Az ember agyának progresszív fejlődését a sonehengei kör alakú építményeknek köszönhetjük. Ilyen építményből Magyarország területén is több százat találtak. Ezeket az építményeket a kőkorszaki települések mellet találták meg. Szerintem ezek nem teátrális rituálék, hanem az emberiesebb túlélés nagyon fontos segédeszközei voltak. Ezekkel lehetett megállapítani az éves időszakok periódussait, az évszakokat, tervezhető létforma kialakítását. Ez fejlesztette ki a számolás művészetét, a világmindenség konkrétumainak szabad szemmel megfigyelhető jelenségei is ezáltal kerülhetett az ember tudatába.
A fehér ember Európa népe(volt). Nyilvánvaló, hogy az emberiség fejlődése a jégkorszakok szelekciós terméke. 3 millió éve kezdődött a sorozat, amely eleinte enyhe azután egyre hidegebb jég-korszakkal zajlott le. Az utolsó kettő a legagresszívebb és a leghosszabb ilyen természeti adottságú volt. Emberi maradványok folyamatosan megtalálhatóak a Kárpát-medencében, de nyilvánvalóan Európa más területein is. az itteni ember csak akkor élte túl e borzalmas időszakokat, ha gondoskodott saját és a famíliája életben maradásáról. Korábbi idők túlélői valószínűleg kannibalizmust is kénytelenek voltak alkalmazni. Lásd a dobogó emberszív felmutató, meg a gyermekét is rituálisan is áldozó vallási rítusokat. Az utolsó jégkorszak embere olyan építményeket konstruált amelyek segítségével a biztonságos létezését megteremtette. Vallása szerető gondoskodó Isten hitű. Az előző kirajzók még nem teljesen öngondoskodók,... add ide, nem adod nyissz,... vagy furfanggal forgat ki a teremtett létbiztonságodból. Na ezért kell a fehér embernek segíteni és tanítani a világ esendőbb népeit. Valamiért erről megfeledkeztünk. Hajrá fehérember, a te IQ-d kicsivel magasabb mint a többiért ezért a világ rendjéért TE VAGY A FELELŐS!!!
"Itt már senki nem fog morogni, amikor ilyeneket írsz, hogy többszáz stonehenge-i építményt találtak Magyarországon, vagy pölö hogy "Ezekkel lehetett megállapítani az éves időszakok periódussait, az évszakokat..."
Sajnos amit írtam az valóság, de az erre vonatkozó feltárások tényeiről igen keveset lehet olvasni. Egy ásatási területre gyakran ellátogattam, a feltárést vezető régész tőlem kérdezte: mire használhatták szerintem ezeket a különös építményeket amelyek sok kapuzattal körbekerít egy ilyen pár hektárnyi területet. Tudta, hogy én egy okl. építészmérnök vagyok ezért kérdezett engem. Sokat gondolkoztam ezen, néhány nap múlva ezt válaszoltam neki amit itt is emlegetek, erre ő azt válaszolta, ha ő erre utalna akkor őt eltanácsolnák a szakterületétől.
A nálunk talált építmények fatörzsekből készültek nem kőből és minden korabeli falu határában találtak ilyent. Nem hinném, hogy ekkora monstrumokat pusztán rituálék miatt készítettek volna, ezek a túlélés biztosítását szolgáló információk megszerzésére készültek.
Viszlát tudomány, isten hozott a rejtélyes dolgok alfórumban, ufológia, asztrológia, laposföld, üregesföld, lapos üreges föld ufókkal, és most már a te topikod is.
Itt már senki nem fog morogni, amikor ilyeneket írsz, hogy többszáz stonehenge-i építményt találtak Magyarországon, vagy pölö hogy "Ezekkel lehetett megállapítani az éves időszakok periódussait, az évszakokat..."
Szerintem a korábbi kör alakú építmények fatörzsekből készültek. Balatonszárszó közelében is egy ilyen objektumra akadtak rá a régészek. Ez a tudománycenter néhány évezreddel korosabb mint a stonehengei.
Úgy vélem az itteni népesség tudós néppé fejlődött és ősdemokráciában élt. A nép elbutítás a kirajzást követően, az előző kirajzókkal történt keveredés utáni évezredek során kialakult alá-fölé rendelő viszonyok ember-csoportjainak a visszatérésével, az un. népvándorlás időszakát követően történt meg.
Amennyire az ma ismeretes, a hardver (az emberi agy), minimum 50 ezer éve adott – mármint változatlan. Majdhogynem az előemberekig visszamenőleg, a szellemi képességeinket nem az emberi agy struktúrája, hanem a mindenkor elfogadott (aktuálisan ismertnek vélt) ismereteink határozták meg. A hitbéliség (ami ma sem befolyásol kevésbé minket, mint a Stonehenge megépítése korában), kétségtelenül, ma is motivációs erő.
Ugyanakkor a kör, mint a szűkebb környezetünkben értelmezett önmagunk (az akkori, szerintem is boldogan tudatlan, ösztönösen megélt békeidőkben), az egymásra utaltság szimbóluma volt/lehetett.
De, hogy a kör egy kívánatosan statikus állapot szimbóluma-e, amit ma már 4-5 éves kor felett (tanultan) tagadunk, vagy tényleg egy csökevényes, mára bőven (az alapvetést felülmúlóan) meghaladott időszaka az emberiségnek, nos, arra nézvést még nincsenek egyértelmű tapasztalataink. Erre, csak a következő civilizáció tud majd (ha egyáltalán és nem a körülmények tükrében törvényszerű, aktuális hite szerint) kielégítő (mindenkor elfogadottan igaz) választ adni.:-)
A mi abszurditásunk, a relativizmus - az esetlen esetlegesség.:-)
Hoyle a Nature hasábjain pontos magyarázatot adott arra, hogy Stonehenge hajdani építői milyen módon használhatták a kőkorszaki obszervatóriumot a nap- és holdfogyatkozások előrejelzésére, beleértve azokat az olyan fogyatkozásokat is, amelyek a megfigyelő helyzetéből egyébként nem voltak láthatóak.
A jégkorszakok idején is élt ember az európai térségben. Itt azonban az életben maradás nem volt olyan egyszerű mint a mediterrán vagy a trópusi területeken ezért a korábbi jégkorszakok itteni túlélői valószínűleg a kannibalizmust is kénytelenek voltak időnként gyakorolni.
A felmelegedések után az itteni népesség elszaporodván a kényelmi zónák térségei felé szétrajzott. A korábbi kirajzók vallási rituálékban emberáldozatokat végeztek, ezek a túlélésük hálái lehettek haragvó büntető istenük számára.
Az utolsó jégkorszak kirajzói a kör alakú építmények segítségével már pontosan kifürkészhették, hogy hány nap a világ borzalmas hideg napja és hány napja van arra, hogy a csoportja számára a zord időszakra az élelmet begyűjtse és elraktározza.
Az ember agyának progresszív fejlődését a sonehengei kör alakú építményeknek köszönhetjük. Ilyen építményből Magyarország területén is több százat találtak. Ezeket az építményeket a kőkorszaki települések mellet találták meg. Szerintem ezek nem teátrális rituálék, hanem az emberiesebb túlélés nagyon fontos segédeszközei voltak. Ezekkel lehetett megállapítani az éves időszakok periódussait, az évszakokat, tervezhető létforma kialakítását. Ez fejlesztette ki a számolás művészetét, a világmindenség konkrétumainak szabad szemmel megfigyelhető jelenségei is ezáltal kerülhetett az ember tudatába.