Keresés

Részletes keresés

GasGriff Creative Commons License 2020.09.08 0 0 17

Tádááám!

 

 

Már csak finomítgatni kell, de már játszható.

GasGriff Creative Commons License 2020.08.23 0 1 16

Még pár lépés...

GasGriff Creative Commons License 2020.08.18 0 0 15

Mindig sok a dolog, de azért haladunk, haladunk...

GasGriff Creative Commons License 2020.01.21 0 0 14

Úgy 6 éve készítettem egy ilyet is:

Ez egy elektromos citera, bármi másnak tűnik is. :-)

A teste - mint ahogy látszik is - PRS mintájára készült, de annak csak kicsinyített mása, ezért tűnik a nyak hosszúnak. A menzúrája 540mm. A hangszedő saját tekercselés, a húrláb is saját, meg úgy az egész. Teste tölgy juhar fedlappal, nyaka bükk, akác fogólappal. Tervezem az imbuszokat lecserélni citeraszegekre, de még nem jutottam el odáig. Mivel a tekercs szimpla, gitárerősítőn elég zajos. Én összedobtam hozzá egy kis combót egy aktív számítógép hangszórópárból, azzal szépen szól. mivel a bundozása - a citerával ellentétben - kromatikus, ezért többre képes egy citeránál, viszont könnyebb mellényúlni is. :-)

Ami még szót érdemel, az a színe, ami élőben pirosabb. Ezt Tesco gazdaságos ételszínezékkel varázsoltam a fedlapra. Binding nincs, a test oldalán körbefutó világos csík maga a fedlap színezetlen anyaga. Csak a tetejét színeztem.

GasGriff Creative Commons License 2020.01.19 0 0 13

Kösz!

Persze, azon vagyok! :-)

Tegnap is faragtam rajta, kezd összeállni a kép a nyak befogatásáról. Hegeszteni is kell. Persze nem a tankot.

A "kölyöksikító" is tud megfelelően szikrázni, így a tankon beragasztgattam a nem kívánatos nyílásokat, nem kevés vizet töltöttem bele, és időnként meglötyköltem. Vágás közben a vágott résbe is csöpögtettem.

(A tank több éven át használaton kívül, kupak nélkül szellőzött egy fészerben. Mielőtt nekiálltam volna, alaposan körüljártam a dolgot, hát elég széles volt a kapott tanácsok spektruma.)

Előzmény: eref (10)
GasGriff Creative Commons License 2020.01.19 0 0 12

Vajon saját maga hozta össze? :-)

Eddig még csak gitáron láttam játszani, de nem követem a munkásságát.

Ez egy "gas can" gitár, asszem gyártják az USÁban. Ott komoly iparág a szivardoboz gitár is - utóbbinak fesztiválja is van -, többnyire blues-zenészek használják ezeket. Van aki üvegnyakkal, van aki anélkül.

Nekem Ő a kedvencem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=w929i0urXlo

 

Meg van egy pali, aki ásóból hívott életre egy gitárt, nem tudom a nevét, őt is megtalálni a videomegosztókon.

Mindemellett öreg benzineskannákból is készül gitár, nekem is ez lett volna az alternatíva, ha nem találok tankot.

Előzmény: Hartlein_K (9)
eref Creative Commons License 2020.01.19 0 0 11

Lois Viktor képzőművész csinál hasonlókat:

 

https://youtu.be/bLCsYFR9j_4

https://youtu.be/083lbyuHwHk

https://youtu.be/b-ro-v0pUtM

 

 

eref Creative Commons License 2020.01.19 0 0 10

Nagyon jó!!! Ugye, majd hallhatjuk is?

