"Bécsben immár másfél éve működnek titokban kínai rendőrőrsök, most pedig a bel- és külügyminisztériumnak a Zöldek által benyújtott parlamenti kérdésre kell válaszolnia az ügyben, hogy van-e hasonló biztonsági együttműködés Ausztria és Kína között, mint Magyarország és Kína esetében.
Nagyon világosan mondjuk: a kínai rendőröknek nincs helyük az Európai Unióban, sem Ausztriában, sem Magyarországon"
Nagyon világos! Nem? Másfél év után vették észre az osztrák Zöldek, hogy náluk is kínaiak szolgálnak. Ha nincs a magyar helyzet, sose veszik észre. Hálát adhatnak Orbánnak, hogy így kiderült, a kínaiak ott lebzselnek egyenruhában.
Javaslom aki teheti látogasson el Kínába pár hétre. Nézze meg mi épült az utóbbi pár évtizedben amíg az EU csak tökölt. Tetszik vagy sem, Kína pár évtized alatt annyit fejlődött mint Európa ezer év alatt. S még nincs vége....
Úgy hallottam, az épülő fővárosi lakónegyedekben az itteni nem éppen legszegényebb kínaiak egyszerre több, akár 8-10 lakást is megvásárolnak, és ezeket lányfuttatás céljára használják fel. Ezt ott dolgozó munkások, pl. biztonsági őrök mondták.
Ha ez igaz, akkor elmondhatjuk, hogy Orbánék is veszélyes, bűnöző bevándorlókat hoztak a nyakunkba, engedtek ránk?
Ma délelőtt Balog Zoltán, az Országgyűlés emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottságának elnöke találkozott Tseten Samdup Chhoekyapa, Őszentsége, a XIV. Dalai Láma európai képviselőjével.
Balog Zoltán beszámolt a tibetiek emberi jogainak védelmében benyújtott négypárti parlamenti határozat sorsáról. Ennek tárgysorozatba vételét akadályozza a szocialista többségű alkotmányügyi bizottság. Miközben minden ilyen jellegű törvényjavaslatot egyszerű többséggel fogad el az Országgyűlés, a tibeti határozat elfogadását, hasonlóan az elmúlt évben benyújtott javaslathoz, kétharmados többséghez kötnék.
Ez az eljárás alapvetően ellentmond az Országgyűlés működési rendjének, és nem szolgál mást, mint az MSZP emberi jogi érzéketlenségének elfedését.
Balog Zoltán a megbeszélésen ígéretet tett arra, hogy az Emberi jogi, kisebbségi, civil-, és vallásügyi bizottság a közeljövőben kezdeményezi mind a kínai nagykövet, mind pedig a tibeti emberi jogvédők meghallgatását.