Csak moddolt BIOS / UEFI-vel lehetséges, már, ha van hozzá. Ha nincs akkor esetleg megkérhetsz valakit, hogy csináljon neked.
Valószínűleg külső EPROM égető is kelleni fog a beírásához, mert a gyári Asus frissítő csak el fogja rontani és onnantól lesz egy elindíthatatlan lapod.
Van egy Asus p7p55d alaplapom, 2xPci exp, az egyikben van a vga a másikba raktam csatolón keresztül egy NVME ssd-t, a probléma az , hogy csak háttértárnak tudom használni, nem tudok rá oprendszert telpíteni. Esetleg, valakinek ötlet, hogy van -e erre megoldás, vagy felejtős?
Üdv! Az egyik, a problémás meghajtó a SAMSUNG MZVPV256HDGL-000H1 (238 GB) 44°C, amivel semmi gond az a KINGSTON SV300S37A240G (223 GB) 32°C. A Samu, negyed óra alatt eléri a hőmérségletét.Most több óra üzem után, inkább csökkent, bár kevesebbet is dolgozik.
Másik. Amit tagnapig használtam rendszernek, az annyi, mint az eredeti helyén, 32 °C. Ami a kis gép eredetije, PCI expresszes, vagy mi, az a 48..50 °C-os. (HP EliteDesk 800 65W G2 Desktop Mini PC) Gyakorlatilag egy Lap Top.
Oprendszert es programokat mar nem tennek HDD-re. Illetve 4-5 eve sem tettem. Nagymennyisegu adatra, jellemzoen arhivalasi celra meg meg az ara miatt meg nem hasznalnek SSD-t. Ha viszont dolgozni is kell a fajllal, akkor addig SSD-n tartanam.
Asztali gepekben, otthoni szerverben konnyen kombinalhato a ketto, de mar a 1,5 kg alatti hordozhato gepeken sem kell lemondani a ket meghajtorol.
Ilyen pl. a HP Elitebook sorozat vagy egyes Zenbook modellek. M2-es SSD-vel es 2,5"-os HDD-vel.
Persze ha beesik 100 Euro ala a 2 TB-os SSD, akkor mar itt sem erdemes HDD-vel kuzdeni.
Én sokáig kételkedve fogadtam az SSD-technológia átütő erejét; de ahogy egyre inkább megfizethetővé válik, úgy tartom egyre inkább elfogadható alternatívának.