Keresés

Részletes keresés

Betty.Ford Creative Commons License 2021.06.22 0 0 3643

Rtlmost-on ujra elerheto💕

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.06.03 -5 0 3641

Én csak abból indultam ki, amit az RTL producerei gondolhatnak... ezek fényében csoda, hogy a pl. a Mellékhatás megvalósulhatott. 

Előzmény: Zenerajongó (3640)
Zenerajongó Creative Commons License 2020.06.03 0 1 3640

Hát, kinek mi az érdekes, meg ugyebár kritizálni a legkönnyebb, ahhoz semmilyen tehetség nem kell. Azért írtam úgy, hogy "azzal kezdeném a következő évadot", mert ez csak az első 1-2 epizód cselekményváza lenne, ebből indulna ki a sztori, ami aztán persze bonyolódna tovább. De ezt már nem az én dolgom kitalálni, hiszen nem vagyok forgatókönvíró. :)

Előzmény: Mlle. Grenelle (3638)
Ilhilla Creative Commons License 2020.06.03 0 0 3639

Egyetértek!! 

Előzmény: Zenerajongó (3637)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.06.03 -5 1 3638

Ez a storyline nem lenne elég érdekes....

Előzmény: Zenerajongó (3637)
Zenerajongó Creative Commons License 2020.06.03 -1 4 3637

A nézettség lehet, hogy indokolná. Elvileg én is megnéznék egy második évadot belőle. De abból még egyet, és nem egy teljesen másik nyomvonalon haladó cselekménnyel, főleg nem egy több tíz évvel később játszódó sztorival (bár esetleg lehetne abban is fantázia). Az meg pláne nem érdekelne, hogy a "vigyori" hogy lesz Anna oldalán boldog családapa, ezt nagyon nem venné be a gyomrom. Akkor inkább ne is folytassák! Ha rám lenne bízva, én azzal kezdeném a következő évadot, hogy Anna és Sándor szakítanak, Annából orvosnő lesz, talál egy normális, valóban hozzá passzoló férjet, és azzal alapít családot, Sándor meg megkapja, amit már az első évad végén megédemelt volna.  :)

Előzmény: Ilhilla (3636)
Ilhilla Creative Commons License 2020.06.02 -5 1 3636

A nézettség is indokolná, hogy legyen második évad. A nézők nagyon szerették a sorozatot és az "első magyar orvosnő + a parasztból lett földbirtokos" története tartogat(na) még meglepetést.

Én például el tudom képzelni, hogy vigyori hamarosan csinál 3 gyereket Annának és jól megruházza, mert folyton a szolgabíróra gondol! :D

Előzmény: Mlle. Grenelle (3629)
panthera nera Creative Commons License 2020.06.02 -2 0 3635

"Kit érdekelne a Rokoczayak unokája?!"

Őkröket biztos nem, de NE HALGASS RÁJUK!

Látszólag van igazad, de ha a több generációs családregények megfilmesitésére gondolsz, akkor nincs.

Ilyen volt a szerintem szenzációs Katedrális sorozat (sokkal jobb ennél és persze profibb is) kár hogy ebből nem készült el a trilogia másik két kötetének a sorozatban való megfilmesitése. (majd idővel), kb egy fejezet után az ükonokákat és évszázadokkal későbbi leszármazottakat.

Jól kell megcsinálni ugy ahogy az első évadot és a nagyszülök városára, cselekedeteire, sorsára támaszkodhat az unokák sorsa ami nem kevesebb izgalmat okoz és ha jó a második évad, őket is ugyan olyan gyorsan megkedvelik.

Maga a történelem az ami adja a kalandot és az egyéni sorsok a romantikát, legyen az akár a Horthy éra alatt, Rákosi éra alatt, a Kádárizmusban és végul a mában, izgalmas és végigkövethető hogy formálta a történelem a Torzsákat, Tulipánokat, Rokoczayakat, Csiznadiákat.

Csak egy példát irok.

Az RTL-en most megy egy másik sorozat a "Mellékhatás" főhőse Dr. Széphelyi. Törkevéseit, céljait, hátterét akár jobban is meg lehetne érteni (persze igy kicsit a háttértörténet más lehetne) ha Dr. Széphelyi helyett Dr. Rokoczay Zoltánnak hivják? 

Előzmény: derek (3633)
GPS Creative Commons License 2020.06.02 -1 0 3634

A magyar történelem 1865 után is rengeteg izgalmakat kinál. 1. világégés, trianon, 2. VH, náci megszállás, orosz megszállás, Rákosi rendszer, Kádárizmus, rendszerváltás, 21. század?

