Keresés

Részletes keresés

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9402

'Nem ismerve a konkrét eset hátterét, az mondjuk elgondolkodtató lenne, ha tegyük fel, a magyar kéziben kicsit kevesebb lenne a pénz, és a lányok tömegesen megindulnának - ROMÁNIÁBA... :)'

 

Ez több mint elgondolkodtató lenne,de nem tudnám ezt teljesen kizárni.....

Előzmény: Tonio 2.0 (9394)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9401

'Szerintem az, aki azt gondolja, hogy csupa magyarokból BL8-as csapat jönne ki, az vagy pszichés problémákkal küzd, vagy tudatmódosító szerek hatása alatt áll. '

 

Én ezt el tudom képzelni,pedig nem élek semmilyen cuccal(még piával sem)a pszichém köszöni jól van,nem állítom biztosra de ki sem zárom....

Előzmény: Törölt nick (9391)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -2 1 9400

Teljesen igazad van,valóban ez lett volna az észszerűbb vagy logikusabb....lehet az volt az igazán döntő érv a Buzau mellet hogy Romániát kicsi gyerek kora óta ismeri,közelebb is van....és ha ott boldogul akkor jöhet egy jobb nívósabb csapat....persze ehhez olyan teljesítmény is kell amivel eltudja magát adni.

Előzmény: Tonio 2.0 (9388)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.02.03 -5 1 9399

A jelenlegi helyzetben ez így naiv elképzelés. Mert mi legyen azzal a temérdek pénzzel, ami a kézilabdában van? Ha bevezetnénk a félamatőr/amatőr státuszt, akkor normális módon elkölteni sem lehetne ennyi raklap pénzt, megint csak azok járnának jól, akik eddig is jól éltek a kézilabdából, és már tudják a pénz leemelésének ezeregy csínját-bínját. Ha viszont az állam kivonulna az élsportból, a terved könnyedén megvalósítható lenne, sőt, a kluboknak más lehetőségük nem is nagyon maradna, mint a kevés pénzből gazdálkodás. (Ha gonosz lennék, azt mondanám: Gyurcsány alatt nem volt TAO, viszont volt kézilabdánk!)

Előzmény: Vándor777 (9396)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9398

'Mert az ő szerződése lejár. '

 

Ezt nem tudtam.

Az azért furcsa a Loki részéről hogy az egyik alapemberét nem tud nem akarta megtartani.

Előzmény: Süni2 (9389)
Vándor777 Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9397

Nem csak a plusz, hanem a mínusz is része - szigorúan a korrektség jegyében - a fegyvertárának.

Előzmény: objektív3 (9380)
Vándor777 Creative Commons License 2023.02.03 -1 3 9396

" Azt sem tartom valószínűnek h az NBI-ben minden magyar játékos egyformán jól keres, sokkal valószínűbb h a top-2 csapat sokkal jobban fizet mint az alsó-középházi csapatok"

 

- Ki állította azt, hogy "minden magyar játékos egyformán jól keres",  megint olyat akarsz cáfolni, amit senki sem állított.

 

-" az sem tűnik valószínűnek h a magyar játékosok a top-csapatokban ugyanannyit keresnének vagy akár többet mint a  légiósok (kivéve akik felnőtt válogatottak, ez 20-24 játékos"   Ki állított ilyet? Idéznéd? Ezek a te látomásaid, saját szellemeiddel harcolsz.

 

"Különböző fizetések vannak az ETO-ban, a Fradiban, a 3-6. helyen végző csapatoknál, a középháznál, az alsó középháznál és az alsóházban"

 

Sőt, remélem nem leplek meg, még az NB/1b-ben is vannak fizetések. Az is triviális, hogy a hiány, a jövedelem elégtelensége  a legnagyobb hajtóerő. /ld. köznapi életben túlórák, mellékállás/ A kézilabdánkban is ez lehetne az előre vivő.

Konkrétan egy  közép és alsóházi csapaton belül:

   - 7-8 profi játékos

   - 5-6 játékos minimálbér+ meccs és eredményességi pénz

   - 4-6 játékos minimálbér fele+ meccs és eredményességi pénz 

 Kizárólag az élhessen meg a kézilabdából aki: a/ teljesíteni akar

                                                                    b/ előrébb akar lépni

Versenyhelyzet nélkül mindig a" langyiba" kerül a következő tehetséges korosztály is, átvéve annak hőmérsékletét.

