Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 151

Érdemes olvasgatni Polz Aline ide vonatkozó könyveit.

Előzmény: hard candy (150)
hard candy Creative Commons License 4 napja 0 0 150

Merjünk közelebb menni a halálhoz – és ne hagyjuk magukra a hozzátartozóinkat!

https://wmn.hu/wmn-life/56742-merjunk-kozelebb-menni-a-halalhoz---es-ne-hagyjuk-magukra-a-hozzatartozoinkat?fbclid=IwAR1qLd80hIMjZkD1r_VUTQ0eagKhXwHEgvNIdlFpnyPKcq6T5tfHKWLIn_g

"Az elmúlt évtizedben hozzászoktam, hogy soha nem tudom, ki lesz a következő. Egyszer csak jön a hír. Ő is elment. A halál, annak elfogadása, az arról való mindennapos gondolkodás mindig is közel állt hozzám. Talán azért is, mert nagyon kicsi koromtól az életem része lett a búcsú a körülöttem lévőktől. De hogyan kell ezt jól csinálni? A búcsúzást és a búcsúztatást? Lehet egyáltalán?

Kőrizs Kata vallomása."

cyr45 Creative Commons License 2021.12.20 -2 0 149

Ez  így van!:-(( 

És egyre inkább az a tendencia, hogy az állam (főként jelenlegi viktátorunk) le akarja rázni magáról

a problémát, mint kutya a vizet.

Azzal, hogy oldják meg az érintett családok. Önerőből, vagy névleges (minimális) segítséggel!

Sok esetben, még, ha a család képes, és hajlandó is vállalni, az idős már belefáradt, és menne.

Saját akaratából, a maradék emberi méltóságát megőrizve!  És nem engedi a törvény.:-(((

Ezt kellene elérni, hogy ez megváltozzon!

Előzmény: Anyóca99 (148)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.12.20 0 0 148

Mint ahogy itt a fórumon , a valóságban sem sokakat érdekel a téma , így aztán szó sem esik róla társadalmi szinten .

Pedig egy lassan elöregedő társadalomnak súlyos teher lesz az idősek gondozása családi/társadalmi szinten .... előbb-utóbb .

Előzmény: Anyóca99 (147)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 147

Ahelyett , hogy ép elmével/közjegyző vagy ügyvéd előtt tett rendelkezés estén engedélyeznék a megváltó szurit !

- delikvenset megmentené a hosszas szenvedéstől ....

- hozzátartozókat az ápolás érzelmi/fizikai/anyagi terhétől ...

- a TB. kasszát/kórházat a kötelező kezelések anyagi/személyzeti terheléstől ...

Mindenki jobban járna .

Előzmény: Torlonia Pyrandus (146)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.12.14 0 0 146

Nekem szakorvos magyarázta, hogy sok altatóval fulladás, nagy szenvedés. Több dobozzal? - azt automatikusan kihányja a gyomor. Vigyázni!

Előzmény: cyr45 (143)
cyr45 Creative Commons License 2021.12.08 -2 0 145

Egy másik topic-on volt téma pár napja egy vasúti dolgozó (volt, aki ismerte) aki kilépett a vonat elé.:-(

Na, az tuti!  Csak szegény mozdonyvezető tud nehezen rendbe jönni utána, hiába nem ő a hibás.

Boszorka Creative Commons License 2021.12.08 0 0 144

Amióta kivonták a barbiturátos altatókat a forgalomból ez már majdnem lehetetlen. Amik most vannak, attól esetleg hosszan jól alszik az illető, aztán felébred, kábán és hülyén. Valami mást is kell szedni hozzá, csak sima altató, nyugtató nem használ. Meg se kisérelném. Akkor már inkább Svájc vagy a 8. emelet.

Előzmény: cyr45 (143)
cyr45 Creative Commons License 2021.12.08 -2 0 143

Sajnos láttam már olyat, aki altatóval vetett véget az életének.:-(

Nem 8-10 db.-al, hanem több dobozzal!

