Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2021.01.07 -2 4 2649

A Kubány szerda este indult útnak és ma, csütörtök este 22h körül érnek majd Siófokra, ha minden jól megy. Trefilov is eljött a csapattal és szombaton a kispadról ő fogja irányítani őket. Ebből az alkalomból adott egy interjút is, ebből néhány részlet:

 

-- A Siófok játékát részletekbe menően tanulmányozták?

 

Trefilov:  A magyar csapat összeállítása szezon közben változott, én két mérkőzést néztem meg, az egyiken még Bent Dahl ült a kispadon, a másikon már Zdravko Zovko. Annyit mondhatok hogy Siófokon – ellentétben a Kubánnyal – vannak nyolc-kilenc méterről veszélyes átlövők is, plusz két nagyon ügyes szélső. Hah, a játékosaim elégedetlenkedtek, mert a videós elemzésen egy órán át csak hat percnyi játékot elemeztünk. De holnap megnézzük a magyarok legutóbbi bajnoki meccsét is, a Kisvárda ellen.

 

-- Mit gondol a Siófok a szezon eleji vagy a mostani összeállításában erősebb csapat…?

 

Trefilov: Zovkónál nem lett rosszabb a játékuk az biztos. Nagyjából hasonló stílusban játszanak most is mint év elején. OK, erről most itt hosszasan beszélhetnénk, de ennek nem lenne sok értelme, úgyis minden a pályán dől majd el.

 

-- Vehetjük úgy h ebben a párharcban a Siófok az esélyes, a Kubány meg amolyan ’outsider’…?

 

Trefilov: OK, írja ezt így le nyugodtan. De azért igyekszünk majd meglepetést okozni és elrontani az ellenfél jókedvét. Nem tagadom, lehet h a Kubány sosem jutott volna az Európa Ligában a legjobb 16 közé, ha nincs a COVID. Lehet itt sem lennénk ha az ellenfeleink nem mondták volna le a meccseket ősszel. De ha már itt vagyunk, küzdünk ahogy tudunk. Többet most nem ígérhetek.

 

--Köztudott h a Kubány csapata több problémával is küzd. Melyik okozza a legnagyobb fejtörést mostanában?

 

Trefilov: A kapusok, természetesen. Az első számú kapusunk Viktória Szamarszkaja megsérült a Majkop elleni meccsen és csak két junior kapusunk maradt, mindketten teljesen tapasztalatlanok: Liza Djacsenko és Víka Csipula. De a kapusposzton az egész orosz női kézilabda komoly bajba kerülhet, mert az Olimpia után a három válogatott kapusunk már a harmincas éveiben lesz, vannak tehetséges fiatalok, de csak egy-kettő, nem több….

 

--Feltételezem hogy ön számára egy ilyen hosszú utazás Magyarországra nem véletlenül lett betervezve. Ki irányítja majd a csapatot: ön vagy Denisz Szajfulin?

 

Trefilov: A tervek szerint én. Az orvosok megengedték és beszéltem erről az orosz szövetség elnökével is. De véglegesen majd ott a helyszínen, Magyarországon döntöm majd el hogyan is legyen.

 

-- ….vehetjük ezt úgy is h a siófoki utazás az első lépés ahhoz h edzőként visszatérhessen, most h Ambros Martínt menesztették?

 

Trefilov: Martín utódjáról egyelőre még csak híresztelések járnak körbe, nem dőlt még el ki lesz az. De nekem mint a szövetség alelnökének, méghozzá a női szakág irányításáért felelős alelnökének egyszerűen kötelességem nemcsak tájékozottnak lenni, hanem megfelelő formába is kell hoznom magam. Most hogy megtudtam mi a helyzet a válogatotton belül, azt kell mondjam vannak játékosaink akiknek vissza kellene fogniuk magukat, és celebek helyett inkább újonc kézilabdázóként kellene elkezdeni viselkedniük. Csak így lesz eredmény.

 

A Rosztov edzőivel már beszéltem, Siófok után meg Moszkvába repülök h találkozzak a CSZKA vezetőivel. Hallom, a hátam mögött már megint mondják: ez a Trefilov ismét célba vette a válogatott kispadját. Egy nyavalyát.....! De segítek, amiben tudok.

szabopalesz Creative Commons License 2021.01.07 0 0 2648

Elverum decemberben már maszkalhatott. 

