Keresés

Részletes keresés

Mazsola0070 Creative Commons License 2019.12.17 0 0 9

Itt van néhány értékelés a helyről, ebből kiderül az is, hogy a rántott harcsa már 2018. júliusában is pangasiusból készült...

 

Egyébként az értékeléseket olvasva úgy tűnik, ebben az étteremben halászlét, halételt nem célszerű rendelni.

 

https://www.ittjartam.hu/balatonakarattya/ettermek/degesz-etterem-pizzeria-balatonakarattya/

 

Előzmény: trlala (7)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.12.17 0 0 8

2013 óta tilos a kereskedelmi halászat a Balatonon. Badacsonyban a Bonvino-ban volt az étlapon balatoni fogas, balatoni ponty. Szóvá tettem, szerintük ez fantázianév, mint pl. a dorozsmai ponty... :D

Előzmény: Mazsola0070 (6)
trlala Creative Commons License 2019.12.17 0 0 7

Degesz

Előzmény: Eredő Vektor (5)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.12.17 0 0 6

Jó, jó, tudom....:)

 

Megjegyzem, én voltam Szigligeten a Süllőfesziválon, ahol a Balatontól látótávolságban árulták a balatoni a fene se tudja honnan származó sült süllőt.

 

Mert elvileg Balatonból fogott nem lehetett, pedig a jelenlévők nagy többsége azt hitte.

 

Ez vajon nem átverés?

 

Előzmény: homerx (4)
Eredő Vektor Creative Commons License 2019.12.17 0 0 5

melyik étterem volt ez? Írd le nyugodtan...

Hogy lehet ezt felismerni? Szóltál? Mit mondtak?

Előzmény: trlala (-)
homerx Creative Commons License 2019.12.16 0 1 4

balatooooni? nem is lehetne balatoni sem hivatalosan, sem hivatlanul.

Előzmény: Mazsola0070 (0)
r.tonyo4 Creative Commons License 2019.12.16 0 0 3

alapvetően nem érdekel, hogy az a fogas süllő, amit eszek magyar, vagy román, vagy kazah. Mert az akkor is az a faj.

De a pangasius nem azonos a mi harcsánkkal, de még az afrikai harcsával sem. 

Előzmény: Mazsola0070 (0)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.12.16 0 0 2

De a kazah süllő is süllő. Viszont a pangasiust eladni harcsának csalás.

Előzmény: Mazsola0070 (0)
trlala Creative Commons License 2019.12.16 0 0 1

Össze kell szedni a csaló éttermeket.

Előzmény: Mazsola0070 (0)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.12.16 0 0 0

És még hány helyen találkoztam ilyennel....:(

 

A trükk egyébként az, hogy a pangasius is egy harcsafajta, a másik neve cápaharcsa, így ha reklamálsz, netán feldobod őket a fogyasztóvédelemnél, akkor azt fogják mondani, hogy ők nem hazudtak, nem írták ki, hogy magyar szürkeharcsa halászlé, ők nem tehetnek róla, hogy nem kérdezted meg előre, hogy milyen harcsa és te arra gondoltál, hogy szürkeharcsa.

 

(Nálunk a menzán rendszeresen van rántott harcsa, megkérdeztem a tálalót, hogy ez biztosan szürkeharcsa, mire is közölte, hogy nem, cápaharcsa, de nincs is kiírva, hogy szürkeharcsa lenne.)

 

Egyébként ugyanez van a süllővel is, azzal is nagyon esélyes, hogy kazah vagy román fagyasztott süllőt kapsz, nem balatoni magyart.

 

 

Előzmény: trlala (-)
trlala Creative Commons License 2019.12.16 0 0 topiknyitó

Az egyik balatonakarattyai étteremben 2019.12.15-én a harcsa halászlében is pangasius volt, meg rántott harcsaként is azt szolgáltak fel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!