Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 443

Hogy itthon mi van, azt nem tudom, de elvben mindenkinek kell segíteni aki halálos beteg és szenved. De itthon hiányszakma, ugyanúgy mint a gerontológus meg még egy két más is. Nőgyógyászat vagy sebészet, nyilván jövedelmezőbb.:-(

Előzmény: Káli. (442)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 0 442

A palliatív orvosok azok más betegségben segítenek, az legális.

Ha jól emkékszem....

Előzmény: Boszorka (441)
Boszorka Creative Commons License 2024.05.07 0 1 441

Akarata ellen, szerintem, nem tehetik. De biztos van olyan orvos, aki szép csendben és a megengedett keretek közt segít rajta. Erre valók a palliativ orvosok. Sajnos még kevés van, de létezik.

Előzmény: Káli. (440)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 0 440

Még mindig Karsai Dániel. 

 

Szerintetek van olyan orvos, aki lélegeztető gépre fogja tenni? 

Előzmény: Káli. (439)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 0 439

Covid járvány volt! :(((((

Előzmény: pákosztos cica (438)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.05.07 -3 0 438

:(((((((((

Előzmény: Káli. (437)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 0 437

Mivel, mostanság tilos bármit feltenni, ami személyiségi jogokat sért, ezért csak  kimásoltam a barátnőm lánya által küldött konzíliumot!

 

"Súlyos alapbetegségekre és jelentősen csökkent biológiai tartalékokra tekintettel jelenleg az invaziv

irányú terápiakiterjesztésből sem az életminőségben se a betegség lefolyásában pozitív irányú változás nem várható."

 

Ez mi, egyértelmű hogy halálos ítélet. Passzív, vagy aktív eutanázia? 

 

Több, mint 40 éve volt a barátnőm!  :(((

 

 

Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 0 436

Erről már olvastam én is, ez megint húsba vág. Az ember el tudja engedni a szülőjét, de a gyerekét pszichés probléma miatt???

 

Előzmény: Boszorka (435)
Boszorka Creative Commons License 2024.05.07 0 0 435

Sajnos a szerető családtagok sokszor beleszólnak az idősek életébe, mert nem látják be, hogy idősen már nem öröm élni.:-(

 

Ezzel szemben már olvastam olyan anyáról, aki belátta, hogy a lánya akkora pszichés problémával küszködik évek óta, amivel a lány már nem akar tovább élni és elkísérte a lányát Svájcba.

Előzmény: Káli. (433)
Boszorka Creative Commons License 2024.05.07 0 0 434

Nincs sajnos linkem, de németül nagyon sokat lehet olvasni róluk. Engem nem most kezdett el érdekelni ez a dolog, és már vagy 20 éve követem. Akkoriban még voltak nehézségek Svájcban is de végül megtalálták azt a megoldást, ami átmegy a törvényeken.

Előzmény: pákosztos cica (421)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 1 433

Nekem, ez a hirtelen halál tragikus volt! Hiába simogatom magam azzal, hogy ápoltam volna még, csakhogy lássam, tudom, hogy így csak kicsit zakkantam meg, úgy meg tovább tartott volna de ez a saját önzőségem. :(

 

 

Előzmény: Anyóca99 (430)
Boszorka Creative Commons License 2024.05.07 0 0 432

Nem kell kivárni. Ha valaki tudja előre, hogy mi lesz,annak cselekedni kell. Sajnálom Karsait igazán, de neki még meg lett volna a lehetősége és pénze is arr, hogy időben kimenjen. Hiszen tudta előre mi lesz.Persze nagyszerű, hooy kicsit megmozgatta ezt a posványt, ami itt van. még ha a parlament nem is volt hajlandó tárgyalni erről. De remélhetőleg a probléma bekerült egy kicsit a köztudatba.

Előzmény: Káli. (418)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 2 431

Gondolod, hogy lesz idő lélegeztető gépre rakni, amit pont nem szeretne? 

Vagy jön majd egy olyan orvosi nyilatkozat, hogy az életminőségét az intenzív ellátás nem javítaná, ergo tiszta tudattal meg fog fulladni?

Előzmény: Csalitszeráf (426)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.05.07 0 0 430

Óóóó de szerencsés volt anyukád ! Keveseknek adatik meg . A szerető családtagoknak meg nincs idejük felkészülni a veszteségre , de a tudat , hogy nem szenvedve ért az útja végére , szerintem kárpótlás is .

Előzmény: Káli. (427)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.05.07 -3 1 429

❤️

Előzmény: Káli. (427)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.05.07 -4 1 428

Nem tudom, hogy milyen lehetőség van itthonról.. Mennyi az annyi.. 