Előzmény: RnD (9370)
fulees Creative Commons License 2023.02.03 -1 3 9395

"A Fradi Vámost akarta az olimpia után, nem Pált, de Vámos nem ment, /vagy nem engedték./"

 

Nem akart elmenni sehová... Hosszú távra tervez Debrecenben (7:42-től)

 

https://www.facebook.com/dvsckezi/videos/2544198912524818

 

 

Előzmény: Süni2 (9376)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.03 0 2 9394

Nem ismerve a konkrét eset hátterét, az mondjuk elgondolkodtató lenne, ha tegyük fel, a magyar kéziben kicsit kevesebb lenne a pénz, és a lányok tömegesen megindulnának - ROMÁNIÁBA... :)

Előzmény: fulees (9390)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.03 -3 2 9393

Nekem is ez az egyik ötletem. 

A másik pedig az, hogy tudja, hogy magyar válogatott nem lesz, román pedig még lehet... Nálunk a posztján óriási a harc. 

Előzmény: Süni2 (9392)
Süni2 Creative Commons License 2023.02.03 0 2 9392

"Vajon mennyi értelme van Romániába elmenni, hogy egy kb Móvár-szintű (vagy valamivel alatta lévő) csapatban játsszon?"

 

Én sem értem. Lehet, hogy vannak információi arról, ki lesz ott az edző következő szezonban. Jobb ötletem nincs.

Előzmény: Tonio 2.0 (9388)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.03 -2 3 9391

Szerintem az, aki azt gondolja, hogy csupa magyarokból BL8-as csapat jönne ki, az vagy pszichés problémákkal küzd, vagy tudatmódosító szerek hatása alatt áll. 

Mégis ki alkotna egy ilyen csapatot? 

Ja, amúgy érdemes lenen összeírni a posztonkénti 2 legjobb magyar játékost, akik kiadnának egy ilyen keretet. Kvázi a válogatott jönne ki ugye, ahol meg azért vannak olyan posztok, ahol még középmezőnyben is visítva vannak a játékosaink... 

 

fulees Creative Commons License 2023.02.03 0 2 9390

"Vajon mennyi értelme van Romániába elmenni, hogy egy kb Móvár-szintű (vagy valamivel alatta lévő) csapatban játsszon?"

 

Szakmailag nem biztos, hogy nagy az előrelépés, de pénzügyileg akár óriási is lehet az az ugrás. Nem látunk bele a játékosok fejébe, hogy kit, mi motivál...

Előzmény: Tonio 2.0 (9388)
Süni2 Creative Commons License 2023.02.03 0 1 9389

Mert az ő szerződése lejár. 

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9377)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.03 0 3 9388

Nem látunk rá, de érdekes.

Én megérteném, ha azt mondja, túl nagy lépés lenne ez nekem, inkább elmegyek a francia vagy a dán harmadik-negyedikhez, vagy a német vagy a norvég második-harmadikhoz. Ehhez képest kiköt a román ötödiknél (jelenleg ott állnak), aki idén az EL csoportkörébe sem tudott eljutni, mert, ha szoros küzdelemben is, a Móvár ellen kiesett.

Vajon mennyi értelme van Romániába elmenni, hogy egy kb Móvár-szintű (vagy valamivel alatta lévő) csapatban játsszon?

Közben meg a jobb csapato(ka)t visszautasította, ahol valószínűleg odafigyeltek volna rá, lehet, hogy kölcsönadják, vagy az elején kevesebb lehetőséget kapott volna, de például a Metz nem az a mindenkori sztárcsapat, aki csak szórja a pénzt, veszi a játékosokat, aztán vagy játszol, vagy nem.

Ők - ha részben kényszerből is - láthatóan gondolkodnak a fiatalokban.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9387)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -2 0 9387

'Pál egy érdekes történet, hívta a Metz, hívtuk mi is, legalábbis tapogatózásig jutottunk, aztán elment BUZAUBA.'

 

Ez így valóban furcsa döntés,az meg érthetetlen hogy miért nem ment Mayonnade-hoz.....bár annyi infóból amivel itt rendelkezünk azokból nagyon nem lehetünk okosak.

