax (236111)
Trafi Pax Creative Commons License 2 órája -1 0 236123

Mint pl. a Szlovákiában elhunyt nőnél az utólagos vizsgálat azt állapította meg, hogy vérrögképződésre genetikailag hajlamos volt, az AstraZeneca oltás ezért lett sajnos végzetes számára.

De ha a vírussal találkozik, az is valószínűleg hasonlóan végzetes lett volna.

Amikor az oltást kapta, tombolt a járvány, ezért így utólag már lehetetlen megmondani, hogy így, vagy úgy járt volna, de maga a járvány ténye az oltást indokolttá tette.

Ezért utólag is azt mondja az ottani szakmai vélemény, hogy az oltás etikailag nem kifogásolható, a járványhelyzet miatt, az adott vészhelyzet miatt szükséges volt.

Előzmény: marjori (236116)
sszinténzenész Creative Commons License 2 órája 0 0 236122

Másrészt: Mivel Magyarországon a lakosság kb 58%-a még nem kapta meg a második oltását és az oltottak jelentős része a Sinovac vakcinához hasonló vakcinával oltott -a chilei példát figyelembe véve- érdemes lenne visszafogottabban nyilatkozni a járvány legyőzéséről.

A britek ezt elég komolyan meg is csinálták, ahol a rosszabbik szcenárióban(az Astrát veszi a gyenge oltásnak, bár a Pfizer is igen rosszul szerepelt pl. a Bétával szemben), júl-aug-ra várható egy nagy h3. hullám, mint januárban, vagy 1000 halottal naponta.

https://www.telegraph.co.uk/global-health/science-and-disease/new-covid-surge-chile-shows-vulnerable-uk-fully-vaccinated/

Előzmény: ragadozópóni (236108)
sszinténzenész Creative Commons License 2 órája 0 0 236121

Hát akkor meg?

Előzmény: QuantumSingularitas (236117)
Trafi Pax Creative Commons License 2 órája -1 2 236120

Úgysem fogod megérteni, hogy itt nem az a probléma.

Amikor normális emberek, tudományos / szakmai érvek mentén vitáznak, az rendben van.

Amikor félbolondok találnak ki olyan marhaságokat, amiről még egy értelmesebb laikus is rögtön leveszi, hogy ez hülyeség, amivel a tudományos világ nem is vitatkozik, mert egyszerűen agybeteg dolgok, az nincs rendben.

De te ezt nem érzed, mert magad is valami spiritiszta álomvilágban élsz. Nem látsz:

https://www.google.com/images?q=brazilian+covid+graves

Előzmény: egylambos (236113)
sszinténzenész Creative Commons License 2 órája 0 0 236119

Ezért szoktak ilyen csalikonteókat maguk terjeszteni, akik sunnyásban járnak, s a Görényeket futtatni, mert jó figyelemelterelés, meg könnyen egybe lehet velük mosni azt is, aki akár megkérdezi, hogy mégis mit csinálnak a sunnyásban.

Előzmény: egylambos (236113)
csaszika55 Creative Commons License 2 órája 0 1 236118

De még nem illant el! Egy orvosi labor kimutatta, hogy jelen van a szervezetében, és covid ellen védettnek minősítette.

Mért kockáztatna egy egészséges, fiatal szervezet bármilyen mellékhatást?

Előzmény: QuantumSingularitas (236109)
QuantumSingularitas Creative Commons License 2 órája 0 0 236117

Ezt természetes, a vakcina nem kerítés hanem taposóakna. 

Előzmény: sszinténzenész (236114)
marjori Creative Commons License 2 órája 0 0 236116

vérrögproblémák az arra genetikailag hajlamosaknál fordulnak elő, de ők választhatnak más vakcinát is."

Milyen genetikai hajlamra  gondolsz?

Előzmény: Trafi Pax (236111)
QuantumSingularitas Creative Commons License 2 órája 0 0 236115

Másrészt: Mivel Magyarországon a lakosság kb 58%-a még nem kapta meg a második oltását és az oltottak jelentős része a Sinovac vakcinához hasonló vakcinával oltott -a chilei példát figyelembe véve- érdemes lenne visszafogottabban nyilatkozni a járvány legyőzéséről.

Hasonló de nem azonos. A Szutnyik is hasonló az Astrához, mégis sokkal hatékonyabb, a Janssen is hasonló, mégis kevésbé hatékony, lévén hogy booster nélküli.

Előzmény: ragadozópóni (236108)
sszinténzenész Creative Commons License 2 órája 0 0 236114

A vakcina után is van újrafertőződés.

Előzmény: QuantumSingularitas (236104)
egylambos Creative Commons License 2 órája 0 2 236113

Szerinte mindenki gödény hívő, aki nem az éppen aktuális álláspontot szajkózza.

Előzmény: sszinténzenész (236106)
sszinténzenész Creative Commons License 2 órája 0 0 236112

ezt rosszul linkeltem

Előzmény: sszinténzenész (236110)
Trafi Pax Creative Commons License 2 órája -2 2 236111

Családtag esetét írtam le.

Ismerjük már az ilyet, a teljes kontextus ismeretében kicsit másképp festene a dolog.

Pl. vérrögproblémák az arra genetikailag hajlamosaknál fordulnak elő, de ők választhatnak más vakcinát is.

Akinek autoimmun problémája van, az orvosok pont ajánlják az oltást, mert ha a betegséget élesben kapná, attól könnyen vége lehet a dalnak, örökre. Nyilván pontosabban az adott esethez kell igazítani, csak általánosságban írtam.

Hülyeségeket beszélsz egyébként.

Előzmény: csaszika55 (236097)
sszinténzenész Creative Commons License 2 órája 0 0 236110

A vakcina után is vannak újrafertőződések.

Előzmény: egylambos (236105)
QuantumSingularitas Creative Commons License 2 órája 0 0 236109

Az ellenanyag valóban "elillan" ha nincs rá szükség, lebontja a szervezet, mert értékes fehérje, másrészt szemét a vérplazmában. Ennek üteme egyénileg is változik, van akinél baromi gyorsan eltűnik, van akinél hosszabb ideig fennmarad és a legszebb az egészben.

Előzmény: csaszika55 (236103)
ragadozópóni Creative Commons License 2 órája 0 2 236108

Nem kell ismételgetned semmit csak le kell vonni a tanulságokat.

Egyrészt hogy "klasszikust" idézzek:

"Ott a vírus amellett, hogy lehetőséget kap a szaporodásra a sok oltatlan közt, a sok oltott mellett ki van téve annak a fajta szelekciónak, hogy oltást kikerülő mutációkon essen át."

Előzmény: QuantumSingularitas (236096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!