Az arcán nem látszott semmilyen szenvedés nyoma, mintha csak aludt volna...

Előzmény: Torlonia Pyrandus (139)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.12.07 0 0 142

Sajnos .

Előzmény: Boszorka (141)
Boszorka Creative Commons License 2021.12.07 0 1 141

Magyarországon az eutanázia szót kiejteni se lehet. Több évtizeddel el vagyunk maradva.:-(

Előzmény: Torlonia Pyrandus (140)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.12.06 0 0 140

Bocs: Magyarországon, magyar állampolgárnak elérhető és érvényes?

Előzmény: Boszorka (134)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.12.06 0 0 139

Ez komoly, és tudományos. Sajnos, sok laikus azt hiszi, 8-10 db. bármilyen erősebb altatóval fájdalommentes. Sajnos, nem: borzalmas fulladás. Gondolkozni előtte!

Előzmény: hard candy (137)
Boszorka Creative Commons License 2021.12.06 0 1 138

Tudtommal majd talán jövőre, de nagyon szimpatikus eszköz. A hollandok még javítgatnak rajta, ők találták ki.

Előzmény: hard candy (137)
hard candy Creative Commons License 2021.12.06 0 1 137

Legalizálták az „eutanázia dobozt” Svájcban

https://444.hu/2021/12/06/legalizaltak-az-eutanazia-dobozt-svajcban?fbclid=IwAR2rGoHQHCcIZqXYJ0mtFGlUgtfPozKJC0nz4IfYXDWTwgnltf_69ArPR-g

"Jelenleg Svájcban az eutanáziát folyékony nátrium-pentobarbitállal végzik, ami egy szigorúan ellenőrzött anyag, átlagember nem fér hozzá: a gyógyszer bevétele után a páciens 2-5 perc alatt elalszik, utána következik be a halál. Nitschke fejlesztése viszont nitrogénnel árasztja el a kapszulát, miközben gyorsan csökkenti az oxigén szintjét, amitől az illető elveszti az eszméletét. Így már egy perc alatt bekövetkezhet a békés halál, fulladás vagy pánik nélkül."

hard candy Creative Commons License 2021.11.09 0 1 136

A szabadság nem azt jelenti hogy mindent megtehetsz amit akarsz, hanem, hogy minden jót szabadon megtehetsz amit a felelösségtudatod és a lelkiismereted megenged.

Freedom vs licence.

Elhangzott a Spirit FM-en, az Önkényes Mérvadó című műsorban

https://www.youtube.com/watch?v=gXApL5hNHQ4

eutanázialiberalizáció Új-Zélandon

19.39-töl indul.

cyr45 Creative Commons License 2021.11.03 -2 1 135

Bölcs előrelátás.

Előzmény: Boszorka (134)
Boszorka Creative Commons License 2021.11.03 0 1 134

Nekem van olyanom is. Internetről letölthető, közjegyző hitelesítette. Marhára csodálkozott. Feltehetően a közjegyzők se teljesen "up to date" üzemben vannak.

Ez persze nem jogosít senkit az eutanáziára, de benne van, hogy mit ne csináljanak ha kórházi kezekbe kerülök.

Előzmény: cyr45 (133)
cyr45 Creative Commons License 2021.11.02 -3 1 133

Teljesen egyetértek!

Egy ilyen saját kezűleg írt szándéknyilatkozatnak jogérvényesnek kellene lennie.

Nem szabadna gyógyíthatatlan betegeket, extrém fájdalommal élőket "életre ítélni", akaratuk ellenére!

Előzmény: Boszorka (132)
Boszorka Creative Commons License 2021.11.02 0 0 132

Mindenki saját maga kellene, hogy dönthessen. Nem az orvos, nem a hozzátartozó én magam! De ha írásban kérem, akkor nem büntessék az aki segít.