Rengeteg, több korszakot és generációt átívelő családregény (és azok megfilmesítése) született már.
Sok közülük igen sikeres is volt.

Nem tartanám sem feleslegesnek sem érdektelennek, hogy ha egy hasonló, magyar alkotás is megszületne - a mai, korszerű művészi és technikai eszköztárral.

Az átívelendő korszakok rendkívűl mozgalmasak és jól dokumentáltak - szinte minden perce az évszázadnak valódi kincsesbánya a (jó) forgatókönyvíróknak.

És ha a filmes csapat is jó ízléssel nyúl hozzá - igen értékes mű is születhet belőle.

Még ha romantikus hangvételű is - akkor is.

.

Előzmény: panthera nera (3631)
derek Creative Commons License 2020.06.02 0 2 3633

Csak az a kár , hogy a Bátrak földje nem egy történelmi sorozat volt , hanem egy történelmi korban játszódó telenovella. Kit érdekelne a Rokoczayak unokája?! A nézők ezeket a színészeket illetve karaktereket kedvelték meg. Őket szeretnék még látni. 

Persze lehetne olyan sorozat amit felvetettél , de az már nem a Bátrak földje lenne.

Előzmény: panthera nera (3631)
derek Creative Commons License 2020.06.02 0 0 3632

Így legyen ötösöm a lottón, mégis lesz második évad - de minek?

Így biztos lesz! :-D Ez egy rajongói facebook oldal. Szóval nem lesz. 

panthera nera Creative Commons License 2020.06.02 -1 0 3631

A magyar történelem 1865 után is rengeteg izgalmakat kinál. 1. világégés, trianon, 2. VH, náci megszállás, orosz megszállás, Rákosi rendszer, Kádárizmus, rendszerváltás, 21. század?

Van itt 4 család Rokoczay, Torzsa, Tulipán, Csizmadia, többféle társadalmi osztály és ezek generációit végig lehet nagyon szépen követni a magyar történelmen egész máig.

Egy sokgenerációs sorozatnak nagyon lenne helye, értelme és ettől kezdve egyre többet is mondhat? Történelmi korokrol, esendőségről, helyetállásról, kiből lesz hóhér, kiből áldozat, ez majd hogyan fordulhat és mit hoz számukra a ma, utódaik hogy boldogulnak 2020-ban, hogy határozza meg sorsukat a mult, hogy irányitja szüleik öröksége őket?

Csupa izgalmas dolog.

panthera nera Creative Commons License 2020.06.02 -1 0 3630

Ezt nagyon szépen lehet folytatni. Az első évad a kiegyezés kora. 1865 és 67-el zár.

A második évad a Rokoczayak, Torzsák, Csizmadiák, Tulipánok unokái például az első világháboru után, Trianon után.

A harmadik évad például 1953. Mi lett a Rokoczayakkal, hogy élték tul a holokausztot Tulipánék, melyik oldalra álltak a Csizmadiák satöbbi. Kulákilistára kerülnek-e a Torzsák?, megannyi izgalmas történet lehetne.

Vagy a hatodik évad lehetne akár 2020.

Valahogy ugy ahogy Ken Follett megirta a Katedrális trilógiát.

Az első rész a Katedrális, a gótika kora.

A második rész a Katedrális szereplőinek ükonikái, ugyanott Kingsbridgben, de már a lehanyatló középkor idején és a felemelkedő renaissance-ban.

A harmadik rész  pedig... és igy tovább  "Az idők végezetéig".

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.06.01 -2 0 3629

Így legyen ötösöm a lottón, mégis lesz második évad - de minek?

Előzmény: panthera nera (3627)
panthera nera Creative Commons License 2020.06.01 -1 0 3628

Polgári neve nagyon könnyű, csak az esti lazulásokra kell gondolnod.

Előzmény: Ilhilla (3626)
panthera nera Creative Commons License 2020.06.01 -1 0 3627
Előzmény: Ilhilla (3626)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.29 -5 0 3626

Még mindig nem volt "időm" megjegyezni Vigyori polgári nevét! :D Köszi a helyesbítést! :-)

Előzmény: Magdi60 (3624)
luci87 Creative Commons License 2020.05.28 -2 0 3625

Igen? Azt nem láttam,majd megnézem!

Előzmény: Ilhilla (3623)
Magdi60 Creative Commons License 2020.05.28 -2 0 3624

Kenderes Csaba mondta igen, a vonaton abban a riportban.