Olyan cikkek jönnek elém, hogy öngyilkos szándékkal is mennek Svájcba, és vannak olyan klinikák, ahol megtehetik. De "igaz" okoknál, mi a helyzet? 

 

Hollandiában az orvost beperelik, majd felmentik, - úgy tudom -, és szigorú szabályok vannak, hogy 3x kell kijelentenie, hogy vége, nem bírja. De neten erre sem találtam most semmit, egy régi dokufilmre emlékszem. 

 

-------

 

Ebből a rezsimből én is mindent. :( 

Előzmény: Csalitszeráf (426)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 2 427

Anyu már nem szeretett élni, készült a halálra! Neki nem engedélyeztem volna az eutanáziát, mert egészséges volt, csak eltűnt belőle az életvágy! 

2006. dec. 30-án halt meg, elaludt! Akkorra én már készültem hozzá, vettem egy üveg pezsgőt, hogy együtt szilveszterezünk majd!

Amikor hívott a mentőorvos, hogy rossz híre van, az első kérdésem az volt, hogy öngyilkos lett?

Imádtam én is, és ennyi idő után azt írom, hogy fantasztikus életet élt és úgy ment el, ahogy mindenki szeretne, álmában! 

 

Előzmény: Anyóca99 (422)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.05.07 0 0 426

Hát, egyedül már biztos nem tudna kimenni se, és én kinézem ebből a rezsimből, hogy az útitársát aztán előveszik és beperelik.

Előzmény: pákosztos cica (423)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.05.07 -4 2 425

A legmellbevágóbb, hogy hihetetlen gyorsasággal következett be ez az állapot. :(

Egyszerűen nem látom, hogy minden veszélye ellenére, miért, miért kell így szenvedni hagyni egy embert. Egy film jár az eszemben, aminek az a címe: A lovakat lelövik, ugye?

És most itt csak a cím érdekes, a film másról szól. 

Előzmény: Káli. (424)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 1 424

Ezt a képet választottam, mert ezen látszik,hogy tiszta tudattal dolgozik! A többit nem szerettem volna megosztani, bár vállalta azt is....:(

 

Előzmény: pákosztos cica (423)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.05.07 -4 1 423

Több kép is fent van, megrázó. 

Azt értem, hogy megpróbálta itt átvinni, de szerintem ismerni kellett annyira a kormányt, hogy ez nem fog menni. Nem tudom, anyagilag mennyibe került volna, ha kimegy Svájcba. 

Megrendítő a története. 

Előzmény: Káli. (416)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.05.07 0 0 422

Elhiszem .... még most is beleborzongok ha visszagondolok arra a napra . Nagyon okos , gondoskodó és előrelátó parasztasszony volt . Imádtam .

Előzmény: Káli. (420)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.05.07 -4 1 421

Erről nem találok semmit. Lenne egy linked?  

Előzmény: Boszorka (417)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 1 420

Amit írtál anyukádról, hogy miként távozott az megrázó volt számomra! :(

Előzmény: Anyóca99 (419)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.05.07 0 0 419

Mint pl.-ul ez a szegény Karsai .  Szinte már csak az agya működik .

Kegyetlen egy betegség . Legalább aki már nincs magánál , az nem tudja , hogy haldoklik , ő meg tiszta fejjel mindent ért .

Előzmény: Káli. (418)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 1 418

Boszika, és aki már nem képes megnyomni a gombot, azokkal mi lesz? 

Előzmény: Boszorka (417)
Boszorka Creative Commons License 2024.05.07 0 0 417

Svájcban feltétel, hogy magad meg tudd nyomni  a gombot, vagy valami mást. Semmi idegenkezűség nincs benne.

Előzmény: Anyóca99 (415)
Káli. Creative Commons License 2024.05.07 0 1 416

Szeretné ha látná mindenki, min megy keresztül! 

 

 

Anyóca99 Creative Commons License 2024.05.01 0 0 415

Azzal meg az lenne a bajuk a gyilkolást kiáltó kekeckedőknek , hogy minden mechanizmus beindításához legalább egy ember szükséges . Tehát az a gyilkoló , aki megnyomta a gombot .

Előzmény: özvi (414)
özvi Creative Commons License 2024.04.17 0 0 414

Most nézek egy podkast és azt mondja a tudós, hogy20 év alatt mekkora teret nyer az  MI.

PL azt az örökre elaltatás már ma is simán elvégezhetné doktorok hejett.

Megállapítaná a szükségességet , és adagolná a gyógyszereket: altató, légzésbénitó, és szívmeggállító. 

De a kérelem a betegtől, tanúk jelenlétében el kell hogy hangozzék, az erkölcs miatt. (akár többször is)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!