Előzmény: hard candy (131)
hard candy Creative Commons License 2021.11.02 0 1 131

Magyarországon az eutanáziát várólistának hívják...

“Az egyháznak és a törvénynek külön kellene válnia” –  New York Times

„Az eutanázia nem a halottak számát gyarapítja, hanem a szenvedők számát csökkenti"

https://hu.euronews.com/2021/11/02/az-eutanazia-nem-a-halottak-szamat-gyarapitja-hanem-a-szenvedok-szamat-csokkenti?fbclid=IwAR2SJA9CQS2mVmKO02cHXV597HoGHJwLwO5d-UW0mBsyI4Yk8eK-0E7MXMQ

"Évezredes vita folyik az eutanázia különböző válfajairól. Vajon egy beteg vagy egy orvos akár kilátástalan helyzetben is dönthet az élet tartamáról? A példák végletesek. Egy amerikai nő szenvedett, meg akart halni. Az orvosok szerint pár éve maradt hátra, mégis kényszerrel etették. A hölgy aztán még évtizedekig élt. Egy patológus saját bevallása szerint 130 halálosan beteg embert segített át a túlvilágra. Utóbb kiderült: némelyikük nem is volt gyógyíthatatlan állapotban. Vajon ő jótevő? Vagy sorozatgyilkos? Egy fiatal olasz, súlyos balesetet szenvedett férfi az államfőnek könyörgött, hogy hagyják meghalni. Nem hagyták, ezért Svájcba szállította magát, ahol engedélyezett a kegyes halál. A náci Németországban az „állami eutanáziának” elnevezett programban tízezreket öltek meg fogyatékosságuk vagy vallási meggyőződésük okán. Ki dönthet az életről? És ki a halálról?

A kérdés – ugyanúgy mint a halálbüntetés – megannyi érvet és ellenérvet sorakoztat fel."

Anyóca99 Creative Commons License 2021.08.15 0 0 130

Majd én örökbe fogadlak Boszika .:-)))

Éppen tegnap mondtam a fiamnak , hogy ha idén abbahagyom a munkát , mit fogok álló nap itthon csinálni , hogy ne hülyüljek meg a nagy semmit tevésben .

Az eutanázia meg ... láthatóan keveseket érdekel . Pedig lehetünk sokan , akik elmenni is méltósággal szeretnének . Hosszú szenvedés , megalázó kiszolgáltatottság nélkül .

Előzmény: Boszorka (128)
Boszorka Creative Commons License 2021.08.15 0 1 129

Még valami. Az embereknek meg kellene adni a jogot az emberi méltóságuk megóvására.

Előzmény: Boszorka (128)
Boszorka Creative Commons License 2021.08.15 0 0 128

Nemlétező örököseimtől, már mint olyanoktól akik alanyi jogon örökölnének, nem kell félnem, mert olyan nincs. Viszont boldog lennék ha valaki telje felelősséggel örökbe fogadna. Ez tudom, hogy vicc, csak érzékeltetni akartam a helyzetemet / helyzetünket. Leesni együtt egy repülővel, nekem remek megoldás lenne.:-)

Egyébként máshol már van olyan is, hogy ha valaki nem beteg, csak egyszerüen öreg és elege van az életből, valamit fél a kiszolgáltatotság várásából, kérheti a halált hozó szert. Persze alaposan meg kell indokolni. Egy barátnőm barátnője elérte ez, teljesen hitelen forrásból tudom. Még csak nem is volt svájci a hölgy.

Előzmény: cyr45 (127)
cyr45 Creative Commons License 2021.08.15 0 1 127

A halál engem nem rémiszt, de rettegek attól, hogy olyan állapotba kerülhetek,

amikor kiszolgáltatott helyzetben leszek

Igen, ez a tökéletes kifejezés!  A kiszolgáltatott helyzet létrejöhet végletes testi elgyengülés által,

amikor alapvető létfunkcióit (evés, ivás, ürítés) nem képes már önállóan, autonóm módon elvégezni.

