Keresés

Részletes keresés

F1 Hierro Creative Commons License 2019.11.20 0 0 74

Nem tudom, volt-e már, de témába vágó videó:

 

A tíz legvisszataszítóbb céges szokás - Sznobjektív

 

 

baculum Creative Commons License 2019.11.01 0 0 73

nem baj, :-)... lehet ittam legalább én is a repi borból :-DDDD

 

Előzmény: nyman (70)
MrJones512 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 72

"A társadalmi felelősségvállalás jegyében végzett, nem rendszerszintű (pót)cselekvések, eleve beismerése annak, hogy a munkacsapat főtevékenysége (a munkaköri feladatok) semmilyen szinten vagy alig, esetleg egyáltalán nem minősülnek közérdekűnek;"

 

Ez telitalálat.

Aki munkaidőben "jófej", annak nincs szüksége arra, hogy munkaidő után még külön is "jófejkedjen", mert minek is?

Debezzeg aki munkaidőben pont geci...

Előzmény: lxt (69)
nyman Creative Commons License 2019.10.29 0 0 71

Csapatepitesre szukseg lehet, illetve kellhet kikapcsolodas is. De az alhumanus, kepmutato hozzaallas engem zavar.  Meg mint lejjebb a peldaban irtam, szinte kotelezove tettek es pont az a nyomorult huzta ki magat a legjobban az egeszbol. Majd persze megmutatta, hogy mekkora jani, sztarolta magat utana.

 

Az a tipukus felfele nyalunk, lefele taposunk vezeto volt. Az egyik kollegam onszorgalombol benevezte a ceget egy díjra. Napokat dolgozott az anyag osszeallitasan, a prezentacion, nagyreszt a szabadidejeben. Nyertunk. A kiskocsog termeszetesen elment atvenni a dijat. Egyedul. Majd az intraneten errol is megjelent egy ontomjenezo cikk, fotoval, ahogy tartja a dijat, de a kollegamnak meg aprobetuvel a neve sem volt megemlítve.   

Előzmény: lxt (69)
nyman Creative Commons License 2019.10.29 0 0 70

OFF

Semmit nem szamitott.

 

Plusz miután ez a fonok elkezdett "uralkodni", a karacsonyi buli is jo szar lett. Egy evvel korabban italfogyasztasban a karacsonyi buliban barmi belefert, ami a pult mogott volt. Itt mar ki volt jelolve harom gagyi bor - feher, rose, voros - amit egy szupermarketben is 1000 forintert megkapsz, plusz kapott mindenki egy(!) palinkajegyet. Abbol is a legolcsobb sorozatbol lehetett inni. A kaja is ubergyenge volt, gondolom a hujegyerek egy menza arszintjet adta meg. Kurvara ment a takarekoskodas ugy, hogy abban az evben tobbmilliardos sales profit(!!!) volt, amit elo is adott a beszedeben. A biznisz unit letszama meg 40-50 fo korul volt. Tehat a sz.rragasan kivul semmi nem indokolta.

 

Az erzekeltetes miatt, meg egy evvel korabban volt olyan Gokartozassal indulo "csapatepito", aminek a vacsorajan kb. 30-35-n voltunk. A ceges kartyak limitje 1M volt, de egy kartya nem volt eleg a szamla kifizetéshez. :) Mondjuk itt is volt korlat, a foetel nem lehetett 20 e/fo felett. Italnal mar nem.

 

Tevedes ne essek, a valsag alatt volt olyan karacsonyi bulink - igaz masik cegnel - ami majdhogynem batyus volt. Mindenki bedobott valamit, suttettunk egy malacot, az ajandekba kapott borokat is sokan beadtak es a nagytragyaloban megteritettunk. A cegvezetes elmonta, hogy valsag van, szar volt az ev, nincs habzsidozsi stb., de ezt mi is ereztuk.  