Előzmény: Ilhilla (3623)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.28 -5 0 3623

A sorozatban nem mindig volt ugyanúgy "hullámos", volt-amikor "friss töltésnek" tűnt. 

Volt egy riport a Fókuszban, ott Kelemen Csaba viccelődött ezzel a "szájfeltöltéssel", de csak röhögtek a dolgon! 

Vannak olyan fotók róle, aholm egészen keskeny és szép ívű a szája, ezért "gyanús" a dolog! :-)

Előzmény: luci87 (3621)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.05.28 0 1 3622

Ilyen civilben.

Szerintem ez természetesen ilyen.

Előzmény: luci87 (3621)
luci87 Creative Commons License 2020.05.28 -1 0 3621

Most találtam erre a topikra...bocsi,ha volt már..Valaki felvetette egy másik forumban,hogy a Katicát alakito szinésznő szája természetesen "hullámos",vagy szilikonnal feltöltette? Szerintetetek?

Én nem tudom,de elég feltuno....

bk_barát Creative Commons License 2020.04.29 -5 0 3620
Zenerajongó Creative Commons License 2020.04.28 -4 4 3619

Hát ezzel a kommenttel most nagyon melléfogtál, szerintem látod a diszlájkok számából is... :)

Lakatos és Cila (már ez a becenév is hányás önmagában!) sztem semmiben nem különböznek, viszont annál inkább hasoníltanak egymásra. Ha rádióban halanám nyilatkozni őket, nem is biztos hogy hirtelen meg tunám különböztetni őket a hangjuk és beszédmodoruk alapján, pontosan ugyanazt a feminin, kényeskedő affektálást nyomják mindketten. Egyik kutya, másik eb... nem tudom, melyikük az irritálóbb!

Előzmény: Ilhilla (3617)
Cracowius Creative Commons License 2020.04.27 -5 2 3618

Ebben az esetben nem is bánom, hogy nem láthatom Csabát (igaz Márkot sem). :)

Előzmény: Ilhilla (3617)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.27 -7 2 3617

"Cyla" és "Manyi" nem is olyan régen még nagy barátnők voltak!

Egyébként Márk sokkal intelligensebb, sokoldalúbb, műveltebb, tanultabb és diszkrétebb.

Csaba folyton emlékezteti a nézőt, hogy ő bizony a fiúkat szereti, mindig, minden körülmények között ez a témája, nagyon zavaró, mert közönséges. 

Ha Márk nem nyafogna és mostanában nem látszana rajta külsőségekben is ennyire a mássága, egész tűrhető "celeb" lenne, jól lehet vele beszélgetni nem csak a divatról, hanem a zenéről, irodalomról és más művészetekről. Csaba esze viszont folyton "azon" jár! :-)

Előzmény: Cracowius (3616)
Cracowius Creative Commons License 2020.04.27 -5 0 3616

Fogalmam nem volt ki az a Kajdi Csba de utánanéztem és pont egy közös kép Márkkal. Talán szerencse hogy itt nem szerepelt, mert Imre kapkodhatná a fejét a sok hódolótól?

Előzmény: Mlle. Grenelle (3611)
Zenerajongó Creative Commons License 2020.04.27 -1 2 3615

Eleinte is inkább a Katicával volt valamicske kémia, nem a bárókisasszonnyal. A Sándor-Anna viszony a lehető legtökéletesebb nonszensz volt az elejétől fogva. Az, hogy végül ez lett a happy end, a sorozat fő hibájának tartom továbbra is. Ezzel nagyon meseszerűvé tették az egészet. Persze nem kell velem egyetérteni, de én így látom. :)

Előzmény: jedi1 (3614)
jedi1 Creative Commons License 2020.04.27 -1 1 3614

"Egyáltalán nem illett össze a bárókisasszonnyal, én a kémiát se nagyon éreztem a két színész közt, pedig állítólag egy képzőbe jártak Kaposváron."

Szerintem eleinte még érezhető is volt közöttük a kémia, de a végére valahogy eltűnt. Nem tudom hogy ez a színészek, vagy a forgatókönyv hibája.

Sajnálom hogy a végét így összecsapták. Pont az lett volna érdekes, hogyan jönnek össze ténylegesen a párocskák. Ehelyett volt egy csomó rész ami arról szólt hogy Annácska szenved. Imre...Sándor...Imre....Sándor... Azt meg túltolták.

Előzmény: Zenerajongó (3584)
jedi1 Creative Commons License 2020.04.27 -1 0 3613

Magam is így látom. :-)

Előzmény: GPS (3595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!