Előzmény: hatosfalat (2647)
hatosfalat Creative Commons License 2021.01.07 0 0 2647

Norvégiába egyébként be lehet menni karantén nélkül? Mert Vipers betervezte összes meccsét a következő hetekre, de az európai vírus helyzet nem jobb most, mint ősszel. Akkor azért maradtak el a meccsei, mert karantén nélkül nem mehettek be az ellenfelek, illetve a norvégok sem mehettek volna vissza karantén nélkül. 

hatosfalat Creative Commons License 2021.01.02 0 1 2646

Most hétvégén pótolták volna a Krim-Esbjerg meccset, de elmarad újra. Állítólag a Krimnél vannak covidosok.

nicko Creative Commons License 2020.12.21 -1 0 2645

Kosz.

Pedig kerestem ott is.

Előzmény: Taliga007 (2644)
Taliga007 Creative Commons License 2020.12.21 0 0 2644
Előzmény: nicko (2643)
nicko Creative Commons License 2020.12.21 -1 0 2643

Elek ma azt mondta, hogy az EHF modositotta a BL menetrendjet a csoportkor utan. Eredetileg csak a csoportok 3-6 helyezettjei jatszottak volna a modositas szerint az 1-2 helyezetteknek is kell.

Tud errol valaki pontosabbat?

Bamberg58 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 2642

A lényeg, itt a lényeg, az orosz kupacsapatok már a korábbi években is jók voltak, most meg pluszban itt a Moszkva és mindezt nagyrészt orosz játékosokkal. Nem véletlenül jó a válogatott. Ha valaki azt mondaná, ja 150 millió ember, könnyű!  Azért ettől bonyolultabb, de ezt te tőlem sokkal jobban tudod.

 

Előzmény: Gojira (2641)
Gojira Creative Commons License 2020.11.29 0 0 2641

A Lada kiemelt volt, azért nem játszott eddig. Úgy gondolom, hogy az Asztrahanocska elérte volna a csoportkört, a Kubany viszont valószínűleg kiesett volna. Úgyhogy nem lenne túl nagy fogyás :-) Egyébként a Zvezda tök simán verte ki a Bera Berát, a "nem tudtak győzni" ebben az esetben döntetlent jelentett.

Előzmény: Fradista Utazó (2639)
hatosfalat Creative Commons License 2020.11.29 -2 0 2640

Meghallgattam a Kácsor interjút, rendkívül szimpatikusan nyilatkozott. Látszott mennyire akarták már a sikert az ehf kupában és mennyire várja, hogy jó ellenfelek ellen bizonyítsanak.

Ugyanakkor ha nem erősítenek belső posztokon, akkor sztem itt nem sok sikerélményük lesz és a csapat teljesen el fog fogyni tavaszra.

Remélem a Vác tud kapni támogatást az MKSz-től és a többi csapattól. Nagyon nem mindegy milyen lesz az első komoly nemzetközi szereplésük. Már most három játékost adnak a válogatott szűk keretének, Tokio szempontból sem mindegy mennyire éles meccseket tudnak játszani.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.11.29 -1 0 2639

Ennek a súlyát azért egy árnyalattal csökkenti, hogy a Lada, az Asztrahanocska és a Kubany is úgy jutott be a csoportkörbe, hogy ezért egyetlen mérkőzést se kellett játszaniuk. A négy csoportkörös orosz csapat a selejtezők során összesen két meccset játszott, a Zvezda oda-vissza a spanyol Bera Bera ellen (és San Sebastianban nem is tudtak győzni). 

Előzmény: maedros (2638)
maedros Creative Commons License 2020.11.29 -2 0 2638

Ahogy a két kupasorozatot nézem, az orosz csapatok nagy száma feltűnő, pontosabban, mind a hat ott van a "szeren". Az utóbbi években a Rosztov magányosan vitézkedett a nemzetközi porondon, most ott a moszkvai élcsapat a BL- legjobbjai közt, és négy orosz klub jutott az EHF csoportkörébe. Ráadásul köztudott, hogy túlnyomó többségben hazai játékososokra építenek...

hatosfalat Creative Commons License 2020.11.26 0 1 2637

Szerinted Zizi miért hagyott ki pont akkor és pont annyit, mint Márton Gréta?

Egyébként ha kölcsönbe megy Niki, akkor bármikor visszahívható lenne. De most még akkor is alig kapott lehetőséget, amikor Zizi kiesett.