 

Nem sokkal ezutan felmondtam. De ebbol a 40-50 fos csapatol havonta mondott fel vki a regnalasa alatt. Gyakorlatilag 3-4 ev alatt kicserelodik a csapat. Ahogy hallom meg most is nagy a fluktuacio. Pedig jo ceg volt, amig meg nem jelent ez az idiota.

 

A kovetkezo helyemen egyutt dolgoztam a korabbi ugyvezetovel, akik az a majom rugott ki es honapokig hetente tobbszor kajaltunk egyutt. Meselt bar erdekes sztorit errol a nyomulos baromrol.

Előzmény: baculum (67)
lxt Creative Commons License 2019.10.28 0 2 69

Csapatépítés, társadalmi felelősségvállalás

 

Csapatépítés

Van egy szint, amely alatt a munkaköri feladatok elvégzése (minden ahhoz szükséges szakmai és emberi képesség és minőség), eleve kizárja a munkaidőn túli csapatépítés szükségességét. Feltételezve: akik a csapatépítéseket (szükségszerűen) szorgalmazzák, valami olyasfélét (ha úgy tetszik elköteleződést) hiányolnak, mint ami nem hiányozhat, mondjuk egy jól működő (békési) kőműves brigád tagjaiból.

A jellemzően karrierista (öncélú), avagy a versenyszféra által teremtetten ideális (anti-humanista) környezetben történő helytállás más tőről fakad, mint a munkacsapat sikeres működése érdekében szükséges (mértékű/célú) alázat – az alávetettség és a mellérendeltség elfogadása. (Idomítás.)

 

Társadalmi felelősségvállalás

A társadalmi felelősségvállalás jegyében végzett, nem rendszerszintű (pót)cselekvések, eleve beismerése annak, hogy a munkacsapat főtevékenysége (a munkaköri feladatok) semmilyen szinten vagy alig, esetleg egyáltalán nem minősülnek közérdekűnek; a céget, jellemzően a felső tízezer (kreált, a társadalmi felelősségvállalást tagadó, jellemzően a társadalom tagjait fricskázó szükségletei) tartják el.

(Önámító, mindazonáltal felismerten hazug önfényezés.)

 

De azért legyünk optimisták. Mert néhányan legalább felismerik a csapatépítés szükségszerűségét és a társadalmi felelősségvállalás (mint kortünet) kóros hiányát.

Hiányzik az egymásért, a mindenkiért vállalt felelősség hiánya? Infantilis lúzer-e vagy?:-)

baculum Creative Commons License 2019.10.28 0 0 68

Felmentem a BP oldalra az egyik charity csoportképen megtaláltam egy ismerősöm, barátom gyermekét a dolgozók között :-)...

 

( nyman kartács igazat állít, tényleg létezik a charity day a bp-nél )

 

:-)

 

 

 

Előzmény: nyman (66)
baculum Creative Commons License 2019.10.28 0 0 67

Fogd fel egy jó bulinak, egyszerű a dolgod, csak hinned kell az ilyesmiben.

Másfelől szerintem azért valamelyik vezető azért premizálva lehet, ti meg nyilván kaptok valami kafetériát utólag, mondjuk karácsonyra :-).

 

Előzmény: nyman (66)
nyman Creative Commons License 2019.10.28 0 0 66

Este volt céges vacsora, alkohol fogyasztással.

 

De ilyen havonta többször is volt, de ezután haza tudtam menni.

 

 

Előzmény: baculum (64)
seymour_ Creative Commons License 2019.10.28 0 0 65

És honnan tudod, hogy fityiszék nem seftelnek a buzifelvonulós multival? Mert olyan nem lehet? :D

Előzmény: pk1 (63)
baculum Creative Commons License 2019.10.28 0 0 64

és mi van az alkohollal ? :-)))

 

Előzmény: nyman (62)
pk1 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 63

"ha nem veszel reszt, burkoltan hatranyok fognak erni."