És ez még a jobbik eset, ha a szürkeállomány ettől függetlenül, teljes mértékben képes működni!

A rosszabbik az, amikor az illető idős agyilag épül le olyan szintre, hogy saját vagyonának ügyeiben

nem képes racionális döntéseket hozni, azaz befolyásolhatóvá válik olyan céllal, hogy az örökösei

érdekeivel szembe menjen, esetleges, a maga részére pillanatnyilag előnyös dolgok elfogadásával.

Ilyen esetben az illetőt mindenképpen gondnokság alá kell helyezni, a visszaélések elkerülése miatt!

És, -amennyiben valóban gyógyíthatatlan beteg, és fájdalmai is már a tűréshatárt felülmúlják-

rövid úton -akár egy saját kézzel írt, és aláírt eutanáziát kérő nyilatkozat alapján- lehetővé kellene

tenni, hogy egy önmaga által indított bódító, majd méreg injekcióval, befejezhesse életét!

Addig, amíg nem válik belőle még emberi roncs, aki az akaratát sem tudja kifejezni!:-((

Előzmény: Boszorka (124)
Boszorka Creative Commons License 2020.11.03 0 1 126

Orvos-Toth Noéminek teljesen igaza van. Részemről egy cseppet se félek, csak mint már írtam az esetleges kellemetlen előzményeket szeretném elkerülni.

Előzmény: considerata (125)
Boszorka Creative Commons License 2020.10.29 0 3 124

Nem vagyok benne biztos. Én a 85 évemmel és hosszú külhoni életemmel, valahogy egész másként állok a dologhoz, mint kis számu még élő hazai ismerőseim. Itt ha meghal valaki 75 felett, akkor szörnyűlködnek, én viszont azt mondom, hogy eljött az ideje.  Szereintem a halál egy teljesen természetes dolog és a szép az, ha valaki leélte az életét baj nélkül, utána már jöhet a halál. Mikor 50 körüli barátnőim haltak meg rákban, nem is beszélve a férjemről, aki 59 éves volt, azt én is nehezen viseltem és természetesen igazságtalannak tartottam a sors részéről. De most? Jöhet a halál bármikor, pláne amig épségben megvagyok az eszem is egyben van, nem szorulok segítségre stb. A halál engem nem rémiszt, de rettegek attól, hogy olyan állapotba kerülhetek, amikor kiszolgáltatott helyzetben leszek. Na ez az amit szivesen elkerülnék.

Előzmény: juditxxxx (123)
juditxxxx Creative Commons License 2020.10.29 0 1 123

Sziasztok! Szerintem nagyon hasznos lenne kis hazánkban engedélyezni az eutanáziát.Nagyon sok idős ember él otthonokban és otthonában nem emberhez méltó körülmények között.Ahogy az idő halad az ember mellől kihalnak a barátok, rokonok és ma a gyerekek is a saját életüket élik.Még jó ha nem külföldön.A magány szörnyű .Senki nem méri fel mennyire lenne erre igény.Nagyon meglepődnének ha egyszer erről is megkérdeznék az embereket Magyarországon.

Boszorka Creative Commons License 2020.10.26 0 1 122

Le lehet mondani mindenről, kivéve a fájdalomcsillapítás. Senki nem köteles elfogadni életmeghosszabbító kezeléseket pl. most aktuális a lélegeztetést sem. Sajnos ahogy látom és hallom, Magyarországon nincsenek kiképzett palliativ orvosok, pedig ezek a dolgok az ő feladatkörük kellene, hogy legyen.

Előzmény: considerata (121)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2020.10.23 0 1 120

Cannabis (orvosi kender-olaj) már Magyarországon is hozzáférhető, rendelhető. Placebo-hatása lehet, semmi más hatása nincs.

Előzmény: Boszorka (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!