Előzmény: Márti.it (2636)
Márti.it Creative Commons License 2020.11.26 -3 0 2636

Tóth Niki jó helyen van a Fradiban, lehet még szükség rá. Se Zizi, se Kovacsics Anikó nem volt még covidos -ha minden igaz.

 

Előzmény: hatosfalat (2631)
Süni2 Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 2635

Megtáltosodik.

 

Egyáltalán ő profi kézilabdázóként tervezi leélni az életét?

Előzmény: Bamberg58 (2634)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 2634

Nyilván oka van, hogy nem tud bekerülni egy most nem túl acélos Metzingenben sem.Bezzeg majd itt megbokrosodik és irány az Európa liga? Előbb ott bizonyítson! 

Előzmény: szabopalesz (2632)
szabopalesz Creative Commons License 2020.11.26 0 0 2632

Igen, Albeknek nagyon kellene a játék.

Előzmény: hatosfalat (2631)
hatosfalat Creative Commons License 2020.11.26 -2 1 2631

Ha nem igazolnak legalább két játékost belső posztra, akkor annak szomorú vége lesz. Tóth Niki és Albek pld.

Előzmény: codi1993 (2628)
schanc Creative Commons License 2020.11.26 0 0 2630

Elég csak megismételni ugyanazt a támadójátékot, mint a csehek ellen :D

Előzmény: Adggddfbgr (2629)
Adggddfbgr Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 2629

A Vác belecsapott a lecsóba.

Előzmény: codi1993 (2628)
codi1993 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 2628

van_Persil Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2627

7 1/4 óra, ha nem kell sehol állni. Hétvégén azért kevesebben vannak/voltak úton, mivel a cseheknél elég nagy a leállás.

Előzmény: Bony2002 (2626)
Bony2002 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2626

Busszal, reálisnak tartom, 9 helyen van útépités,+ pihenők.

Előzmény: van_Persil (2625)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2625

Nem volt forgalom a cseheknél az autópályán.

Előzmény: szabopalesz (2623)
Süni2 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2624

Jó módja a vírus elkerülésének, hisz nincs szállodai éjszakázás. Útközben  valahol nyilván megebédeltek, de biztosan kevesebb a kontaktjuk volt idegenekkel.

Más szempontból durván fárasztó lehetett. /És erősen arra utal, hogy nem igazán akartak csoportkörbe jutni, a csapat felülírta a vezetőséget./

Előzmény: szabopalesz (2623)
szabopalesz Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2623

Én is hallottam, nem tudom, hogy hozták össze ezt...

Előzmény: Bamberg58 (2622)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.11.24 0 0 2622

A Vác reggel 1/2 hétkor indult és délután ötkor ért a helyszínre, 8-kor meg kezdődött a meccs.

schanc Creative Commons License 2020.11.24 0 0 2621

EL-kalapok (nem tudom, hogyan sikerült így összerakni őket):

 

1. kalap
Herning-Ikast Handbold (dán)
Siófok KC
CS Minaur Baia Mare (román)
Handball Club Lada (orosz)

2. kalap
Váci NKSE
HC Dunarea Braila (román)
Astrahanocska (orosz)
Kastamonu Belediyesi GSK (török)

3. kalap
Nantes Atlantique Handball (francia)
Storhamar Handball Elite (norvég)
HC Zvezda (orosz)
Kubany (orosz)

4. kalap
Fleury Loiret Handball (francia)
Paris 92 (francia)
Thüringer HC (német)
MKS Perla Lublin (lengyel)

van_Persil Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 2619

Nekik gyorsan le kéne akasztaniuk valahol egy beállóst, mert Ježić nem fogja bírni végig.

Előzmény: maedros (2618)
maedros Creative Commons License 2020.11.23 0 0 2618

Azért gratula jár a váci csapatnak a továbbjutáshoz, a csehek a meccs végén igen összezuhantak, látszott tovább akartak jutni ők is. A meccsről Boros mondta meg a tutit: nő kosárlabda kapusokkal. 

 

A Loki kiesését sajnálom, a pálya a hazaiak irányába lejtett inkább, de még így is lett volna esély. 

 

A csoportkörben kíváncsi leszek a Siófok mit alakít a szezonban, ha Kobetic januárban visszatér, lehet esélyük a kupában. A bajnokságban, most, hogy a siófoki BL szintű új igazolások és Pena távoztak, a Fradi jóval erősebb csapatnak tűnik, a bajnoki bronzot viszont különösebb megerőltetés nélkül behúzhatják.   

Előzmény: schanc (2593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!