 

Az messze nem biztos. Lehet, hogy éppen holnap fekszik le az a cég pártunknak és kormányunknak, azaz ami tegnap jó pont, az holnap már sírós. Paradigmaváltások sora az élet.

Előzmény: nyman (62)
nyman Creative Commons License 2019.10.28 0 0 62

Hetkoznap volt, munkaidoben, leszamitva az ottalvast. De ez akkor is baromsag.

 

Egybkent abban hasonlitott a kommunista szombatra, hogy onkentes alapon kotelezo volt. :)

 

Mondjuk ezt meg mindig jobban beveszi a gyomrom, mint  hogy van par "halado" multi, ahol ki kell menni a buzifelvonulasra. Persze ez sem kotelezo, de ugy, mint a kommunistaknal, ha nem veszel reszt, burkoltan hatranyok fognak erni.

Előzmény: baculum (36)
baculum Creative Commons License 2019.10.28 0 0 61

Mert a nullát áthúzza :-).

Előzmény: nagyanyo5:1 (58)
baculum Creative Commons License 2019.10.28 0 0 60

:-)))

 

 

Előzmény: Dr Systole (59)
Dr Systole Creative Commons License 2019.10.28 0 0 59

Meg osztán így is meg úgy is egy szavazata van a választásokon -  elég ha X-et tud tenni. (az én egyik gyerekem erre sem volt képes, mert mostani első szavazása alkalmából egy Nike-logo pipát tett a a lapra, de így is nyert)

Előzmény: baculum (57)
nagyanyo5:1 Creative Commons License 2019.10.28 -1 0 58

De győztes is a diákversenyeken:))))

Előzmény: baculum (57)
baculum Creative Commons License 2019.10.28 0 0 57

azér elég sok besúgó lesz közülük így is :-)))

 

Előzmény: Neanderi (54)
Neanderi Creative Commons License 2019.10.28 0 0 56

A tied teli van?

Előzmény: nagyanyo5:1 (55)
nagyanyo5:1 Creative Commons License 2019.10.28 -1 0 55

Ja, de előbb ki kell venni a szájából!!!!

Előzmény: baculum (51)
Neanderi Creative Commons License 2019.10.28 0 0 54

Alapvető informatikai ismeretek nélkül kerülnek ki a diákok az iskolákból.

baculum Creative Commons License 2019.10.28 0 0 53

Láttad Zukkerbergert? 

na úgy fog kinézni a gyereked, csak 280 Fontot fog nyomni :-))))

 

Előzmény: Neanderi (52)
Neanderi Creative Commons License 2019.10.28 0 0 52

Orbán oktatási reformja után informaikailag képzetlen gyerekek kerülnek a munkaerő piacra.Zéró tudással

baculum Creative Commons License 2019.10.28 0 0 51

Hadházytól is elfogadja :-)

Előzmény: nagyanyo5:1 (50)
nagyanyo5:1 Creative Commons License 2019.10.28 -1 0 50

Ő Hadházyt fog kapni:DDDDDD

Előzmény: baculum (48)
Neanderi Creative Commons License 2019.10.28 0 0 49

2020 -ban elzárja az Unió a pénzcsapot Orbán elöl. Nem lesz mit lopni a haveroknak. Narancs bukta jut nekik

Előzmény: baculum (48)
baculum Creative Commons License 2019.10.28 0 0 48

azár akar mostmár ő következni, hogy kaphasson Orbántól pénztet :-)))

Előzmény: nagyanyo5:1 (46)
Neanderi Creative Commons License 2019.10.28 0 0 47

A Fidesz az önkormányzati választáson

Előzmény: nagyanyo5:1 (46)
nagyanyo5:1 Creative Commons License 2019.10.28 -1 0 46

Szvsz a zilált puszpángot, leveleit már elvesztette

Előzmény: baculum (43)
Neanderi Creative Commons License 2019.10.28 0 0 45

Robotizáció és a magyarországi autógyárak ezrével rakják az utcára a munkásokat.

Előzmény: baculum (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!