Előzmény: Tonio 2.0 (9386)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.03 0 2 9386

Pál egy érdekes történet, hívta a Metz, hívtuk mi is, legalábbis tapogatózásig jutottunk, aztán elment BUZAUBA.

Persze lehet mondani, hogy túl nagy ugrásnak tartotta volna a Metzet, de Mayonnade mondása nem az volt, hogy a magyarok ezt túl nagy lépésnek tartják, és először inkább francia, dán, német, norvég EL csoportkörös csapatokba mennének (oda se mennek, ugye...), hanem hogy "jó az élet Magyarországon, jól élnek ott a kézis lányok"...

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -2 1 9385

Ez most megint nagyon okos volt tőled,mert ha Monti kioszt megsértődsz és megkéred hogy akadjon le rólad:-))

Előzmény: objektív3 (9380)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9384

'Feltehetően azért mert Pál Taminak volt/van reális esélye, hogy az ETO-ban játszon. Varga Emőnek, Planétának már nem volt... '

 

Hát most már csak volt,de egyébként igazad van!

Előzmény: Taliga007 (9378)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -1 2 9383

'Ott a Debrecen, két minőségi, külföldi kapussal, és a mostani magyar válogatott gerincével, de még az EL is utópiának tűnik... '

 

Ez kétségtelen,de az idő az elvileg a Lokinak dolgozik!

Előzmény: Taliga007 (9379)
Taliga007 Creative Commons License 2023.02.03 -4 1 9382

Én a magyar irányítók között benne látom a legtöbb potenciált... (persze lehet, h rosszul, majd az idő eldönti)

Előzmény: van_Persil (9381)
van_Persil Creative Commons License 2023.02.03 -16 1 9381

Ezt te sem gondolhatod komolyan, mmint hogy a Pálnak bármilyen esélye lett volna ott játszani...

Előzmény: Taliga007 (9378)
objektív3 Creative Commons License 2023.02.03 -3 3 9380

Látom, az éjjeli manó serénykedett, és beírt 6-8 pluszt Rnd minden baromságára...

Taliga007 Creative Commons License 2023.02.03 0 2 9379

Ott a Debrecen, két minőségi, külföldi kapussal, és a mostani magyar válogatott gerincével, de még az EL is utópiának tűnik... 

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9374)
Taliga007 Creative Commons License 2023.02.03 -3 0 9378

Feltehetően azért mert Pál Taminak volt/van reális esélye, hogy az ETO-ban játszon. Varga Emőnek, Planétának már nem volt... 

Előzmény: Süni2 (9376)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -5 0 9377

'A Fradi Vámost akarta az olimpia után, nem Pált, de Vámos nem ment, /vagy nem engedték./'

 

A Debrecenieket most nehéz megmozdítani!

Talán csak Bordás lesz/lehet kivétel.

Előzmény: Süni2 (9376)
Süni2 Creative Commons License 2023.02.03 -1 3 9376

Ezen túlmenően, ha az ETO nem járult volna hozzá ilyen kölcsönadáshoz, akkor Pál szerződést bonthatott volna az ETO-val, /korábban Planéta, majd Varga Emőke is így tettek/, és kalap-kabát.

 

Ehhez képest Pál 21 tavaszán szerődést hosszabbított az ETO-val. /Csak ő tudhatja, miért./

 

A Fradi Vámost akarta az olimpia után, nem Pált, de Vámos nem ment, /vagy nem engedték./

Előzmény: Vándor777 (9365)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -2 0 9375

Nem értek egyet,de gondolom ezzel nem leplek meg....

Előzmény: Isthy1 (9369)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -2 1 9374

'Csak magyarokkal?.. Ki lenne a balátlövő? Ki lenne a beálló? Ha Tomori leköszön, ki védekezne?'

 

Egy Háfra egy Kácsor esetleg Kuczora de ott van még Szani is,én a válogatott beállókat erre alkalmasnak tartanám....a BL 8 szerintem nem teljesen utópia.

Előzmény: Tonio 2.0 (9366)
btamas70 Creative Commons License 2023.02.03 -2 3 9373

Nyugdíjas irodalomtanár ismerősöm mondja: leülhet, egyes.

Egyébként köszönjük a tökfelesleges "magyarázatot".

Előzmény: RnD (9371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!