Előzmény: GasGriff (-)
Hartlein_K Creative Commons License 2020.01.18 0 0 9

Asaf Avidan gitárja:

 

GasGriff Creative Commons License 2020.01.18 0 0 8
Ez telitalálat! XD
Igaz, nem kellett semmit faragni rajta, ez egy "kész hangszer". :-)
Előzmény: Hartlein_K (7)
Hartlein_K Creative Commons License 2020.01.18 0 0 7

Jingle Bells intro on Comb

 

https://youtu.be/zSyVR73n6kE

GasGriff Creative Commons License 2020.01.18 0 0 6
Jól gondolod, minőségi hangszernek szigorú követelményei vannak.
Olvastad a topikleírást itt fönt? Én ebből indulok ki. Az autentikusabb hangszereimet még nem raktam ide, ezek inkább poénok. Ezt a tankert is annak szánom.
Mellesleg Parker gitárok jutottak eszembe most, ha jól emlékszem famentesek.
Előzmény: füstikecske (5)
füstikecske Creative Commons License 2020.01.18 0 0 5

Szerintem egy gitárnál még az sem mindegy, milyen fából készül.

Úgy értem, a minőségi hangszer.

Játékszernek bármiből lehet. De az elektronika sem csodaszer. Valami fémes hangzást biztosan belevisz.

Bár néha ez előny is.

Előzmény: GasGriff (4)
GasGriff Creative Commons License 2020.01.18 0 0 4

Őszintén szólva nem tudom, de majdnem mindegy is, mert hangszedőn át erősítőre vihető, ott meg ugye már a villany dönt. Viszont húrt pendítettem fölötte, az meglepően jól szólt, legalábbis nem szarul, de ez nem mérvadó, tudom.

Találni azért ilyen próbálkozásokat videomegosztón is, tankból, marmonkannából, (koncerten is) meg ugye szivardoboz-gitárnak komoly kultúrája van blues körökben. Igaz, az fából van. Bár ezek legtöbbje mind hangszedős, többnyire elektromosan használt hangszer.

Előzmény: füstikecske (3)
füstikecske Creative Commons License 2020.01.18 0 0 3

Nincs ennek a gitárnak fémes dobozhangja?

Előzmény: GasGriff (-)
GasGriff Creative Commons License 2020.01.18 0 0 2

Egy kukázott gitárból, bolhapiacon szerzett 7-es kulccsal is citera alternatíva lett. Bohóckodni tökéletes.

GasGriff Creative Commons License 2020.01.18 0 0 1

és így lett KONZERVDOBOZ-ból KONZERVDOB.

GasGriff Creative Commons License 2020.01.18 0 0 0

Korábban készítettem ilyen citerának nem látszó, de majdnem úgy szóló tárgyat, még mielőtt rendes citera formával próbálkoztam volna.

GasGriff Creative Commons License 2020.01.18 0 1 topiknyitó

Sziasztok!

Nem találtam ilyen témájú topikot, hát gondoltam egy nagyot. Magamról annyit, hogy érdeklődési köreimet tekintve nagyon sok minden érdekel, és ez nem mindig hat pozitívan a környezetemre. A legállandóbb és legrégebbi késztetésem az viszont a zene, és a hangszerek iránti beteges vonzalom. Azért beteges, mert nem mindig a minőségi, márkás holmik felé húzok, hanem sokszor a lepattant, kidobott holmikban látok új, esetleg az eredeti elképzeléseknek ellentmondó lehetőséget.

Nemrég eljutottam odáig, hogy elkezdtem építeni egy kidobott motor tankjából egy gitárt. Ekkor szembesültem vele, hogy ez a holmi nincs igazán otthon a hangszer-topikokon, de a motorok között sem. Nem lepődtem meg, sokszor lépek járatlan utakra. Így arra gondoltam, elindulok, aztán majd együtt kitapossuk ezt az ösvényt, vezessen bárhová is.

üdv

Griff

 

És a szóban forgó tákolmány:

A humbuckert azóta likvidáltam, mert kaptam a helyi boltban (nem a zőccségesnél) egy komplett elektronikát, piezzoval, hangolóval és 3 potival, Jack-el. A csavarok is motorból valók, az összeszereléshez már előkészítettem őket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!